Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης

Το iSchool είναι η μεγαλύτερη μαθητική διαδικτυακή κοινότητα με 68,633 εγγεγραμμένα μέλη και 2,465,977 μηνύματα σε 78,264 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το iSchool άλλα 381 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool!

Εγγραφή Βοήθεια

Αστυνομία - Αστυφυλάκων - Αξιωματικών

prisila (Αναστασία)

Μαθητής Β' λυκείου

H Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου . Έχει γράψει 87 μηνύματα.

H prisila έγραψε: στις 11:08, 15-04-09:

Αρχική Δημοσίευση από Aroukart
Παιδια μην παθιαζεστε γιατι το συστημα θα σας αλλαξει!Αν σε καποιον αρεσει η εξουσια καλυτερα να μην δωσει καθολου για αστυνομια!πλεον ο αστυνομικος δν εχει εξουσια εγγυημενα πραγματα.εγω για επαγγελματικη αποκατασταση θα ηθελα να το κανω ε κ ενταξει δν νομιζω να το εκανα κ αγγαρια π λεμε!αλλα να ξερετε οτι δν ειναι ολα ροδινα εκει μεσα θα δειτε πολλα πραγματα...
Παντως σε προσωπικο επιπεδο μιλωντας, δεν ειναι οτι μου αρεσει η εξουσια ή οτι θελω να υπερηφανευομαι σα καποιους ''μπατσους'', γιατι αυτοι δεν ειναι αστυνομικοι, αλλα μπατσοι. Απλα μου αρεσει πολυ αυτο το επαγγελμα για το ρισκο που μπορει να εχει ή για τη δυσκολια κτλ...
Παντως απο ολους ακουω πως ειναι δυσκολη σχολη! Και απο τα μαθηματα που εχει, αλλα και γενικα με τις καταστασεις που ισως ερθεις αντιμετωπος και μεσα στη σχολη, αλλα και μετεπειτα στη δουλεια.
Θα δουμε ομως
Ελπιζουμε για το καλυτερο και ειμαστε ετοιμοι για το χειροτερο
Και καλη επιτυχια σε οσους δινουν φετος!
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

aris_20 (Aris)

Φοιτητής

Ο Aris αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Αξιωματικών Ελληνικής Αστυνομίας Γενική Σειρά . Έχει γράψει 207 μηνύματα.

O aris_20 έγραψε: στις 11:35, 15-04-09:

ως ενας εκ του σωματος πια........στην αθηνα υπαρχει μονο σχολη αξιωματικων....
υπηρχε για 2 χρονια το 2003 σχολη αστυφυλακων στην αθηνα αλλα οχι πια.....ελπιζω να το ξεκαθαρισαμε αυτο...αν και το εχουν πει καποια παιδια σε αλλα ποστ πολυ σωστα....

επισης αν σκεφτεστε να περασετε αστυνομια θα συμφωνησω με την prisila ,για την γοητεια της στολης,την εξουσια που εχει και αλλα τετοια..απλα μην την βαζετε στο μηχανογραφικο....τα πραγματα ειναι δυσκολα παιδια....συναδελφοι χανονται εν ωρα υπηρεσιας...και γενικα πρεπει να εχεις γερο στομαχι...το θεμα ειναι πως ωριμαζεις γρηγορα μεσα σε αυτο το επαγγελμα.....και ειναι γεγονος πως δεν εισαι ενας κοινος πολιτης.....αλλα ενα προτυπο....και πρεπει να μαθεις να φερεσαι ετσι.....

καλη επιτυχια σε ολους....ελπιζω να δω και κανεναν στην σχολη μου....ποιοι πανε για αξιωματικων?
Παράθεση

kwnmaris

Πτυχιούχος

Ο kwnmaris αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών , Πτυχιούχος και μας γράφει απο Χίος (Χίος ). Έχει γράψει 190 μηνύματα.

O kwnmaris .................. έγραψε: στις 15:45, 15-04-09:

παιδια καθε επαγγελμα εχει τη δυσκολια του.πουθενα δεν ειναι ροδινα μιλαω εκπηρας.και ακομα αυτα που φαινονται δηθεν ιδανικα ειναι μονο δηθεν.και γνωριζω πολλα ατομα που ειναι στην αστυνομια πραγματικα ειναι δυσκολα οχι τοσο τα μαθηματα αλλα συμπεριφορες κλπ.prisila ευχομαι να περασεις να εχουμε τελειωσει και εμεισ και να σε εχουμε και κοντα μας.χαχαχα
Παράθεση

agiostimotheos

Φοιτητής

Ο agiostimotheos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) . Έχει γράψει 558 μηνύματα.

O agiostimotheos έγραψε: στις 16:21, 15-04-09:

αλλα συμπεριφορες
συμπεριφορές δηλαδή>?
Παράθεση

prisila (Αναστασία)

Μαθητής Β' λυκείου

H Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου . Έχει γράψει 87 μηνύματα.

H prisila έγραψε: στις 18:12, 15-04-09:

Αρχική Δημοσίευση από kwnmaris
παιδια καθε επαγγελμα εχει τη δυσκολια του.πουθενα δεν ειναι ροδινα μιλαω εκπηρας.και ακομα αυτα που φαινονται δηθεν ιδανικα ειναι μονο δηθεν.και γνωριζω πολλα ατομα που ειναι στην αστυνομια πραγματικα ειναι δυσκολα οχι τοσο τα μαθηματα αλλα συμπεριφορες κλπ.prisila ευχομαι να περασεις να εχουμε τελειωσει και εμεισ και να σε εχουμε και κοντα μας.χαχαχα
Ποτε δεν ξερεις τι γινετε!!!!
Και αμα περασω στη σχολη και εχω και καμια απορια ή θελω καπου βοηθεια θα σας ρωταω, αφου μαλλον θα εχετε τελειωσει!!! : Ρ
Μακαρι να περασουμε εκει και γενικα ο καθενας να εκπληρωσει τους στοχους του!
Παράθεση

mike19930

Μαθητής Γ' ΕΠΑΛ

Ο mike19930 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και Μαθητής Γ' ΕΠΑΛ . Έχει γράψει 48 μηνύματα.

O mike19930 έγραψε: στις 16:14, 06-05-09:

Γεια σας .. Καταρχήν ειμαι 15 χρονών και μαθητής της Α' Λυκείου .
Από μικρός το όνειρο μου ήταν να γίνω αστυνομικός (όταν καν δεν ήξερα οτι χοριζονται σε 2 βασικές κατηγορίες). Τώρα που το έμαθα θέλω να μπω στην σχολη αξιωματικών . Το ερωτημα μου ειναι λοιπον ποσα μόρια περνει καποιος στις πανελλήνιες απο τα αθλήματα . Διότι πιστευω οτι θα μου ειναι πολυ δυσκολο να βγαλω περιπου 18300 (αν και κάθε χρονο αλαζουν) και επίσης δεν θελω ουτε να συζιτάω για αστυφιλάκων γιατι πιστευω ότι ειναι οι χαμάληδες του τμήματος . (πρωσοπικη μου γνώμη παντα)

Υ.Γ αν ποσταρα σε λαθος κατηγορια ας μεταφερθει .. !!
Παράθεση

tebelis13

Πτυχιούχος

Ο tebelis13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Πτυχιούχος . Έχει γράψει 1,244 μηνύματα.

O tebelis13 έγραψε: στις 16:26, 06-05-09:

Αρχική Δημοσίευση από mike19930
Από μικρός το όνειρο μου ήταν να γίνω αστυνομικός (όταν καν δεν ήξερα οτι χοριζονται σε 2 βασικές κατηγορίες). Τώρα που το έμαθα θέλω να μπω στην σχολη αξιωματικών . Το ερωτημα μου ειναι λοιπον ποσα μόρια περνει καποιος στις πανελλήνιες απο τα αθλήματα . Διότι πιστευω οτι θα μου ειναι πολυ δυσκολο να βγαλω περιπου 18300 (αν και κάθε χρονο αλαζουν) και επίσης δεν θελω ουτε να συζιτάω για αστυφιλάκων γιατι πιστευω ότι ειναι οι χαμάληδες του τμήματος . (πρωσοπικη μου γνώμη παντα)

Απ΄οτι ξερω δεν περνεις μορια απο τα αθληματα απλα πρεπει να περασεις ενα οριο στο καθενα για να μπρεις στη σχολη εφοσον συγκεντρωσεις τα μορια..
Παράθεση

gaspar

Επιφανές Μέλος

Ο gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 29 ετών . Έχει γράψει 2,379 μηνύματα.

O gaspar ΕΠΙΚΡΑΤΕΕΙΝ Η ΑΠΟΛΛΥΣΘΑΙ έγραψε: στις 16:58, 06-05-09:

Αρχική Δημοσίευση από mike19930

απο τα αθλήματα δέν παίρνεις κανένα μόριο.
τώρα για τους χαμάληδες που λές το αφήνω ασχολίαστο.
Παράθεση

mike19930

Μαθητής Γ' ΕΠΑΛ

Ο mike19930 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και Μαθητής Γ' ΕΠΑΛ . Έχει γράψει 48 μηνύματα.

O mike19930 έγραψε: στις 17:58, 06-05-09:

ειναι δικη μου άποψη με την ενοια οτι ενας αστυφιλακας μπορει να εξελιχθει μεχρι τον βαθμο του αστυνομου Α' ενω ενας απο αξιωματικων μπορει να παει μεχρι το τελος ..
Αν και τωρα που το ξανασκεφτομαι χρησιμοποιησα λαθος λεξη και δεν μπορω τωρα να βρω την σωστη .. Παντως αν το παρεις απο την μερια εποικινδυνοτητας που απασχολει πολους που δεν θελουν να χασουν την ζωη τους στους δρομου ριξε μια ματια εδω http://www.astynomia.gr/images/stories/2009/pesontes%20astynomikoi.pdf και θα δεις οτι οι περισσοτεροι ειναι αστυφιλακες και οχι αξιωματικοι ..
Παράθεση

gaspar

Επιφανές Μέλος

Ο gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 29 ετών . Έχει γράψει 2,379 μηνύματα.

O gaspar ΕΠΙΚΡΑΤΕΕΙΝ Η ΑΠΟΛΛΥΣΘΑΙ έγραψε: στις 20:06, 06-05-09:

αυτό είναι λογικό γιατί αναλογικά οι αστυφύλακες είναι πολλοί περισότεροι απο τους αξιωματικούς σε αναλογία 1 αξιωματικός για 20 αστυφύλακες περίπου. μήν το σκέφτεσαι όμως έτσι, οτι δηλαδή αν γίνεις αξιωματικός θα γ***ας και θα δέρνεις, η αστυνομία διαφέρει πολύ απο τον στρατό. οι σχέσεις εξουσίας υπαρχουν αλλα είναι πιό χαλαρές.
Παράθεση

AnGeL## (Aggeliki)

Απόφοιτος

H Aggeliki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και Απόφοιτος . Έχει γράψει 2 μηνύματα.

H AnGeL## έγραψε: στις 16:20, 04-07-09:

Eγω παντως περασα στην σχολη..τον Οκτωβρη λογικα μπαινω!τα αθληματα ειναι ΕΝΤΕΛΩΣ ακυρα...γελοια..κουφα!!!3.60 τ οριο στ μηκος και εμεισ πηδηξαμε 2 μετρα!!οποτε..μην αγχωνεστε!!!!!!
Παράθεση

Soul of Sin

Απόφοιτος

Ο Soul of Sin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών και Απόφοιτος του τμήματος Οικονομικό (ΣΣΑΣ) Θεσσαλονίκης Γενική Σειρά . Έχει γράψει 124 μηνύματα.

O Soul of Sin έγραψε: στις 16:23, 04-07-09:

Angel να σε ρωτησω....σε ποια απο τις 2 περασες??
Παράθεση

gaspar

Επιφανές Μέλος

O gaspar ΕΠΙΚΡΑΤΕΕΙΝ Η ΑΠΟΛΛΥΣΘΑΙ έγραψε: στις 09:21, 05-07-09:

Αρχική Δημοσίευση από AnGeL##
Eγω παντως περασα στην σχολη..τον Οκτωβρη λογικα μπαινω!τα αθληματα ειναι ΕΝΤΕΛΩΣ ακυρα...γελοια..κουφα!!!3.60 τ οριο στ μηκος και εμεισ πηδηξαμε 2 μετρα!!οποτε..μην αγχωνεστε!!!!!!
πηδήξατε 2 μέτρα και σας πέρασαν?
στο 1000 πώς ήταν στις γυναίκες? κόπηκαν πολλές?
Παράθεση

xrhstoss (Χρήστος)

Φοιτητής

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 29 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 291 μηνύματα.

O xrhstoss έγραψε: στις 02:06, 06-07-09:

Αρχική Δημοσίευση από AnGeL##
και χαιρεσαι?
Παράθεση

kalaxan

Πτυχιούχος

Ο kalaxan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 35 ετών και Πτυχιούχος . Έχει γράψει 136 μηνύματα.

O kalaxan έγραψε: στις 11:28, 06-07-09:

μάλλον ήταν από αυτές που δεν έπρεπε να περάσουν για αυτό χαίρεται..

εγώ πάντως να πω την αλήθεια ενιωσα λες και είμασταν σε σχολικές γυμναστικές επιδείξεις και όχι σε προκαταρτικές εξετάσεις για εισαγωγή σε σώμα ασφαλείας..

τι να πεις..
Παράθεση

AnGeL## (Aggeliki)

Απόφοιτος

H Aggeliki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και Απόφοιτος . Έχει γράψει 2 μηνύματα.

H AnGeL## έγραψε: στις 13:21, 06-07-09:

Αρχική Δημοσίευση από Soul of Sin
Angel να σε ρωτησω....σε ποια απο τις 2 περασες??

αστυφυλακων!!
-----------------------------------------
Αρχική Δημοσίευση από gaspar
πηδήξατε 2 μέτρα και σας πέρασαν?
στο 1000 πώς ήταν στις γυναίκες? κόπηκαν πολλές?

ναι ηταν πολυ ελαστικοι..το 1000αρι ηταν το μονο που πηραν στα σοβαρα..αλλα και παλι απο τις 110 γυναικες αντε να κοπηκαν 3-4.. και στο υψος αλλεσ 2

με ρωτας αν χαιρομαι που περασα εκει που ηθελα..η αν χαιρομαι που περασα υπο αυτες τισ συνθηκες?
[quote=kalaxan;419015]μάλλον ήταν από αυτές που δεν έπρεπε να περάσουν για αυτό χαίρεται..

εγώ πάντως να πω την αλήθεια ενιωσα λες και είμασταν σε σχολικές γυμναστικές επιδείξεις και όχι σε προκαταρτικές εξετάσεις για εισαγωγή σε σώμα ασφαλείας..

τι να πεις..[/quote

για αυτα τα αγωνισματα εκανα προπονιση 2 χρονια (εδωσα για 2η φορα..) οποτε μαλλον..αξιζα να περασω!! ομως υπηρχαν και μερικες που δεν ειχαν τρεξει τα τελευταια 3 χρονια και περασαν! Οσο για το τελευταιο π λες..συμφωνω!!
Παράθεση

xrhstoss (Χρήστος)

Φοιτητής

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 29 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 291 μηνύματα.

O xrhstoss έγραψε: στις 13:41, 06-07-09:

ειπες οτι πηδηξες 2 μετρα...τελος παντων, κανονικα δε θα επρεπε να χαιρεσαι που περασες υπο αυτες τις συνθηκες εσυ ή οποιοσδηποτε αλλος αλλα να πατε να αναψετε καμμια λαμπαδα που ηταν ελαστικες οι επιτροπες.
Παράθεση

kalaxan

Πτυχιούχος

Ο kalaxan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 35 ετών και Πτυχιούχος . Έχει γράψει 136 μηνύματα.

O kalaxan έγραψε: στις 14:02, 06-07-09:

Στη Θεσσαλονίκη τις κοπέλες, τις ψετσοκόψανε, δικαίως (καλά κάνανε)..

Σε εσάς φαίνεται οι επιτροπές είναι για γέλια...για να μην πω καμια βαρια κουβέντα..

Στο ανάστημα κόψανε καμία?
Ξέρω σε επιτροπή(γυναικών) που κόψανε 20-30 κοπέλες μόνο για το ανάστημα..169,5 cm πχ....

Το οτι έκανες προπόνηση δε σημαίνει άξιζες να περάσεις.Άξιζες να περάσεις σημαίνει ήσουν σε όλα τα αθλήματα εντός των ορίων
Παράθεση

z16 (Πετρος)

Απόφοιτος

Ο Πετρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 30 ετών , Απόφοιτος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 115 μηνύματα.

O z16 έγραψε: στις 15:05, 06-07-09:

Παιδια παρτε το χαμπαρι δεν μπορει να διαβαζεις για μπεις αξιοματικων κ να πρεπει να βγαλεις 18,5 κ να πηγαινεις καθημερινα για προπονιση δεν γινεται εκτος κ εισαι φαινομενο.Δηλαδη καπιος που εκανε το 1000αρι σε 4 30 επειδη μπρδεφτικε στις ανασες η κοθραστικε απο τον ηλιο να κοπει δεν νομιζω.Αν το νομιζετει πηγαινετε ολοι οι ραμπο που δεν βγαλατε τα απαιτουμενα μορια ειδικες δυναμεις κ μετα ειδικοι φρουροι
Παράθεση

xrhstoss (Χρήστος)

Φοιτητής

O xrhstoss έγραψε: στις 15:08, 06-07-09:

Αρχική Δημοσίευση από z16
Παιδια παρτε το χαμπαρι δεν μπορει να διαβαζεις για μπεις αξιοματικων κ να πρεπει να βγαλεις 18,5 κ να πηγαινεις καθημερινα για προπονιση δεν γινεται εκτος κ εισαι φαινομενο.Δηλαδη καπιος που εκανε το 1000αρι σε 4 30 επειδη μπρδεφτικε στις ανασες η κοθραστικε απο τον ηλιο να κοπει δεν νομιζω.Αν το νομιζετει πηγαινετε ολοι οι ραμπο που δεν βγαλατε τα απαιτουμενα μορια ειδικες δυναμεις κ μετα ειδικοι φρουροι
Ενα τρεξιματακι τη βδομαδα να κανεις για ενα χρονο βγηκε το 1000αρι χαλαρα, ουτε ραμπο πρεπει να εισαι ουτε τιποτα.Ειναι προυποθεση το να πιασεις αυτο το οριο για να μπεις στο σωμα οπως προυποθεση ειναι και ο καλος βαθμος ειτε το θελεις ειτε οχι,αν δεν το αντεχουν μερικοι αυτο να μη προτιμουν τα σωματα ασφαλειας γιατι και εκει σε συνθηκες πιεσης θα πρεπει να λειτουργουν πολλες φορες.Κατανοητο?

εγω ημουν μ....ας δηλαδη που εκανα το 1000αρι σε 3:28 και διαβαζα κιολας ολη τη χρονια
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

Βρείτε παρόμοια