Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης

Το iSchool είναι η μεγαλύτερη μαθητική διαδικτυακή κοινότητα με 68,641 εγγεγραμμένα μέλη και 2,466,317 μηνύματα σε 78,284 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το iSchool άλλα 280 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool!

Εγγραφή Βοήθεια

[10/06/2019] Μαθηματικά Ο. Π. Θετικών Σπουδών & Σπουδών Οικονομίας και Πληροφορικής

Panagiotis849 (Παναγιώτης)

Φοιτητής

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Οικονομικών Επιστημών ΕΚΠΑ (Αθήνα) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 359 μηνύματα.

O Panagiotis849 έγραψε: στις 01:31, 20-06-19:

Αρχική Δημοσίευση από fockos

o Mαθηματικός και youtuber και βαθμολογητής κύριος Σιώμος διόρθωσε 75 γραπτά και μας λέει πως πήγαν τα παιδιά. Με λίγα λόγια λέει ότι οι υποψήφιοι γράψανε ελάχιστα καλύτερα από πέρσι ενώ θεωρεί τα θέματα απαιτητικά.
Είναι από τους καλύτερους μαθηματικούς της δημόσιας εκπαίδευσης, πραγματικά ενδιαφέρεται να βοηθήσει τα παιδιά και αγαπάει αυτό που κάνει. Και η βοήθειά του είναι σημαντική, προσφέροντας έξυπνες και σημαντικές ασκήσεις αλλά και διάφορες πληροφορίες για τη βαθμολόγηση των γραπτών στις πανελλαδικές.
2
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

Volkswagen Fan (Mein name ist fotis.)

Φοιτητής

Ο Mein name ist fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 19 ετών , Φοιτητής του τμήματος Οικονομικών Επιστημών Παν. Πατρών (Πάτρα) και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,729 μηνύματα.

O Volkswagen Fan έγραψε: στις 15:03, 27-06-19:

Σας παρακαλώ θέλω μια βοήθεια στο θέμα Δ1 που έλεγε να βρούμε τα α,β έκανα το εξής.
Ειπα f(1)=1 και έτσι έβγαλα την σχέση α+β=1.
Στην συνέχεια ειπα α=-β+1.
Μετά παραγωγικά την ευθεία y που έλεγε ότι τέμνει την cf (y=-x+2) και έτσι έβγαλα ότι κάνει -1.Μετα εξισώσω την σχέση
-β+1=-1 και έβγαλα το Β=2 και το Α=-1.

Είναι σωστό;Αν όχι πόσες μονάδες θα πάρω περίπου από τις 4 που έδινε η άσκηση;
Παράθεση

Lancelot

Αποκλεισμένος χρήστης

Ο Lancelot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 21 ετών . Έχει γράψει 1,502 μηνύματα.

O Lancelot έγραψε: στις 15:45, 27-06-19:

Αρχική Δημοσίευση από Volkswagen Fan
Σας παρακαλώ θέλω μια βοήθεια στο θέμα Δ1 που έλεγε να βρούμε τα α,β έκανα το εξής.
Ειπα f(1)=1 και έτσι έβγαλα την σχέση α+β=1.
Στην συνέχεια ειπα α=-β+1.
Μετά παραγωγικά την ευθεία y που έλεγε ότι τέμνει την cf (y=-x+2) και έτσι έβγαλα ότι κάνει -1.Μετα εξισώσω την σχέση
-β+1=-1 και έβγαλα το Β=2 και το Α=-1.

Είναι σωστό;Αν όχι πόσες μονάδες θα πάρω περίπου από τις 4 που έδινε η άσκηση;

Γιατί παραγώγισες την ευθεία ;
1
Παράθεση

Agnwsth

Απόφοιτος

H Agnwsth αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 18 ετών και Απόφοιτος . Έχει γράψει 408 μηνύματα.

H Agnwsth έγραψε: στις 16:03, 27-06-19:

Η εξήγησή μου δεν ήταν αρκετά καλή στο πμ που μου έστειλες;
1
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Jim_Pap

Βρείτε παρόμοια