Ζητείται.... δίαιτα!

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Η μακαρονάδα από μόνη της δεν είναι "κακό" φαγητό. Αλλά εντάσσεται πιο σωστά σε μία γενικά καλή διατροφή ΚΑΙ γυμναστική.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Βρε αυτο το ξερω και τ'ακολουθω χροοονια τωρα, αλλα οταν τρως ενα πιατο (μπανιερα )μακαρονια με την αναλογη σαλτσα απο πανω και στουμπωνεις για τα καλα...ε!
Να μην το πω?:D:redface:
(Βασικα ειναι οτι φτιαγνω καλες σαλτσες ο ατιμος!):P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
A, amore, εκεί θα έχεις κάνει διδακτορικό στις σάλτσες! ;)

Βίκυυυυ!!! Απάνταααα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Αλήθεια, τι "λάθη" έκανες εσύ πριν;
Ας αρχίσουμε με το δεν έκανα:
Δεν έτρωγα σαλάτες πέρα από χωριάτικη (και όσο λάδι συνδυάζει αυτή η σαλάτα για να κάνεις παπάρα :P)
Δεν έτρωγα φρούτα, ούτε έπινα χυμούς :redface:

΄Ετρωγα όμως:
Όσο ήθελα όποτε ήθελα... Δεν είχα ποτέ σταθερά γεύματα....
Ό,τι και να έτρωγα είχε ψωμί (μακαρόνια, πατάτες, ρύζι και δίπλα ψωμί :P)
Η σοκολάτα ή γλυκό καθημερινά (όχι ότι δεν το κάνω τώρα αλλά άλλο ένα κομματάκι κι άλλο όλη την σοκολάτα :redface:)
Το βραδινό μου από την άλλη ή απλά δεν υπήρχε (κάτι που είχε αδρανοποιήσει τον μεταβολισμό μου γιατί σαν χαζή και μικρή άκουγα το κόψε το βραδινό και θα αδυνατίσεις:P) ή ήταν λαχταριστά σουβλάκια, γύροι...πίτσες (ήμουν των άκρων δηλαδή :P)

Η γυμναστικη ειναι πολυ σημαντικη παραυτα....
Και οκ...οταν εισαι 20+, στα 30+ και στα 40+...?
Το σωμα αλλαζει...Μην εχουμε την ψευδαισθηση, οτι το σωμα μας θα εχει την ιδια ελαστικοτητα & σφριγηλοτητα π.χ και μετα απο 10 χρονια..

Δεν έχω αυτή την ψευδαίσθηση αλλά αν κρίνω ότι το σώμα μου έχοντας περάσει μεγάλες αυξομειώσεις (πέρα από τα τελευταία 2 χρόνια που έχει μείνει στάσιμο :)) δεν έχει αλλάξει δραματικά... Το ίδιο και της μάμυ μου που στα 40 + παραμένει το ίδιο σφριγηλό και ελαστικό παρόλο τις αυξομειώσεις που και η ίδια έχει περάσει :)

Από την άλλη δεν μπορώ να με πιέσω για γυμναστική... Πορώνομαι για 2 μήνες και μετά απλά τα παρατάω :redface: Το βαριέμαι αφάνταστα... Κολύμβηση που λάτρευα και είχα ασχοληθεί είχα τεράστιο πρόβλημα με τα μάτια μου από το χλώριο (οκ...έχω ασχοληθεί στα νιάτα μου κατά καιρούς με πολλά αθλήματα :P) και το μόνο που ακόμα κάνω είναι να περπατάω πολύ (αυτό δεν το βαριέμαι ποτέ :P)

Απλά όσο κι αν ξέρω το πόσο καλό κάνει η γυμναστική είμαι από τους ανθρώπους που απλά βαριούνται να κάνουν :redface: Πείτε μου ότι δεν είμαι η μόνη εεεεεεεεεεεε; :redface: :P

Απαιτώ να μάθω την δίαιτα που έκανες! :P:P:P
Όποτε θες :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Nι...αλλά εγώ προσωπικά δεν κάνω γυμναστική...
Και ακόμα και όταν έκανα δίαιτα δεν έκανα... Δεν μου αρέσει :/:

Παρ' όλα αυτά και κιλά έχασα...αλλά το σώμα μου δεν χάλασε...εννοώ ότι δεν έγινε πλαδαρό ή αντιαισθητικό στην όψη (καταλαβαίνετε τι θέλω να πω ε; :redface:...που χαλαρώνει λόγω χάσιμο κιλών...)
Και εδώ και 2 χρόνια είμαι στάσιμη στα κιλά μου...έχοντας βέβαια υιοθετήσει την διατροφή που έμαθα μέσω δίαιτας...και εννοείται ότι κάνω και παρασπονδίες που και που.... :P

είσαι νινι ακόμαααααααααααα είσαι νινί ακόμααααααααααα
κάτσε να φτάσεις στα 30φεύγα και θα σου πω εγώ :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kinezoula

Νεοφερμένος

Η kinezoula αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών. Έχει γράψει 109 μηνύματα.
Συμφωνω με την γιδι .Το μυστικο ειναι να αντικατασταθουν οι παχυντικες τροφες με αλλες με λιγοτερα λιπαρα.Το κοκκινο κρεας μπορει να αντικατασταθει με απαχο ,το γαλα και το γιαουρτι με γαλα και γιαουρτι με λιγα λιπαρα.Τυρια οπως η φετα παχαινουν. Μπορουν να αντικατασταθουν με λιγοτερο παχυντικα τυρια.Τα γλυκα δεν ειναι απαραιτητο να τα αφαιρεσουμε απο την διαιτα. Γλυκες απολαυσεις οπως το ζελε με φρουτα και αλλα γλυκα δεν παχαινουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
είσαι νινι ακόμαααααααααααα είσαι νινί ακόμααααααααααα
κάτσε να φτάσεις στα 30φεύγα και θα σου πω εγώ :P

Δηλαδή τότε θα πρέπει να αρχίσω γυμναστική; :cry_x:
:stunned: :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Kinezoula, και η φέτα δεν είναι κακό τυρί. 30 γραμμάρια είναι αρκετά, για να δώσει κανείς γεύση στο φαγητό του. Άλλωστε τα περισσότερα λιπαρά τυριά έχουν έντονη γεύση, οπότε δε χρειάζεσαι πολύ. :)
Βέβαια κάποια άλλα, όπως το brie, που έχουν 60% (αντί 20-30%) λιπαρά, είναι πολύ πιο παχυντικά.
Κατά τ' άλλα, συμφωνώ! :)

Όλα με μέτρο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kalypso

Περιβόητο μέλος

Η lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Συμφωνώ με το Γίδι, δε χρειάζεται μεγάλη ποσότητα φέτας για να συνοδεύσεις το φαγητό σου. Βέβαια, ως γνωστόν, η φέτα δεν κόβεται! :P
Πολύ ωραίο τυρί είναι και το Milner, γευστικότατο και κατάλληλο για διαιτούλα! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Συμφωνώ με το Γίδι, δε χρειάζεται μεγάλη ποσότητα φέτας για να συνοδεύσεις το φαγητό σου. Βέβαια, ως γνωστόν, η φέτα δεν κόβεται! :P
Πολύ ωραίο τυρί είναι και το Milner, γευστικότατο και κατάλληλο για διαιτούλα! :D

βρίσκω ακόμα καλύτερο το fina που είναι πιο πικάντικο και πιο... κασέρι
το milner είναι καλό για αντικατάσταση του τυριού για τοστάκια ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Κουεδίνω, πώς πας;;; :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
έχασα άλλα 700 γρ τη βδομάδα που πέρασε αλλά μάλλον δεν είναι και ενδεικτικό γιατί αδιαθέτησα κι ολας :)
ακόμα όμως κι αν έχασα μόνο τα 700γρ καλά πάω... είμαι στο σύνολο -3 :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cibyllian

Περιβόητο μέλος

Η Μπούι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,205 μηνύματα.
έχασα άλλα 700 γρ τη βδομάδα που πέρασε αλλά μάλλον δεν είναι και ενδεικτικό γιατί αδιαθέτησα κι ολας :)
ακόμα όμως κι αν έχασα μόνο τα 700γρ καλά πάω... είμαι στο σύνολο -3 :)

:clapup:Keep walking ΚουΕ!!!!!!!!!:clapup::clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Γιέα, Κουεδέισιον!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MariguLa

Νεοφερμένος

Η MariguLa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Εγώ έχω ακούσει για μια χημική δίαιτα... την είχα κάνει παλιά και είχα χάσει περίπου 10 κιλά σε 2 εβδομάδες.. αλλά μετά είχα βάλει 15 σε 6 μήνες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Το είπες μόνη σου: δίαιτες που προκαλούν απότομη απώλεια πολλών κιλών είναι ο πλέον εγγυημένος τρόπος να πάρεις ξανά άλλα τόσα.

Τι λάθη κάνεις στη διατροφή σου;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

diotima

Διάσημο μέλος

Ο diotima αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,480 μηνύματα.
Το μεγάλο λάθος στη γενικότερη καθημερινή διατροφή μας είναι τα μεγάλα κενά ανάμεσα στα γεύματα.Δηλαδή ο οργανισμός για να κάνει τις καλύτερες καύσεις θα πρέπει ανα 3-4 ώρες να δέχεται τροφή.Αλλά όχι ότι να'ναι εε.Κάτι σε γιαουρτάκι,κάτι σε φρουτάκι ή έστω καμιά φρυγανιά.Πολλούς χυμούς και εννοείται γεύματα χαμηλών λιπαρών.

Α!Να μην ξεχνάμε επίσης το γνωστό 2λίτρο νερού την ημέρα και γυμναστική πριν το ύπνο.Καμιά 20αρια κοιλιακούς και ραχιαίους.Ξεχνάμε επίσης τα ταξί (αν δεν μένουμε Αθήνα κτλ) και χρησιμοποιούμε τα ποδαράκια μας.Μία ώρα την ημέρα περίπατος σε καμιά παραλία,αν δεν κινούμαστε γενικά,είναι ότι πρέπει.

Κατά τ'άλλα,ακολουθάμε το πρόγραμμά μας,αν έχουμε ψαχτεί με διατροφολόγο,και η τύχη μαζί μας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MariguLa

Νεοφερμένος

Η MariguLa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
:(βασικα τρωω συνεχια!δεν ξερω τι με πιανει..μπορει να ειναι λογω του οτι θα δωσω κ εξετασεις τον μαιο..αλλα πρεπει οπωσδηποτε να τα χασω γιατι δεν παρουσιαζομαι..καποια λυση μπορειτε να μου προτεινετε|πλς..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Τρως τουλάχιστον υγιεινά, ή είναι όλο κομματάκια μουσακά και σοκολάτας τα σνακ σου;
Όταν νιώθεις ότι η κρίση λαιμαργίας ξεκινάει, πίνε πολύ νερό, βγες έξω για βόλτα. Και γενικά κινήσου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MariguLa

Νεοφερμένος

Η MariguLa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
βασικα τρωω συνεχεια απ εξω..αμεσως μετα το σχολειο παω κατευθειαν φροντιστηριο..κ ο μονος τροπος ειναι να τρωω απ εξω για να αντεξω..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top