Γενικό -  Μέχρι πόσα μαθήματα κόβεσαι εάν γράψεις κάτω από την βάση στις εξετάσεις;

tsiobieman

Δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Πληροφορικής & Τηλεπικοινωνιών ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 798 μηνύματα.
κάνε αυτό που λέει ο Αndy , πήγαινε σε ΕΠΑΛ , διάλεξε μια ειδικότητα που να σου αρέσει και αν δεις ότι δεν θες πανελλαδικές ψάξε δουλειά ( δίνουν ειδικό πιστοποιητικό στον τομέα σου από ΕΠΑΛ οπότε κάτι θα μπορείς να βρεις :)).
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,971 μηνύματα.
αυτό αναρωτιόμουν και γω πάρα πολλά τέτοια θέματα. Στην αρχή νόμιζα ότι αυτό συνέβαινε κάθε καλοκαίρι (μπήκα το Δεκέμβριο στο forum) αλλά τελικά από ότι φαίνεται κάτι πήγε στραβά φέτος :D.


Ελπίζω μόνο η κοπέλια να διάβασε τίποτα γιατί την βλέπω τον Σεπτέμβριο στην Α τάξη ξανά.

Εγώ θεωρώ το διάβασμα, το ίδιο με τη γυμναστική του σώματος. Αν δεν σου αρέσει δεν σου αρέσει. Δηλαδή να υποθέσω ότι όσοι είστε αριστούχοι, παράλληλα έχετε και ένα καλό σώμα και γυμνάζεστε κάθε μέρα ξέρω γω; Μήπως να σας πούμε και μπράβο που δεν γυμνάζεστε σε βάρος της υγείας σας; :P
Ουσιαστικά δακτυλοδείχνετε κάποιους που δεν κάνουν κάτι, το οποίοι τυχαίνει εσείς να το κάνετε καλά και να κρίνετε βάσει του εαυτού σας.
Μπορεί ξέρω γω, εγώ να έχω πτυχίο στο πιάνο. Τι πρέπει να κάνω δηλαδή, να αρχίσω να βγάζω άχρηστους όσους δεν ασχολήθηκαν ποτέ με μουσική;

Από εκεί και πέρα οι προσδοκίες για δουλειά των 1000+ ευρώ και το αν αρέσει σε κάποιον η δουλειά του ή όχι, είναι άλλο θέμα.


Τότε γιατί έρχονται και κλέβονται μετά;Δεν διάβασες;Τέλος δεν περνάς.
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

SonGokuUI

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο SonGokuUI αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών και Φοιτητής του τμήματος Διεθνών & Ευρωπαϊκών Οικονομικών Σπουδών Δυτικής Μακεδονίας (Κοζάνη). Έχει γράψει 240 μηνύματα.
Παιδιά ο καθένας βλέπει διαφορετικά τα πράγματα. Η κοπελιά καταρχάς έβγαλε 15 και έχει αδυναμία στα μαθήματα θετικών οπότε λογικό να νιώθει μια ανασφάλεια. Το 15 δεν είναι κακό, σημαίνει ότι διάβαζε αλλά όχι σε επίπεδο να βγάλει 18-19. Σκοπός δεν είναι να γυρνάς σπίτι και να διαβάζεις όλη τη μέρα. Ο καθένας έχει διαφορετικούς στόχους. Αλλά όπως και να έχει στο Λύκειο δε μένεις ούτε με αίτηση.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,971 μηνύματα.
Παιδιά ο καθένας βλέπει διαφορετικά τα πράγματα. Η κοπελιά καταρχάς έβγαλε 15 και έχει αδυναμία στα μαθήματα θετικών οπότε λογικό να νιώθει μια ανασφάλεια. Το 15 δεν είναι κακό, σημαίνει ότι διάβαζε αλλά όχι σε επίπεδο να βγάλει 18-19. Σκοπός δεν είναι να γυρνάς σπίτι και να διαβάζεις όλη τη μέρα. Ο καθένας έχει διαφορετικούς στόχους. Αλλά όπως και να έχει στο Λύκειο δε μένεις ούτε με αίτηση.


Το ότι έβγαλες 14 δεν μου λέει τίποτα από την στιγμή που σε αρκετά μαθήματα δεν πιάνει ούτε το 5.
 

SonGokuUI

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο SonGokuUI αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών και Φοιτητής του τμήματος Διεθνών & Ευρωπαϊκών Οικονομικών Σπουδών Δυτικής Μακεδονίας (Κοζάνη). Έχει γράψει 240 μηνύματα.
Το ότι έβγαλες 14 δεν μου λέει τίποτα από την στιγμή που σε αρκετά μαθήματα δεν πιάνει ούτε το 5.

Καλά οι βαθμοί γενικά δεν αντιπροσωπεύουν τίποτα, αλλά τέλος πάντων, τόσοι αδιάφοροι με μ.ο 11-12 και δε σκαμπαζαν, πέρασαν.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,971 μηνύματα.
Να φανταστώ τρολ τελικά το θέμα;
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top