Φοιτητικές Εστίες ΠΑΜΑΚ

Guest 272341

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
:(:(παιδια σας παρακαλω βοηθηστε με μηπως ξερετε πως ειναι οι εστιες του παμακ??ποσα ατομα μενουν σε ενα δωματιο?ο καθενας εχει το δικο του μπανιο και τουαλετα 'η ειναι κοινοχρηστα??υπαρχει ησυχια?ποσο μακρια ειναι απο το πανεπιστημιο??
αν μου απαντησετε θα χαρω παρα πολυ!!
-----------------------------------------
Κανείς;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fotini22589

Νεοφερμένος

Η fotini22589 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 85 μηνύματα.
Οι περισσότεροι φοιτητες του παμακ στεγάζονται στη φοιτητική εστία που βρίσκεται στην Κρήνη στην Καλαμαριά.
Είναι περίπου 25'-40' (ανάλογα την κίνηση) από το πανεπιστήμιο με αστικό που περνάει αρκετά συχνά.
Το κτίριο είναι αρκετά καινούριο και καθαρό. Υπάρχουν δύο ειδών δωμάτια - αυτά των δύο ατόμων (ένα μεγάλο δωμάτιο με 2 κρεβάτια και 2 γραφεία και μπάνιο) και αυτά των 3 ατόμων που είναι τύπου διαμέρισμα και έχει 2 υπνοδωμάτια (το ένα το μοιράζονται 2 άτομα και στο άλλο μένει ένας μόνος).
Ησυχία υπάρχει πολύ, είναι καλές κατά τη γνώμη μου (δεν έμεινα εκεί απλά ότι έχω ακούσει από συμφοιτητές) απλά είναι κάπως μακριά από πανεπιστήμιο και κέντρο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 272341

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ευχαριστώ παρά πολυ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Και εγώ θέλω να περάσω στο ΠΑ.ΜΑΚ. Ξέρετε ποιες είναι οι ειδικές προϋποθέσεις για εστία? Είμαι ο μεγαλύτερος σε οικογένεια 3 τέκνων με αρκετά μικρό εισόδημα... Any chances για εστία?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

heidi.enjoy

Νεοφερμένος

Η heidi.enjoy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 73 μηνύματα.
Και εγώ θέλω να περάσω στο ΠΑ.ΜΑΚ. Ξέρετε ποιες είναι οι ειδικές προϋποθέσεις για εστία? Είμαι ο μεγαλύτερος σε οικογένεια 3 τέκνων με αρκετά μικρό εισόδημα... Any chances για εστία?

Η πολυτεκνία/τριτεκνία και το χαμηλό εισόδημα είναι τα πρωτεύοντα κριτήρια.Οπότε έχεις πολλές πιθανότητες,:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Thank you για την πληροφορία. Απλά ανησυχούσα για το "χαμηλό" εισόδημα. Σαν παιδί τριτέκνων, πόσο πρέπει να είναι το μέγιστο εισόδημα για να έχω μεγάλες πιθανότητες για την εστία?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

heidi.enjoy

Νεοφερμένος

Η heidi.enjoy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 73 μηνύματα.
Thank you για την πληροφορία. Απλά ανησυχούσα για το "χαμηλό" εισόδημα. Σαν παιδί τριτέκνων, πόσο πρέπει να είναι το μέγιστο εισόδημα για να έχω μεγάλες πιθανότητες για την εστία?

Στο ΠΑΜΑΚ νομίζω είναι αρκετά υψηλό το εισόδημα.Τουλάχιστον για τη λέσχη οι τρίτεκνοι πρέπει να έχουν εισόδημα κάτω από 60.000 ευρώ.Και νομίζω πως τώρα το έκαναν 45.000 ευρώ.Κάτι ανάλογο θα ισχύει και για την εστία.Θα ρωτήσω κάτι φίλους που έχω στο ΠΑΜΑΚ και θα σου πω με σιγουριά :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Στο ΠΑΜΑΚ νομίζω είναι αρκετά υψηλό το εισόδημα.Τουλάχιστον για τη λέσχη οι τρίτεκνοι πρέπει να έχουν εισόδημα κάτω από 60.000 ευρώ.Και νομίζω πως τώρα το έκαναν 45.000 ευρώ.Κάτι ανάλογο θα ισχύει και για την εστία.Θα ρωτήσω κάτι φίλους που έχω στο ΠΑΜΑΚ και θα σου πω με σιγουριά :)

