Δημοσιογραφία στο εξωτερικό ;

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Σιγουρα οποιος θελει να μαθει..θα μαθει...Ειτε στην Αγγλια...Ειτε στην Ελλαδα...Ειτε στην Ανταρκτικη...Και οποιος δεν θελει...Δε πα να τον στειλεις στα καλυτερα σχολεια...Μια ζωη τουβλο θα μεινει... Αλλα εχει τοσα σκαρτα σημεια η εκπαιδευση στην Ελλαδα(ξεκινωντας απο το γυμνασιο ακομα) που καποια στιγμη σου τελειωνει η υπομονη και λες "ως εδω".
Δεν εχω σπουδασει στην Αγγλια, αλλα απο μαρτυριες αλλων μου φαινεται πιο εκλυστικα εκει...απο οτι εδω...

Εξαρτάται από τι έλκεται κανείς...Εμένα δεν μου αρέσει να με βλέπουν σαν χρήματα με πόδια, ασχέτως επιπέδου σπουδών.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mercury

Επιφανές μέλος

Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,611 μηνύματα.
εδώ που τα λέμε, δεν πρέπει να ήσουν και ο πιο οικονομικός φοιτητής του κόσμου :P

Θα σου κανω εναν αναλυτικο λογαριασμο...ετσι για να δεις ποσο κοστιζει:
Ενοικιο: 100Ε
Κοινοχρηστα(μεσος ορος καθε μηνα):100Ε
Λογαριασμος ΔΕΗ:50 Ευρω
Νερο και Ιντερνετ: 50 Ευρω
Φαγητο και αλλα:200 Ευρω. Συνολο 500 Ευρω τον μηνα. τον χρονο 6 χιλιαδες....Και αυτα μονο για το δικο μου μισο!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Για σπίτι 200 ευρώ μαζί με τα κοινόχρηστα....; Στην Αγγλία ούτε σε σκουπιδοντενεκέ δεν μένεις με τόσα...
επίσης, 100 ευρώ θες κάθε μήνα για την κάρτα απεριορίστων (στην καλύτερη...)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mercury

Επιφανές μέλος

Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,611 μηνύματα.
Εξαρτάται από τι έλκεται κανείς...Εμένα δεν μου αρέσει να με βλέπουν σαν χρήματα με πόδια, ασχέτως επιπέδου σπουδών.

Γιατι πως νομιζεις οτι βλεπουν τον Ελληνα φοιτητη στις επαρχιακες πολεις??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Γιατι πως νομιζεις οτι βλεπουν τον Ελληνα φοιτητη στις επαρχιακες πολεις??

Πάλι μπερδεύεσαι. Εγώ και πριν και τώρα μιλάω για το ΙΔΙΟ το πανεπιστήμιο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mercury

Επιφανές μέλος

Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,611 μηνύματα.
Λογικο δεν ειναι εαν πας σε ενα πανεπιστημιο γ διαλογης στην Αγγλια να σε κοιτανε πρωτα στην τσεπη και μετα στο μυαλο?? Τετοια πανεπιστημια δεν εχουν καμια διαφορα απο επαρχιακα ΤΕΙ της Ελλαδας, η μονη διαφορα ειναι η γλωσσα στο πτυχιο... Στα κορυφαια ομως εαν εχεις το μυαλο και αφραγκος να εισαι θα σε παρουν(ετσι τουλαχιστον θελω να πιστευω)
Μπορει στην Ελλαδα να ειναι "δωρεαν" αλλα εχουν βρει αλλους τροπους για να σου αδειαζουν την τσεπη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Λογικο δεν ειναι εαν πας σε ενα πανεπιστημιο γ διαλογης στην Αγγλια να σε κοιτανε πρωτα στην τσεπη και μετα στο μυαλο?? Τετοια πανεπιστημια δεν εχουν καμια διαφορα απο επαρχιακα ΤΕΙ της Ελλαδας, η μονη διαφορα ειναι η γλωσσα στο πτυχιο... Στα κορυφαια ομως εαν εχεις το μυαλο και αφραγκος να εισαι θα σε παρουν(ετσι τουλαχιστον θελω να πιστευω)
Μπορει στην Ελλαδα να ειναι "δωρεαν" αλλα εχουν βρει αλλους τροπους για να σου αδειαζουν την τσεπη...

Εγώ δεν ήμουν σε πανεπιστήμιο γ' διαλογής, οι γνώσεις που πήρα ήταν εξαιρετικές, είδα πράγματα που δεν θα μπορούσα αλλού ΑΛΛΑ με το αζημίωτο. Βιβλία ούτε για δείγμα, φωτοτυπίες χρυσές...Μην συζητήσω αν κοπείς σε μάθημα πόσα σκας...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mercury

Επιφανές μέλος

Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,611 μηνύματα.
Εγώ δεν ήμουν σε πανεπιστήμιο γ' διαλογής, οι γνώσεις που πήρα ήταν εξαιρετικές, είδα πράγματα που δεν θα μπορούσα αλλού ΑΛΛΑ με το αζημίωτο. Βιβλία ούτε για δείγμα, φωτοτυπίες χρυσές...Μην συζητήσω αν κοπείς σε μάθημα πόσα σκας...

Ετσι δεν θα επρεπε να ειναι κανονικα και στην Ελλαδα?? Το εχουμε υπερεκτιμησει το "τζαμπα" νομιζω...Μπορει στην Αγγλια(και σε αλλα κρατη του εξωτερικου) να εχουν διδακτρα αλλα παραλληλα παραγουν εργο, και προσφερουν βοηθεια σε οσους εχουν αναγκη και τις ικανοτητες για να διακριθουν....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Ετσι δεν θα επρεπε να ειναι κανονικα και στην Ελλαδα?? Το εχουμε υπερεκτιμησει το "τζαμπα" νομιζω...Μπορει στην Αγγλια(και σε αλλα κρατη του εξωτερικου) να εχουν διδακτρα αλλα παραλληλα παραγουν εργο, και προσφερουν βοηθεια σε οσους εχουν αναγκη και τις ικανοτητες για να διακριθουν....

Αυτό είναι άαααααλλο θέμα!!!:D:D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top