Θα σας λείψει το σχολείο;

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,548 μηνύματα.
Kαθόλου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Civilara

Περιβόητο μέλος

Ο Civilara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,344 μηνύματα.
Η απάντηση είναι ΝΑΙ:'(

Παιδιά, το σχολείο θα σας λείψει πάρα πολύ όταν περάσετε στο πανεπιστήμιο για να μην σας πω ότι θα σας λείψει και το διάβασμα των πανελληνίων.

Μπορεί να μην το νιώσετε από το 1ο ή το 2ο έτος των σπουδών σας καθώς το παραπάνω διάστημα είναι περίοδος προσαρμογής αλλά μετά το 3ο θα το νιώσετε σίγουρα και αυτά σας τα λέει κάποιος που έχει τελειώσει το σχολείο εδώ και 6 χρόνια.

Πολλές φορές έχω ευχηθεί όταν σπούδαζα στο πανεπιστήμιο να ήμουν ξανά στο λύκειο και να ξαναέδινα πανελλήνιες όσο απίστευτο κι αν ακούγεται (τουλάχιστον το 2ο μέρος).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sOFaK! <3

Νεοφερμένος

Η sOFaK! <3 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Θα μου λειψει πολυ το σχολειο....ηδη μου λειπει...!Οχι ομως η πιεση και το αγχος....θα μου λειψουν οι πλακες, ολα τα παιδια ασχετα αν δεν εχω με ολους την ιδια σχεση....μερικοι καθηγητες ακομα και μερικοι που δεν τους συμπαθω ιδιατερα!! Ειδικα τα 3 τελευταια χρονια.....στο λυκειο! Οι εκδρομες και ειδικα η πενταημερη...το δεσιμο φετος με τα παιδια...(ειδικα μετα απο ενα γεγονος), η υποσςτηριξη και οι συζητησεις με καποιους απο τους καθηγητες!!! Να τα αφησω ολα αυτα και να παω που???? αχ.....ξερω οτι η φοιτητικη ζωη θα ειναι η καλυτερη αλλα ΤΑ ΜΑΘΗΤΙΚΑ ΤΑ ΧΡΟΝΙΑ ΔΕΝ ΤΑ ΑΛΛΑΖΩ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ......!!!!:'(:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Freedom_

Νεοφερμένος

Η Freedom_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 91 μηνύματα.
Συμφωνω απόλυτα με την απο πάνω μου!
Και όχι μονο το σχολείο.. Θα μου λείψει το φροντηστηριο, οι συμμαθητές μου και γενικότερα η όλη κατασταση..! δεν μπορω΄να φανταστω πως θα είναι η κθημερινότητα μου χωρίς αυτά. Γιατί παρα την πίεση και το αγχος της φετινης χρονιάς, μπορώ να ομολογήσω πως πέρασα τα καλύτερα χρονια στο σχολείο! Από όλες τις απόψεις..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,970 μηνύματα.
Εμενα θα μου ληψει το σχολειο παρα πολυ.Μακαρι να μην τελειωνα φετος γιατι περασα πολυ ωραια ολα αυτα τα χρονια ειδικα στο γυμνασιο.Δεν ξερω θα μου λειψουνακομα και ατομα που δεν μιλουσαμε.Εσας θα σας λειψει το σχολειο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stickerbush

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πεισματάρης Γορίλας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 896 μηνύματα.
Εμενα θα μου ληψει το σχολειο παρα πολυ.Μακαρι να μην τελειωνα φετος γιατι περασα πολυ ωραια ολα αυτα τα χρονια ειδικα στο γυμνασιο.Δεν ξερω θα μου λειψουνακομα και ατομα που δεν μιλουσαμε.Εσας θα σας λειψει το σχολειο?

