Σπουδές στην Σκωτία και Πανεπιστήμια

Elme

Νεοφερμένος

Η Elme αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Γεια σας δεν ξέρω πως έτυχε και πήρε το μάτι μου ένα άρθρο σχετικά με τις σπουδές στη Σκωτία...Έτσι έμαθα ότι είναι δωρεάν και επειδή θέλω να σπουδάσω αγγλική φιλολογία θεώρησα πολύ καλή ευκαιρία να προσπαθήσω να πάω εκεί να σπουδάσω...έχω ψάξει τι χρειάζομαι και τα σχετικά αλλά θέλω να σας ρωτήσω ποια πανεπιστήμια είναι καλά...Έχω ήδη απορρίψει το πανεπιστήμιο στο Εδιμβούργο γιατί θέλει και πανελλήνιες ενώ εγώ δεν θέλω να δώσω, αντιθέτως θα προσπαθήσω για CPE A-Levels...Τα πανεπιστήμια που έχω καταλήξει είναι αυτά: University of Glasgow, University of Saint Andrews, University of Aberdeen, University of Stirling και University of Strathclyde.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lancelot

Περιβόητο μέλος

Ο Lancelot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,549 μηνύματα.
Καλησπέρα

Αυτο που εχεις απορριψει αυτο γνωριζω απο συμμαθητρια η οποια πηγε σε αυτο .
Όλα ειναι το ίδιο μοτιβο (αγγλοσαξωνικο θα ελεγα). Η σειρα που τα εβαλες ειναι και η σειρα δημοφιλιας τους με εξαιρεση το Strathclyde που αδικειται.
Εγω θα σου προτεινα αυτα που ειναι κοντα στο Εδιμβουργο για να εχει πιο ευκολη μετακινηση(ισως) , οποτε Γλασκωβης, Στερλινγκ και Strathclyde.
Τωρα δες λιγο αν σε ικανοποιουν με προγραμματα σπουδων και τυχον fees που μπαινουμ στα ετη .

Θα ρωτησω και εναν φιλο που πηγε το καλοκαιρι Σκωτια και εχει οικογενειακους φιλους που εργαζονται ως καθηγητες σε καποιο πανεπιστημιο.
Παντως απο ομορφια (τοπια) θα χορτασεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Elme

Νεοφερμένος

Η Elme αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Καλησπέρα

Αυτο που εχεις απορριψει αυτο γνωριζω απο συμμαθητρια η οποια πηγε σε αυτο .
Όλα ειναι το ίδιο μοτιβο (αγγλοσαξωνικο θα ελεγα). Η σειρα που τα εβαλες ειναι και η σειρα δημοφιλιας τους με εξαιρεση το Strathclyde που αδικειται.
Εγω θα σου προτεινα αυτα που ειναι κοντα στο Εδιμβουργο για να εχει πιο ευκολη μετακινηση(ισως) , οποτε Γλασκωβης, Στερλινγκ και Strathclyde.
Τωρα δες λιγο αν σε ικανοποιουν με προγραμματα σπουδων και τυχον fees που μπαινουμ στα ετη .

Θα ρωτησω και εναν φιλο που πηγε το καλοκαιρι Σκωτια και εχει οικογενειακους φιλους που εργαζονται ως καθηγητες σε καποιο πανεπιστημιο.
Παντως απο ομορφια (τοπια) θα χορτασεις...

Ευχαριστώ, η αλήθεια είναι ότι τα προγράμματα τα έχω ψάξει παρά πολύ και προσπαθώ να δω και τι προοπτικές έχει το καθένα για να μπορέσω να το συζητήσω με τους γονείς μου...(θέλω να έχω ολοκληρωμένη άποψη και γνώσεις για να μπορέσω να τους παρουσιάσω τις ιδέες και σκέψεις μου)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top