Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης

Το iSchool είναι η μεγαλύτερη μαθητική διαδικτυακή κοινότητα με 68,668 εγγεγραμμένα μέλη και 2,467,015 μηνύματα σε 78,337 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το iSchool άλλα 306 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool!

Εγγραφή Βοήθεια

Σχολικά Ερωτηματολόγια

Krou

Επιφανές Μέλος

H Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,227 μηνύματα.

H Krou έγραψε: στις 20:28, 08-05-08:

ενα ερωτηματολογιο για τους συμμαθητες σου ισως. Αν παραδιδεις τη δευτερα λιγο δυσκολο βεβαια...
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

sophaki983 (Σοφία)

Φοιτητής

H Σοφία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών , Φοιτητής και μας γράφει απο Σαλαμίνα (Αττική). Έχει γράψει 133 μηνύματα.

H sophaki983 έγραψε: στις 21:15, 08-05-08:

θα σου πρότεινα στην αρχή να έγραφες γενικά για το αλκόολ και τις επιπτώσεις του στους μαθητές.... και μετά να προσθέσεις και το ερωτηματολόγιο...... κοίτα αν έχεις όρεξη και κουράγιο πραγματικά βγαίνει μέχρι τη δευτέρα... Καλό κουράγιο πάνω από πόλλα και μην απελπίζεσαι... Λοιπόν και εδω είναι μερικά γενικά για το αλκόολ
http://ec.europa.eu/health-eu/my_lif...l/index_el.htm

και αν θές και άλλα μπορείς να πας στο google και να αναζητήσεις sites σχετικά με τα οινοπνευματώδη ποτά και τις επιπτώσεις του.....
Παράθεση

thefox

Μαθητής Α' λυκείου

Ο thefox αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και Μαθητής Α' λυκείου . Έχει γράψει 2 μηνύματα.

O thefox έγραψε: στις 20:16, 09-05-08:

το ερωτηματολογιο ισα ισα που θα υαρχει ως χαρτι, τα αποτελεσματα θα τ βαλω μονος μ,
μπορει να μου πει κανεις την δωμη της εργασιας?
Παράθεση

SCULLY

Μαθητής Β' λυκείου

H SCULLY αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Μαθητής Β' λυκείου . Έχει γράψει 1,024 μηνύματα.

H SCULLY έγραψε: στις 09:34, 10-05-08:

δν ξερω ι συμβαινει στο σχολειο σου σχετικα με τη δομη της εργασιας αλλα σε μας ειπαν οτι πρεπει να ακολουθησουμε τα βηματα που υπαρχουν στο σχολικο βιβλιο(τιτλος,σκοπος ερευνας...)
Παράθεση

Ωρίωνας

Μαθητής Γ' λυκείου

Ο Ωρίωνας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών , Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Άγιος Δημήτριος (Αττική). Έχει γράψει 185 μηνύματα.

O Ωρίωνας έγραψε: στις 11:09, 10-05-08:

Η δομή της εργασίας όπως μας την έδωσε σε φυλλάδια ο καθηγητής μας (αγνοήστε τις σημειώσεις για το τετράδιο):
Συνημμένα Thumbnails
Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  ergasia.jpg
Εμφανίσεις:  458
Μέγεθος:  128,4 KB   Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  ergasia2.jpg
Εμφανίσεις:  236
Μέγεθος:  155,5 KB   Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  ergasia3.jpg
Εμφανίσεις:  141
Μέγεθος:  129,0 KB  

Παράθεση

alexis10

Μαθητής Α' λυκείου

Ο alexis10 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών και Μαθητής Α' λυκείου . Έχει γράψει 3 μηνύματα.

O alexis10 έγραψε: στις 20:06, 13-05-08:

Εχω εργασια τεχνολογια μπορει καποιος να βοηθησει απο το 6 σταδιο και μετα καποιος που να τα ξερει?:thanks:
Παράθεση

Silent Walker

Μαθητής Β' λυκείου

H Silent Walker αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και Μαθητής Β' λυκείου . Έχει γράψει 127 μηνύματα.

H Silent Walker έγραψε: στις 20:07, 13-05-08:

νωρίς-νωρίς το θυμήθηκες!
εγώ έκανα μια μακέτα με την παρέα μου!
τι εκτο σταδιο λες??
Παράθεση

alexis10

Μαθητής Α' λυκείου

Ο alexis10 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών και Μαθητής Α' λυκείου . Έχει γράψει 3 μηνύματα.

O alexis10 έγραψε: στις 20:09, 13-05-08:

Αρχική Δημοσίευση από Silent Walker
νωρίς-νωρίς το θυμήθηκες!
εγώ έκανα μια μακέτα με την παρέα μου!
τι εκτο σταδιο λες??
για Α λυκειου
Παράθεση

Silent Walker

Μαθητής Β' λυκείου

H Silent Walker αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και Μαθητής Β' λυκείου . Έχει γράψει 127 μηνύματα.

H Silent Walker έγραψε: στις 20:13, 13-05-08:

ε Α λυκείου είμαι!το βιβλίο το έχεις;
7ο:Περιγραφή των ορίων περιορισμού της έρευνας
8ο:Περιγραφή της διαδικασίας που ακολούθησε ο ερευνητης
9ο:Ορισμοί
10ο:Συμπεράσματα
11ο:....
Παράθεση

alexis10

Μαθητής Α' λυκείου

O alexis10 έγραψε: στις 20:52, 13-05-08:

Αρχική Δημοσίευση από Silent Walker
ε Α λυκείου είμαι!το βιβλίο το έχεις;
7ο:Περιγραφή των ορίων περιορισμού της έρευνας
8ο:Περιγραφή της διαδικασίας που ακολούθησε ο ερευνητης
9ο:Ορισμοί
10ο:Συμπεράσματα
11ο:....
Στα συμπερασματα τι ακριβως βαζω ξερεις;
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη maria.... : 12-12-10 στις 17:55. Αιτία: greeklish
Παράθεση

Silent Walker

Μαθητής Β' λυκείου

H Silent Walker έγραψε: στις 21:23, 13-05-08:

τα αποτελεσματα της ερευνας κ που καταληγεις!Δλδ αν κανεις για ποτο κ βγηκαν οτι τα παιδια καταναλωνουν αλκοολ απο μικρη ηλικία, θα συμπεράνεις πως έρχονται σε επαφή με αυτό απο μικρή ηλικία ή ότι άλλο πιστεύεις εσύ(πχ.οι γονείς δεν τα μαθαίνουν τις σωστές αρχές)..
Αχ δεν ξερω αν βοηθω κθλ...
Παράθεση

Ηλίας

Φοιτητής

Ο Ηλίας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 795 μηνύματα.

O Ηλίας SAXONIZED έγραψε: στις 23:44, 25-09-08:

Ακυρώθηκε η Τεχνολογία φέτος σε εμάς επειδή ο Φυσικός αποφάσισε εκείνη την ώρα να μας κάνει Φυσική αλλά στα βιβλία να γράφει Τεχνολογία. Πάνε και οι εργασίες,πάει και το καναβούρι, πάνε και όλα. Μας είπε ότι η Τεχνολογία είναι ένα χαζό μάθημα για να κοξάται ο μαθητής.:s
Αφού σήμερα που μας εξέτασε για πρωτη φορα δεν ήξερε ούτε το μάθημα αφήστε που φάγαμε την ωρα όλη για να μας αποδείξη ότι ξέρει να λύνει μία άσκηση του βιβλίου μας,η οπίοα και πάλι την έλυσε λάθος. Όποιος έχει σχέσεις με Λαμία ας μου στείλει πμ να μου πειε άν τον ξέρει.

Περιμένω τις γνώμες σας επί τουθέματος.
Παράθεση

miv (Babis)

Επιφανές Μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 8,075 μηνύματα.

O miv έγραψε: στις 23:47, 25-09-08:

Βλακείες λέει γιατί η Τεχνολογία είναι το μόνο μάθημα που προσεγγίζει την ερευνητική διαδικασία ακαδημαικού επιπέδου και ξεφεύγει από το ηλίθιο, παπαγαλίστικο σύστημα της "ύλης" του σχολείου. Βεβαίως όταν ο άλλος είναι μαλάκας και άσχετος, όντως, καλύτερα να κάνει Φυσική. Εμείς, ευτυχώς, είχαμε πέσει σε κάποιον που ήταν καθηγητής στην Αυστραλία επί χρόνια, οπότε το εξετίμησε αλλιώς το μάθημα.
Παράθεση

razorbladeDream

Φοιτητής

H razorbladeDream αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 988 μηνύματα.

H razorbladeDream έγραψε: στις 00:05, 26-09-08:

Η αποψη μου ειναι πως κακως ακυρωθηκε καθε μαθημα εχει την δικη του αξια και εχει κατι να προσφερει..ειδικα αυτο της τεχνολογιας που βοηθα πιο πολυ για την μετεπειτα πορεια οπως πολυ σωστα ειπε ο Μιβ..
Παράθεση

Constantina!

Απόφοιτος

H Constantina! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος . Έχει γράψει 323 μηνύματα.

H Constantina! έγραψε: στις 14:21, 26-09-08:

Ακριβώς.. Το κάθε μάθημα προσφέρει και κάτι διαφορετικό, θα πρέπει να τα κάνουμε όλα.. Άλλωστε, όπως είπε και ο μιβ, το μάθημα αυτό είναι το μόνο που ξεφεύγει απο την πεπατημένη, δεν βασίζεται στην ιδέα της εξέτασης, του παπαγαλίστικου συστήματος και μας εισάγει στη δημιουργία και τον πρακτικισμό κατα κάποιο τρόπο..
Και όσο κι αν δε μ'αρεσει το μάθημα αυτό, ξέρω πως πρέπει να το κάνω και να πάρω όσα πράγματα έχει να μου δώσει..
Κάτι άλλο: Αυτό που έκανε ο καθηγητής, να γράφει δλδ στα χαρτιά τεχνολογία και στην ουσία να διδάσκει φυσική δεν είναι σωστό, νόμιμο.. Έτσι δεν είναι?
Παράθεση

Jenny (Τζένη)

Καθηγητής

H Τζένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και Καθηγητής . Έχει γράψει 747 μηνύματα.

H Jenny έγραψε: στις 14:23, 26-09-08:

Φαντάσου ούτε φυσική ούτε Τεχνολογία δεν ξέρει να διδάξει ο συγκεριμένος καθηγητής...Έλεος!
Παράθεση

AlexanderV (Αλέξανδρος)

Μαθητής Α' λυκείου

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών , Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Χίος (Χίος). Έχει γράψει 117 μηνύματα.

O AlexanderV έγραψε: στις 19:10, 27-09-08:

Tο μάθημα της τεχνολογίας πρέπει να είναι μάθημα έρευνας κι πειραματισμού κι να στηρίζετε σε εκπαιδευτικά συστήματα όπως το Φιλανδικό δλδ το αντίθετο από το τωρινό μας σύστημα της παπαγαλίας που έχει αυτοσκοπό το βαθμό κι τις πανελήνιες. Είμαι πολύ τυχερός γιατί στο σχολείο μου από φέτος θα γίνει σοβαρότατη προσπάθεια να γίνει έτσι το μάθημα κι μάλλον θα πετύχει καθώς απ'ότι έμαθα οι φετινοί καθηγητές κι το εγραστήριο είναι μακράν καλύτερα από τις προηγούμενες χρρονιές.
Επίσης έχουμε 2 ηλεκτρονικά μικροσκόπια τα οποία θα χρησιμοποιήσουμε αρκετά. Παρόλα αυτά στη Γαλλία που ξέρω από το γυμνάσιο το κάθε παιδί χρησιμοποιεί δικό του (ηλ.μικρ.) κι κάνει τέτοιες εργασίες (στιλ του καινούριου μαθήματος για την ελλάδα "τεχνολογία") ακόμη κι στη βιολογία...
Παράθεση

Ηλίας

Φοιτητής

Ο Ηλίας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 795 μηνύματα.

O Ηλίας SAXONIZED έγραψε: στις 00:07, 30-09-08:

΅Εγώ του είπα κάτι τέτοια του"Φυσικού' και μου είπε ότι η τεχνολογία είναι το πλέον παπαγαλίστικο μάθημα:s
Παράθεση

Sed (Στάθης)

Μαθητής Β' λυκείου

Ο Στάθης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών , Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Τριανδρία (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 62 μηνύματα.

O Sed έγραψε: στις 17:27, 30-09-08:

Ενώ εμείς που κάνουμε τεχνολογία τι να σου πω… καλύτερα να μας άφηναν να σχολούσαμε με 6ωρο >.>
Παράθεση

Ηλίας

Φοιτητής

O Ηλίας SAXONIZED έγραψε: στις 12:45, 01-10-08:

Ξέρετε κανένα νόμιμο πάντα τρόπ ώστε να αλλάξου με καθηγητή?
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια