Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης

Το iSchool είναι η μεγαλύτερη μαθητική διαδικτυακή κοινότητα με 68,850 εγγεγραμμένα μέλη και 2,473,586 μηνύματα σε 78,686 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το iSchool άλλα 130 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool!

Εγγραφή Βοήθεια

Καταλληλότερος χρόνος έναρξης Φροντιστηρίου.

~Λένα~

Μαθητής Α' λυκείου

H ~Λένα~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Α' λυκείου . Έχει γράψει 1,166 μηνύματα.

H ~Λένα~ έγραψε: στις 17:20, 24-08-09:

Εγω παντως λεω να κανω φετος κυριως στα μαθηματικα γιατι κακα τα ψεματα εχω κενα. Στην τριτη γυμνασιου δεν διαβαζα καθολου και θα βρω παλουκια μπροστα μου. Τωρα σκεφτομαι, να κανω και καμια φυσικη;; Στη 2α γυμν. ημουν καλη αλλα στην τριτη επεσα στο 14-15.
Τι μου προτεινετε;
Χημεια δεν νομιζω οτι χρειαζεται, σιγα.
Επικεντρωνομαι στα θετικα μαθηματα.
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

teol20

Επιφανές Μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 9,425 μηνύματα.

O teol20 αφού χασμουρήθηκε έγραψε: στις 20:04, 24-08-09:

Εγω να πω την αλήθεια στη Γ Γυμνασίου έκανα μονο Μαθηματικα και τώρα στην Α'Λυκειου μάλλον μαθηματικά θα συνεχίσω να κάνω...
Φυσική κλπ απο την Β'Λυκειου και πέρα.
Παράθεση

qwertyuiop (Γιώργος)

Φοιτητής

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών , Φοιτητής του τμήματος Πολιτικής Επιστήμης και Δημόσιας Διοίκησης Αθήνας και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,557 μηνύματα.

O qwertyuiop http://brizolaki.blogspot.com/ έγραψε: στις 21:21, 25-08-09:

Πού ακριβώς είναι η δυσκολία των μαθηματικών;
Παράθεση

Iliaso

Μεταπτυχιακός φοιτητής

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής του τμήματος Φυσικής (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 5,469 μηνύματα.

O Iliaso έγραψε: στις 21:27, 25-08-09:

Στη γ και στην α λυκείου εύκολα είναι και είναι σχεδόν τα ίδια....Το 1/3 της υλης της α ειναι απο το γυμνασιο..
Παράθεση

teol20

Επιφανές Μέλος

O teol20 αφού χασμουρήθηκε έγραψε: στις 21:48, 25-08-09:

Eμας μας είπε ο μαθηματικός μας πως σχεδον το 70% της ύλης της Α ειναι της Γ.
Μα φυσικα κιόλας στην Α μας ειπε πως δεν μαθαινουμε μονο απλά να εκτελούμε κατι αλλα μαθαίνουμε και "πως" να το εκτελούμε!
Παράθεση

ξαροπ (Ιάσων)

Φοιτητής

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 1,471 μηνύματα.

O ξαροπ έγραψε: στις 21:55, 25-08-09:

Αρχική Δημοσίευση από qwertyuiop2
Πού ακριβώς είναι η δυσκολία των μαθηματικών;
Θα αργήσει να φανεί, αλλά θα φανεί.

Teol20, σας είχαν διδάξει εσάς την παραβολή? Γιατί από όσο ξέρω, μόνο αυτό το κεφάλαιο αναφέρεται σε "συναρτήσεις", που θα διδαχτούν κανονικά στο Λύκειο (το εισαγωγικό μέρος).
Παράθεση

teol20

Επιφανές Μέλος

O teol20 αφού χασμουρήθηκε έγραψε: στις 21:58, 25-08-09:

Οχι σε μας δεν διδάχτηκε παραβολή ούτε στο φροντιστηριο ούτε στο σχολείο.

Και δωστε μεγαλη σημασια σε ταυτοτητες,παραγοντοποιηση,εξισωσεις 2ου βαθμου και διακρίνουσα στη Γ γιατι στην Α'Λυκειου θεωρούνται διδαγμένα!
Παράθεση

Mizzkaterinaki

Μαθητής Α' λυκείου

H Mizzkaterinaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών , Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 52 μηνύματα.

H Mizzkaterinaki έγραψε: στις 14:17, 26-08-09:

Εγω δν θα ξεκινησω απο φετος....θα γραφτω ενισχυτικη και βλεπουμε. Φροντ ή ιδιαιτερο απο την δευτερα
Παράθεση

Ειρηνάκι (Ειρηνάκι)

Φοιτητής

H Ειρηνάκι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών , Φοιτητής του τμήματος Μαθηματικών Αθήνας και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 308 μηνύματα.

H Ειρηνάκι έγραψε: στις 14:37, 26-08-09:

Αρχική Δημοσίευση από Mizzkaterinaki
Εγω δν θα ξεκινησω απο φετος....θα γραφτω ενισχυτικη και βλεπουμε. Φροντ ή ιδιαιτερο απο την δευτερα
πάντως πρόσεχε την ενισχυτική,μπορεί να μην σε βοηθήσει...προσωπικά δν είχα γραφτεί φέτος,αλλα μια φίλη μου δν έμεινε ευχαριστημένη..βέβαια μπορεί να πέσεις κ σε καλούς καθηγητές,αλλά άμα θες το "κάτι" παραπάνω,πιστεύω πως η ενισχυτική δν μπορεί να στο δώσει!!όμως εσύ αποφασίζεις..
Παράθεση

STELLA95 (stella)

Φοιτητής

H stella αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και Φοιτητής του τμήματος Νομικής Θράκης (Κομοτηνή) . Έχει γράψει 331 μηνύματα.

H STELLA95 Νεα αρχη.νεα ζωη έγραψε: στις 15:50, 26-08-09:

εγω φροντηστηριο θα αρχισω απο την Αη λυκειου μονο τα μαθηματα κατευθυνσης (μαθηματικα,φυσικη κ.τ.λ)
Παράθεση

ξαροπ (Ιάσων)

Φοιτητής

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 1,471 μηνύματα.

O ξαροπ έγραψε: στις 21:29, 26-08-09:

Στην Α' Λυκείου δεν υπάρχει Θετική - Τεχνολογική - Θεωρητική Κατεύθυνση.

Και πού ξέρεις από τώρα τι θα επιλέξεις?
Παράθεση

Iliaso

Μεταπτυχιακός φοιτητής

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής του τμήματος Φυσικής (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 5,469 μηνύματα.

O Iliaso έγραψε: στις 21:31, 26-08-09:

Έχει ρωτήσει εδώ
Παράθεση

cel (χρηστος)

Μαθητής Γ' γυμνασίου

Ο χρηστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Μαθητής Γ' γυμνασίου . Έχει γράψει 484 μηνύματα.

O cel έγραψε: στις 21:31, 26-08-09:

Αρχική Δημοσίευση από ξαροπ
Στην Α' Λυκείου δεν υπάρχει Θετική - Τεχνολογική - Θεωρητική Κατεύθυνση.

Και πού ξέρεις από τώρα τι θα επιλέξεις?

Μπορει να εχει επιλεξει τι της αρεσει και μπορει να μην τα καταφερνει στα μαθηματα αλλης κατευθυνσης
1
Παράθεση

suspiria38424

Μαθητής Α' λυκείου

H suspiria38424 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών , Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 7 μηνύματα.

H suspiria38424 έγραψε: στις 21:34, 26-08-09:

γιατι δεν κάνεις ιδιαιτερα ειναι πιο αποτελεσματικα (νομίζω)
Παράθεση

ξαροπ (Ιάσων)

Φοιτητής

O ξαροπ έγραψε: στις 21:34, 26-08-09:

Έχει όμως ο καιρός γυρίσματα...τέλος πάντων, φιλική συμβουλή: κι εμένα μου αρέσουν τα θετικά όμως απάντηση έγκυρη θα δώσω όταν είμαι Α' Λυκείου και όχι τώρα.
Παράθεση

cel (χρηστος)

Μαθητής Γ' γυμνασίου

Ο χρηστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Μαθητής Γ' γυμνασίου . Έχει γράψει 484 μηνύματα.

O cel έγραψε: στις 21:35, 26-08-09:

Αρχική Δημοσίευση από ξαροπ
Έχει όμως ο καιρός γυρίσματα...τέλος πάντων, φιλική συμβουλή: κι εμένα μου αρέσουν τα θετικά όμως απάντηση έγκυρη θα δώσω όταν είμαι Α' Λυκείου και όχι τώρα.
Συμφωνω
Παράθεση

Iliaso

Μεταπτυχιακός φοιτητής

O Iliaso έγραψε: στις 21:36, 26-08-09:

Αρχική Δημοσίευση από suspiria
γιατι δεν κάνεις ιδιαιτερα ειναι πιο αποτελεσματικα (νομίζω)
Γιατί κοστίζουν αρκετά πιο πολύ
Παράθεση

cel (χρηστος)

Μαθητής Γ' γυμνασίου

O cel έγραψε: στις 21:39, 26-08-09:

Αρχική Δημοσίευση από Iliaso
Γιατί κοστίζουν αρκετά πιο πολύ
Αναλογα.Με τα ιδιαιτερα εχεις ομως ελευθερια στις αποριες και μπορεις να ζητησεις να κανετε μαθημα σε θεμα εκτος σχολικων πλαισιων κτλπ
Παράθεση

Iliaso

Μεταπτυχιακός φοιτητής

O Iliaso έγραψε: στις 21:47, 26-08-09:

Αρχική Δημοσίευση από cel
Αναλογα.Με τα ιδιαιτερα εχεις ομως ελευθερια στις αποριες και μπορεις να ζητησεις να κανετε μαθημα σε θεμα εκτος σχολικων πλαισιων κτλπ
Nαι οκ σύμφωνοι αλλά σκέψου μια μέση οικογένεια να κάνει το παιδί μάθημα 3 ώρες τη βδομάδα επί 20 ευρώ για ένα καλό καθηγητή πόσο βγαίνει
Παράθεση

cel (χρηστος)

Μαθητής Γ' γυμνασίου

O cel έγραψε: στις 21:50, 26-08-09:

Αρχική Δημοσίευση από Iliaso
Nαι οκ σύμφωνοι αλλά σκέψου μια μέση οικογένεια να κάνει το παιδί μάθημα 3 ώρες τη βδομάδα επί 20 ευρώ για ένα καλό καθηγητή πόσο βγαίνει
Αν εχουν ομως καποιον γνωστο(οι περισσοτεροι εχουν)συμφερει

Εγω κανω ιδιαιτερα και πληρωνω 5 την ωρα
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια