ΣΕΜΦΕ vs Μαθηματικό

Civilara

Περιβόητο μέλος

Ο Civilara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,344 μηνύματα.
Γενικοί Μηχανικοί. Δηλαδή θα τα κάνουν όλα από λίγο; Θα γελάνε κι οι πέτρες λέμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Insomnie

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Insomnie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,461 μηνύματα.
Καλή ερώτηση :P. Νομίζω συζητιέται ή να τους εντάξουν ως κάποια υποκατηγορία σε κάποια έστω συναφή ειδικότητα, ή να μπουν ως "γενικοί μηχανικοί". Τουλάχιστον έτσι έλεγαν νομίζω στα forum τους.
Και πάλι όμως...μαθηματικοί/φυσικοί είναι,απλά το τμήμα στρέφεται από μόνο του σε μιά πιό πρακτική κατεύθυνση.
Τι μελέτες θα εκπονούν λοιπόν?:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
Γενικοί Μηχανικοί. Δηλαδή θα τα κάνουν όλα από λίγο; Θα γελάνε κι οι πέτρες λέμε.
γελάνε ήδη μάλλον :P. Δεν ξέρω, βασικά καλά καλά αυτοί δεν ξέρουν τι κατεύθυνση θέλουν να έχει το τμήμα. Είδα πρόσθεσαν και μαθημα αστροφυσικής :confused: .
Και πάλι όμως...μαθηματικοί/φυσικοί είναι,απλά το τμήμα στρέφεται από μόνο του σε μιά πιό πρακτική κατεύθυνση.
Τι μελέτες θα εκπονούν λοιπόν?:P

μαθηματικοφυσικές :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Ας μη γελιόμαστε. Η σχολή άνοιξε στα πρότυπα αντιστοίχων του εξωτερικού, και θα κλείσει στα πρότυπα αντιστοίχων του εσωτερικού, με πλήρη επαγγελματικά δικαιώματα διδασκαλίας στην Β΄βαθμια εκπαίδευση. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moxa15

Διάσημο μέλος

Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,327 μηνύματα.
Κάνουν πιο πολλά μαθηματικά από το φυσικό, και πιο πολλή φυσική από το μαθηματικό (και το αντίστροφο). Επίσης τα μαθήματά τους σε γενικότερο πλαίσιο είναι προσανατολισμένα πιο πολύ στο βιομηχανικό τομέα, για αυτό και αν θυμάμαι καλά στη ΣΕΜΦΕ δεν υπάρχει μάθημα αστροφυσικής (αλλά αντίθετα κάνουν κάτι εξειδικευμένες εμβιομηχανικές πχ) και από μαθηματικά που κάνουν παραλείπουν τα πιο θεωρητικά.

edit: πφφ.. απ' ότι βλέπω το ΠΣ τους μάλλον άλλαξε. κωλοτούμπα φάση
thanx για την απαντηση;)


Καλή ερώτηση :P. Νομίζω συζητιέται ή να τους εντάξουν ως κάποια υποκατηγορία σε κάποια έστω συναφή ειδικότητα, ή να μπουν ως "γενικοί μηχανικοί". Τουλάχιστον έτσι έλεγαν νομίζω στα forum τους.
δεν συμφωνω να γινουν μηχανικοι αλλα δεν θα επρεπε να ηταν καπως διαφορετικοι σε οτι αφορα τα δικαιωματα τους απο τους μαθηματικους/φυσικοιυς που κανουν πιο λιγα μαθηματα;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 19,771 μηνύματα.
Tα μαθηματικά/ η φυσική μετριώνται σε αριθμό μαθημάτων/ ανά εξάμηνο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
Tα μαθηματικά/ η φυσική μετριώνται σε αριθμό μαθημάτων/ ανά εξάμηνο;

όχι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moxa15

Διάσημο μέλος

Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,327 μηνύματα.
Tα μαθηματικά/ η φυσική μετριώνται σε αριθμό μαθημάτων/ ανά εξάμηνο;

οχι αλλα περισσοτερα μαθηματα ΛΟΓΙΚΑ θα ειναι και πιο δυσκολα ή εστω δυσκολοτερα απο οτι οι αλλοι + το γεγονος οτι ειναι ΣΧΟΛΗ ΕΜΠ που ειναι παλουκα.Επισης δες και τα μαθηματα και θα δεις οτι ειναι πολλα παραπανω πραγματα να διαβασεις χωρις λογο αν εχεις τα ιδια δικαιωματα με ενα αλλο που εβγαλε της Χ σχολη μαθηματικων/φυσικης;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Insomnie

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Insomnie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,461 μηνύματα.
οχι αλλα περισσοτερα μαθηματα ΛΟΓΙΚΑ θα ειναι και πιο δυσκολα ή εστω δυσκολοτερα απο οτι οι αλλοι + το γεγονος οτι ειναι ΣΧΟΛΗ ΕΜΠ που ειναι παλουκα.Επισης δες και τα μαθηματα και θα δεις οτι ειναι πολλα παραπανω πραγματα να διαβασεις χωρις λογο αν εχεις τα ιδια δικαιωματα με ενα αλλο που εβγαλε της Χ σχολη μαθηματικων/φυσικης;)
Δηλαδή κάνουν διαφορετικά μαθηματικά οι "Σεμφίτες" από τους "Εκπίτες"?:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moxa15

Διάσημο μέλος

Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,327 μηνύματα.
Δηλαδή κάνουν διαφορετικά μαθηματικά οι "Σεμφίτες" από τους "Εκπίτες"?:P

why με κουραζεις;;δεν συγκρινονται οι μεν ειναι 5 οι αλλοι 4 χρονια σπουδων και εχουν τα ιδια δικαιωματα,αυτο δεν σου λεει κατι;;;Κοιτα και τα προγραμματα σπουδων;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Insomnie

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Insomnie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,461 μηνύματα.
why με κουραζεις;;δεν συγκρινονται οι μεν ειναι 5 οι αλλοι 4 χρονια σπουδων και εχουν τα ιδια δικαιωματα,αυτο δεν σου λεει κατι;;;Κοιτα και τα προγραμματα σπουδων;)
Τα'χω δει καιρό τώρα-αλλά ρε παιδί μου,τι παραπάνω δικαιώματα να τους δώσουν?Ν'ανοίξουν φαρμακείο?Να υπογράφουν ηλεκτρομηχανολογικές μελέτες,τι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

artemaki

Διάσημο μέλος

Η Άρτεμις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 3,249 μηνύματα.
Aν και δεν ειμαι ειδικη και σχετικη με αυτα.

Θελω να παραθεσω κατι που βρηκα και συμφωνω αρκετα.

Τα παιδιά αυτά δεν έχουν δικαίωμα να εγγραφούν στο ΤΕΕ (Τεχνικό Επιμελητήριο Ελλάδος). Στο ΤΕΕ εγγράφονται, σύμφωνα με το καταστατικό ίδρυσής του, όσοι έχουν αποφοιτήσει από πολυτεχνειακές σχολές. Και θα μου πεις και τι σημαίνει αυτό. Αυτό με πολύ απλά λόγια σημαίνει ότι οι απόφοιτοι της συγκεκριμένης σχολής δεν μπορούν να ασκήσουν το επάγγελμά του μηχανικού, αφού το ίδιο το ΤΕΕ, που χορηγεί, μετά από εξετάσεις, την άδεια ασκήσεως επαγγέλματος, δεν τους δέχεται σαν μηχανικούς. Και ρωτώ, γιατί συνεχίζουν να παίρνουν φοιτητές στην συγκεκριμένη σχολή;

Γνωρίζω πως μετά από αγώνες κατάφεραν να εντάξουν τους απόφοιτους της ΣΕΜΦΕ στις εξετάσεις του ΑΣΕΠ για τους εκπαιδευτικούς. Γιατί, όμως, αν κάποιος θέλει να γίνει καθηγητής, να μην ξεκινάει να σπουδάζει στο πανεπιστήμιο ως Μαθηματικός ή Φυσικός για τέσσερα χρόνια και να μπαίνει στο πολυτεχνείο και να σπουδάζει πέντε;

Θα ήθελα, επίσης, να σχολιάσω την στάση ορισμένων. Δεν θα μιλήσω για τους καθηγητές, οι οποίοι ίδρυσαν μία σχολή για να βολευτούν κάποιοι χωρίς να τους ενδιαφέρει τι θα απογίνουν οι απόφοιτοι της σχολής αυτής. Γιατί καθηγητής σημαίνει κονδύλια ή, στην χειρότερη περίπτωση, απλά μηνιαίος μισθός. Ας ρωτήσουν, όμως, αυτοί οι άνθρωποι του πνεύματος, έναν απόφοιτο, τι μισθό παίρνει. Ή αν είναι ευχαριστημένος από το αντικείμενο της δουλειάς του.

blog

Μου φανηκε οτι ειστε λιγο "εναντιον" αυτων των παιδιων.
Εφοσον υπαρχει αυτη η σχολη και ιδρυθηκε για να βολευτουν καποιοι(το εχω ακουσει και γω αυτο), δεν θεωρω οτι αυτα τα παιδια δεν θα επρεπε να παλευουν για καποια δικαιωματα.
Γιατι το θεωρω αδικο οσα χρονια ειναι εκει μεσα και μαθαινουν Μαθηματικα/Φυσικη να μην εχουν την δυνατοτητα δουλειας σχετικη με αυτο που σπουδασαν.
Ναι θα ηταν πολυ καλυτερο να πηγαιναν μονο Μαθηματικο η μονο Φυσικο αλλα εφοσον υπαρχει τμημα Φυσικομαθηματικης σε αυτο το κοσμο ειναι σιγουρο οτι και καποιοι θα το επιλεξουν.
Σταματηστε να σκεφτεστε την ταμπελα ΕΜΠ. Ναι ειναι σημαντικο δεν λεω κλπ αλλα δεν πανε ολοι μονο γι αυτο.
Σκεφτειτε κι αυτους που δεν πανε εξωτερικο.Δεν ειμαστε ολοι στην ιδια οικονομικη δυνατοτητα για να φυγουμε εξω.
Δεν βρισκω κακο το γεγονος οτι τα παιδια που ειναι εκει παλευουν να βρουν διεξοδους για δουλεια.
Και φανταστειτε να μην ειχαν διεκδικησει το δικαιωμα του ΑΣΕΠ, τι θα εκαναν?

Συγχωρεστε με αν καπου κανω λαθος γιατι δεν ειμαι και πολυ σχετικη οπως ανεφερα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,088 μηνύματα.
To να ψάχνουν περισσότερες επαγγελματικά δικαιώματα οι απόφοιτοι της ΣΕΜΦΕ από το φυσικό και το χημικό το βρίσκω αρκετά ανήθικο. Μπορεί ως σχολή να είναι πιο δύσκολη (πράγμα που δε μπορώ να πω με βεβαιότητα αφού δεν έχω φυσικομαθηματικές γνώσεις) αλλά οι ΣΕΜΦΙΤΕΣ κανονικά δεν πρέπει καν να διδάσκουν στα λύκεια και γυμνάσια της χώρας όχι και να αναζητούν και παραπάνω δικαιώματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
οχι αλλα περισσοτερα μαθηματα ΛΟΓΙΚΑ θα ειναι και πιο δυσκολα ή εστω δυσκολοτερα απο οτι οι αλλοι + το γεγονος οτι ειναι ΣΧΟΛΗ ΕΜΠ που ειναι παλουκα.Επισης δες και τα μαθηματα και θα δεις οτι ειναι πολλα παραπανω πραγματα να διαβασεις χωρις λογο αν εχεις τα ιδια δικαιωματα με ενα αλλο που εβγαλε της Χ σχολη μαθηματικων/φυσικης;)

πες μου ότι κάνεις πλάκα... τι έχει πια αυτό το ΕΜΠ ήθελα να ξερα και το έχετε θεοποιήσει όλοι, ζάχαρη;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

artemaki

Διάσημο μέλος

Η Άρτεμις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 3,249 μηνύματα.
To να ψάχνουν περισσότερες επαγγελματικά δικαιώματα οι απόφοιτοι της ΣΕΜΦΕ από το φυσικό και το χημικό το βρίσκω αρκετά ανήθικο. Μπορεί ως σχολή να είναι πιο δύσκολη (πράγμα που δε μπορώ να πω με βεβαιότητα αφού δεν έχω φυσικομαθηματικές γνώσεις) αλλά οι ΣΕΜΦΙΤΕΣ κανονικά δεν πρέπει καν να διδάσκουν στα λύκεια και γυμνάσια της χώρας όχι και να αναζητούν και παραπάνω δικαιώματα.

Kαι αφου θεωρεις οτι δεν πρεπει καν να διδασκουν τι νομιζεις οτι θα ηταν αρμοδιοι να κανουν?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Insomnie

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Insomnie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,461 μηνύματα.
To να ψάχνουν περισσότερες επαγγελματικά δικαιώματα οι απόφοιτοι της ΣΕΜΦΕ από το φυσικό και το χημικό το βρίσκω αρκετά ανήθικο. Μπορεί ως σχολή να είναι πιο δύσκολη (πράγμα που δε μπορώ να πω με βεβαιότητα αφού δεν έχω φυσικομαθηματικές γνώσεις) αλλά οι ΣΕΜΦΙΤΕΣ κανονικά δεν πρέπει καν να διδάσκουν στα λύκεια και γυμνάσια της χώρας όχι και να αναζητούν και παραπάνω δικαιώματα.
Ναι οκ,δε νομίζω να ζητήσαν επαγγελματικά δικαιώματα χημικών αλλά...Κανένα επιχείρημα γιατί δε πρέπει να διδάσκουν?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
Kαι αφου θεωρεις οτι δεν πρεπει καν να διδασκουν τι νομιζεις οτι θα ηταν αρμοδιοι να κανουν?

Ναι οκ,δε νομίζω να ζητήσαν επαγγελματικά δικαιώματα χημικών αλλά...Κανένα επιχείρημα γιατί δε πρέπει να διδάσκουν?

Δουλειά μιας πολυτεχνικής σχολής δεν είναι να βγάζει επιστήμονες, είναι να βγάζει μηχανικούς.
Οι επιστήμονες έχουν ένα συγκεκριμένο αντικείμενο, γύρω από το οποίο μορφώνονται σφαιρικά και σε βάθος, για να μπορούν να έχουν αργότερα την επιλογή να το διδάξουν.
Οι μηχανικοί χρησιμοποιούν αυτά που μαθαίνουν ως εργαλείο με σκοπό να βρουν λύσεις σε ρεαλιστικά προβλήματα του σήμερα. Δεν τους ενδιαφέρουν να μάθουν όλες τις πτυχές μιας επιστήμης ή ενός αντικειμένου, αλλά να έχουν μια καλή γνώση αυτών που πραγματικά θα τους χρειαστούν, έτσι ώστε να μπορούν αν ανταπεξέλθουν επιτυχώς στη δουλειά τους.
Η επαγγελματική θέση του μηχανικού πιο πολύ στην βιομηχανία/επιχειρήσεις έχω την εντύπωση πως βρίσκεται παρά στην εκπαίδευση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,088 μηνύματα.
Ναι οκ,δε νομίζω να ζητήσαν επαγγελματικά δικαιώματα χημικών αλλά...Κανένα επιχείρημα γιατί δε πρέπει να διδάσκουν?

όπου χημικό= μαθηματικό λάθος βιασύνης.

Για τον ίδιο λόγο που δε πρέπει και οι μοριακοί βιολόγοι να διδάσκουν (και αυτοί τους δόθηκαν τα δικαιώματα να διδάξοιυν μετά από διαματυρίες) αλλά δεν κατέχουν όλες τις πτυχές της βιολογίας για να θεωρούνται βιολόγοι. Το ίδιο και οι ΣΕΜΦΙΤΕΣ αν και έχουν πολλές γνώσεις δεν κατέχουν ούτε ευρείς γνώσεις φυσικής ούτε ευρείς γνώσεις μαθηματικών ανεξάρτητα με την κατεύθυνση που θα πάρουν. Αρχικός στόχος του τμήματος δεν ήταν να παράγει καθηγητές αργότερα έγινε στόχος των απόφοιτων όταν γνώρισαν το γνωστό πρόσωπο της αεργίας.

Kαι αφου θεωρεις οτι δεν πρεπει καν να διδασκουν τι νομιζεις οτι θα ηταν αρμοδιοι να κανουν?
Όταν φτιάχτηκε το τμήμα στόχος του ήταν νσ φτιαχτούν απόφοιτοι οι οποίοι θα ασχολούνται με την έρευνα σε πολυτεχνεία και διάφορα πανεπιστήμια.... καθώς και να εφαρμόζουν διάφορα πρωτοκολλα. Στόχος δεν ήταν η διδασκαλία... αργότερα προέκοιψε αυτό.
Ως σχολή πιστεύω ότι είναι πολύ πιο δύσκολη και από το φυσικό και από το μαθηματικό αλλά σίγουρος δεν είμαι. Παρόλα αυτά οι γνώσεις φυσικής που παίρνουνε είναι πιο χαμηλές από τους αντίστοιχους φυσικούς και πιο χαμηλές από τους αντίστοιχους μαθηματικούς όσο αφορά το τομέα τους. Οπότε θσ ήτσν άδικο ένας μαθηματικός να υπολογιζόταν λιγότερο από έναν ΣΕΜΦΙΤΗ για μια θέση μαθηματικού το αντίθετο πιστεύω ότι θα πρέπει να συμβαίνει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pupilloscope

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Σουβλειμαν ο Μεγαλομπεκρης. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Ραπτόπουλο (Ευρυτανία). Έχει γράψει 813 μηνύματα.
Focko,εχει και το τρολινγκ τα ορια του.Δεν το παιζω ειδικος αλλα ως λογικα σκεπτομενο ατομο,μου φαινεται οτι λες...μπαρουφες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,088 μηνύματα.
Focko,εχει και το τρολινγκ τα ορια του.Δεν το παιζω ειδικος αλλα ως λογικα σκεπτομενο ατομο,μου φαινεται οτι λες...μπαρουφες.

Παρακολουθώ τα επαγγελματικά δικαιώματα αυτής την σχολή όπως και το μοριακής βιολογίας από το 2004 και ξέρω τι συμφεροντολογία υπάρχει...

Αν ξαφνικά φτιαχτόταν μια σχολή......... που θα λεγόταν εφαρμοσμένες κλινικές δεξιοτητες θα δεχόσουνα οι απόφοιτοι αυτή της σχολής χωρίς να είναι ιατροί να δούλευαν ως ιατροί ; και στην δουλειά με νοσοκομεία ιατρεία αλλά και στην εκπαίδευση (π.χ. σε τεε, πανεπιστημία). Είναι ακριβώς το ίδιο πράγμα, ξαφνικά φύτρωσε μια σχολή από το πουθενά και οι απόφοιτοι θέλουν να καλούνται υπερφυσικοί και υπερμαθηματικοί...........

Υπενθημίζω ότι οι πρώτοι απόφοιτοι μπήκανε με την ιδέα ότι δεν είναι εκπαιδευτικοί.. αργότερα αποφάσισαν ότι είναι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top