Επαγγελματικές προοπτικές

SteliosFin

Νεοφερμένος

Ο SteliosFin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 18 μηνύματα.
Τελος παντων όπως ίσως καταλάβατε είμαι στο πεδιο Υγείας(Μαθηματικα, Φυσική, Χημεία, Βιολογία. Του χρόνου θα φύγω τη χημεία και θα βάλω την βιολογια αρα στη Γ' θα εχω maths,physics and bio).Τι μπορω να παω με αυτα τα μαθηματα το οποιο να μου εξασφαλιζει μια ανετη ζωη(θα εξηγησω αργοτερα). Δεν θελω να παω ιατρος γιατι δεν νομιζω να αντεξω να τελειωσω το uni και στο τελος θα μεινω καταμεσης. Ο οδοντιατρος όμως η ο κτηνιατρος παιζονται γιατι δεν ειναι 10-12 χρονια.Ο κτηνιατρος απ' ότι ειδα ειναι 5 χρονια και ο οδοντιατρος περιπου 8. Αλλα καλυτερα αφηστε τον οδοντιατρο πεστε μου για αλλα επαγγελματα. Κτηνιατρος καλα ειναι? Νοσηλευτης? Βιολογος? Νοσηλευτης με ειδικευση όπως η μαια ή νοσηλευτης χειρουργειου/αναισθησιολογιας? Δωστε πληροφοριες σας παρακαλω κυριως για τα χρονια σπουδων και τις απολαβες!:hmm:
Επισης ξερω οτι στο εξωτερικο υπαρχουν καποια αλλα επαγγελματα που λεγοντε Physician Assistant(PA) και Nurse Practitioner(NP). Δεν ξερω αν εχει ετσι στην Ελλαδα η στην Κυπρο αλλα θα ηθελα να μαθω εν εχετε ιδεα. Και αν ξερετε πεστε μου αν ειναι καλυτερα απο τα αλλα σε σχεση απολαβων(εε δεν θα παω να σπουδασω και να ρθω πισω με λιγα λεφτα).

Τελος παντων, οσο για την ανετη ζωη που ειπα. Δεν εννοω να ειμαι καν1ς πλουσιος. Απλα ξερετε. Να εχω τα λεφτα για να νοικιαζω αρχικα ενα μεγαλο ωραιο διαμερισμα(και μετα αγοραζω η χτιζω και σπιτι), να εχω τις λεγομενες 'μικρες' πολυτελειες οπως ρουχα,ψωνια,γυμναστηριο και καν1 ταξιδακι το καλοκαιρι κα Καταλαβατε νμζ. Να ζω ανετα και ωραια αλλα δεν ειναι αναγκη να ειμαι πλουσιος για να φυλαω και 100000 στην τραπεζα. Ή όταν κανω και παιδια να εχω λεφτα να βγαινουμε και να τα στελνω στα μαθηματα τους και τα εξτρα οπως χορο,πιανο,καρατε κα :whistle: Δεν ειναι αναγκη να εχω πισινα και τεραστια αυλη με γρασιδι. Απλα ενα ωραιο ανετο σπιτι και αρκετα λεφτα για να ζω ωραια(και να εχω και ενα σκυλο..εε τωρα πως να το κανουμε..ζωη χωρις κατοικιδιο γινετε?δεν γινετε)..Anyway νμζ καταλαbατε τι θελω να πω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Trolletarian

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Trolletarian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,265 μηνύματα.
ρε παιδιά, και εγώ ενδιαφέρομαι Πείτε και σε 'μένα :baby: :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top