Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης

Το iSchool είναι η μεγαλύτερη μαθητική διαδικτυακή κοινότητα με 68,967 εγγεγραμμένα μέλη και 2,478,293 μηνύματα σε 78,934 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το iSchool άλλα 281 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool!

Εγγραφή Βοήθεια

Πρόωρο σεξ

Ποια είναι η γνώμη σας για το πρόωρο σεξ; Συμφωνείτε ή όχι;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 49)
Ναι
13
26,53%
Όχι
33
67,35%
ΔΞ/ΔΑ
3
6,12%

Leo Killer

Απόφοιτος

Ο Leo Killer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Απόφοιτος . Έχει γράψει 117 μηνύματα.

O Leo Killer έγραψε: στις 13:22, 30-05-08:

Τι επιπτωσεις πιστευετε οτι εχει το σεξ σε ηλικιες απο14 και μετα στα ατομα που εχουν κανει?
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

Anarki (Αλέξης)

Φοιτητής

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών , Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρονικών Μηχανικών και Μηχανικών Υπολογιστών Κρήτης (Χανιά) και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 2,904 μηνύματα.

O Anarki έγραψε: στις 13:28, 30-05-08:

Δεν είναι θέμα απόψεων αυτό, είναι θέμα επιστημονικών μελετών.
Δεν ξέρω τί σωματικές και ψυχολογικές συνέπειες μπορεί να έχει.
Προσωπικά 14 χρονών μου φαίνεται υπερβολικό, χωρίς να έχω κάποιο συγκεκριμένο επιχείρημα να το στηρίξω, απο 16 και πάνω είναι οκέι. Χρόνος για σεξ θα υπάρχει μπόλικος στο μέλλον, η παιδική αθωότητα όμως δεν επιστρέφει ποτέ.
Παράθεση

eliza04 (Ελισαβετ)

Φοιτητής

H Ελισαβετ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 135 μηνύματα.

H eliza04 έγραψε: στις 13:29, 30-05-08:

Δεν ξερω για τις επιπτωσεις αλλα δεν καταλαβαινω ποιος ειναι ο λογος,ειδικα για το κοριτσι. Θεωρω οτι ειναι ανωριμο να καταλαβει τι θελει και γιατι το κανει. Προσωπικα θα το μετανιωνα μετα.
Παράθεση

Chemwizard (Γιάννης)

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής σε Χημεία Τροφίμων - εκπα και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,850 μηνύματα.

O Chemwizard "Science, bitch!" έγραψε: στις 13:32, 30-05-08:

Αρχική Δημοσίευση από Leo Killer
Τι επιπτωσεις πιστευετε οτι εχει το σεξ σε ηλικιες απο14 και μετα στα ατομα που εχουν κανει?

Καθε πράγμα στον καιρο του.Εκτος κι αν ενδιαφερεσαι λογο απειριας να δημιουργησεις προβλημα σε καποια κοπελα,η ακομα χειροτερα να φορτωθεις ...ανεπιθυμητα αποτελεσματα.Ασε που ετσι κι αλλιως,αν τα κανεις ολα απο τωρα δε θα εχεις τιποτα καινουριο να ζησεις ως ενηλικας.Δεν ειναι αναγκη να κυνηγησεις κατι μονο και μονο για να πεις οτι το εκανες,ουτε επειδη το κανουν ολοι οι αλλοι.Ας τους να κουρευονται.Οταν ερθει ως κατι το φυσικο με τον καιρο και νιωσεις ωριμος τοτε θα εχεις και μια θετικη πρωτη εμπειρια.Τωρα για το ποια ειναι η σωστη ηλικια για μια πρωτη φορα....τι να σου πω,ας μας διαφωτισουν οι παππουδες του site...
2
Παράθεση

Anarki (Αλέξης)

Φοιτητής

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών , Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρονικών Μηχανικών και Μηχανικών Υπολογιστών Κρήτης (Χανιά) και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 2,904 μηνύματα.

O Anarki έγραψε: στις 13:35, 30-05-08:

Η σωστή ηλικία είναι όταν νιώθεις έτοιμος/έτοιμη και πιστεύεις οτι έχεις βρει το κατάλληλο άτομο για να το κάνεις.
Βέβαια όπως είπα, για εμένα υπάρχει ένα κάτω φράγμα στην ηλικία, κυρίως επειδή όταν είσαι μικρός δεν μπορείς πραγματικά να κρίνεις πότε είσαι έτοιμος και τι φρούτο είναι το άτομο που έχεις απέναντί σου.
Παράθεση

Leo Killer

Απόφοιτος

Ο Leo Killer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Απόφοιτος . Έχει γράψει 117 μηνύματα.

O Leo Killer έγραψε: στις 13:39, 30-05-08:

Εκτος απο αυτο,οι περισσοτερη σε αυτη την ηλικια το κανουν απο μαγκια!!!:nono::nono:
Παράθεση

Chemwizard (Γιάννης)

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής σε Χημεία Τροφίμων - εκπα και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,850 μηνύματα.

O Chemwizard "Science, bitch!" έγραψε: στις 13:39, 30-05-08:

Αρχική Δημοσίευση από Anarki
μικρός δεν μπορείς πραγματικά να κρίνεις πότε είσαι έτοιμος και τι φρούτο είναι το άτομο που έχεις απέναντί σου.

Εγω πιστευω οτι δεν ειναι μονο συναισθηματικοι οι λογοι,αλλα και σωματικοι κατω απο μια ηληκια.(Βεβαια αν εισαι 40+ κι οι μονοι που σε εχουν δει οπως σε γεννησε η μαμα σου εισαι εσυ,οι γονεις σου,ο γιατρος σου κι ο παπας που σε βαφτησε πρεπει να το προσεξεις).Παντως τωρα που μιλαμε για αυτο το θεμα σε συνδιασμο με τη λεξη φρουτο μου εφερες στο μυαλο ενα ανεκδοτοΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ!

Αρχική Δημοσίευση από Leo Killer
Εκτος απο αυτο,οι περισσοτερη σε αυτη την ηλικια το κανουν απο μαγκια!!!:nono::nono:
οποιος το κανει για αυτο το λογο είναι μαγκας η χεστης?Sorry για την εκφραση κιολας.Μαγκια ειναι να εχεις τα κοτσια να τους αντιμετωπιζεις υποστηριζοντας τις αποψεις σου,οχι κανοντας ο,τι κι αυτοι.Οπως και με το τσιγαρο.Και (εκτος κι αν εισαι σαν τον σαρανταχρονο που ανεφερα πριν),τελικα,αξιζει το σεξ χωρις συναισθημα?Εκτος αν το εχεις κι αυτο στα 13,σε τετοιο βαθμο τουλαχιστον.
Παράθεση

Hey Joy

Φοιτητής

H Hey Joy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 282 μηνύματα.

H Hey Joy έγραψε: στις 13:52, 30-05-08:

Αρχική Δημοσίευση από Anarki
Δεν είναι θέμα απόψεων αυτό, είναι θέμα επιστημονικών μελετών.
Δεν ξέρω τί σωματικές και ψυχολογικές συνέπειες μπορεί να έχει.
Προσωπικά 14 χρονών μου φαίνεται υπερβολικό, χωρίς να έχω κάποιο συγκεκριμένο επιχείρημα να το στηρίξω, απο 16 και πάνω είναι οκέι. Χρόνος για σεξ θα υπάρχει μπόλικος στο μέλλον, η παιδική αθωότητα όμως δεν επιστρέφει ποτέ.
Συμφωνώ με Anarki.

Αφήστε που το θέμα έχει καταντήσει γελοίο.Όλοι-και τα κορίτσια πλέον-θέλουν να το κάνουν για να δείξουν κάτι.Μαγκιά,ότι μεγάλωσαν.Εγώ πιστεύω ότι στις περισσότερες περιπτώσεις δείχνει το αντίθετο,ανωριμότητα.
Παράθεση

In Flames

Φοιτητής

Ο In Flames αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 903 μηνύματα.

O In Flames έγραψε: στις 13:55, 30-05-08:

η λεξη προωρο και η λεξη καλο ειναι σχετικες εννοιες...

προωρο ειναι οταν δεν νιωθεις ετοιμος-ετοιμη...δεν εισαι ωριμος-ωριμη να κρινεις αμα οντως το χρειαζεσαι..δε μπορεις να ξες αμα θα σε πληγωσει..τοτε ειναι προωρο...και οχι απο πλευρας ηλικιας...(στα πλαισια (ορθοδοξης λογικης)...
καλο απο ποια αποψη??
για την υγεια βαση επιστημονικων μελετων οταν δε γινεται υπερβολικα συχνα και εφοσον εχουν παρθει ολα τα μετρα ειναι καλο...
για την ψυχολογια επισης ειναι ευεργετικο...
παρολα αυτα δε μπορω να ξερω αμα εσυ εισαι ετοιμος ή ωριμος ωστε να ξες αμα θα σε πληγωσει ή οχι...

κατα τα αλλα δεν ειναι φυσικα ασχημη ιδεα...αλλα σου ειπα πρεπει πρωτα εσυ να νιωσεις ομορφα με τον εαυτο σου και να το ξεκαθαρισεις μεσα σου.το θες οντως??νιωθεις ετοιμος ???θα πληγωθεις(ψυχολογικα)???

εφοσον δεν εχεις καποιο απο τα πιθανα προβληματα που μπορουν να προκυψουν..αμα θες κανε σεξ...ισως τοτε νιωσεις και ο ιδιος καλυτερα..
Παράθεση

myrtob (Μυρτώ)

Μαθητής Γ' λυκείου

H Μυρτώ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 59 μηνύματα.

H myrtob έγραψε: στις 14:07, 30-05-08:

κι εγώ με τον anarki συμφωνώ...πιστεύω πως η ηλικία δεν έχει σχέση αλλά πάντα κάτω από κάποιες ηλικίες το άτομο δεν είναι ώριμο να κρίνει και δεν είναι και σωστό για την υγεία του...νομίζω 15-16 είναι καλό κάτω όριο για περιπτώσεις σχέσεων εμπιστοσύνης,αγάπης κτλ κτλ...
Παράθεση

Krou

Επιφανές Μέλος

H Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,227 μηνύματα.

H Krou έγραψε: στις 14:20, 30-05-08:

Η γυναικολογος μου μου χει πει πως απο σωματικης αποψης κατω απο 17 δεν ειναι καλο, γιατι ομως δεν ρωτησα σνιφ.
Πιστευω ομως πως σε καθε περιπτωση πρεπει να το νιωθεις για να το κανεις, ο καθενας για τους δικους του λογους, απλως πρεπει να το νιωθει.
Παράθεση

sofilia (SoFiLia)

Μαθητής Γ' γυμνασίου

H SoFiLia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών , Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Καματερό (Αττική). Έχει γράψει 41 μηνύματα.

H sofilia έγραψε: στις 14:36, 30-05-08:

εγω παλι δν πιστεβω πωσ υπαρχρει προωρο ή κατι τετοιο....

πιστεβω πωσ ο κα8ενας οταν νιωσει ετοιμος απο συνεσ8ιματικι ενοια και απο σωματικη μπορει να κανει οτι 8ελει.......δν μπορει να κρινει κανενας......
3ερω ατομα 18-19 ποθ δν 8ελουν να προχωρισουν και 3ερω και ατομα 14-15 που εχουν προχωρισει και ειναι οκ ουτε προβληματα ουτε μετανιωσαν....
τι να σας πω ειναι στν κρισει του κα8ενος....
Παράθεση

!Βάλια! (seize the day*)

Μαθητής Α' λυκείου

H seize the day* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Α' λυκείου . Έχει γράψει 1,101 μηνύματα.

H !Βάλια! έγραψε: στις 15:17, 30-05-08:

Πιστεύω πώς κάτω από 16 είναι όλοι πολύ ανώριμοι για να προχωρήσουν. Πάντως ξέρω παιδιά που το έχουν κάνει από τα 14...Κάποια τα μετάνιωσαν, κάποια όχι. Αυτό εξαρτάται από το άτομο, από το φύλλο. Συνήθως τα αγόρια προχωράνε πιο γρήγορα από τις κοπέλες.
Επίσης είναι το άτομο το οποίο θα επιλέξεις για την "πρώτη σου φορά". Πρέπει να προσέξεις να μην πληγωθείς στην συνέχεια άμα καταλάβεις ότι το μόνο που ήθελε και ήταν μαζί σου ήταν το σεξ.
Παράθεση

932df0a57b

Διάσημο Μέλος

Ο 932df0a57b αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 844 μηνύματα.

O 932df0a57b έγραψε: στις 16:40, 30-05-08:

Δεν ξέρω για τις κοπέλες, αλλά για τους άντρες έχω να πω οτι ξεθαρεύεις πολύ με τις γκόμενες και αυτό είναι καλό

Εγώ είμαι το 6.67% δηλαδή η μια ψήφος! Ζήτω το έθνος :lol
Παράθεση

papas

Διακεκριμένο μέλος

Ο papas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών . Έχει γράψει 1,780 μηνύματα.

O papas Κρουαζιέρα να σε πάω... :D έγραψε: στις 16:46, 30-05-08:

Εγω πιστευω οτι οχι δεν ειναι καθολου καλο,για πολλους λογους.

Πρωτον,εκτος του οτι ειναι ανωριμοι και οι 2 τους,δεν μπορουν να νιωσουν το συναισθημα της στιγμης,αλλα κινουνται μονο με τον οργασμο τους.
Δευτερον,δεν μπορουν να καταλαβουν αν του αλλου του αρεσε ή οχι.Δηλ,ας πουμε το αγορι κανει ερωτα με ενα κοριτσι.Που να γνωριζει ομως αυτος οτι μετα το κοριτσι τρεφει αισθηματα για αυτον?
Τριτον,μπορει να μην παρουν προφυλαξεις και να το μωρο....
Τελος,καλυτερα να γινουν ολα στην ωρα τους παρα να τρεχουν να μικρομεγαλωσουν...
Παράθεση

sylvia

Μαθητής Β' λυκείου

H sylvia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Μαθητής Β' λυκείου . Έχει γράψει 10 μηνύματα.

H sylvia έγραψε: στις 16:47, 30-05-08:

Αυτοι που το κανουν καθαρα για μαγκια και μονο πιστευω πως ειναι πολυ ανωριμοι. Πιστευω πως καποιος πρεπει να ειναι ετοιμος και ψυχολογικα και σωματικα για να κανει κατι τετοιο. Προσωπικη μου αποψη ειναι πως ειναι καλυτερα να περιμενεις παρα να κανεις κατι για το οποιο μπορει να μετανιωσεις.
Παράθεση

932df0a57b

Διάσημο Μέλος

Ο 932df0a57b αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 844 μηνύματα.

O 932df0a57b έγραψε: στις 17:00, 30-05-08:

Γιατί πρέπει ο άλλος να σε αγαπάει και οχι να θέλει απλώς να περάσει καλά μαζί σου;
Παράθεση

papas

Διακεκριμένο μέλος

Ο papas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών . Έχει γράψει 1,780 μηνύματα.

O papas Κρουαζιέρα να σε πάω... :D έγραψε: στις 17:04, 30-05-08:

Αρχική Δημοσίευση από mmpf
Γιατί πρέπει ο άλλος να σε αγαπάει και οχι να θέλει απλώς να περάσει καλά μαζί σου;
Γιατι αυτο λεγεται αρπαχτη και δεν ειναι το καλυτερο πραγμα...
Παράθεση

Hey Joy

Φοιτητής

H Hey Joy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 282 μηνύματα.

H Hey Joy έγραψε: στις 17:04, 30-05-08:

Γιατί είναι σαν να τη χρησιμοποιείς.

Τώρα αν θέλει κ η άλλη να περάσει καλά μόνο-αυτό είναι μια άλλη μεγάλη ιστορία.
Παράθεση

Anarki (Αλέξης)

Φοιτητής

O Anarki έγραψε: στις 17:30, 30-05-08:

Αν είναι 100% ξεκάθαρο και στους δυο οτι δεν υπάρχει κανένα συναίσθημα, έτσι ώστε να μην πληγωθεί κάποιος, οκ.
Δεν είναι αυτό το θέμα μας όμως ε.
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Georgegramm, Konstantinos_4