3 φορές αποτυχία σε ένα μάθημα

the_truth

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο the_truth αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 328 μηνύματα.
Η ερωτηση ειναι: αν δεν πας να δωσεις ενα μαθημα προσμετραται σαν αποτυχια ναι η οχι? Ξερετε ολοι πιστευω για το νεο νομο και το οριο των 4 αποτυχιων σε ενα μαθημα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Δεν νομίζω γιατί δεν θα περαστεί στο βαθμολόγιο. Το θέμα είναι να περαστεί ότι έχεις κοπεί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
ποιος μπορει να μου απαντησει σε τι αποσκοπει αυτο το μετρο? πραγματικα δεν εχω καταλαβει:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Όπως το βλέπω εγώ, είναι για ένα μέρος των αιωνίων φοιτητών. Υπάρχει ένα μεγάλο ποσοστό φοιτητών που έρχονται και δίνουν λευκές κόλλες ( ή με 10 κοτσάνες μέσα) απλά για να παίρνουν τα θέματα ή να παίρνουν βεβαιώσεις για άδειες από στρατό ή εργασία.

Ένας νορμάλ φοιτητής, δεν νομίζω ότι κόβεται τόσες πολλές φορές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Όπως το βλέπω εγώ, είναι για ένα μέρος των αιωνίων φοιτητών. Υπάρχει ένα μεγάλο ποσοστό φοιτητών που έρχονται και δίνουν λευκές κόλλες ( ή με 10 κοτσάνες μέσα) απλά για να παίρνουν τα θέματα ή να παίρνουν βεβαιώσεις για άδειες από στρατό ή εργασία.

Ένας νορμάλ φοιτητής, δεν νομίζω ότι κόβεται τόσες πολλές φορές.
ναι απλα νομιζω με το ν+2 ''καταργουνται'' οι αιωνοι φοιτητες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stefanos...

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στεφανος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,244 μηνύματα.
για τους αιωνιους μαθητες ισχυει οτι μπορει καποιος να κατσει να σπουδασει στο πανεπιστημιο μιαμιση φορα.δηλαδη αν ενας κανονικα σπουδαζει 4 χρονια,μπορει να κατσει μεχρι 6.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Είναι απλά ακόμα ένα μέτρο "πίεσης". Σε μερικές σχολές ας πούμε, μπορεί να είχαν και παραπάνω από 3 εξεταστικές το χρόνο...Άρα, πχ σε 6 χρόνια (ν+2), για σκέψου να δίνεις ένα μάθημα 15 φορές...!!! Κάτι δεν πάει καλά....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top