Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης

Το iSchool είναι η μεγαλύτερη μαθητική διαδικτυακή κοινότητα με 68,670 εγγεγραμμένα μέλη και 2,467,146 μηνύματα σε 78,344 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το iSchool άλλα 192 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool!

Εγγραφή Βοήθεια

Αστυνομία - Αστυφυλάκων - Αξιωματικών

angel32

Μαθητής Β' λυκείου

H angel32 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών , Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4 μηνύματα.

H angel32 έγραψε: στις 01:24, 21-09-08:

Θα ηθελα να ρωτησω ποια ειναι η διαφορα αναμεσα στα τρια επαγγελματα, και ποιος ο μισθος τους για το καθενα ξεχωριστα..

Επισης, θα ηθελα να μαθω τι αθληματα δινεις για να περασεις σε αυτες τις σχολες!

Ειμαι β λυκειου, και εχω στο μυαλο μου για αρχιτεκτονικη η πολιτικων μηχανικων και θα ηθελα να δηλωσω και μια απο αυτες τις σχολες αν γινεται..

Οποιος γνωριζει κατι ας με βοηθησει!
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

aris_20 (Aris)

Φοιτητής

Ο Aris αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Αξιωματικών Ελληνικής Αστυνομίας Γενική Σειρά . Έχει γράψει 207 μηνύματα.

O aris_20 έγραψε: στις 15:19, 21-09-08:

Θα ηθελα να ρωτησω ποια ειναι η διαφορα αναμεσα στα τρια επαγγελματα, και ποιος ο μισθος τους για το καθενα ξεχωριστα..
καταρχην δυο ειναι τα επαγγελματα......αστυφυλακων και αξιωματικων..
και τα δυο σωματα ανηκουν στην αστυνομια.......και στις δυο σχολες οταν εισαι δοκιμος παιρνεις τα ιδια λεφτα(γυρω στα 300 ευρω)....μετα αλλαζει η μισθοδοσια.......οταν πιανεις δουλεια......

η σχολη αστυφυλακων ειναι 2 χρονια ενω η αξιωματικων 4......

για μισθους ακριβως δεν ξερω.....

Επισης, θα ηθελα να μαθω τι αθληματα δινεις για να περασεις σε αυτες τις σχολες!
τα αθληματα τα περναει και η κουτση μαρια......αλμα,σφαιρα,αντοχη,100 μ.,υψος......

Ειμαι β λυκειου, και εχω στο μυαλο μου για αρχιτεκτονικη η πολιτικων μηχανικων και θα ηθελα να δηλωσω και μια απο αυτες τις σχολες αν γινεται..
κανε απλα αυτο που σου αρεσει.....εγω θα δηλωνα πολιτικων μηχανικων πρωτα.....και εγω 1η επιλογη ειχα μηχανολογους αλα δεν τους επιασα και περασα αξιωματικων αστυνομια....

Οποιος γνωριζει κατι ας με βοηθησει!
ελπιζω να βοηθησα......:no1:
Παράθεση

angel32

Μαθητής Β' λυκείου

H angel32 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών , Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4 μηνύματα.

H angel32 έγραψε: στις 15:48, 21-09-08:

Ευχαριστω πολυ για την βοηθεια!

Θα χρειαστει να κανω στην τριτη λυκειου και καποια προετοιμασια γι'αυτα ετσι?
Ποια ειναι τα ορια στα αθληματα? Δηλαδη τα 100μ σε ποσο χρονο, τι υψος και τετοια..

Βασικα ειμαι και 1.68 δεν ξερω καν αν περναω το οριο για να εισαχθω στην σχολη..

Το καλο ειναι οτι ακομα ψηλωνω!
Παράθεση

aris_20 (Aris)

Φοιτητής

Ο Aris αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Αξιωματικών Ελληνικής Αστυνομίας Γενική Σειρά . Έχει γράψει 207 μηνύματα.

O aris_20 έγραψε: στις 12:16, 22-09-08:

Αρχική Δημοσίευση από angel32
Ευχαριστω πολυ για την βοηθεια!

Θα χρειαστει να κανω στην τριτη λυκειου και καποια προετοιμασια γι'αυτα ετσι?
Ποια ειναι τα ορια στα αθληματα? Δηλαδη τα 100μ σε ποσο χρονο, τι υψος και τετοια..

Βασικα ειμαι και 1.68 δεν ξερω καν αν περναω το οριο για να εισαχθω στην σχολη..

Το καλο ειναι οτι ακομα ψηλωνω!
ειλικρινα δεν χρειαζεσαι καμια προετοιμασια.....θα περασεις χαλαρα τα αθληματα.......

το υψος ειναι ομως ενα ζητημα....κοψανε παιδια που δεν ηταν 1.70 και πανω......
Παράθεση

Fosa

Φοιτητής

Ο Fosa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 29 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 274 μηνύματα.

O Fosa έγραψε: στις 13:32, 22-09-08:

[ame]http://www.youtube.com/watch?v=QtP5mezDaNg[/ame]
Παράθεση

Evma

Μαθητής Γ' λυκείου

Ο Evma αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 44 μηνύματα.

O Evma έγραψε: στις 19:42, 04-10-08:

1)Αν μπορεις να το αποφυγεις μην πας Αστυφυλακας.Για μενα οι αστυφυλακες ειναι οι "χαμαλιδες" της ανωτερης εξουσιας.(δεν ισχυει το ιδιο για τους αξιωματικους)
2)Τα πραγματα δεν ειναι ετσι οπως φαινονται στο Βιντεο που λανθασμενα παρουσιασε ο Fosa.Μην νομιζεις οτι εσυ (ο μπατσος ) εισαι η αιτια του κακου.Εσυ απλα εισαι ενας νεος που επελεξε την σιγουρη εργασια και αναγκαστηκα ερχεσαι αντιμετωπος με συνομιλικους σου φοιτητες.
2
Παράθεση

maria_ch (maria)

Μαθητής Β' λυκείου

H maria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών , Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Ξάνθη (Ξάνθη). Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

H maria_ch έγραψε: στις 18:11, 04-11-08:

Τα όρια ειναι:στα 1.000μ 4.30'',στα 100μ 16'',μήκος 3,20μ,ύψος 1.05 και σφαίρα 9μ στην σφαίρα ρίχνεις και με τα δύο χέρια,στο σύνολο πρέπει να ρίξεις 9μ.Πάντως δεν είναι και τόσο γελεία τα όρια εκτός και αν εγώ είμαι τόσο σαράβαλο...
1
Παράθεση

Ιορδανης

Φοιτητής

Ο Ιορδανης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 50 μηνύματα.

O Ιορδανης έγραψε: στις 18:17, 09-11-08:

Δες και το θεμα που εχω κανει "αστυφυλάκων"

Παντως κοριτσι στην αστυνομια ειναι λιγο δυσκολα αλλα ενταξει απο οτι βλεπω και απο τις δικες μας την παλευουν....

Καλη επυτηχία σου ευχομαι!!
Παράθεση

lefteris94 (Lefteris)

Μαθητής Α' λυκείου

Ο Lefteris αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών , Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 254 μηνύματα.

O lefteris94 έγραψε: στις 21:36, 26-03-09:

παιδιά θέλω να μάθω τα πάντα για αυτό το επάγγελμα....
2
Παράθεση

onoffon

Φοιτητής

Ο onoffon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Αστυφυλάκων Γενική Σειρά . Έχει γράψει 265 μηνύματα.

O onoffon έγραψε: στις 22:28, 26-03-09:

Αρχική Δημοσίευση από lefteris94
δυο θεματα ποιο κατω θα βρεις οτι θελεις για την σχολη... τωρα για το επαγγελμα τι να μαθεις; Δεν ξερεις πανω κατω ποια ειναι η δουλεια του αστυνομικου;
Παράθεση

βιλλαρασ (βασιλης (ειμαι απο τους καλους)

Μαθητής Β' λυκείου

Ο βασιλης (ειμαι απο τους καλους αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών , Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 338 μηνύματα.

O βιλλαρασ έγραψε: στις 14:01, 27-03-09:

Αρχική Δημοσίευση από liakoC
δυο θεματα ποιο κατω θα βρεις οτι θελεις για την σχολη... τωρα για το επαγγελμα τι να μαθεις; Δεν ξερεις πανω κατω ποια ειναι η δουλεια του αστυνομικου;
φιλε μην το ψαχνεις
ο τυπος ψηνεται για ενστολους αλλα θελει να τα βρει ολα ετοιμα και μασημενα.....

ΦΙΛΕ ΔΕΝ ΨΑΡΕΥΕΙΣ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΒΡΕΞΕΙΣ ΤΑ ΠΟΔΙΑ ΣΟΥ (μη μου πει κανεις για βαρκα ή γαλοτσες )

υπαρχουν τοσα θεματα για την αστυνομια
υπαρχει ο οδηγος σπουδων
υπαρχει το google ενημερωσου γενικα και αν θες κατι εξειδικευμενο ρωτα....
τι 8α πει

παιδιά θέλω να μάθω τα πάντα για αυτό το επάγγελμα...
?
Παράθεση

prisila (Αναστασία)

Μαθητής Β' λυκείου

H Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου . Έχει γράψει 87 μηνύματα.

H prisila έγραψε: στις 17:23, 01-04-09:

Αρχική Δημοσίευση από lefteris94
Eπειδη και εμενα με ενδιαφερει αυτη η σχολη και το ψαχνω πολυ το συγκεκριμενο θεμα δες την ιστοσελιδα του υπουργειου εσωτερικων!!!
Εχει τα παντα!!
Ποσα ετη ειναι, τα μαθηματα, ποια εξεταζονται και ποια οχι, που εχει σχολες...
Πιστευω πως θα σε βοηθησει ιδιαιτερα

http://www.astynomia.gr/index.php?op...Itemid=52&lang=
Παράθεση

prisila (Αναστασία)

Μαθητής Β' λυκείου

H Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου . Έχει γράψει 87 μηνύματα.

H prisila έγραψε: στις 18:24, 01-04-09:

Δεν νομιζω να ειναι τοσο δυσκολα για τα κοριτσια, απλα σε θεμα δυναμης για τα αθληματα και ισως για κανενα μαθημα της σχολης να ειναι καπως σε πιο μειονεκτικη θεση. Παντως απο τα αγορια φευγουν πολλοι γιατι οποιος περναει αστυνομια πρωτα πηγαινει για καποιες εβδομαδες εκπαιδευση στο στρατο και μετα επιστρεφει στη σχολη!!!
Αλλα πρεπει να ειναι τελεια στη σχολη!Εχουν πολυ ενδιαφεροντα μαθηματα και το επαγγελμα εκτος απο συντομη επαγγελματικη αποκατασταση πιστευω πως ειναι και παρα πολυ ωραιο!!!
Παράθεση

angekon (Αγγελος)

Απόφοιτος

Ο Αγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 41 ετών , Απόφοιτος και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 142 μηνύματα.

O angekon έγραψε: στις 23:00, 01-04-09:

αν δεν ειστε 1.70 χωρις παπουτσια μην κανετε τον κοπο να πατε στο αστυνομικο τμημα της περιοχης για μετρηση.. δεν περναει τιποτα παιδια..
1.70 αντρες - γυναικες..
ολα τ αλλα ειναι παιχνιδακι..
Παράθεση

Iliana13 (Iliana)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H Iliana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 86 μηνύματα.

H Iliana13 έγραψε: στις 00:14, 02-04-09:

εγω δηλαδη που ειμαι 1.74 περναω.ετσι δεν ειναι?
Παράθεση

angekon (Αγγελος)

Απόφοιτος

Ο Αγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 41 ετών , Απόφοιτος και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 142 μηνύματα.

O angekon έγραψε: στις 00:16, 02-04-09:

1.74 χωρις παπουτσια ετσι...:iagree::iagree:
ενταξει τοτε ξεκινα την προπονηση..:no1::no1::no1:
Παράθεση

Iliana13 (Iliana)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H Iliana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 86 μηνύματα.

H Iliana13 έγραψε: στις 00:19, 02-04-09:

ναι καλε.εννοειται χωρις παπουτσια.προπονηση το καλοκαιρι θα ξεκινησω.τωρα δεν προλαβαινω με τπτ...
Παράθεση

angekon (Αγγελος)

Απόφοιτος

O angekon έγραψε: στις 03:14, 02-04-09:

δωσε βαση πιο πολυ στην ριψη σφαιρας γιατι κυριως τα κοτιτσια εκει κοβονται.. ειναι η 7κιλη και οχι η 3κιλη... ειπαμε ισοτητα σε ολα...:no1:
στο τρεξιμο και αλματα (μηκος και υψος) μη φοβασαι.. στην αναγκη κανεις και βουτια.
καλη δυναμη..
Παράθεση

prisila (Αναστασία)

Μαθητής Β' λυκείου

H prisila έγραψε: στις 13:47, 03-04-09:

Πραγματι, η σφαιρα ειναι ασηκωτη!!! Τουλαχιστον εχει ο καθενας 3 προσπαθειες απο το καθε χερι αν δεν κανω λαθος!!!
Το υψος ειναι γελοιο, και με το μηκος καλη προπονηση αν κανεις δεν θα υπαρχει κανενα προβλημα!!!
Το θεμα ειναι με τις ταχυτητες και το χιλιαρι τι γινετε?!?!?!
Ειναι καλος ο χρονος που δινουν ή κοβουν αβερτα?????
Παράθεση

konstantinosf16 (ΚΩΣΤΗΣ-ΦΙΛΙΠΠΟΣ)

Μαθητής Γ' λυκείου

Ο ΚΩΣΤΗΣ-ΦΙΛΙΠΠΟΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 99 μηνύματα.

O konstantinosf16 έγραψε: στις 19:07, 10-04-09:

ποτε ε3εταζονται τα α8ληματα;;;;;;;;;;;;;;
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

Βρείτε παρόμοια