Tι έχετε αποκομίσει απο τις μέχρι τώρα σπουδές σας;

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Βγαίνουν πληροφορικοί και δεν ξέρουν να λύνουν έναν υπολογιστή.

Μιλάς για τους παντελώς άσχτετους απόφοιτους. Δεν μπορεί να κάνει κάτι η σχολή γι'αυτούς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Τα πρακτικά πράγματα που έχω μάθει λόγω δικής μου θέλησης και όχι λόγω μαθημάτων είναι τα εξής :

1) Nα μάθω να προγραμματίζω
2) Να μάθω να ψάχνω/διαβάζω έρευνες
3)Να γράφω καλές και τεκμηριωμένες αναφορές
4) Να παρουσιάζω οτιδήποτε μου ανατεθεί
5)Να μεταφράζω οτιδήποτε μου ανατεθεί :P
6) Να διαβάζω συνεργατικά με άλλους
7) Να μπορώ να συνεργάζομαι σε εργαστήρια ακόμα και με άτομα που δε θα μπορούσα να λύσω μαζί τους μία άσκηση
8) Να είμαι λογικός και να έχω στρωτή σκέψη, δηλαδή κάτι τελείως διαφορετικό από το χάος που με διακατείχε πριν 3 χρόνια..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Οτιδήποτε άλλο εκτός της Φυσικής. :P
Προφανώς αστειεύομαι!!!

Ειλικρινά, τα διάφορα τμήματα και τα πανεπιστήμια σου προσφέρουν τόσα διαφορετικά πράγματα τα οποία συνθέτουν μια πιο συγκροτημένη, ώριμη, μεστή και ανοιχτή σκέψη και κατ'επέκταση προσωπικότητα.

Είμαι τόσο ενθουσιασμένος για το δεύτερο τμήμα που ενδεχομένως να περάσω :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Για τους Φυσικούς δεν είμαστε Φυσικοί, για τους Μηχανικούς δεν είμαστε Μηχανικοί. Τι είμαστε τέλος πάντων; :P

Mε το καλό να περάσεις εγώ ξέρω τι σημαίνει να θες ΠΟΛΥ μια σχολή. ;)

ΥΓ Είναι αυτό που θυμάμαι; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Για τους Φυσικούς δεν είμαστε Φυσικοί, για τους Μηχανικούς δεν είμαστε Μηχανικοί. Τι είμαστε τέλος πάντων; :P

Mε το καλό να περάσεις εγώ ξέρω τι σημαίνει να θες ΠΟΛΥ μια σχολή. ;)

ΥΓ Είναι αυτό που θυμάμαι; :P

Χεχε πάντα έτσι είναι.
Το θέμα είναι να μην αφήνουμε τους άλλους να μας προσδιορίζουν η τουλάχιστον να επιδρούν στο έργο μας και τους στόχους μας.
Δεν ξέρω τι θυμάσαι. Στείλε μου πμ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BLUE SEA

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,898 μηνύματα.
Τα πρακτικά πράγματα που έχω μάθει λόγω δικής μου θέλησης και όχι λόγω μαθημάτων είναι τα εξής :

Έτσι γίνεται κατά κανόνα στην Ελλάδα. Μαθαίνεις όταν έχεις πραγματικό ενδιαφέρον. Δεν φτάνει μόνο η ύλη της σχολής. Αν δεν μελετούσα επιπλέον βιβλιογραφία για την πολιτιστική πολιτική, θα είχα πολύ περιορισμένη εικόνα επί του θέματος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top