ΟΚ σε ευχαριστώ πολύ :) Με τα ποσά που λες περνάω σίγουρα :P
Λίγο offtopic αλλά και τα άλλα πανεπιστήμια και συγκεκριμένα το ΟΠΑ και το ΠΑ.ΠΕΙ έχουν παρόμοιες προϋποθέσεις για τις εστίες? Σε περίπτωση που δεν περάσω ΠΑΜΑΚ να ξέρω περίπου τι γίνεται...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

heidi.enjoy

Νεοφερμένος

Η heidi.enjoy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 73 μηνύματα.
ΟΚ σε ευχαριστώ πολύ :) Με τα ποσά που λες περνάω σίγουρα :P
Λίγο offtopic αλλά και τα άλλα πανεπιστήμια και συγκεκριμένα το ΟΠΑ και το ΠΑ.ΠΕΙ έχουν παρόμοιες προϋποθέσεις για τις εστίες? Σε περίπτωση που δεν περάσω ΠΑΜΑΚ να ξέρω περίπου τι γίνεται...

Μπα.δε νομίζω.Στα υπόλοιπα,όπως και στο ΑΠΘ,πρέπει να έχουν ανώτατο εισόδημα στα 35.000 ευρώ και επιπλέον 2.000 ευρώ για κάθε τέκνο :P
Οι περισσότεροι νομίζω είναι κάτω από το όριο,απλά το θέμα παίζεται στο ποιοι θα πάρουν προτεραιότητα.Πάντως να ξέρεις ότι μέχρι και το Νοέμβριο δε θα έχουν αποφασίσει.Κάθε χρόνο τα ίδια :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

guess

Δραστήριο μέλος

Η guess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 478 μηνύματα.
Σχετικά με την κατάσταση των εστιών γνωρίζετε περισσότερα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mar7

Νεοφερμένος

Η mar7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 53 μηνύματα.
γνωριζει καποιος αν στις εστιες καλαμαριας φιλοξενουνται ΚΑΙ φοιτητες του ΑΠΘ ή αποκλειστικα του ΠΑ.ΜΑΚ ;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mar7

Νεοφερμένος

Η mar7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 53 μηνύματα.
στις εστιες καλαμαριας μενουν μονο φοιτητες του ΠΑ.ΜΑΚ ή και του ΑΠΘ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
στις εστιες καλαμαριας μενουν μονο φοιτητες του ΠΑ.ΜΑΚ ή και του ΑΠΘ;
Φοιτητικές Εστίες​
Φοιτητικές εστίες Α.Π.Θ.​
Για τους φοιτητές του Α.Π.Θ. λειτουργούν τρεις φοιτητικές εστίες στην περιοχή των 40 Εκκλησιών και δύο παραρτήματα, το ένα στην Καλαμαριά (Λυκούδη 2-4 και 6) και το άλλο στο πρώην ξενοδοχείο «Εγνατία» (Λέοντος Σοφού 11).

Πηγή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mar7

Νεοφερμένος

Η mar7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 53 μηνύματα.
φιλε ιορδανη σ ευχαριστω για την απαντηση.ωστοσο εχω ρωτησει εναν γνωστο μου στη θεσσαλονικη κ μου εχει πει πως στις εστιες αυτες μενουν μονο φοιτητες του ΠΑΜΑΚ.παρολα αυτα η σελιδα που μου εστειλες οπως και πολλες αλλες που εχω ψαξει αναφερουν οτι μενουν και φοιτητες του ΑΠΘ,ομως εχουν να ενημερωθουν σχεδον απο το 2009-2010 :S...ελπιζω να μου απαντησει καποιος που ηδη φοιτει στο ΠΑΜΑΚ και γνωριζει σιγουρα!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top