Άσε μας ρε... VW lover. Ξέρουμε ότι θα σου λείψει μόνο το απουσιολόγιο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

movie_buff

Νεοφερμένος

Η movie_buff αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Μέχρι στιγμής πιστεύω ότι δε θα μου λείψει και τόσο πολύ το σχολείο. Με τα λίγα άτομα που θέλω να κρατήσω επαφή, φυσικά και δε θα χαθούμε. Αναμένω ανυπόμονα τα φοιτητικά χρόνια και αφήνω τα σχολικά πίσω μου χωρίς ίχνος νοσταλγίας. Καλή αρχή σε όλους μας!!! :clapup: :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,970 μηνύματα.
Ναι το πετυχες.Δεν θα ξοδεψω το χρονο μου με ατομα σαν εσενα.
Καλη αρχη!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

movie_buff

Νεοφερμένος

Η movie_buff αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Ναι το πετυχες.Δεν θα ξοδεψω το χρονο μου με ατομα σαν εσενα.
Καλη αρχη!

Απ΄οτι κατάλαβα το ''άτομα σαν και σένα'' πήγαινε για μένα και λίγο με μπέρδεψε... Με προσβάλλεις χωρίς να με ξέρεις....
ΟΚ δεκτόν και αυτό. :hmm: :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stickerbush

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πεισματάρης Γορίλας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 896 μηνύματα.
Απ΄οτι κατάλαβα το ''άτομα σαν και σένα'' πήγαινε για μένα και λίγο με μπέρδεψε... Με προσβάλλεις χωρίς να με ξέρεις....
ΟΚ δεκτόν και αυτό. :hmm: :hmm:

Σε μένα πήγε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,477 μηνύματα.
Απ΄οτι κατάλαβα το ''άτομα σαν και σένα'' πήγαινε για μένα και λίγο με μπέρδεψε... Με προσβάλλεις χωρίς να με ξέρεις....
ΟΚ δεκτόν και αυτό. :hmm: :hmm:
Στον stickerbush απευθυνόταν.
___________________
edit: Για να είμαι on-topic, εμένα δεν μου λείπει σχεδόν καθόλου το σχολείο. Εντάξει, μπορεί να το θυμάμαι σαν ανάμνηση, αλλά νιώθω σαν να το έχω αποβάλει από το μυαλό μου σαν εμπειρία...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

movie_buff

Νεοφερμένος

Η movie_buff αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
ΟΚ, σόρρυ δική μου παρανόηση. :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mary99

Νεοφερμένος

Η Mary99 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 58 μηνύματα.
Καθόλου..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

John

Νεοφερμένος

Ο John αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Εγώ παρόλο που ειμαι Β Λυκείου θα μου λείψουν όλες οι χαζομάρες που κάναμε. (πχ αποβολές, χάσιμο μαθήματος, προσωπικά προβλήματα καθηγητών ????????????)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Unseen skygge

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Unseen skygge αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,218 μηνύματα.
Εμένα που ειμαι γ λυκείου δεν θα μου λείψει τίποτα ίσα ισα ανυπομονώ να παω φοιτητής. Προσωπικά θεωρώ ότι το σχολείο θα έρχεται στο μυαλό μου όταν θα με πιάνει νοσταλγία για την παιδική μου ηλικία όπως μου έρχεται και τώρα το Δημοτικό μερικες φορες. Αλλά θα είναι μια απλή ανάμνηση. Σίγουρα αν μπορούσα να το ξαναζήσω δεν θα το επέλεγα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,970 μηνύματα.
Εμενα μόνο το γυμνάσιο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 201934

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Μάγκες ναι, στα οικονομικά ειδικά φέτος μόνο που δεν βάλαμε καμια φωτιά μέσα στο μάθημα στην κατεύθυνση. Η καλύτερη χρονιά που είχα ως τώρα η Γ' λυκείου. Αυτό το ΓΕΛ που πήγαινα μόνο ΓΕΛ δεν ήταν, ούτε απουσίες ουτε τπτ κάθε διάλλειμα καφές και άραγμα στην τάξη. Οι καθηγητές ουτε μάθημα έκανα στην κατεύθυνση. Απλώς πραγματικά ΟΤΚ. Σε συνδυασμό με τα φροντιστήρια ήταν λες και ξύπναγα το πρωί για μια βόλτα που κράταγε 6 ώρες. Ισα ισα με ξεκούραζε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top