Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης

Το iSchool είναι η μεγαλύτερη μαθητική διαδικτυακή κοινότητα με 68,636 εγγεγραμμένα μέλη και 2,466,177 μηνύματα σε 78,272 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το iSchool άλλα 233 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool!

Εγγραφή Βοήθεια

Σεξουαλική ζωή των νέων

thanous18

Φοιτητής

Ο thanous18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Αγγλικής Γλώσσας και Φιλολογίας Θεσσαλονίκης . Έχει γράψει 799 μηνύματα.

O thanous18 έγραψε: στις 19:28, 26-10-09:

Αρχική Δημοσίευση από Nickname
Ναι οκ φυσικά μπορείς απλά δεν έιμαι της άποψης "να πάω με όποια βρω μπροστά μου για να έχω εμπειρίες"
:nono::nono: οχι ποτε δεν ειπα κατι τετοιο...ακου εκει για να χω εμπειριες μονο...
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

Anthony

Φοιτητής

Ο Anthony αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 691 μηνύματα.

O Anthony έγραψε: στις 20:21, 26-10-09:

Αυτο ειναι αληθεια....αναμεσα στον ερωτα και το σεξ υπαρχουν πολλες διαφορες..συναισυηματικες και μη...στο σεξ μπορεις να ριξεις και κανα σκαμπιλι αντε ενα ελαφρυ μπινελικι...στον ερωτα οχι ομως.....και κατι ακομα...ο χειροκινιτος ερωτας θεωρειται και σεξ........κοσμια το ειπα,δεν εχεις παραπονο admin...
Παράθεση

thanous18

Φοιτητής

Ο thanous18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Αγγλικής Γλώσσας και Φιλολογίας Θεσσαλονίκης . Έχει γράψει 799 μηνύματα.

O thanous18 έγραψε: στις 20:25, 26-10-09:

Αρχική Δημοσίευση από Anthony
Αυτο ειναι αληθεια....αναμεσα στον ερωτα και το σεξ υπαρχουν πολλες διαφορες..συναισυηματικες και μη...στο σεξ μπορεις να ριξεις και κανα σκαμπιλι αντε ενα ελαφρυ μπινελικι...στον ερωτα οχι ομως.....και κατι ακομα...ο χειροκινιτος ερωτας θεωρειται και σεξ........κοσμια το ειπα,δεν εχεις παραπονο admin...
ακριβως....
μπορει να υπαρχει σεξ χωρις ερωτα αλλα ο ερωτας οδηγει στο σεξ με εναν διαφορετικο τροπο...
Παράθεση

Anthony

Φοιτητής

Ο Anthony αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 691 μηνύματα.

O Anthony έγραψε: στις 20:35, 26-10-09:

Και κατι ακομα...μεχρι 5 ειναι συναισθημα...απο 5 και πανω ειναι παρ.....ζα......
Παράθεση

thanous18

Φοιτητής

O thanous18 έγραψε: στις 20:38, 26-10-09:

Και κατι ακομα...μεχρι 5 ειναι συναισθημα...απο 5 και πανω ειναι παρ.....ζα......
για να το λες κατι ξες
Παράθεση

SICX (GEORGE)

Φοιτητής

Ο GEORGE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 1,135 μηνύματα.

O SICX αναξιος αυτης, της ωραιοτερης ολων έγραψε: στις 23:46, 26-10-09:

οταν κανεις σεξ ενω εισαι ερωτευμενος/η εκφραζεις αγαπη, ειναι μονο θεμα συναισθηματων που θες να εκφρασεις στον αλλον. οταν το κανεις ετσι στο αοριστο απλα αναζητεις απολαυση. αλλο μ'αρεσει καποιος/α και αλλο αγαπαω και ειμαι ερωτευμενος/η με καποιον/α........
Παράθεση

babisgr

Φοιτητής

Ο babisgr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών , Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 806 μηνύματα.

O babisgr έγραψε: στις 00:04, 27-10-09:

Αρχική Δημοσίευση από nfk
Εγώ νομίζω ότι στην εφηβεία πρέπει να μαζέψουμε όσες περισσότερες εμπειρίες μπορούμε(και το σεξ μέσα).. Δεν είναι ανάγκη να βρεις το άλλο σου μισό.. Βολέψου με ό,τι βρεις έτσι ώστε στο μέλλον , όταν βρεις το άλλο σου μισό να ξέρεις πώς να φερθείς. Πχ βρίσκει κάποιος , ώς ενήλικας την γυναίκα των ονείρων του και είναι πρωτάρης στο σεξ Χάλια..
Πέρνοντας ως αφορμή την γνώμη και όχι το πρόσωπο(το post έπεσε κατα τύχη στα μάτια μου) θέλω να πω το εξής:
Με την πρώτη γυναίκα που θα γνωρίσεις(γενικά μιλάω, δεν το λέω σε σένα, για να μην παρεξηγηθούμε) θα αφήσεις ένα μεγάλο μέρος της καρδιάς σου σε αυτήν, στην επόμενη ένα άλλο μέρος και ούτω καθεεξης. Τελικά θα μείνει ένα μικρό μέρος για να δώσεις σε αυτή που πραγματικά αγαπάς, ενώ θα ήθελες να της προσφέρεις περισσότερο.Δεν έχει μια λογική βάση? Γιατί να μην αγαπήσεις κατευθείαν αυτή που πιστεύεις ότι αγαπάς στα αλήθεια, δεν μιλάω για το αν θα αποτύχεις στην επιλογή σου(γιατί αυτό είναι άλλο θέμα που πρέπει να γίνεται πολύ προσεκτικά),και να δωθείς εξ ολοκλήρου σε αυτήν? Τί λέτε πάνω σε αυτό?
Παράθεση

tebelis13

Πτυχιούχος

Ο tebelis13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Πτυχιούχος . Έχει γράψει 1,244 μηνύματα.

O tebelis13 έγραψε: στις 00:06, 27-10-09:

Αρχική Δημοσίευση από SICX
οταν κανεις σεξ ενω εισαι ερωτευμενος/η εκφραζεις αγαπη, ειναι μονο θεμα συναισθηματων που θες να εκφρασεις στον αλλον. οταν το κανεις ετσι στο αοριστο απλα αναζητεις απολαυση. αλλο μ'αρεσει καποιος/α και αλλο αγαπαω και ειμαι ερωτευμενος/η με καποιον/α........
Ακριβως
Παράθεση

SICX (GEORGE)

Φοιτητής

Ο GEORGE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 1,135 μηνύματα.

O SICX αναξιος αυτης, της ωραιοτερης ολων έγραψε: στις 00:45, 27-10-09:

Αρχική Δημοσίευση από babisgr
Πέρνοντας ως αφορμή την γνώμη και όχι το πρόσωπο(το post έπεσε κατα τύχη στα μάτια μου) θέλω να πω το εξής:
Με την πρώτη γυναίκα που θα γνωρίσεις(γενικά μιλάω, δεν το λέω σε σένα, για να μην παρεξηγηθούμε) θα αφήσεις ένα μεγάλο μέρος της καρδιάς σου σε αυτήν, στην επόμενη ένα άλλο μέρος και ούτω καθεεξης. Τελικά θα μείνει ένα μικρό μέρος για να δώσεις σε αυτή που πραγματικά αγαπάς, ενώ θα ήθελες να της προσφέρεις περισσότερο.Δεν έχει μια λογική βάση? Γιατί να μην αγαπήσεις κατευθείαν αυτή που πιστεύεις ότι αγαπάς στα αλήθεια, δεν μιλάω για το αν θα αποτύχεις στην επιλογή σου(γιατί αυτό είναι άλλο θέμα που πρέπει να γίνεται πολύ προσεκτικά),και να δωθείς εξ ολοκλήρου σε αυτήν? Τί λέτε πάνω σε αυτό?
λογικα για να εισαι πιο εμπειρος σε αυτην που αγαπας πραγματικα...ξερεις καμια φορα ο πρωτος σου ερωτας (αληθηνος) ειναι και ο τελευταιος....
Παράθεση

orathac (Γεώργιος)

Μαθητής Γ' λυκείου

Ο Γεώργιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 1,086 μηνύματα.

O orathac έγραψε: στις 00:48, 27-10-09:

Διάβασα στο τίτλο "Σεξουαλική ζωή των νεκρών" και λέω μέσα μου τι ηλίθιο θέμα βρήκαν πάλι.

Α ναι για να μην σβηστεί το μήνυμα μου συμφωνώ με τον από πάνω... τώρα είμαι όν τόπικ.... yay.
1
Παράθεση

Vampi

Περιβόητο Μέλος

H Vampi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,343 μηνύματα.

H Vampi έγραψε: στις 00:49, 27-10-09:

Παράθεση

SICX (GEORGE)

Φοιτητής

O SICX αναξιος αυτης, της ωραιοτερης ολων έγραψε: στις 01:00, 27-10-09:

προς τι τα γελια Vampi?????.......α, διαβασα καπου "ζωη χωρις σεξ ειναι σαν πουλι χωρις φτερα!", βασικα ειναι σαν φτερα χωρις πουλι (για τα αγορια) θα ελεγα........
Παράθεση

Vampi

Περιβόητο Μέλος

H Vampi έγραψε: στις 01:00, 27-10-09:

Διάβασε το ποστ του Γιώργη πίσω.
Παράθεση

SICX (GEORGE)

Φοιτητής

O SICX αναξιος αυτης, της ωραιοτερης ολων έγραψε: στις 01:06, 27-10-09:

ααααααααα.........οκ!
Παράθεση

razorbladeDream

Φοιτητής

H razorbladeDream αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 988 μηνύματα.

H razorbladeDream έγραψε: στις 01:22, 27-10-09:

Αρχική Δημοσίευση από thanous18
ακριβως....
μπορει να υπαρχει σεξ χωρις ερωτα αλλα ο ερωτας οδηγει στο σεξ με εναν διαφορετικο τροπο...
Δεν νομιζω πως υπαρχει ερωτας,μονο σχεσεις συναλλαγης,ποτε δεν υπηρξε ανα τους αιωνες,δλδ δεν εννοω πως ειναι της εποχης ή του σημερα σπανια περιπτωση ο ερωτας απο αρχαιοτατων χρονων ελαχιστες περιπτωσεις-εξαιρεσεις οι οποιες επιβεβαιωνουν το κανονα,δεν λεω τυχερος-η οποιος-α τον ζησει αλλα το θεωρω σχεδον αδυνατο οι σχεσεις στο 80% (και λιγο ειπα) ειναι σχεσεις του "παρε-δωσε" σου δινω,τοτε μου δινεις,δεν μου ανταποδιδεις; τοτε το ξεχναμε αντε γεια δυστυχως νομιζω πως συμβαινει πολυ αυτο,δεν μπαινουμε στο κοπο να αναλωθουμε σε κατι που δεν μας ανταποδιδεται,ειναι ενα χαρακτηριστικο νομιζω των ανθρωπινων σχεσεων και οποιος κανει το ανιθετο συνηθως λαμβανει σχολια του τυπου "μα καλα,μαλακας εισαι κανε κατι οσο ειναι καιρος μπλα μπλα" ή "τι στεναχωριεσσαι υπαρχουν και αλλου πορτοκαλιες..." ειναι μονο μερικα παραδειγματα.Η συναλλαγη μπορει να μην ειναι αμεση ή κυριολεκτικη-υλιστικη αλλα και παλι δεν παυει να αποτελει συναλλαγη..
Η σεξουαλικη ζωη των νεων στο μεγαλυτερο ποσοστο ειναι απλα μια αποδειξει μαγκιας ή μεγαλωματος-ωριμοτητας οτι κοιτα εκανα σεξ και κατι τρεχει στα γυφτικα.και δεν μπορω ενα μυγοχεσμα 14χρονο να το παιζει εμπειρος επειδη απλα ξεσπασε τα αποθημενα του και τα οικογενικα προβληματα κανοντας σεξ και επειδη επειτα ειχε την ψευδαισθηση οτι πλεον μπορει να αποκαλειται "αντρας ή γυναικα" αντιστοιχα.Δεν λεω υπαρχουν και καποιες σπανιες περιπτωσεις που μιλαμε για καποια αμοιβαια συναισθηματικη αλληλεπιδραση που εχει ως αποκορυφωμα το σεξ αλλα αυτο το θεωρω σπανιο.
Παράθεση

SICX (GEORGE)

Φοιτητής

O SICX αναξιος αυτης, της ωραιοτερης ολων έγραψε: στις 12:30, 27-10-09:

με λυπη διαπιστωνω οτι εχεις δικιο....
Παράθεση

thanous18

Φοιτητής

O thanous18 έγραψε: στις 13:13, 27-10-09:

με λυπη διαπιστωνω οτι εχεις δικιο....
οντως ρε γαμωτο κατι τετοιο συμβαινει...
Παράθεση

christina141 (Χριστινα)

Φοιτητής

H Χριστινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών , Φοιτητής του τμήματος Χημείας Θεσσαλονίκης και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 263 μηνύματα.

H christina141 έγραψε: στις 15:08, 27-10-09:

Αρχική Δημοσίευση από thanous18
οντως ρε γαμωτο κατι τετοιο συμβαινει...

δεν υπαρχει ερωτας παιδια,ολοι κοιτανε να περασουν καλα κ μετα κανουν σαν να μην εγινε τιποτα.....διχως να νοιαζονται,χεστηκαν κιολας....τελικα πρεπει ολοι να γινουμε ζωα κ αναισθητα για να αρεσουμε...
Παράθεση

M4dn3sS

Φοιτητής

Ο M4dn3sS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 649 μηνύματα.

O M4dn3sS έγραψε: στις 15:09, 27-10-09:

Αρχική Δημοσίευση από christina141
δεν υπαρχει ερωτας παιδια,ολοι κοιτανε να περασουν καλα κ μετα κανουν σαν να μην εγινε τιποτα.....διχως να νοιαζονται,χεστηκαν κιολας....τελικα πρεπει ολοι να γινουμε ζωα κ αναισθητα για να αρεσουμε...

Κάνεις μέγα λάθος...Επειδή κάποιος σε απογοήτευσε αυτό δεν σημαίνει πως δεν υπάρχει έρωτας.Να μείνεις αυτό που είσαι και να μην αλλάξεις για κανέναν.
Παράθεση

Vampi

Περιβόητο Μέλος

H Vampi έγραψε: στις 15:10, 27-10-09:

Σιγά μη γίνω έτσι για να αρέσω. Μην τρελαθούμε. Δεν έχω άποψη πάνω στο θέμα έρωτας/αγάπη κ.λπ. Δε νομίζω να είναι όλοι έτσι πάντως.
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • DAB και αποβλάκωση των νέων - Από akikos
      Το θέμα έχει λάβει 80 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Νεανικά θέματα.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 05-12-18 στις 15:15.
    • Δημιουργία νέων φίλων - Από underwater
      Το θέμα έχει λάβει 110 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Κοινωνικές Σχέσεις και Οικογένεια.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 26-10-18 στις 16:26.
    • Περί ωριμότητας των νέων - Από girly14
      Το θέμα έχει λάβει 44 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Νεανικά θέματα.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 14-11-14 στις 16:48.
    • Ευρωπαϊκή Κάρτα Νέων - Από aggeliki!
      Το θέμα έχει λάβει 40 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Νεανικά θέματα.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 26-05-13 στις 12:16.
    • Τοπικά Συμβούλια Νέων - Από Newlife
      Το θέμα έχει λάβει 7 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Νεανικά θέματα.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 04-02-09 στις 13:42.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα