Απορίες σχετικά με το Hotmail

gilie

Δραστήριο μέλος

Η gilie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 696 μηνύματα.
τα νευρα μου κορδελες...εχω ενα mail σε hotmail και καθε φορα που θελω να το ανοιξω παιδευομαι μια ωρα!!

προσπαθω να μπω ή απο το inbox οτυ messenger ή απο το site του κανονικα, κολλαει και δε μαπινει με τπτ, οση ωρα και να το αφησω δεν μπαινει, πρεπει να προσπαθησω πανω απο 20-30 φορες και καποια στιγμη να μπει κανονικα, μετα ακομη και αν μπει κολλαει σε οτι ενεργεια προσπαθησω να κανω, αν δλδ κανω delete ή θελησω να διαβασω καποια mail την εκατσα!

help me...what's wrong?????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Γενικά η ταχύτητα σου στο internet είναι τόσο αργή;
Αν όχι τότε πιστεύω ότι φταίει το hotmail. Αν χρησιμοποιείς δεν χρησιμοποιείς internet explorer δοκίμασε με το Internet Explorer.
Επίσης αν έχεις κάποιο firewall ψάξε αν κάνει τπτ αυτό, αν και λιγάκι απίθανο.
Αν και σου προτείνω να αλλάξεις το hotmail υπάρχουν πολλές καλλίτερες προτάσεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Γενικά τα hotmail είναι απο τα χειρότερα mails που υπάρχουν.
Αν θες την άποψη μου βάλε ενα mail που μπορεις να το χειρίζεσαι απο το Outlook Express(ή το Thunderbird μη βαράτε!) (POP3 δηλαδή). Είναι πολύ πιο βολικό και γρήγορο. Προσωπικά το msn account μου το χρησιμοποιώ μόνο για msn messenger.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Michelle:
Γενικά τα hotmail είναι απο τα χειρότερα mails που υπάρχουν.
Αν θες την άποψη μου βάλε ενα mail που μπορεις να το χειρίζεσαι απο το Outlook Express(ή το Thunderbird μη βαράτε!) (POP3 δηλαδή). Είναι πολύ πιο βολικό και γρήγορο. Προσωπικά το msn account μου το χρησιμοποιώ μόνο για msn messenger.
Ίσως για πόλλους να του φαίνονταν πολύ πιο χρήσιμο ένα webmail γιατί θα μπορούσαν να το ελένχουν από οποιοδήποτε λογαριασμό.
Προσωπικά πιστεύω ότι ο συνδασμός είναι ο καλλίτερος :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Ναι σωστά... Αλλά υπάρχουν και συνδυασμοί, δεν είναι απαραίτητο να κολλάς με ένα τόσο άθλιο webmail...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

O'Zorgnax

Δραστήριο μέλος

Ο O'Zorgnax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 642 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από gilie:
τα νευρα μου κορδελες...εχω ενα mail σε hotmail και καθε φορα που θελω να το ανοιξω παιδευομαι μια ωρα!!

προσπαθω να μπω ή απο το inbox οτυ messenger ή απο το site του κανονικα, κολλαει και δε μαπινει με τπτ, οση ωρα και να το αφησω δεν μπαινει, πρεπει να προσπαθησω πανω απο 20-30 φορες και καποια στιγμη να μπει κανονικα, μετα ακομη και αν μπει κολλαει σε οτι ενεργεια προσπαθησω να κανω, αν δλδ κανω delete ή θελησω να διαβασω καποια mail την εκατσα!

help me...what's wrong?????
Είναι αρκετά "βαρύ" το site του hotmail. Αν συνδέεσαι στο internet με modem, είναι αρκετά πιθανό να ευθύνεται αυτό για τις αργές ταχύτητες. Δοκίμασε από κάποιο άλλο PC με γρήγορη σύνδεση και αν τελικά φταίει αυτό, τότε απλά άλλαξε mail όπως λένε και τα παιδιά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Michelle:
Ναι σωστά... Αλλά υπάρχουν και συνδυασμοί, δεν είναι απαραίτητο να κολλάς με ένα τόσο άθλιο webmail...
Το webmail έχει τα πλεονεκτήματα του και τα μειωνεκτηματά του. Όπως και το pop3 :)
τότε απλά άλλαξε mail όπως λένε και τα παιδιά.
Δυστυχώς δεν είναι τόσο εύκολο για κάποιον να αλλάζει τόσο εύκολα e-mail :( Για αυτό δεν το προτείνω σαν πρώτη επιλογή
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

O'Zorgnax

Δραστήριο μέλος

Ο O'Zorgnax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 642 μηνύματα.
Δεν είπα ότι είναι εύκολο αλλά αν η κατάσταση είναι έτσι όπως μας την περιέγραψε δε μου φαίνεται ότι έχει και πολλές επιλογές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gilie

Δραστήριο μέλος

Η gilie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 696 μηνύματα.
ευχαριστω πολυ παιδια, βασικα επειδη δεν ειμαι πολυ εξικιωμενη με το νετ ηθελα να δω αν υπαρχει κατι στα settings πχ που δεν εχω κανει, δε μπορω να εχω το hotmail στο outlook επειδη εχω και τα mail του ξενοδοχειου και δε θελω να τα μπερδευω, τεσπα θα δω, μαλλον θα χρεισημοποιω ενα yahoo που εχω καπου ξεχασμενο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από gilie:
ευχαριστω πολυ παιδια, βασικα επειδη δεν ειμαι πολυ εξικιωμενη με το νετ ηθελα να δω αν υπαρχει κατι στα settings πχ που δεν εχω κανει, δε μπορω να εχω το hotmail στο outlook επειδη εχω και τα mail του ξενοδοχειου και δε θελω να τα μπερδευω, τεσπα θα δω, μαλλον θα χρεισημοποιω ενα yahoo που εχω καπου ξεχασμενο
Μπορείς να δείς το hotmail σε outlook. Λογικά ανοίγεις το outlook , πας στο account settings και κάπου σχετικά με την πρόσθεση account θα λέει και για hotmail. Ωστόσο δεν είμαι 100% αν γίνεται με το outlook express Αν δεν βρείς τον τρόπο πες μου να σε βοηθήσω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dt008

Νεοφερμένος

Ο dt008 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια. Έχει γράψει 83 μηνύματα.
Γίνεται πολύ εύκολα και με το outlook express, με το που δει ότι η διεύθυνσή σου είναι @hotmail.com βάζει μόνο του τις ρυθμίσεις που απαιτούνται. :-)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Ε τότε ας το ρυθμίσει να έρχονται στο outlook και να πηγαίνουν σε διαφορετικό φάκελο για να μην τα μπερδευει με του ξενοδοχείου. Πείτε εσείς οι άλλοι πως γίνεται αυτό γιατί δεν έχω χρησιμοποιήσει ποτέ αυτή τη δυνατότητα οπότε το μόνο που ξέρω είναι οτι γίνεται ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dt008

Νεοφερμένος

Ο dt008 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια. Έχει γράψει 83 μηνύματα.
το outlook express, νομίζω, δεν μπορεί να το κάνει μόνο του.... με κάποιο plug-in ίσως;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Mέσω Outlook γίνεται ρύθμιση για να έρχονται εκεί τα μηνύματα της hotmail...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

O'Zorgnax

Δραστήριο μέλος

Ο O'Zorgnax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 642 μηνύματα.
Αν δεν έχειςι πρόβλημα με τα αγγλικά, μπορείς να δεις αυτό το link για τη ρύθμιση του Outlook Express με hotmail.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αν θύμαμαι κάλα gilie στο outlook για το hotmail σου φτίαχνει ξεχωριστεί κατηγορία άρα δεν νομίζω να υπάρχει πρόβλημα με τα e-mail του ξενοδοχείου. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gademis

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 1,634 μηνύματα.
Εδω οι καλες προσκλήσεις για gmail... παρε παρε κόσμε. Τζαμπααα 50 εχω. PM me!! :-D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

O'Zorgnax

Δραστήριο μέλος

Ο O'Zorgnax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 642 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από gademis:
Εδω οι καλες προσκλήσεις για gmail... παρε παρε κόσμε. Τζαμπααα 50 εχω. PM me!! :-D
Χρειάζεται πρόσκληση για να ανοίξεις λογαριασμό gmail; :confused:
Εμένα πάντως δε με προσκάλεσε κανείς... Πήγα ακάλεστος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gademis

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 1,634 μηνύματα.
Α το ανοιξανε; Τοσο το καλύτερο. Ορμάτε κόσμε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Εμένα ακάλεστη δεν με δέχθηκε!Τι ρατσισμός είναι αυτός;
Άσχετο ΜΒ στην hotmail πόσο έχετε;Αυξήθηκε σε εσάς...Πάντως μπορείς να το κάνεις 250 ΜΒ...εγώ έχω φτάσει στα 25 γιατί βαρέθηκα να κάνω την όλη διαδικασία...:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top