Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης

Το iSchool είναι η μεγαλύτερη μαθητική διαδικτυακή κοινότητα με 68,641 εγγεγραμμένα μέλη και 2,466,325 μηνύματα σε 78,285 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το iSchool άλλα 184 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool!

Εγγραφή Βοήθεια

Σχολικά Ερωτηματολόγια

Anarki (Αλέξης)

Φοιτητής

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών , Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρονικών Μηχανικών και Μηχανικών Υπολογιστών Κρήτης (Χανιά) και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 2,904 μηνύματα.

O Anarki έγραψε: στις 14:40, 03-02-08:

Δεν υπάρχει λέξη "επηρέαση", επιρροή είναι .
Ψήφισα κιόλας.
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

michael92 (Μιχάλης)

Φοιτητής

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 1,082 μηνύματα.

O michael92 έγραψε: στις 15:53, 03-02-08:

Αρχική Δημοσίευση από Anarki
Ψήφισα κιόλας.
Ευχαριστώ για την φιλολογική παρέμβαση και το αλλάζω τώρα!

P.S Βασικά έτσι το είχα στην εργασία διατυπωμένο LOLolOL.

Ψήφισα σε όλες τις ερωτήσεις. Καλή επιτυχία...

Αρχική Δημοσίευση από Anarki
Ψήφισα κιόλας.
Άκυρο επίδραση το έχω τελικά!
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Τάσος97 : 03-07-12 στις 11:55. Αιτία: Συγχώνευση Συνεχόμενων Μηνυμάτων
Παράθεση

natasa92 (Νατάσα)

Φοιτητής

H Νατάσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών , Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Ιωαννίνων και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 69 μηνύματα.

H natasa92 έγραψε: στις 20:39, 03-02-08:

Ψήφισα και στους 2 σας!!! Καλή συνέχεια!
Παράθεση

ΣΤΕΛΛΙ4

Μαθητής Α' λυκείου

H ΣΤΕΛΛΙ4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και Μαθητής Α' λυκείου . Έχει γράψει 3 μηνύματα.

H ΣΤΕΛΛΙ4 έγραψε: στις 18:07, 08-02-08:

παιδια θελω να βοηθησω μια φιλη στην εργασια της και χρειαζεται βοηθεια στα ερωτηματολογια το θεμα ειναι αναβολικα και παρενεργειες στους νεους... αν εχετε καμια ιδεα πειτε την σας παρακαλω χρειαζομαστε ερωτησεις για τα ερωτηματολογια.
Παράθεση

newyork (Nancy)

Μαθητής Γ' λυκείου

H Nancy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών , Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Χαϊδάρι (Αττική). Έχει γράψει 35 μηνύματα.

H newyork I can't take it any longer έγραψε: στις 16:42, 09-02-08:

Ψήφισα και στα 2.
Καλή προσπάθεια..
Σε κάποια σημεία ωστόσο ύπαρχουν μερικές ασάφιες και στοιχεία που το ένα δε ταιριάζει με το άλλο.
Παράθεση

qwertyuiop (Γιώργος)

Φοιτητής

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών , Φοιτητής του τμήματος Πολιτικής Επιστήμης και Δημόσιας Διοίκησης Αθήνας και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,559 μηνύματα.

O qwertyuiop http://brizolaki.blogspot.com/ έγραψε: στις 19:13, 10-02-08:

Μπορείς να δημιουργήσεις νέο θέμα αν θέλεις.

ΚΑΛΩΣΗΡΘΕΣ!
Παράθεση

fake

Μαθητής Α' λυκείου

Ο fake αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών και Μαθητής Α' λυκείου . Έχει γράψει 4 μηνύματα.

O fake έγραψε: στις 17:41, 12-02-08:

Παιδιά έχω να κάνω μία εργασία σχετικά με τον ΟΗΕ .Συγκεκριμένα την Δράση και τον Σκοπό ....
εάν κάποιος την έχει κάνει ή έχει κάποια στοιχεία ας βοηθήσει παρακαλώ...
ευχαριστώ πολύ...
Παράθεση

Jenny (Τζένη)

Καθηγητής

H Τζένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και Καθηγητής . Έχει γράψει 747 μηνύματα.

H Jenny έγραψε: στις 17:56, 12-02-08:

ΟΗΕ(Οργανισμός Ηνωμένων Εθνών). Μετά τη λήξη του Β' Παγκόσμιου πολέμου τα κράτη συνειδητοποιώντας ότι η έκρηξη ενός νέου πολέμου θα σήμαινε και την καταστροφή της ανθρώπινης ύπαρξης, αποφάσισαν να ιδρύσουν έναν οργανισμό, που να έχει σαν βασικό του σκοπό τη διασφάλιση της παγκόσμιας ειρήνης.
Πράγματι, ύστερα απ' την όχι και τόσο ευχάριστη εμπειρία που τους είχε δημιουργήσει η αποτυχία της Κ.Τ.Ε. (Κοινωνία των Εθνών, οργανισμός ανάλογος με τον ΟΗΕ) και μετά από μια σειρά προκαταρκτικών διασκέψεων (25 Απριλίου 1945 - 26 Ιουνίου 1945) υπογράφεται ο χάρτης των Ηνωμένων Εθνών και το Καταστατικό του Διεθνούς Δικαστηρίου. Ο χάρτης άρχισε να ισχύει απ' τις 24 Οκτωβρίου 1945, οπότε οι 5 Μεγάλες Δυνάμεις που διαμορφώθηκαν απ' τον πόλεμο και η πλειοψηφία των κρατών κατάθεσαν τα έγγραφα επικύρωσης στο Υπουργείο Εξωτερικών των ΗΠΑ.
Οι θεμελιώδεις αρχές του οργανισμού είναι η κυρίαρχη ισότητα όλων των κρατών - μελών του, η εκπλήρωση των υποχρεώσεών τους που απορρέουν από το χάρτη και τις διεθνείς συμβάσεις, η παροχή βοήθειας στις ενέργειες του ΟΗΕ, η μη επέμβαση στα εξωτερικά των άλλων κρατών, η ειρηνευτική επίλυση των διεθνών διαφορών και η αποχή από την απειλή και τη χρήση βίας στις διεθνείς σχέσεις.
Ο ΟΗΕ σαν οργανισμός έχει την ανάγκη ύπαρξης διάφορων οργάνων που θα έχουν τη δυνατότητα ν' αποφασίζουν, αλλά και να επιβάλουν τις αποφάσεις του Οργανισμού. Βασικό όργανό τους είναι η Γενική Συνέλευση στην οποία εκπροσωπούνται όλα τα κράτη - μέλη και παίρνει αποφάσεις με πλειοψηφία που καθορίζεται κάθε φορά απ' τη σοβαρότητα του προβλήματος. Την κύρια όμως φροντίδα για τη διατήρηση της ειρήνης την έχει το 11 μελές Συμβούλιο Ασφαλείας που αποτελείται από 5 μόνιμα μέλη, ενώ τα υπόλοιπα είναι αιρετά, εκλεγόμενα ανά διετία. Σημαντικό όργανο του ΟΗΕ αποτελεί κι ο Γενικός Γραμματέας, που εκλέγεται από τη Γενική Συνέλευση μετά από υπόδειξη του Συμβουλίου Ασφαλείας. Οι αρμοδιότητες του Γενικού Γραμματέα, ο οποίος είναι δυνατόν να επανεκλεγεί και η θητεία του είναι πέντε χρόνια, είναι ο συντονισμός του έργου των Η.Ε., να προετοιμάζει τον προϋπολογισμό τους και να δρα μετά από εξουσιοδότηση σε διάφορες περιπτώσεις. Ο Γενικός Γραμματέας είναι ανεξάρτητος από οποιαδήποτε κυβέρνηση.

ΠΗΓΗ: Ελληνική Ελεύθερη Εγκυκλοπαίδεια ( www.live-pedia.gr )

Ελπίζω να βοήθησα λίγο....Καλή επιτυχία!!!

Παράθεση

fake

Μαθητής Α' λυκείου

Ο fake αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών και Μαθητής Α' λυκείου . Έχει γράψει 4 μηνύματα.

O fake έγραψε: στις 18:00, 12-02-08:

ευχαριστώ πολύ...
Παράθεση

Nad (...)

Φοιτητής

H ... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 79 μηνύματα.

H Nad έγραψε: στις 18:47, 12-02-08:

η εργασία σου μπορεί να περιλάβει κ κεφάλαιο σχετικά με την Ελλάδα κ τους νέουςρίξε μια ματιά εδώ:http://www.ysun-greece.org/4/102/
Παράθεση

fake

Μαθητής Α' λυκείου

O fake έγραψε: στις 19:12, 15-02-08:

Ευχαριστώ και πάλι
Παράθεση

smaragda

Μαθητής Α' λυκείου

H smaragda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και Μαθητής Α' λυκείου . Έχει γράψει 10 μηνύματα.

H smaragda έγραψε: στις 20:48, 15-02-08:

Γεια σε ολους!Ειμαι καινουριο μελος και θα ηθελα την πολύτιμη βοηθεια σας.Εχω εγρασία με θέμα "Διαφήμιση".Εχω καταγράψει ενα ερηματολόγιο αλλα δεν ξέρω πως να το ανεβάσω στο internet.Μηπως μπορει καποιος να μου πει τον τρόπο?

Σας ευχαριστω!
Παράθεση

natasa92 (Νατάσα)

Φοιτητής

H Νατάσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών , Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Ιωαννίνων και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 69 μηνύματα.

H natasa92 έγραψε: στις 22:47, 15-02-08:

Κάνε επισύναψη του αρχείου απ το αντίστοιχο εικονίδιο
Παράθεση

smaragda

Μαθητής Α' λυκείου

H smaragda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και Μαθητής Α' λυκείου . Έχει γράψει 10 μηνύματα.

H smaragda έγραψε: στις 23:37, 15-02-08:

Έχω γραψει το κειμενο.Μετα που πρεπει να περασω τις ερωτησεις?

(Η παραπανω δημοσκοπηση εγινε λαθος)
Παράθεση

smaragda

Μαθητής Α' λυκείου

H smaragda έγραψε: στις 11:00, 17-02-08:

Και εγω για αυτη την σχολή ενδιαφέρομαι...Στον χωρο των υπολογιστων υπάρχει χώρος για γυναίκες ή ειναι ανδροκρατουμενο επάγγελμα..??
Παράθεση

Evris7

Απόφοιτος

Ο Evris7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Απόφοιτος . Έχει γράψει 784 μηνύματα.

O Evris7 έγραψε: στις 14:18, 17-02-08:

Για όλους είναι. Αν σου αρέσει και είσαι και καλή θα βρεις δουλειά!
Παράθεση

michael92 (Μιχάλης)

Φοιτητής

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 1,082 μηνύματα.

O michael92 έγραψε: στις 18:33, 21-02-08:

Encyclopedia is one Wikipedia :
http://el.wikipedia.org/wiki/ΟΗΕ

Άλλες πηγές :
http://www.apodimos.com/arthra/05/Sept/TA_60_XRONIA_TOY_OHE_KAI_SYMETOXH_THS_ELLADOS/index.htm
http://portal.kathimerini.gr/4dcgi/_w_articles_kathextra_100106_23/10/2006_168995
Παράθεση

fake

Μαθητής Α' λυκείου

O fake έγραψε: στις 20:46, 01-03-08:

Ευχαριστώ
Παράθεση

Vladimiros92

Μαθητής Α' λυκείου

Ο Vladimiros92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και Μαθητής Α' λυκείου . Έχει γράψει 4 μηνύματα.

O Vladimiros92 έγραψε: στις 18:52, 02-03-08:

Ξεκινάς από c/c++ και αργότερα μπαίνεις στην πιο διαδεδομένη αλλά και πιο απαιτητική c#
Παράθεση

alexandros46

Μαθητής Α' λυκείου

Ο alexandros46 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών και Μαθητής Α' λυκείου . Έχει γράψει 7 μηνύματα.

O alexandros46 έγραψε: στις 18:38, 03-03-08:

να ρωτησω και εγω κατι....
Στην τριτη σαν επιλεγομενο μαθημα τι δινεις???
Εννοω το αναπτυξη εφαρμογων σε προγραμματιστικο περιβαλλον...
Πανω σε ποια γλωσσα δινεις???
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια