Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης

Το iSchool είναι η μεγαλύτερη μαθητική διαδικτυακή κοινότητα με 68,351 εγγεγραμμένα μέλη και 2,453,703 μηνύματα σε 77,727 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το iSchool άλλα 560 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool!

Εγγραφή Βοήθεια

[14/06/2019] Λατινικά Ο. Π. Ανθρωπιστικών Επιστημών

jj!

Συντονιστής

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 5,112 μηνύματα.

O jj! έγραψε: στις 19:48, 13-06-19:

Οι πανελλήνιες εξετάσεις για το 2019 τελειώνουν την Παρασκευή 14/06 για όσους επέλεξαν τα Λατινικά ως 4ο εξεταζόμενο μάθημα.

Καλή επιτυχία και καθαρό μυαλό σε όλους τους υποψηφίους!

Για γενικές συζητήσεις προτιμήστε το θέμα Πανελλήνιες 2019. Για ό,τι αφορά τα Λατινικά (πώς τα πήγατε, τι απαντήσεις δώσατε, προβληματισμοί για το μάθημα κτλ), αυτό το θέμα είναι το πλέον κατάλληλο.

Το θέμα θα παραμείνει κλειστό και θα ξεκλειδωθεί αύριο το πρωί, όπου και θα προστεθούν τα θέματα και οι ενδεικτικές απαντήσεις σε αυτά από διάφορα φροντιστήρια!

Σημείωση συντονιστών: Επειδή τις ημέρες των εξετάσεων τα μηνύματα θα είναι πολυάριθμα, παρακαλούνται τα μέλη, αν εντοπίσουν κάποιο μήνυμα που αντιβαίνει στους όρους χρήσης του forum, να το αναφέρουν στους συντονιστές μέσω της χρήσης του συστήματος αναφοράς μηνύματος. Υπενθυμίζουμε ότι η αναφορά γίνεται πατώντας το κουμπί στο κάτω μέρος των μηνυμάτων.

Προηγούμενα μαθήματα:
12/06/2019Ιστορία Ο. Π. Ανθρωπιστικών Σπουδών
10/06/2019Αρχαία Ελληνικά Ο. Π. Ανθρωπιστικών Σπουδών
07/06/2019Νεοελληνική Γλώσσα Γενικής Παιδείας
1
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

Himela

Συντονίστρια

H Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 13,606 μηνύματα.

H Himela σ' όποιον αρέσουμε... έγραψε: στις 08:34, 14-06-19:

Παράθεση

Himela

Συντονίστρια

H Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 13,606 μηνύματα.

H Himela σ' όποιον αρέσουμε... έγραψε: στις 10:10, 14-06-19:

ΠΑΝΕΛΛΑΔΙΚΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ Γ ́ ΤΑΞΗΣ ΗΜΕΡΗΣΙΟΥ ΓΕΝΙΚΟΥ ΛΥΚΕΙΟΥ
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 14 ΙΟΥΝΙΟΥ 2019
ΕΞΕΤΑΖΟΜΕΝΟ ΜΑΘΗΜΑ: ΛΑΤΙΝΙΚΑ ΠΡΟΣΑΝΑΤΟΛΙΣΜΟΥ
Παράθεση

Λένω

Επιφανές Μέλος

H Λένω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,530 μηνύματα.

H Λένω έγραψε: στις 12:27, 14-06-19:

Ενδεικτικές απαντήσεις για όποιον ενδιαφέρεται!
http://roulamakri.gr/wp-content/uplo...CE%9D-2019.pdf
Παράθεση

akikos (Ανδρέας)

Πτυχιούχος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,635 μηνύματα.

O akikos aAzazazazazazAz έγραψε: στις 13:14, 14-06-19:

Καλά εδώ και να γίνε σφαγή είναι δικαιολογήμενο. Αντικαθιστούν το μάθημα με κοινωνιολογία.
Παράθεση

Triant_3

Μαθητής Γ' λυκείου

Ο Triant_3 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 40 μηνύματα.

O Triant_3 έγραψε: στις 13:26, 14-06-19:

Πώς τα είδατε τα θέματα; Εμένα φυσιολογικά μου φάνηκαν αλλά δεν έγραψα τόσο καλά όσο ήθελα, χωρίς αυτό να σημαίνει ότι δεν πήγα καλά. Εσείς πώς πήγατε;
Παράθεση

Himela

Συντονίστρια

H Himela σ' όποιον αρέσουμε... έγραψε: στις 13:28, 14-06-19:

Ιάκωβε;
Παράθεση

BlueIvy_

Απόφοιτος

H BlueIvy_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος . Έχει γράψει 18 μηνύματα.

H BlueIvy_ έγραψε: στις 13:31, 14-06-19:

Εγώ 20 καθαρό παίδες...
2
Παράθεση

Indiana Jones (Ιάκωβος)

Απόφοιτος

Ο Ιάκωβος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 18 ετών , Απόφοιτος και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 317 μηνύματα.

O Indiana Jones έγραψε: στις 14:29, 14-06-19:

Έχασα το 20 απο χαζομάρα νομίζω αλλά γενικά άριστα. Στο τελευταίο διαγώνισμα του φροντιστήριου 19 πήρα και πιστεύω καλύτερα σήμερα.

Τα Λατινικά ποτέ δε μου άρεσαν γενικά σαν μάθημα, μόνο λίγο τα αστεία κείμενα. Είναι σχετικά εύκολα αλλά πολλές φορές έχουν περίεργες συντάξεις, μεγάλη έμφαση στη λεπτομέρεια και σπάει νεύρα αυτή η τυποποίηση. Θα ήταν πιο ωραίο αν δινόταν μεγαλύτερη έμφαση σε ετυμολογικά κατά τη γνώμη μου.

Τέλος πάντων. Τελείωσε και αυτό. Καλά αποτελέσματα και καλή ξεκούραση παιδιά!
4
1
Παράθεση

Carpe_Diem (Άλκηστις)

Μαθητής Γ' λυκείου

H Άλκηστις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 18 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 80 μηνύματα.

H Carpe_Diem Άδραξε την μέρα και έγραψε: στις 14:53, 14-06-19:

Έκανα δυο χαζά λάθη, γραμματικά. Αλλά σε γενικές γραμμές καλά! Δεν περίμενα φυσικά το 45 και φέτος, πήγε λίγο η καρδιά μου στην κούλουρη όταν το ειδα
Καλή μας επιτυχία παίδες!! Εύχομαι να πετύχετε όλοι όπου επιθυμείτε πιο πολύ!! Ελευθεριαααααααα
2
1
Παράθεση

Himela

Συντονίστρια

H Himela σ' όποιον αρέσουμε... έγραψε: στις 15:06, 14-06-19:

Αρχική Δημοσίευση από Indiana Jones
Έχασα το 20 απο χαζομάρα νομίζω αλλά γενικά άριστα. Στο τελευταίο διαγώνισμα του φροντιστήριου 19 πήρα και πιστεύω καλύτερα σήμερα.

Τα Λατινικά ποτέ δε μου άρεσαν γενικά σαν μάθημα, μόνο λίγο τα αστεία κείμενα. Είναι σχετικά εύκολα αλλά πολλές φορές έχουν περίεργες συντάξεις, μεγάλη έμφαση στη λεπτομέρεια και σπάει νεύρα αυτή η τυποποίηση. Θα ήταν πιο ωραίο αν δινόταν μεγαλύτερη έμφαση σε ετυμολογικά κατά τη γνώμη μου.

Τέλος πάντων. Τελείωσε και αυτό. Καλά αποτελέσματα και καλή ξεκούραση παιδιά!
Μπράβο μωρό μου, καλά αποτελέσματα να έχεις. Κοίτα να περάσεις καλά τώρα! Μπάνια και παρέες! Σού αξίζει η διασκέδαση!
(Ο Ιάκωβος είναι το καλύτερο παιδί you guys! )
2
1
Παράθεση

Wrong (αβάπτιστη)

Υποψήφιος διδάκτορας

H αβάπτιστη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Υποψήφιος διδάκτορας του τμήματος Άλλο . Έχει γράψει 313 μηνύματα.

H Wrong έγραψε: στις 19:51, 14-06-19:

Μπράβο, παιδιά, μπράβο, μπράβο! Σας εύχομαι καλά αποτελέσματα και καλές βουτιές!
1
1
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

Βρείτε παρόμοια