Πολωνικά

A propos

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,664 μηνύματα.
Κάνει κανένας ή ξέρει ήδη; Πως του φαίνεται η γλώσσα;

Πολωνική γλώσσα - Βικιπαίδεια

Μου προκαλεί μεγάλη εντύπωση ότι τα πολωνικά είναι η 10η γλώσσα σε συνολικό αριθμό αρθρων στην Wikipedia (δηλαδή πάνω από τα Κινέζικα)
https://s23.org/wikistats/wikipedias_html.php?sort=total_desc
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stathakis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ευσταθιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,671 μηνύματα.
κοιταξε οι κινεζοι τωρα αρχιζουν να εχουν μεγαλη προσβαση στο διαδικτυο!ειναι βασικο αυτο!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

A propos

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,664 μηνύματα.
H αλήθεια είναι ότι τα πολωνικά δεν έχουν βάθος. Αν δει κανείς την λίστα depth το διαπιστώνει εύκολα.

Δηλαδή 12 για το πολωνικά αλλά 79 για τα κινέζικα.

https://s23.org/wikistats/wikipedias_html.php?sort=total_desc
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stathakis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ευσταθιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,671 μηνύματα.
τα ελληνικα ποσο εχουν?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

epsilon

Δραστήριο μέλος

Ο epsilon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 549 μηνύματα.
Κάνει κανένας ή ξέρει ήδη; Πως του φαίνεται η γλώσσα;
Cześć :)

Jak się masz?

Δύσκολη γλώσσα η άτιμη αλλά πολύ ενδιαφέρουσα;)
Πας φροντιστήριο ή κάνεις μόνος σου?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marelpol

Νεοφερμένος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πολωνία (Ευρώπη). Έχει γράψει 103 μηνύματα.
Επειδή είμαι μισή από την πολωνία και μιλάω την γλώσσα , αλλά δεν είναι πιστοποιημένη , ξέρει κανείς αν υπάρχει η δυνατότητα να πάρω κάποιο πτυχείο , στην Ελλάδα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

A propos

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,664 μηνύματα.

A propos

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,664 μηνύματα.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλοσοφικών & Κοινωνικών Σπουδών Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Αναβιώνω το thread των πολωνικών για να πω την εμπειρία μου. :P

Μάθαινα το καλοκαίρι απο 1-2 σάιτ τα βασικά και ο κύριος λόγος που το σταμάτησα ήταν το οτι δεν ήξερα πως προφέρεται το czesc (γεια) που το έλεγα πότε σαν τσεσκ και πότε σαν τσεζκ, όπως και κάτι άλλες λέξεις (ας πούμε Woda που αν θυμάμαι καλά είναι το νερό το έλεγα πότε βόντα και πότε βόδα).
Είναι τρομερά δύσκολη γλώσσα αλλά σκέφτομαι το καλοκαίρι να συνεχίσω ώστε να μάθω παραπάνω! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panagiotists13

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,490 μηνύματα.
Το καλοκαίρι λέω κι εγώ να ξεκινήσω Πολωνικά.Βρήκα αυτή την ιστοσελίδα https://www.missioneurope.eu/ που έχει μέσα μαθήματα γαλλικών,γερμανικών και πολωνικών.Επαρκεί όμως το βιβλίο της ιστοσελίδας σε μορφή πδφ για το επίπεδο Α1?Υπάρχει κάποιο πτχίο και θα μου χρησιμεύσουν κάπου αν αποφασίσω να τα συνεχίσω και μετά το καλοκαίρι (πέρα δηλαδή από ένα απλό χόμπυ για να περνάω την ώρα μου το καλοκαίρι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panagiotists13

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,490 μηνύματα.
Πού εξαφανίστηκαν όλοι οι Πολωνόφωνοι του site?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marelpol

Νεοφερμένος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πολωνία (Ευρώπη). Έχει γράψει 103 μηνύματα.
https://www.certyfikatpolski.pl/ Νομίζω πως εδώ θα βρεις ότι ψάχνεις :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top