Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αόρατος Χρήστης
Αναζήτηση στο iSchool!
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το iSchool είναι η μεγαλύτερη μαθητική διαδικτυακή κοινότητα με 67,565 εγγεγραμμένα μέλη και 2,432,482 μηνύματα σε 76,236 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το iSchool άλλα 297 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool!

Εγγραφή Βοήθεια

Πώρωση με τηλεοπτικές σειρές

fotinipapa

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H fotinipapa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 64 μηνύματα.

H fotinipapa έγραψε: στις 07:52, 24-08-18:

Αρχική Δημοσίευση από Effie_Petr
Αφού θες νομική,θα σου πρότεινα και το suits..δραματική σειρα,νομικού περιεχομένου κι αυτή. Αν θες,ρίξε μια ματιά

Οκ, θα τη δω τώρα που έχω λίγο χρόνο!!
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

louminis

Μαθητής Γ' λυκείου

H louminis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 26 μηνύματα.

H louminis έγραψε: στις 00:32, 02-09-18:

δινω και εγώ πανελλήνιες φέτος. Εχετε να μου προτείνετε μου τίποτα καλές σειρές ή ταινίες που να έχουν σχέση με τις πανελλήνιες
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Agnwsth (Bad Wolf)

Μαθητής Γ' λυκείου

H Bad Wolf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 17 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 135 μηνύματα.

H Agnwsth έγραψε: στις 00:44, 02-09-18:

Αν έχει κάποια ταινία σχέση με τις πανελλήνιες θα ήταν η πιο βαρετή ταινία στον κόσμο
6 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

olivi@

Φοιτητής

H olivi@ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Μαθηματικών (ΑΕΙ/Αθήνα) . Έχει γράψει 157 μηνύματα.

H olivi@ έγραψε: στις 00:50, 02-09-18:

To πόιντ όταν δίνεις πανελλήνιες είναι να βλέπεις σειρές/ταινίες που σε ξεκολλάνε από τις πανελλήνιες για να κάνεις διάλειμμα απ το διάβασμα
3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

CiNeFiL

Περιβόητο Μέλος

H CiNeFiL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,443 μηνύματα.

H CiNeFiL Still forbidden έγραψε: στις 02:53, 02-09-18:

ποια σειρα κ ποια ταινια να εχει σχεση με πανελληνιες αφου μονο στην ελλαδα εχουμε αυτη τη μαλακια...
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

ougka pougka

Μαθητής Γ' λυκείου

H ougka pougka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 170 μηνύματα.

H ougka pougka έγραψε: στις 09:58, 02-09-18:

Οικογενειακες Ιστοριες
Edit: Σοβαρα
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη ougka pougka : 02-09-18 στις 11:56.
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

nPb

Επιφανές Μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ολλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,199 μηνύματα.

O nPb έγραψε: στις 10:35, 02-09-18:

"Είδα τις πανελλήνιες σου"-Μέρος 2
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

StargazerLily

Νεοφερμένος

H StargazerLily αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 15 μηνύματα.

H StargazerLily έγραψε: στις 11:43, 02-09-18:

Παρακολουθώ χρόνια τώρα σειρές αλλά δεν γνωρίζω κάποια που να σχετίζεται με το θέμα που θέλεις. Να σου πω την αλήθεια, στη φάση που είσαι μην πεις στον κόπο να δεις σειρά που να έχει σχέση με τις εξετάσεις, βρες κάτι ανάλαφρο όπως μια κωμωδία να σου κρατάει συντροφιά ή κάποια νεανική σειρά (όχι δραματική). Θα σε συμβούλευα να μην επιλέξεις μεγάλη σειρά με μυστήριο και αγωνία γιατί θα μπαίνεις στο τρυπάκι να ρουφάς τα επεισόδια με τη μία και δεν θα διαβάζεις όπως πρέπει. Καλή συνέχεια! Στείλε μου μήνυμα αν θέλεις να σου προτείνω σειρές άλλου είδους
Παράθεση

louminis

Μαθητής Γ' λυκείου

H louminis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 26 μηνύματα.

H louminis έγραψε: στις 13:14, 02-09-18:

Αρχική Δημοσίευση από StargazerLily
Παρακολουθώ χρόνια τώρα σειρές αλλά δεν γνωρίζω κάποια που να σχετίζεται με το θέμα που θέλεις. Να σου πω την αλήθεια, στη φάση που είσαι μην πεις στον κόπο να δεις σειρά που να έχει σχέση με τις εξετάσεις, βρες κάτι ανάλαφρο όπως μια κωμωδία να σου κρατάει συντροφιά ή κάποια νεανική σειρά (όχι δραματική). Θα σε συμβούλευα να μην επιλέξεις μεγάλη σειρά με μυστήριο και αγωνία γιατί θα μπαίνεις στο τρυπάκι να ρουφάς τα επεισόδια με τη μία και δεν θα διαβάζεις όπως πρέπει. Καλή συνέχεια! Στείλε μου μήνυμα αν θέλεις να σου προτείνω σειρές άλλου είδους

απλά επειδή η κατάσταση με τις πανελλήνιες είναι για κλάματα, θα 'ταν ωραία αν έβρισκα καμιά σειρά που να τις γελοιοποιεί
αχαχα

Ευχαριστώ για τη συμβουλή!
Παράθεση

Johnsk

Φοιτητής

Ο Johnsk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 18 ετών , Φοιτητής του τμήματος Ναυπηγών Μηχανολόγων Μηχανικών (ΕΜΠ/Αθήνα) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 17 μηνύματα.

O Johnsk έγραψε: στις 13:48, 02-09-18:

Αρχική Δημοσίευση από louminis
απλά επειδή η κατάσταση με τις πανελλήνιες είναι για κλάματα, θα 'ταν ωραία αν έβρισκα καμιά σειρά που να τις γελοιοποιεί
αχαχα

Ευχαριστώ για τη συμβουλή!

Μπά δε νομίζω να υπάρχει καμία, φυσικά μπορείς πάντα να πας στο youtube και να πάρεις σβάρνα τα βίντεο σχετικά με τις πανελλήνιες. Προσωπικά προτείνω μια σειρά που να σε βγάζει από το όλο άγχος και την σκέψη των πανελληνίων
Εγώ φέτος έβλεπα Lucifer(πολύ καλό γιατί δεν σε αφήνει πολύ ξεκρέμαστο ούτε είναι πολύ δύσκολη και να εμποδίζει το διάβασμα), Supernatural και τελείωσα το Dexter(season 5-8)
Μπορείς να τσεκάρεις και κανα Black Mirror που είναι αυτοτελή οπότε δεν σε αφήνει με την απορία. Γενικά μην ανυσηχείς, χρόνος υπάρχει και για -λίγη- χαλάρωση, απλά μην το παρακάνεις, καλό κουράγιο!
Παράθεση

louminis

Μαθητής Γ' λυκείου

H louminis έγραψε: στις 13:51, 02-09-18:

Αρχική Δημοσίευση από Johnsk
Μπά δε νομίζω να υπάρχει καμία, φυσικά μπορείς πάντα να πας στο youtube και να πάρεις σβάρνα τα βίντεο σχετικά με τις πανελλήνιες. Προσωπικά προτείνω μια σειρά που να σε βγάζει από το όλο άγχος και την σκέψη των πανελληνίων
Εγώ φέτος έβλεπα Lucifer(πολύ καλό γιατί δεν σε αφήνει πολύ ξεκρέμαστο ούτε είναι πολύ δύσκολη και να εμποδίζει το διάβασμα), Supernatural και τελείωσα το Dexter(season 5-8)
Μπορείς να τσεκάρεις και κανα Black Mirror που είναι αυτοτελή οπότε δεν σε αφήνει με την απορία. Γενικά μην ανυσηχείς, χρόνος υπάρχει και για -λίγη- χαλάρωση, απλά μην το παρακάνεις, καλό κουράγιο!

ευχαριστώ! δεν ψάχνω για σειρά ωστόσο οπότε μάλλον δεν θα δω καμία για να διαβάζω και περισσότερο γιατί έτσι και κολλήσω εγώ κόλλησα
Παράθεση

whitelioness (Porcupine)

Περιβόητο Μέλος

H Porcupine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,107 μηνύματα.

H whitelioness any pathetic cuties out there? έγραψε: στις 10:15, 03-09-18:

Αρχική Δημοσίευση από louminis
δινω και εγώ πανελλήνιες φέτος. Εχετε να μου προτείνετε μου τίποτα καλές σειρές ή ταινίες που να έχουν σχέση με τις πανελλήνιες

πλακα πλακα
επειδη και σε ιαπωνια/κορεα εχουν εξετασεις οι οποιες θεωρουνται εξουθενωτικες στο τελος του "λυκειου" πολυ πιθανο να βρεις καποια coming of age ή κατι αντιστοιχο στη φιλμογραφια ιδιαιτερα στις ιαπωνικες, μου φαινεται;
μμμ δεν εχω κατι συγκεκριμενο αυτη τη στιγμη στο μυαλο μου.
βασικα.. μιας και ασκειται πολυ μεγαλη πιεση εκει ισως να βρεις περισσοτερες δραματικες παρα κωμωδιες...
Παράθεση

Himela

Συντονίστρια

H Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,332 μηνύματα.

H Himela σ' όποιον αρέσουμε... έγραψε: στις 20:42, 03-09-18:

10 νέες σειρές που θα δούμε μες στο φθινόπωρο

Μπορεί το καλοκαίρι να τελειώνει, ωστόσο έχουμε έναν ή καλύτερα δέκα καλούς λόγους για να ανυπομονούμε την άφιξη του φθινοπώρου. Κι αυτοί είναι καθαρά τηλεοπτικοί.

Ακολουθούν οι νέες σειρές, που θα κάνουν πρεμιέρα μέσα στους επόμενους τρεις μήνες.

Jack Ryan

Ύστερα από την επιτυχία που σημείωσε στη μεγάλη οθόνη με το A Quiet Place, ο John Krasinski πρωταγωνιστεί στην τηλεοπτική μεταφορά της ομώνυμης λογοτεχνικής σειράς του Tom Clancy. Υποδύεται τον Jack Ryan, έναν αναλυτή της CIA που αντιμετωπίζει εχθρικές δυνάμεις σε ένα απογοητευτικό δημοκρατικό καθεστώς στην Νότια Αμερική.

Πρεμιέρα: 31 Αυγούστου, Amazon

Kidding

Ο Jim Carrey επιστρέφει στη μικρή οθόνη για πρώτη φορά μετά από σχεδόν 20 χρόνια και συνεργάζεται ξανά με τον σκηνοθέτη του Eternal Sunshine of the Spotless Mind, Michel Gondry. Στο Kidding, υποδύεται τον Jeff, aka Mr. Pickles, ένα τηλεπαρουσιαστή παιδικών προγραμμάτων, η αλλόκοτη προσωπική ζωή του οποίου ξεδιπλώνεται σιγά – σιγά κάθε φορά που κλείνουν οι κάμερες.

Πρεμιέρα: 9 Σεπτεμβρίου, Showtime

Forever

Ή αλλιώς μια κωμική σειρά για το πώς να ξεφύγεις από τη μονοτονία του έγγαμου βίου. Πρωταγωνιστούν οι αστέρες του Saturday Night Live Fred Armisen και Maya Rudolph στο ρόλο του παντρεμένου ζευγαριού και συμπράττουν με τους βραβευμένους με Emmy Alan Yang (Master of None) και Matt Hubbard (30 Rock).

Πρεμιέρα: 14 Σεπτεμβρίου, Amazon

The First

Ενώ στη μεγάλη οθόνη θα απολαύσουμε τον Ryan Gosling να ενσαρκώνει τον Neil Armstrong στο επερχόμενο The First Man, στη μικρή οθόνη θα δούμε τον Sean Penn να ετοιμάζεται να γίνει ο πρώτος άνθρωπος που πάτησε το πόδι του στον Άρη, υποδυόμενος τον αστροναύτη Tom Hagerty.

Πρεμιέρα: 14 Σεπτεμβρίου, Hulu

Maniac

Ο δημιουργός της 1ης σεζόν του True Detective, Cary Joji Fukunaga μας παραδίδει μία μίνι σειρά με πρωταγωνιστές τους Emma Stone, Jonah Hill και Justin Theroux και σε παραγωγή του Netflix. Βασισμένο στην ομότιτλη νορβηγική σειρά του 2014, το Maniac είναι μια μαύρη κωμωδία, η ιστορία της οποίας εκτυλίσσεται σε μια ψυχιατρική κλινική και στους φανταστικούς κόσμους που πλάθουν με το μυαλό τους και με τη βοήθεια πρωτοποριακής τεχνολογίας δύο από τους ασθενείς της (Stone και Hill).

Πρεμιέρα: 21 Σεπτεμβρίου, Hulu

Manifest

Αν εξαιρέσεις τις σκηνές με το νησί, άνετα θα μπορούσε κάποιος να παρομοιάσει το Manifest του Robert Zemeckis (Forrest Gump) με το Lost. Ουσιαστικά, η πλοκή περιστρέφεται γύρω από ένα αεροπλάνο που ξαφνικά χάνεται από προσώπου γη και το κουφάρι του εμφανίζεται πέντε χρόνια μετά, χωρίς να υπάρχει ίχνος ζωής στο εσωτερικό του.

Πρεμιέρα: 24 Σεπτεμβρίου, Hulu

The cool kids

Ο πρωταγωνιστής του It's Always Sunny in Philadelphia, Charlie Day συνεργάζεται με τον σεναριογράφο Paul Fruchbom και μαζί δημιουργούν μία κωμωδία για τρεις φίλους που ζουν σε ένα κέντρο ηλικιωμένων και θα δουν την άνετη καθημερινότητά τους να γίνεται άνω κάτω με την άφιξη ενός νέου ηλικιωμένου.

Πρεμιέρα: 28 Σεπτεμβρίου, Fox

The Romanoffs

Μετά το Mad Men, ο δημιουργός του, Matthew Weiner επιστρέφει στη μικρή οθόνη με μία νέα ανθολογική σειρά για την τελευταία βασιλική οικογένεια της Ρωσίας ή καλύτερα για οκτώ ανθρώπους που πιστεύουν ότι είναι οι σύγχρονοι απόγονοι της οικογένειας Romanov, της τελευταίας δυναστείας που κυβερνούσε τη Ρωσία από το 1613 μέχρι το 1918, όταν και δολοφονήθηκε. Στο καστ θα δούμε να επανενώνονται οι Christina Hendricks και John Slattery. Μαζί τους οι Mike Doyle, Aaron Eckhart, JJ Feild, Isabelle Huppert, Jack Huston, Marthe Keller, Diane Lane, Janet Montgomery και Amanda Peet.

Πρεμιέρα: 12 Οκτωβρίου, Amazon

Homecoming

Σκηνοθετημένο από τον Sam Esmail του Mr. Robot, το Homecoming είναι ένα ψυχολογικό θρίλερ με πρωταγωνιστές μια ψυχολόγο που εργάζεται σε μυστική κυβερνητική εγκατάσταση και ένα στρατιώτη πρόθυμο να επανενταχθεί στην κοινωνία. Τους ρόλους αναλαμβάνουν οι Julia Roberts και Stephan James, με τους Bobby Cannavale, Shea Whigham και Alex Karpovsky στο πλευρό τους.

Πρεμιέρα: 2 Νοεμβρίου, Amazon
4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

archaios19 (Βαγγέλης)

Μαθητής Γ' λυκείου

Ο Βαγγέλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 17 ετών , Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Γαλάτσι (Αττική). Έχει γράψει 166 μηνύματα.

O archaios19 έγραψε: στις 14:07, 04-09-18:

Θα ήθελα να δω πολύ το Forever! Βλέπω φανατικά SNL, οπότε είμαι σίγουρος ότι ο Armisen και η Rudolph θα είναι ξεκαρδιστικοί μαζί!
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες