Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης

Το iSchool είναι η μεγαλύτερη μαθητική διαδικτυακή κοινότητα με 68,643 εγγεγραμμένα μέλη και 2,466,364 μηνύματα σε 78,288 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το iSchool άλλα 481 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool!

Εγγραφή Βοήθεια

Κλειστό Θέμα

Το παρόν θέμα είναι κλειδωμένο! Δεν μπορείτε να απαντήσετε σε αυτό.

Πανελλήνιες ξανά ή 10%;

Donald (Δονάτος)

Απόφοιτος

Ο Δονάτος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Απόφοιτος . Έχει γράψει 110 μηνύματα.

O Donald έγραψε: στις 13:33, 13-10-09:

Σου έστειλα ενα πμ να τα πούμε
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα

Salonikios

Φοιτητής

Ο Salonikios αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 20 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

O Salonikios έγραψε: στις 18:02, 15-11-09:

Παιδια εγω με 10500 μορια μπρορω να κανω μηχανογραφικο για αστυφυλακων η δεν εχω καθολου ελπιδες? Αοθ και αθληματα ομως δεν ειχα δωσει περυσι γιατι δεν ειχα δηλωσει 5ο πεδιο. Γινετε να τα δωσω αυτα μονο??

antara

Απόφοιτος

H antara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 47 ετών , Απόφοιτος και μας γράφει απο Καλλιθέα (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 155 μηνύματα.

H antara έγραψε: στις 18:54, 15-11-09:

Άκουσα χθες από μια καθηγήτρια που κάνει επαγγελματικό προσανατολισμό, ότι οι βάσεις εισαγωγής με το 10% θα πέσουν πολύ φέτος, γιατί λέει θα δώσουν μόνο τα παιδιά που αποφοίτησαν τα τελευταία δύο χρόνια, και όχι όλοι αυτοί που έδιναν (αυτοί που είχαν αποφοιτήσει από το 2000 και μετά).
Το άκουσα, σας το λέω.
Με κάθε επιφύλαξη

anestios

Φοιτητής

Ο anestios αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 160 μηνύματα.

O anestios έγραψε: στις 22:53, 15-11-09:

Αρχική Δημοσίευση από Salonikios
Παιδια εγω με 10500 μορια μπρορω να κανω μηχανογραφικο για αστυφυλακων η δεν εχω καθολου ελπιδες? Αοθ και αθληματα ομως δεν ειχα δωσει περυσι γιατι δεν ειχα δηλωσει 5ο πεδιο. Γινετε να τα δωσω αυτα μονο??
νομιζω οτι πρεπει να ξαναδωσεις ολα τα μαθηματα.

ΧΘΑ

Νεοφερμένος

H ΧΘΑ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4 μηνύματα.

H ΧΘΑ έγραψε: στις 15:31, 16-02-10:

Θέλω να ρωτήσω κάτι για τη βάση του 10! Ας με βοηθήσει κάποιος

θελα να ρωτήσω αν ισχύει ακόμη?αν ναι εγώ π είχα βγάλει 16.930 μόρια απο θεωρητική σε ποιες σχολές θα μπορέσω να μπω??σε σχολές που έχουν λιγότερα μόρια απο αυτή που είμαι τώρα(ιστορικό-αρχαιολογικό)??και μια ακόμη ερώτηση...μπορώ να μπω σε κάποια σχολή που ανήκει σε άλλο επιστημονικό πεδίο?

Έχουν περάσει 6 μέρες και καμία απαντησή!!!!πφφφφ!!!Δεν υπάρχει καποιος???Κάποις να με διαφωτίσει???Έ λ ε ο ς!!!
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη woochoogirl : 21-02-10 στις 13:26. Αιτία: merging

fss720

Απόφοιτος

Ο fss720 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Απόφοιτος . Έχει γράψει 55 μηνύματα.

O fss720 έγραψε: στις 13:13, 21-02-10:

Ισχύει η βάση του 10. Δικαιούσαι με το 10% αν έχει δώσει τελευταία φορά πανελλαδικές το 2008 η 2009.Επειδή είσαι θεωριτική δηλώνεις 1ο και 2ο πεδίο νομίζω.Μπορείς να επιλέξεις άλλο πεδίο(πχ 4ο) αλλά χάνεις 1400 μόρια . Αρα μπορείς να μπεις σε σχολές που υπάρχουν στο επιστημονικό πεδίο που έχεις διαλέξει.Μπορείς να δηλώσεις σχολές που απαιτούν παραπάνω μόρια γιατί ίσως "πέσουν" δεν υπάρχει κάποια δέσμευση ως προς αυτό το θέμα.

Σε κάλυψα?

ΧΘΑ

Νεοφερμένος

H ΧΘΑ έγραψε: στις 09:39, 22-02-10:

Ευχαριστώ πάρα μα πάρα πολύ!!!!και κάτι ακόμη...τώρα θα πρέπει να παω να πάρω μηχανογραφικό έτσι??θα πρέπει κ να ξεγραφτώ απο την σχολή π είμαι γτ λογικά θα ζητήσουν χαρτί από την επόμενη???

Επίσης εγώ που ειχα βγάλει 16.930 με το 10% τι γινεται??δλδ ποια ειναι η διαδικασια θα μ κοπούν κάποια μόρια???
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη yozerehs : 04-03-10 στις 19:31. Αιτία: Συγχώνευση μηνυμάτων.

fss720

Απόφοιτος

Ο fss720 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Απόφοιτος . Έχει γράψει 55 μηνύματα.

O fss720 έγραψε: στις 13:36, 22-02-10:

Μηχανογραφικό θα κάνεις μια και καλή τον Ιούλιο(1-15 συνήθως).Όταν με το καλό περάσεις σε μια σχολή(θα το μάθεος 20-25 Αυγούστου αυτό),τότε ναι θα πρέπει να προσκομίσεις την αίτηση διαγραφής στη νέα σχολή που πέρασες. Τα μόρια σου παραμένουν ίδια δεν χάνεις τπτ,ΜΟΝΟ όταν θες να επιλέξεις άλλο πεδίο εκτός από αυτά που δικαιωματικά έχεις δηλαδή οποιοδήποτε πεδίο εκτός του 1ου και 2ου τότε χάνει κάποιος 1400 μόρια.

ΧΘΑ

Νεοφερμένος

H ΧΘΑ έγραψε: στις 17:34, 23-02-10:

Συγνώμη αν σε έχω πρήξει...κάτι τελευταίο...μου είπαν κάποια κορίτσια που το συζήτησα ότι πρόκειται για εξετάσεις...δλδ ότι με το δέκα τοις εκατό υποβαλλόμαστε σε γραπτή εξέταση!!!ισχύει??γνωρίζεις κάτι?!

gatouni8400 (Χαρά Καλέ)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H Χαρά Καλέ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 131 μηνύματα.

H gatouni8400 Δεν είναι εδώ για κανέναν εκτός από..... έγραψε: στις 17:56, 23-02-10:

Αρχική Δημοσίευση από ΧΘΑ
Συγνώμη αν σε έχω πρήξει...κάτι τελευταίο...μου είπαν κάποια κορίτσια που το συζήτησα ότι πρόκειται για εξετάσεις...δλδ ότι με το δέκα τοις εκατό υποβαλλόμαστε σε γραπτή εξέταση!!!ισχύει??γνωρίζεις κάτι?!
Όχι δεν ισχύει αυτό που σου είπαν,μην ανησυχείς..Σου εύχομαι καλά αποτελέσματα πάντως!!

GABRIELLA

Φοιτητής

H GABRIELLA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλολογίας Πελοποννήσου (Καλαμάτα) και μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 789 μηνύματα.

H GABRIELLA έγραψε: στις 22:28, 23-02-10:

δεν υποβαλλονται σε εξεταση με τ 10%.μην τους ακους.απλα καταθετεις ενα μηχανογραφικο.να σας ρωτησω επειδη εγω ειμαι σιγουρη οτι πιανω τη σχολη που θελω με το 10% γινεται να ξεγραφτω νωριτερα απο τη σχολη μου;και αν ναι γινεται μεσω κεπ?δηλαδη απο μακρια;

fss720

Απόφοιτος

O fss720 έγραψε: στις 22:57, 23-02-10:

Δεν υπάρχει κανένας λόγος να ξεγραφτεις από τη σχολή σου αν δεν δεις όντως οτι πέρασες αλλού!!!Δεν υπάρχει επίσης λόγος βιασίνης ,κάτσε με το καλό να βγούνε και μετά κάνεις τις απαραίτητες ενέργειες.Τπτ δεν είναι σίγουρο σε αυτή τη ζωή.

Υ.Γ. πρέπει να γίνεται από τα ΚΕΠ,δεν είμαι σίγουρος.

Καλή τύχη
1

GABRIELLA

Φοιτητής

H GABRIELLA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλολογίας Πελοποννήσου (Καλαμάτα) και μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 789 μηνύματα.

H GABRIELLA έγραψε: στις 23:36, 23-02-10:

ναι ενταξει το ξερω οτι δεν πρεπει να βιαστω αλλα δεν θελω ν τρεχω τελευταια στιγμη.και εφοσον ειμαι σιγουρη οτι την πιανω...
εχει κανει κανεις διαγραφη απο μακρια ?μπορει να μ πει τις διαδικασιες?

woochoogirl (Αλεξάνδρα)

Τιμώμενο Μέλος

H Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών , Διδακτορικός του τμήματος --- και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,799 μηνύματα.

H woochoogirl που βρίσκεται πολύ μακριά... έγραψε: στις 23:40, 23-02-10:

Βασικά αν το κάνεις αυτό δε θα πρέπει να επιστρέψεις φοιτητική ταυτότητα και πάσο? Ακόμα κι αν γίνεται από μακριά γιατί να χάσεις αυτό το προνομιο?

GABRIELLA

Φοιτητής

H GABRIELLA έγραψε: στις 23:46, 23-02-10:

Αρχική Δημοσίευση από woochoogirl
Βασικά αν το κάνεις αυτό δε θα πρέπει να επιστρέψεις φοιτητική ταυτότητα και πάσο? Ακόμα κι αν γίνεται από μακριά γιατί να χάσεις αυτό το προνομιο?
φοιτητικη ταυτοτητα δεν εχω παρει καν .μονο πασο εχω.ναι καλα δικιο εχεις .θα το καθυστερησω.απλα θελω να μαθω τις διαδικασιες γιανα ξερω.μην ψαχνομαι μετα..

ΧΘΑ

Νεοφερμένος

H ΧΘΑ έγραψε: στις 10:45, 24-02-10:

Ευχαριστώ πολύ πάντως!!!Να είστε καλάαααα!!!καλη επιτυχία και σε σας ό,τι και αν κάνετε!!!
1

Freya

Δραστήριο Μέλος

H Freya αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 427 μηνύματα.

H Freya έγραψε: στις 15:09, 26-02-10:

παιδια εγω που πηρα πτυχιο μπορω να ξανακαταθεσω μηχανογραφικο με 10%?
με 13 περνας πουθενα?χλωμο ε?

GABRIELLA

Φοιτητής

H GABRIELLA έγραψε: στις 15:37, 26-02-10:

οχι δεν μπορεις απο φετος.δυστυχως φετος μπορουν να καταθεσουν μηχανογραφικο με τ 10% οσοι εδωσαν πανελληνιες το 2008 η 2009.οποτε αν θες να περασεις πρεπει να ξαναδωσεις πανελληνιες.

Freya

Δραστήριο Μέλος

H Freya αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 427 μηνύματα.

H Freya έγραψε: στις 19:11, 26-02-10:

wow τραγικο!!!
tnx anyway!!!!

GABRIELLA

Φοιτητής

H GABRIELLA έγραψε: στις 23:32, 26-02-10:

παιδια να σας ρωτησω μπορει να μ κανει καποιος μια προβλεψη για τη βαση του 10% για την φιλολογια του πανεπιστημιου πελοποννησου?
ευχαριστω

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια