Εμμονή των γονέων με τους βαθμούς

nefi

Πολύ δραστήριο μέλος

Η nefi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,097 μηνύματα.
οι γονεις ζουνε σε παραλληλο συμπαν...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,784 μηνύματα.
οι γονεις ζουνε σε παραλληλο συμπαν...

και σε ραβδωτό σπειροειδή γαλαξία..:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

transient

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο transient αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,858 μηνύματα.
Εμένα οι δικοί μου είναι περίεργοι. Θα απογοητευτουν με το 18 των μαθηματικών αλλά και τότε που πήρα 05 δεν το καναν και θέμα :P Ίσα ίσα, είπαν ότι δεν πειράζει και ότι ήταν κακή στιγμή. Θέλουν τους καλούς βαθμούς για να το δείχνουν στους άλλους. Κάθε φορα που συναντάμε συγγενεις λένε "και να μην πω πόσο έβγαλε ο γιάννης Μ.Ο...." και τους λεω " καλά , ακόμα και ο μανάβης ξέρει τον Μ.Ο. μου!" και συνεχίζεται αυτό το σκηνικό...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,784 μηνύματα.
Εμένα οι δικοί μου είναι περίεργοι...[..]...

Όταν ο άλλος πληρώνει φράγκα για την μάθηση λογικό είναι να ενδιαφέρεται σε υπερβολικό βαθμό. Να δω πως θα κάνουμε εμείς αύριο για τα παιδιά μας, που όλη η παιδεία από το προνήπιο μέχρι το Πανεπιστήμιο θα είναι με δίδακτρα, φροντιστήρια,..κτλ. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

transient

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο transient αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,858 μηνύματα.
Όταν λέω περίεργοι, δεν το εννοώ με την εννοια του ότι ενδιαφέρονται πολύ :P Εννοώ ότι την μία είναι ελαστικοί στους βαθμούς, την άλλοι θέλουν πολλά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ceres Victoria

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ceres Victoria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,934 μηνύματα.
εγω δεν τους ελεγα ποσο γραφω ή ποτε γραφω και οταν με ρωτουσαν τους ελεγα ειτε οτι δεν μας εχουν δωσει πισω τα διαγωνισματα, ειτε οτι εγραψα καλα. Μονο οταν εγραφα απο 17 και πανω τους το ελεγα. Το εγκεφαλικο το παθαιναν οταν εβλεπαν τους βαθμους του τριμηνου :lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LiViNGtheLiFE

Διάσημο μέλος

Η LiViNGtheLiFE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,226 μηνύματα.
κατα εναν ''περιεργο'' τροπο οι πιο καταπιεστικοι γονεις ειναι οι σπουδαγμενοι γονεις...
γιατι "περιεργο"? θεωριτικα ειναι αυτοι που δεν θελουνε ναα... "ξεφυγουμε" γιατι δεν το εκανα και εκεινοι!..

ισα ισα!! αυτοι που δεν εχουν σπουδασει δεν πρεπει να μιλανε! αυτοι διαβαζανε??οοοοχι!


παντως εγω νταξ.. δεν εχω τετοιο προβλημα! πεταω και τπτ υπονοουμενα αμα αρχιζουν να ξεφυγουν και νταξει!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

transient

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο transient αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,858 μηνύματα.
livingthelife , αυτοί που δεν έχουν σπουδάσει ΊΣΩΣ να ΜΗΝ ΜΠΟΡΟΥΣΑΝ να σπουδάσουν... Για διάφορους λόγους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nick K2

Νεοφερμένος

Ο Nick K2 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Καλά όλοι οι γονείς τα ίδια λένε(και οι δικοί μου τα ίδια λένε)όσοι υπερηφανεύονται από εδώ και από εκεί έχουν κόμπλεξ.....don't mind .Όλοι έχουμε τις κακοτυχίες μας ;) απλά calm down
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

FRIENDLY GIRL

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η FRIENDLY GIRL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 138 μηνύματα.
Εμενα οι γονεις μου δεν μου λενε τιποτα.Ξερουν οτι διαβαζω.Και δεν ειναι οτι παιρνω και εικοσαρια.Οταν τους λεω οτι πηρα σε καποιο διαγωνισμα κατω απο την βαση και στεναχωριεμαι μου λενε οτι δεν αξιζει να στεναχωριεμαι για τους βαθμους.Οποτε διαβαζω για τον εαυτο μου και μονο και δεν εχω την γκρινια των γονιων μου εαν τυχει και αποτυχω σε κατι.:)

Παρολο που δεν το εχω βιωσει λυπαμαι τα περισσοτερα παιδια που φοβουντε οταν παιρνουν βαθμους επειδη φωναζουν οι γονεις τους.:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Muxu Su

Διάσημο μέλος

Η Muxu Su αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 3,019 μηνύματα.
Κάποιοι γονείς όντως έχουν εμμονή με τους βαθμούς των παιδιών τους μέχρι σημείο αηδίας. Δεν το θεωρώ προσωπικά καλό πρώτα για το παιδί και μετά γι'αυτους. Πιέζουν τα παιδιά τους και στο τέλος καταφέρνουν το ακριβως αντίθετο. Τα παιδιά παθαίνουν ανοσία απέναντι στα γνωστά ''κατσαδιασματα" των γονέων τους και εκεί είναι που χάνεται η μπάλα.
Οσον αφορά τους δικούς μου ξέρω ότι αγωνίζονται καθημερινά για να βγάλουν μια δεκάρα και να με στείλουν να μάθω γράμματα. Από μεριάς μου το εκτιμώ γιατί μέχρι τώρα έχουν πληρώσει πολλά για να με μορφώσουν. Η αλήθεια είναι ότι θέλουν να δώσουν το καλύτερο για τα παιδιά τους. Μπροστά στο αβέβαιο μελλον να βάλλουν λιγα λιθαρακια. Να μην μας έχουν ξέφραγο αμπέλι. Οι δικοί μου έχουν απαιτήσεις και πολύ καλα κάνουν.Εχουν το θάρρος να με κατσαδιασουν για τους βαθμούς και οτιδήποτε άλλο εφόσον έχω και εγώ το θάρρος να τους λέω να τα "σκάνε" για να μορφωθω. Είμαι συνειδητοποιημένη και δεν ζητάω αλόγιστα πράματα. Και καταλαβαίνω (σε προσωπικο επίπεδο) οτι επειδή οι δικοί μου δεν είχαν αυτά που επιθυμούσαν (λογω έλλειψης χρημάτων) οταν ήταν μικροί θέλουν να δώσουν για τα παιδιά τους ότι στερήθηκαν εκείνοι. Και θα φωνάξουν και θα μαλωσουν και θα κάνουν οτιδήποτε άλλο θέλουν εφόσον αγωνίζονται για μένα. Για το καλό μου, για το μελλον μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ρόζα Νέρα Flamingo

Δραστήριο μέλος

Η Ρόζα Νέρα Flamingo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ανταρτικό (Φλώρινα). Έχει γράψει 780 μηνύματα.
Και θα φωνάξουν και θα μαλωσουν και θα κάνουν οτιδήποτε άλλο θέλουν εφόσον αγωνίζονται για μένα. Για το καλό μου, για το μελλον μου.
ισχυει οτι ολοι οι γονεις θελουν το καλο των παιδιων τους , παρ ολα αυτα μονο εσυ αγωνιζεσαι για το μελλον σου κανεις αλλος , αν δεν ηθελες να μαθεις δε θα μαθανες .
το κακο με τους γονεις ή εστω με καποιους γονεις ειναι οτι προσπαθουν να επιβαλλουν τον τροπο σκεψης τους και τα δικα τους θελω στα παιδια τους με τη δικαιολογια οτι εκεινοι σκανε τα λεφτα , πραγμα απαραδεκτο ...
αν ειναι ενας ελεγχος να καθοριζει το φιλοτιμο του παιδιου ως προς τους γονεις , τη θεληση του για μαθηση , και τα ονειρα του για το μελλον τοτε καιγομαστε :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nioniosmeg

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άδης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 1,949 μηνύματα.
Ε βασικά εμένα εξαρτάται το μάθημα.
Κάτι 12άρια στα Αρχαία ήταν θέμα 5 λεπτών, αλλά εκείνο το 16 στη φυσική ακόμα το πληρώνω.
Έχουν την άποψη ότι οι βαθμοί δεν μετράνε και δεν μιλάνε ποτέ για αυτούς, αλλά νομίζω την έχουν αναπτύξει αυτή τη λογική γιατί ποτέ δεν είχαμε σαν οικογένεια μέσους όρους κάτω από 18 ξέρω 'γω. Άμα και τα αδέρφια μου πριν από εμένα κι εγώ τώρα δεν είχαμε καλούς βαθμούς, θα νοιάζονταν (που νοιάζονται) και θα το λέγανε κιόλας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

George-20-

Νεοφερμένος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Σλοβακία (Ευρώπη). Έχει γράψει 46 μηνύματα.
Παιδιά εγώ πηγαίνω Α' Λυκείου και είμαι καλός μαθητής (19,9) και οι γονείς μου είναι ευχαριστημένοι με αυτό, (εννοείται πως θα ήταν) και δε με πιέζουν καθόλου. Υπάρχει όμως μία προκατάληψη, συνήθως από αυτούς που δε διαβάζουν (του 15), που συνέχεια λένε ΠΩΩΩ ΦΥΤΟΟΟ και σχολιάζουν τα πάντα, και όταν ο καθηγητής λέει π.χ. "στο τεστ κανείς δεν έγραψε πάνω από 18" γυρίζουν και τους κοιτάνε κοροϊδευτικά. Όταν πήραμε βαθμούς, λοιπόν, με ρώτησαν οι συμμαθητές μου πώς πήγα και μου είπαν "εγώ αν έβγαζα τόσο, οι γονείς μου θα μου έπαιρναν αεροπλάνο". Αυτό το κάνουν για να δειχθούν, ας πούμε, ή για να με κάνουν να νιώσω άσχημα που έχω καλούς βαθμούς; Μπορεί να σας φαίνεται σχετικά ασήμαντο, αλλά με επηρεάζει, επειδή όσο δε δέχομαι πίεση απ' τους γονείς, τόσο είμαι αντικείμενο σχολιασμού από συνομηλίκους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giorgos216

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,247 μηνύματα.
Παιδιά εγώ πηγαίνω Α' Λυκείου και είμαι καλός μαθητής (19,9) και οι γονείς μου είναι ευχαριστημένοι με αυτό, (εννοείται πως θα ήταν) και δε με πιέζουν καθόλου. Υπάρχει όμως μία προκατάληψη, συνήθως από αυτούς που δε διαβάζουν (του 15), που συνέχεια λένε ΠΩΩΩ ΦΥΤΟΟΟ και σχολιάζουν τα πάντα, και όταν ο καθηγητής λέει π.χ. "στο τεστ κανείς δεν έγραψε πάνω από 18" γυρίζουν και τους κοιτάνε κοροϊδευτικά. Όταν πήραμε βαθμούς, λοιπόν, με ρώτησαν οι συμμαθητές μου πώς πήγα και μου είπαν "εγώ αν έβγαζα τόσο, οι γονείς μου θα μου έπαιρναν αεροπλάνο". Αυτό το κάνουν για να δειχθούν, ας πούμε, ή για να με κάνουν να νιώσω άσχημα που έχω καλούς βαθμούς; Μπορεί να σας φαίνεται σχετικά ασήμαντο, αλλά με επηρεάζει, επειδή όσο δε δέχομαι πίεση απ' τους γονείς, τόσο είμαι αντικείμενο σχολιασμού από συνομηλίκους.
.
Και κόμπλεξ να έχουν είτε γιατί είναι στόκοι, είτε γιατί δε μπορούν να στρωθούν να διαβάσουν, τους αγνοείς. Στην τελική εσύ που έχεις σύστημα και διαβάζεις θα πετύχεις κάτι, εκείνοι οι "έξυπνοι" μπορεί να μη γίνουν και τίποτα εν τέλει :)

Εμένα ποτέ δε με πίεζαν για τους βαθμούς. Είμαι μαθητής του 17 και κάτι, αν και έχω υπάρξει και του 16 και κάτι σε ορισμένες περιπτώσεις (και φέτος, Α' Λυκείου, ενώ στα τετράμηνα Μ.ο έβγαλα 17,5 βλέπω τον γενικό να πέφτει στο 16 και αν :D ). Πάντοτε όμως ήταν ευχαριστημένοι, ιδίως η μητέρα μου, αν και οι δύο ήταν μαθητές του 19+. Προσωπικά διαφωνώ με την πίεση που ασκούν πολλοί γονείς στα παιδιά τους για τους βαθμούς. Το βάρος αυτό σε συνδυασμό με το βάρος των Πανελληνίων πρέπει να γίνεται αφόρητο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

challenger

Επιφανές μέλος

Ο challenger αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 11,414 μηνύματα.
ποτέ δεν είχαμε σαν οικογένεια μέσους όρους κάτω από 18 ξέρω 'γω.
μα τι οικογένεια είστε εσεις;:eek:
σόι που λεμε το βασιλειο....:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Πιστευω ολοι οι γονεις αλλοι λιγοτερο και αλλο περισσοτερο! Εγω δεν εχω τετοιο θεμα με τα φροντιστηρια... και οι 2 μου γονεις ειναι καθηγητες.... απο την μια καλο ειναι αλλα απο την αλλη.... Η μαμα μου δεν μπορω να πω οτι με πιεζει ιδιαιτερα.... μονο αν διαβαζω ωρες και παω και γραψω ενα 13 τοτε οκ και με το δικαιο της! Ο μπαμπας μου μου λεει πως ακομα ειναι αρχη και πως στο Λυκειο θα κριθουν ολα! Εγω ειμαι κατα των γονειων που κανουν σαν τρελοι αν το παιδι τους γραψει ενα 15 ε και τι εγινε; ηταν μια κακια στιγμη....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Lös~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Lös~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,706 μηνύματα.
α καλά,στο γυμνάσιο να βλέπατε τη δική μου μαμά :P όσο έβγαζα μονίμως πάνω από 19,μπορούσα ελεύθερα να ζήσω, χαχαχα[β'εβαια εκεινη παντα με μαλωνε αν εδειχνα τεμπελια,ποτε δε θα μου το εκανε αν δεν εβλεπε οτι εχω δυνατοτητες]..τώρα βέβαια στο λύκειο έτσι όπως μας βλέπει όλους,το πρώτο που τη νοιάζει ειναι να περασω εκει που θελω για να ικανοποιηθω εγω φυσικα,αλλα και επειτα και αυτη xD εννοείται πως προτεραιότητα έχουν όμως τα δικά μου θέλω και δεν πρόκειται να μ'εμποδίσει να κάνω τ'όνειρό μου,αλλά θα συμμεριστεί τη χαρά μου..φέτος βέβαια εβγαλα πολυ καλο γενικο και στα 2 τετραμηνα,κατι το οποιο χαροποιησε ιδιαιτερα τοσο εκεινην,οσο και το μπαμπα μου..τωρα της ειπα,οι εξετασεις και συγκεκριμενα 3 μαθηματα γενικης θα με ριξουν πολυ και δεν την πειραξε..ετσι κι αλλιως τι να το κανεις το αριστο γενικο β' λυκειου τελη;2 απαιτησεις εχει πλεον απο μενα..να διαβασω για να επιτυχω το επιδιωκομενο αποτελεσμα του χρονου πανελλαδικες και να παρω με εναν καλο κι αξιοπρεπη βαθμο το απολυτηριο (εφικτοι στοχοι με την αναλογη προσπαθεια ;) )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giorgos216

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,247 μηνύματα.
Πιστευω ολοι οι γονεις αλλοι λιγοτερο και αλλο περισσοτερο! Εγω δεν εχω τετοιο θεμα με τα φροντιστηρια... και οι 2 μου γονεις ειναι καθηγητες.... απο την μια καλο ειναι αλλα απο την αλλη.... Η μαμα μου δεν μπορω να πω οτι με πιεζει ιδιαιτερα.... μονο αν διαβαζω ωρες και παω και γραψω ενα 13 τοτε οκ και με το δικαιο της! Ο μπαμπας μου μου λεει πως ακομα ειναι αρχη και πως στο Λυκειο θα κριθουν ολα! Εγω ειμαι κατα των γονειων που κανουν σαν τρελοι αν το παιδι τους γραψει ενα 15 ε και τι εγινε; ηταν μια κακια στιγμη....

Τι είναι το 15?:confused: Πιστεύω πως αυτό που λες δείχνει ότι έχεις επηρεαστεί από την εμμονή των γονέων (όχι των δικών σου, γενικά) με τους βαθμούς! Πρέπει πάντα το παιδί τους να παίρνει 19-20. Άντε και 18 το συζητάμε. Το 15 σε πληροφορώ ότι για πάρα πολλά παιδιά δεν είναι καθόλου άσχημο, και δε μιλάω για τα παιδιά του 11 και του 12 που δε διαβάζουν καθόλου. Μπορεί κάποιος να μην έχει πολλές δυνατότητες και να μην είναι πρόθυμος να διαβάσει και πολύ, αν γράψει 15 μπορεί και να του αρέσει κιόλας. Εγώ προσωπικά βγάζω 17+ (όχι 18 αλλά εντάξει:D), όμως δε γράφω σπάνια 15 και δε με ενοχλεί ιδιαίτερα. Σίγουρα πρέπει να προσπαθώ πάντα για το καλύτερο, όμως δε στέκομαι μόνο στους βαθμούς και ούτε πιστεύω ότι πρέπει πάντα να παίρνω πάνω από 18 κλπ.

Υ.Γ: Βέβαια, μιλάω με δεδομένα καλού δημοσίου της Αθήνας (Ψυχικό). Τώρα, αν στην επαρχία που (όπως ακούγεται αλλά και γνωρίζω) βάζουν πολύ ψηλούς βαθμούς, και αν βάζουν μόνο στους τελευταίους 15, τότε δεν ξέρω! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

αδαμαντια52071

Πολύ δραστήριο μέλος

Η νυσταλέα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,935 μηνύματα.
Προσωπικα τους ειχα κανει και παλια που τους ειχε πονεσει..:P:P

Θυμαμαι ποτε Αρχαια δεν εγραφα καλα και ουτε επαιρνα και πολυ υψηλους βαθμους εκει γιατι ουτε ασχολιομουν ιδιαιτερ,ουτε με ενοιαζε να σας πω...
Ε ενταξει στα αλλα καλα αλλα οπως καθε μαθητης ετσι και εγω εχει τυχει αρκετες φορες να μην γραψω καλα.
Τελος παντων μια χρονια ειχα στο τετραμηνο 18 + στα αλλα μαθηματα και 12 αρχαια και εγινε στο σπιτι το ελα να δεις και το κατσε να ακουσεις.
Ακομα θυμαμαι τις φωνες εκεινες:worry:

Νευριασα και εγω και πηγα στα σπιτια των γιαγιαδων μου,εκανα φυλλο και φτερο τα σπιτια τους αλλα τελικα βρηκα τους βαθμους των δικων μου.

Και ενταξει σπουδασαν και οι 2 καθηγητες αλλα γενικα δεν ειχαν και τους καλυτερους βαθμους οπως αποδειχθηκε.
Τυπωσα λοιπον τις βαθμολογιες τους και τους τις εδωσα...


:whistle:

Ετσι για να μην ξεχνανε...
Ε απο τοτε την εκοψαν την γκρινια και την φασαρια,καταπιαν την γλωσσα τους και δεν ξαναμιλησαν...


:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 7 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top