Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης

Το iSchool είναι η μεγαλύτερη μαθητική διαδικτυακή κοινότητα με 68,635 εγγεγραμμένα μέλη και 2,466,002 μηνύματα σε 78,265 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το iSchool άλλα 167 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool!

Εγγραφή Βοήθεια

Σχολικά Ερωτηματολόγια

miv (Babis)

Επιφανές Μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 8,075 μηνύματα.

O miv έγραψε: στις 18:53, 03-03-08:

Δεν είναι μάθημα επιλογής, είναι κατεύθυνσης. Δεν δίνεις πανω σε κάποια γλώσσα. Ψευδοκωδικας είναι.
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

alexandros46

Μαθητής Α' λυκείου

Ο alexandros46 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών και Μαθητής Α' λυκείου . Έχει γράψει 7 μηνύματα.

O alexandros46 έγραψε: στις 21:18, 03-03-08:

μπορω με καποιο τροπο να αρχισω απο τωρα να μελεταω αυτο τον ψευδοκωδικα???
Παράθεση

peny

Μαθητής Α' λυκείου

H peny αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και Μαθητής Α' λυκείου . Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

H peny έγραψε: στις 17:18, 07-03-08:

γεια σας! εχω μια φιλη που προσπαθει να τελιωσει την εργασια της τεχνολογιας. οποιος θελει ας απαντησει το ερωτηματολογιο στο παρακατω site : www.texnologiamousiki.blogspot.com
Ευχαριστω πολυ!!!
Παράθεση

halvas (Μιχάλης)

Φοιτητής

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών , Φοιτητής του τμήματος Πολιτικών Μηχανικών ΕΜΠ και μας γράφει απο Αχαρνές (Αττική). Έχει γράψει 1,011 μηνύματα.

O halvas Jesus, life is complicated έγραψε: στις 17:38, 07-03-08:

Καλό, ψήφησα κι εγώ!!!
Παράθεση

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Διδακτορικός . Έχει γράψει 12,083 μηνύματα.

O Γιώργος Hunt or be Hunted. έγραψε: στις 19:52, 07-03-08:

Καλούλι, βοήθησα κι εγώ.
Παράθεση

sophaki983 (Σοφία)

Φοιτητής

H Σοφία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών , Φοιτητής και μας γράφει απο Σαλαμίνα (Αττική). Έχει γράψει 133 μηνύματα.

H sophaki983 έγραψε: στις 17:38, 08-03-08:

πολύ ωραίο. Αν ήμουν στη θέση σου θα έβαζα και 1 παραπάνω ερώτηση
Πως βρίσκετε την τιμή των cd?????
Παράθεση

Jenny (Τζένη)

Καθηγητής

H Τζένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και Καθηγητής . Έχει γράψει 747 μηνύματα.

H Jenny έγραψε: στις 18:03, 08-03-08:

Ψήφισα κι εγώ Καλή επιτυχία!!
Παράθεση

halvas (Μιχάλης)

Φοιτητής

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών , Φοιτητής του τμήματος Πολιτικών Μηχανικών ΕΜΠ και μας γράφει απο Αχαρνές (Αττική). Έχει γράψει 1,011 μηνύματα.

O halvas Jesus, life is complicated έγραψε: στις 18:55, 08-03-08:

Αρχική Δημοσίευση από sophaki983
πολύ ωραίο. Αν ήμουν στη θέση σου θα έβαζα και 1 παραπάνω ερώτηση
Πως βρίσκετε την τιμή των cd?????
Μαφία σκέτη!!!:iagree:
Παράθεση

alexandros46

Μαθητής Α' λυκείου

Ο alexandros46 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών και Μαθητής Α' λυκείου . Έχει γράψει 7 μηνύματα.

O alexandros46 έγραψε: στις 20:07, 08-03-08:

ψηφισα και εγω..
καλη τυχη με την εργασια
Παράθεση

ΤΑΣΟΣ

Μαθητής Α' λυκείου

Ο ΤΑΣΟΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Μαθητής Α' λυκείου . Έχει γράψει 4 μηνύματα.

O ΤΑΣΟΣ ΘΥΡΑ 7 έγραψε: στις 14:30, 14-03-08:

πρεπει να αντγραψεισ τα αρχεια {ctrl + a} και να τα κανεισ εππικοληση στο site που θες.
Παράθεση

Eruyomo (Μάνος)

Φοιτητής

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 34 ετών , Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρονικών Μηχανικών και Μηχανικών Υπολογιστών Κρήτης (Χανιά) και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 1,476 μηνύματα.

O Eruyomo monsters under your bed έγραψε: στις 23:57, 17-03-08:

Κάποιες παρατηρήσεις:

1. Δεν είναι απαραίτητο να πάρεις τεχνολογική για να περάσεις σε σχολή πληροφορικής. Ίσως σε βοηθήσει λίγο το μάθημα (λίγο όμως), αλλα δεν σημαίνει οτι δεν θα μπορείς να παρακολουθήσεις σε σχολή πληροφορικής, στην οποία έτσι και αλλιώς θα τα μάθεις απο την αρχή (εγώ απο θετική μπήκα, και έμαθα C στη σχολή)

2. Αν θες να ασχοληθείς με κάποια γλώσσα απο τώρα, οποιαδήποτε γλώσσα και να διαλέξεις (έξω απο assembly και εξειδικευμένες γλώσσες που είναι κάπως έξω απο την λαβή σου αυτή τη στιγμή) είναι καλή, αν και η C θα σε βοηθούσε να καταλάβεις ορισμένα πράγματα για την λειτουργία του υπολογιστή και του λειτουργικού συστήματος, έτσι ωστε να έχεις μια ιδέα για το πως κάποια πράγματα δουλεύουν, κάτι που είναι αρκετά πιο χρήσιμο απο το να μάθεις να φτιάχνεις αυτά καθεαυτά τα προγράμματα.

Αν πάντως επιλέξεις τεχνολογική, stick to Γλώσσα (νομίζω οτι υπάρχει και compiler για αυτήν) για να επηρρεαστείς όσο λιγότερο γίνεται απο τις άλλες γλώσσες και να μην τα μπερδέψεις εν τέλει.

Όχι δεν είναι γλώσσα, αλλά μάθε πρώτα να χρησιμοποιείς αλγόριθμους και μετά κάνεις σοβαρή εφαρμογή...
Δυστυχώς, ισχύει το οτι αν δεν δείς ένα δυο πράγματα να τρέχουν (και πως τρέχουν), όση θεωρία και να κάνεις απο αλγόριθμους δεν θα μάθεις τίποτα. Για τη Γλώσσα πάντως υπάρχουν και compilers πιστεύω, ωστε να καταφέρεις να τρέξεις αυτό που φτιάχνεις.
Παράθεση

Diabasmenos135

Απόφοιτος

Ο Diabasmenos135 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και Απόφοιτος . Έχει γράψει 8 μηνύματα.

O Diabasmenos135 έγραψε: στις 18:38, 19-03-08:

σχετικά με την εργασια δημοσκόπησης με τον τρόπο αθλησης των νέων μπορεί κάποιος να με βοηθήσει να βρω ποια είναι ανεξαρτητη και ποια εξαρτημένη μεταβλητη επειδή μπερδεύτηκα πλιζζζζζζ!
Παράθεση

!Βάλια! (seize the day*)

Μαθητής Α' λυκείου

H seize the day* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Α' λυκείου . Έχει γράψει 1,101 μηνύματα.

H !Βάλια! έγραψε: στις 20:26, 19-03-08:

Παιδιά εγώ έχω ένα πρόβλημα και δεν μπορώ να μπαίνω σε πολλές ιστοσελίδες όπως και σε αυτήν, δεν ξέρω γιατί..ίσως ο συνδιασμός Mcafee me parental control twn vista...
Παράθεση

smaragda

Μαθητής Α' λυκείου

H smaragda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και Μαθητής Α' λυκείου . Έχει γράψει 10 μηνύματα.

H smaragda έγραψε: στις 00:01, 22-03-08:

σε ευχαριστω πολύ.Τα μοιρασα στο σχολείο κ εβγαλα τα ποσοστα!Να'σαι καλα!
Παράθεση

κ@τεριΝ@ (κατερινα)

Μαθητής Α' λυκείου

H κατερινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και Μαθητής Α' λυκείου . Έχει γράψει 10 μηνύματα.

H κ@τεριΝ@ έγραψε: στις 19:05, 22-03-08:

γεια σας. με λενε κατερινα. ειμαι 16. παω 1η λυκειου και 8ελω βοηθεια με την εργασια μου στην τεχνολογια...ποιος μπορει να βοηθησει;;;;; το προβλημα ειναι με το ερωτηματολογιο.......!!!!!!!!!!!!!!
Παράθεση

Ariana (Έλενα)

Φοιτητής

H Έλενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Φοιτητής του τμήματος --- . Έχει γράψει 334 μηνύματα.

H Ariana έγραψε: στις 16:25, 23-03-08:

Το θέμα της εργασίας μου είναι: "Κατά πόσο το άγχος επηρεάζει την επίδοση των μαθητών."

Μήπως έχετε καμία ιδέα για το τι ερωτήσεις μπορώ να βάλλω στο ερωτηματολόγιο;;;
Παράθεση

tanoulitsa (Τανια)

Φοιτητής

H Τανια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών , Φοιτητής και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 64 μηνύματα.

H tanoulitsa έγραψε: στις 20:26, 24-03-08:

Ψηφισα και γω!
Παράθεση

ΗΡΩ22172

Μαθητής Γ' λυκείου

H ΗΡΩ22172 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

H ΗΡΩ22172 έγραψε: στις 23:41, 24-03-08:

ψηφισα και γω!!!!! πολυ πολυ καλη εργασια!
Παράθεση

Αντώνης (Αντώνης)

Φοιτητής

Ο Αντώνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών και Φοιτητής του τμήματος Μηχανολόγων & Αεροναυπηγών Μηχανικών (ΑΕΙ/Πάτρα) . Έχει γράψει 631 μηνύματα.

O Αντώνης έγραψε: στις 00:11, 25-03-08:

Καλή επιτυχία.
Ψήφισα όπου μπορόυσα!
Παράθεση

thefox

Μαθητής Α' λυκείου

Ο thefox αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και Μαθητής Α' λυκείου . Έχει γράψει 2 μηνύματα.

O thefox έγραψε: στις 20:27, 08-05-08:

Εχω θεμα, αλοολ και μαθητες! πως ακριβως να την γραψω? τι να κανω?
πληρη σκωταδια!!!
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια