Ποιο είναι μεγαλύτερο ψέμα που έχετε πει στους γονείς σας;

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Ποίο είναι το μεγαλύτερο ψέμα που έχετε πει στους γονείς, το έχετε μετανίωσει;

Εγώ το μεγαλύτερο που έχω πεί είναι ότι εγώ και η michelle είμαστε απλώς φίλοι.
Και δεν το έχω μετανίωσει..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gilie

Δραστήριο μέλος

Η gilie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 696 μηνύματα.
το μαγαλυτερο ψεμα που τους ειχα πει σαν παιδι ηταν οτι δεν ανεβαινω ή οτι δε θα ξανανεβω σε μηχανες, γενικως δεν ελεγα ψεματα γιατι δεν χρειαζοταν αλλα με το θεμα μηχανες ο father ειχε φικαρει! φυσικα τωρα ποια που μεγαλωσα ξερει οτι ανεβαινω κανονικα σε μηχανη και δε λεει τπτ...:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleftra

Διάσημο μέλος

Η Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Exposed_Bone:
Ποίο είναι το μεγαλύτερο ψέμα που έχετε πει στους γονείς, το έχετε μετανίωσει;

Εγώ το μεγαλύτερο που έχω πεί είναι ότι εγώ και η michelle είμαστε απλώς φίλοι.
Και δεν το έχω μετανίωσει..
Και καλά έκανες,το ιδανικό θα ήταν να μπορούσες να τους πεις την αλήθεια αλλά όταν αυτό δεν συμβαίνει προτιμότερο είναι να αποφεύγεις την ανάκριση και τους καβγάδες.Το ίδιο έκανα κι εγώ στην πρώτη μου σοβαρή σχέση(επειδή ήμουν μόλις 16)κι αργότερα όταν το καταλάβανε το παραδέχτηκα και το δέχτηκαν.Βέβαια είχε κυλήσει πολύ νερό στο αυλάκι κι έτσι γλίτωσα τους καβγάδες.Μην ανησυχείς θα έρθει η κατάλληλη στιγμή που θα το δεχτούν.

Όσον αφορά εμένα δεν νομίζω ότι είναι ψέμα αλλά μια υπεκφυγή που χρησιμοποιώ συνέχεια.Όταν καμμιά φορά με ρωτούν τι έχεις απαντώ "τίποτα είμαι κουρασμένη"ενώ θα ήθελα να φωνάξω "μαμά είμαι χάλια,τίποτα δεν είναι όπως το φανταζόμουν μικρή,είμαι μονίμως άφραγκη και είναι δύσκολος καιρός για πρίγκηπες".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από kleftra:
Όσον αφορά εμένα δεν νομίζω ότι είναι ψέμα αλλά μια υπεκφυγή που χρησιμοποιώ συνέχεια.Όταν καμμιά φορά με ρωτούν τι έχεις απαντώ "τίποτα είμαι κουρασμένη"ενώ θα ήθελα να φωνάξω "μαμά είμαι χάλια,τίποτα δεν είναι όπως το φανταζόμουν μικρή,είμαι μονίμως άφραγκη και είναι δύσκολος καιρός για πρίγκηπες".
Λογικό είναι και εγώ κάτι τέτοιο λέω πλέον. Αφού όσες φόρες έχω πει τι σκεφτόμουν πάντα μου έλεγαν άλλαξε έσυ μην προσπαθείς να αλλάξεις τον κόσμο κτλ κτλ :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleftra

Διάσημο μέλος

Η Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Exposed_Bone:
Λογικό είναι και εγώ κάτι τέτοιο λέω πλέον. Αφού όσες φόρες έχω πει τι σκεφτόμουν πάντα μου έλεγαν άλλαξε έσυ μην προσπαθείς να αλλάξεις τον κόσμο κτλ κτλ :(
Αχ!Και να φανταστείς ότι είμαι γενικά αισιόδοξο άτομο,δεν μεμψιμοιρώ για τις παλέτες που μου λείπουν αλλά ζωγραφίζω με τα χρώματα που μου δόθηκαν(όπως λέει και μια κινέζικη παροιμία).Απλά κάποιες φορές΄(ελάχιστες αλλά αρκετές για να με ρίξουν ψυχολογικά)νοιώθω ότι όλη η γη δεν με χωράει.Και υπάρχουν πολλοί γύρω μας που νοιώθουν έτσι μα δεν ανοίγουν το στόμα τους να μιλήσουν,αλλά τι να πουν;Αφού τις περισσότερες φορές δεν υπάρχει συγκεκριμένη αιτία για να νοιώθεις έτσι.Η αλήθεια όμως είναι πως η ευτυχία πηγάζει απο μέσα μας(άρα καλά στα λένε)απλά κάποιες στιγμές όλοι όσο δυνατοί κι αν ήμαστε λυγίζουμε.Αυτό αφιερωμένο σε εσένα(κι ας έχω βγει off topic):

Smile
don't cry
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Ότι είμαι ακόμα ψιλο-ερωτευμένη με το πρωιν για να σταματήσει να με πρίζει με ποιον είμαι και τι κάνω...Σορρυ μαμ αλλά δεν αντέχω την ανάκριση 8)

@Κλέφτρα:Α...δεν θα με ρίξετε κι εσείς πρωινιάτικα...Είμαι που είμαι κάπως, είναι και ο καιρός χάλια (καλοκαίρι σου λέει μετά)...όχι άλλες άσχημες σκέψεις...ουφ :'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleftra

Διάσημο μέλος

Η Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Vkey:
Ότι είμαι ακόμα ψιλο-ερωτευμένη με το πρωιν για να σταματήσει να με πρίζει με ποιον είμαι και τι κάνω...Σορρυ μαμ αλλά δεν αντέχω την ανάκριση 8)

@Κλέφτρα:Α...δεν θα με ρίξετε κι εσείς πρωινιάτικα...Είμαι που είμαι κάπως, είναι και ο καιρός χάλια (καλοκαίρι σου λέει μετά)...όχι άλλες άσχημες σκέψεις...ουφ :'(

Καλά κράτα μόνο το τελευταίο μότο απο όλα όσα γράφτηκαν.......όσο για το καλοκαίρι μην ανησυχείς έχει ο καιρός γυρίσματα!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
Εγώ δεν θυμάμαι να τους έχω πει κάποιο ψέμα για να καλύψω κάτι,

κανα ψέμα μπορεί να πω τώρα που είμαι μακριά για αν μην καταλάβει ότι δεν είμαι καλά αλλα΄το καταλαβαίνει απο την φωνή μου πως δεν είμαι καλα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από bunny:
Εγώ δεν θυμάμαι να τους έχω πει κάποιο ψέμα για να καλύψω κάτι,
Πάντως μου φαίνετε κάπως πολύ τέλεια που η σχέση που έχει κάποιος με τους γονεις του ώστε να μην τους έχει πει κάποιο ψέμα.
(bunny, με το μνμ αυτό δεν υπονοώ ότι δεν σε πιστεύω , απλώς για τα δικά μου δεδομένα μου ακούγεται κάπως σαν όαση , όσο και να μην θέλω πάντα αναγκάζομαι να λέω κάποια ψέματα στους γονείς :( )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
όχι καλέ δεν το παίρνω στραβά μην ανησυχείς όντως έτσι είναι,
αλλά το έχω πει πως έχω τέλεια σχέση με τους γονείς μου το έχω γράψει και στο τόπικ με ποιόν απο τους 2 γονείς τα πάτε πιο καλά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Ποτε δεν εχω πει κανενα τεραστιο ψεμα. Ολα ειναι μικροπραγματα που και την αληθεια να τους ελεγα σε καπιες απο αυτες δεν θα υπερχε προβλημα. Ισως ενα αρκετα μεγαλο ψεμα ητανε οταν καπιος μας εκλεψε την κερεα απο το αμαξι και εγω εκλεψα μια απο ενα ιδιο και ειπα οτι την βρηκα κατω εκει που ειχαμε παρκαρει της προαλες :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Dark_kronos:
Ποτε δεν εχω πει κανενα τεραστιο ψεμα. Ολα ειναι μικροπραγματα που και την αληθεια να τους ελεγα σε καπιες απο αυτες δεν θα υπερχε προβλημα. Ισως ενα αρκετα μεγαλο ψεμα ητανε οταν καπιος μας εκλεψε την κερεα απο το αμαξι και εγω εκλεψα μια απο ενα ιδιο και ειπα οτι την βρηκα κατω εκει που ειχαμε παρκαρει της προαλες :whistle:
Α κάλο το κάλο θα ήταν να έρχονταν μερικές μέρες μέτα κάποιος στον πατέρα σου π.χ. και να έλεγε ότι ο γιος μου σας έκλεψε την κεραία από το αμάξι σας... :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Exposed_Bone:
Α κάλο το κάλο θα ήταν να έρχονταν μερικές μέρες μέτα κάποιος στον πατέρα σου π.χ. και να έλεγε ότι ο γιος μου σας έκλεψε την κεραία από το αμάξι σας... :)

Η να ερθει καπιος (λογικα γειτονας) και να του πει Συγνωμη κυριε, απαιτω εξηγησεις. Ο γιος σας εκλεψε την κερεα απο το αυτοκινιτο μου.

Αλλα δεν υπιρχε προβλημα, ελενξα πρωτα, ουτε εμενε εκει ο τυπος ουτε εβλεπε κανει (στης 3 την νυχτα εγινε, εκει που παρκερνουν ολοι για να πανε στα barακια της παλιας πολης, εξω απο το σπιτι μου δλδ...hehe) οποτε ειμουν καλυμενος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Porcelain

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Porcelain αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 173 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Dark_kronos:
Ποτε δεν εχω πει κανενα τεραστιο ψεμα. Ολα ειναι μικροπραγματα που και την αληθεια να τους ελεγα σε καπιες απο αυτες δεν θα υπερχε προβλημα. Ισως ενα αρκετα μεγαλο ψεμα ητανε οταν καπιος μας εκλεψε την κερεα απο το αμαξι και εγω εκλεψα μια απο ενα ιδιο και ειπα οτι την βρηκα κατω εκει που ειχαμε παρκαρει της προαλες :whistle:

Μπράβο :clapup::clapup::clapup:.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kaimaktsalan

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Kaimaktsalan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 143 μηνύματα.
Εσπασα το βαζω με μια μπαλα και ειπα στην μανα μου οτι μηκε ενα πουλακι μεσα στο σπιτι και οπως προσπαθουσα να το πιασω επεσα πανω στο βαζω (το πιο ακριβο που ειχαμε)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antonis_wrx

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο antonis_wrx αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 124 μηνύματα.
σαν παιδί και εγώ έχω πει τα ψέματα μου σε γονείς σχετικά με το που πάω, τι κάνω, για βαθμούς στο σχολείο, αυτοκίνητα κλπ... Δεν νομίζω ότι έχω πει πάντως κάτι πολύ τραβηγμένο ή τουλάχιστον δεν έχω μετανιώσει κάποιο ψέμα που να τους έχω πει ώστε να το θεωρήσω τραβηγμένο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

billthevampire

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο billthevampire αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 310 μηνύματα.
Μπαμπά το αυτοκίνητο είναι λίγο διαφορετικά παρκαρισμένο γιατί έβρεχε και πείρα τα κλειδιά να κλείσω τα παράθυρα να μην βραχεί.

ΥΓ : Στον Πλαταμώνα(χωριό) έγινε αυτό (στα αλήθεια έβρεχε αλλά εγώ δεν είχα πει αλήθεια).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από billthevampire:
Μπαμπά το αυτοκίνητο είναι λίγο διαφορετικά παρκαρισμένο γιατί έβρεχε και πείρα τα κλειδιά να κλείσω τα παράθυρα να μην βραχεί.

ΥΓ : Στον Πλαταμώνα(χωριό) έγινε αυτό (στα αλήθεια έβρεχε αλλά εγώ δεν είχα πει αλήθεια).


Tι μου θυμισες.... Μια φορα ειχα πιασει το αμαξι (πριν λιγο καιρο) και το παρκαρα λιγο πιο κατω για να μπορω να βγαλω το καρτ μου.... Ηρθε μετα απο αρκετη ωρα απο την δουλια ο μπαμπας και τον βλεπω να ειναι ανυσιχος. Τον ρωταω τι εγινε και μου απανταει "Καπιος κουνισε το αμαξι" και του απανταω χαλαρα εγω "Α, μην ανυχις εγω ειμουν, ηθελα να παω το καρτ στο συνεργιο για την συγκολιση" και ουτε γατα ουτε ζημια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

billthevampire

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο billthevampire αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 310 μηνύματα.
Εγώ δεν το κούνισα πήγα μέχρι κάτω κάτω έκανα μια βόλτα και γύρισα, οδηγούσα σαν μεθυσμένος στην Ποσειδόνος (Παραλιακη). :P

ΥΓ : Πρώτη φορά οδήγησα αμάξι με έναν φίλο μου να είμαστε ο ένας πιο άσχετος από τον άλλον, ο ένας οδηγούσε και ο άλλος κρατούσε το χειρόφρενο για να μην γίνει καμία στραβή :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από billthevampire:
Εγώ δεν το κούνισα πήγα μέχρι κάτω κάτω έκανα μια βόλτα και γύρισα, οδηγούσα σαν μεθυσμένος στην Ποσειδόνος (Παραλιακη). :P

ΥΓ : Πρώτη φορά οδήγησα αμάξι με έναν φίλο μου να είμαστε ο ένας πιο άσχετος από τον άλλον, ο ένας οδηγούσε και ο άλλος κρατούσε το χειρόφρενο για να μην γίνει καμία στραβή :P
Το αμάξι ζεί;:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top