Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης

Το iSchool είναι η μεγαλύτερη μαθητική διαδικτυακή κοινότητα με 68,643 εγγεγραμμένα μέλη και 2,466,361 μηνύματα σε 78,288 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το iSchool άλλα 455 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool!

Εγγραφή Βοήθεια

Κλειστό Θέμα

Το παρόν θέμα είναι κλειδωμένο! Δεν μπορείτε να απαντήσετε σε αυτό.

Πανελλήνιες ξανά ή 10%;

Drayton

Απόφοιτος

Ο Drayton αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 29 ετών και Απόφοιτος . Έχει γράψει 51 μηνύματα.

O Drayton έγραψε: στις 23:50, 09-10-09:

Να ρωτήσω κάτι; Του χρόνου είναι η τελευταία φορά που μπορούν να καταθέσουν μηχανογραφικό δελτίο οι απόφητοι απο το 1999-2008. Αυτό δε νομίζεται ότι θα προκαλέσει μαζικό συνοστισμό υποψηφίων άρα και την άνοδο των βάσεων στην πλειονότητα των σχολών; Ενώ αντίθετα το 2011 επειδή ο αριθμός των υποψηφίων για το 10% θα είναι μικρός (απο 2009 και 2010) και αν υπολογίσουμε ότι οι εξετάσεις των πανελλαδικών του 2010 θα είναι δύσκολες (πάντα πιθανολογικά και με την λογική των πανελλαδικών όλων αυτών των χρόνων τη μια δύσκολα την άλλη χρονιά εύκολα), καθώς άνοδος των βάσεων δεν είναι δυνατόν να συνεχιστεί σε πολλές σχολές, οι άριστοι απόφητοι δεν θα είναι πολλοί από το 2010 σε σχέση με το 2009 οι βάσεις πιστεύω θα παρουσιάσουν κάμψη. Εσείς τι λέτε; Μία φίλη μου ενδιαφέρεται να δώσει με το 10% του χρόνου για Ιατρική Ιωαννίνων και έχει 18.885. Αν μπορούσατε να εκφάσετε κάποια άποψη θα το εκτιμούσα. Ευχαριστώ.:thanks:
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα

chris_90 (Χρήστος)

Φοιτητής

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 29 ετών , Φοιτητής του τμήματος Βιολογίας Αθήνας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,228 μηνύματα.

O chris_90 έγραψε: στις 05:01, 10-10-09:

Δεν ξερω... πολυ μα πολυ οριακα ειναι στα μορια. Εγω στη θεση της (αν θελει βεβαια διακαως Ιατρικη) θα ξαναεδινα για να ειμαι πιο σιγουρος, παρα να εχω το αγχος μεχρι να βγουν οι βασεις του 10% (αλλα ειμαι και ολιγον τι πυροβολημενος εγω, οποτε δεν εχει και πολλη σημασια η γνωμη μου ).

GABRIELLA

Φοιτητής

H GABRIELLA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλολογίας Πελοποννήσου (Καλαμάτα) και μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 789 μηνύματα.

H GABRIELLA έγραψε: στις 13:22, 10-10-09:

ποτε βγαινουν συνηθως τ 10%?

cheery

Φοιτητής

H cheery αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 993 μηνύματα.

H cheery έγραψε: στις 13:26, 10-10-09:

μαζι με το 90%

fss720

Απόφοιτος

Ο fss720 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Απόφοιτος . Έχει γράψει 55 μηνύματα.

O fss720 έγραψε: στις 17:09, 10-10-09:

Αρχική Δημοσίευση από Drayton
Να ρωτήσω κάτι; Του χρόνου είναι η τελευταία φορά που μπορούν να καταθέσουν μηχανογραφικό δελτίο οι απόφητοι απο το 1999-2008.:thanks:
Μέχρι φέτος δεν ήταν για τους παλιούς ρε παιδιά?Δηλαδή τώρα το 2010(Φεβρουάριο που γίνονται οι δηλώσεις) μπορούν μόνο του 2008 και μετά?

Υ.Γ. Το λέω και το ξαναλέω γιατί κάπου αλλού έχουν ειπωθεί άλλα και εδώ λέγονται άλλα.Τι ισχύει τελικα?

cheery

Φοιτητής

H cheery αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 993 μηνύματα.

H cheery έγραψε: στις 17:15, 10-10-09:

φετος κανουν μηχανογραφικο μονο οι αποφοιτοι 2008 και 2009.

για να κανει κάποιος 10% δε χρειαζεται αιτηση το φεβρουαριο κλπ, καταθετει απλως μηχανογραφικο μαζι με τους υποψηφιους του 90%, με την ιδια ακριβως διαδικασια και στο ιδιο γραφειο δευτεροβαθμιας που ειχε καταθεσει και την προηγουμενη χρονια

~Christopher~

Φοιτητής

Ο ~Christopher~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 12 μηνύματα.

O ~Christopher~ έγραψε: στις 17:35, 10-10-09:

δηλαδη εγω που αποφοιτησα φετος ( Καλοκαιρι του 2009 ) θα μπορω να καταθεσω μηχανογραφικο 10 % το 2010 και το 2011 μονο?

Donald (Δονάτος)

Απόφοιτος

Ο Δονάτος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Απόφοιτος . Έχει γράψει 110 μηνύματα.

O Donald έγραψε: στις 17:38, 10-10-09:

Αρχική Δημοσίευση από aleka
φετος κανουν μηχανογραφικο μονο οι αποφοιτοι 2008 και 2009.

για να κανει κάποιος 10% δε χρειαζεται αιτηση το φεβρουαριο κλπ, καταθετει απλως μηχανογραφικο μαζι με τους υποψηφιους του 90%, με την ιδια ακριβως διαδικασια και στο ιδιο γραφειο δευτεροβαθμιας που ειχε καταθεσει και την προηγουμενη χρονια
Αυτό νομίζω και εγώ, Αλέκα είσαι σίγουρη γιατί λένε ότι το 2011 θα ισχύει αυτό

cheery

Φοιτητής

H cheery έγραψε: στις 17:42, 10-10-09:

η ανακοινωση βγηκε περσι το καλοκαιρι και ελεγε πως για το ακαδημαικο ετος 2009-2010 θα μπορουν να καταθεσουν μηχανογραφικο οι υποψηφιοι που εχουν παρει βεβαιωση προσβασης εως και το 2008.

απο το σχολικο ετος 2009-2010 θα μπορουν να κανουν 10% οι αποφοιτοι των δυο τελευταιων ετών μονάχα.

ειμαι 100% σιγουρη

~Christopher~

Φοιτητής

Ο ~Christopher~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 12 μηνύματα.

O ~Christopher~ έγραψε: στις 17:57, 10-10-09:

ωραια.. 2 ευκαιριες δλδ...

Donald (Δονάτος)

Απόφοιτος

Ο Δονάτος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Απόφοιτος . Έχει γράψει 110 μηνύματα.

O Donald έγραψε: στις 17:58, 10-10-09:

Ευχαριστώ πολύ απλώς αυτό με το ακαδημαικό έτος μπερδεύει, δεν καταλαβαίνω την διαφορα με σχολικό.Λογικά οι βάσεις με το 10% του χρόνου δεν θα πέσουν αφού ο αριθμός θα είναι πολύ λιγότερος σε σχέση με άλλες χρονιές??

~Christopher~

Φοιτητής

O ~Christopher~ έγραψε: στις 18:03, 10-10-09:

με λιγα λογια, εαν αποφοιτησες το 2010 θα μπορεις να καταθεσεις μηχανογραφικο το 2011 και το 2012. Εαν αποφοιτησες το 2009 ( εγω π.χ) μπορεις να καταθεσεις το 2010 και το 2011. ( εκτος αν καταλαβα λαθος... ).

Donald (Δονάτος)

Απόφοιτος

O Donald έγραψε: στις 18:04, 10-10-09:

Πολύ σωστά

~Christopher~

Φοιτητής

O ~Christopher~ έγραψε: στις 18:12, 10-10-09:

Αρχική Δημοσίευση από Donald
Ευχαριστώ πολύ απλώς αυτό με το ακαδημαικό έτος μπερδεύει, δεν καταλαβαίνω την διαφορα με σχολικό.Λογικά οι βάσεις με το 10% του χρόνου δεν θα πέσουν αφού ο αριθμός θα είναι πολύ λιγότερος σε σχέση με άλλες χρονιές??
λογικα σκεπτομενος,ναι
για να δουμε...

Donald (Δονάτος)

Απόφοιτος

O Donald έγραψε: στις 21:30, 10-10-09:

Ακριβώς....για να δούμε

mic91

Φοιτητής

Ο mic91 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 55 μηνύματα.

O mic91 έγραψε: στις 18:59, 11-10-09:

Ακριβώς....για να δούμε
donald θα δοκιμασεις και εσυ με το 10%;;;

Donald (Δονάτος)

Απόφοιτος

O Donald έγραψε: στις 23:24, 12-10-09:

Αρχική Δημοσίευση από mic91
donald θα δοκιμασεις και εσυ με το 10%;;;
Ναι γιατί??

fss720

Απόφοιτος

Ο fss720 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Απόφοιτος . Έχει γράψει 55 μηνύματα.

O fss720 έγραψε: στις 00:33, 13-10-09:

Είσαι παλιός?Διακαιούσε?Σε ποιά σχολή στοχεύεις με το καλό?

Donald (Δονάτος)

Απόφοιτος

O Donald έγραψε: στις 11:43, 13-10-09:

Φέτος έδωσα πανελλήνιες πήγα σε στρατιωτική σχολή αλλά έφυγα
Για αρκετές σχολές αλλά φοβάμαι γιατί αν δεν πέσουν οι βάσεις δεν πιάνω καμία απλά στηρίζομαι στην καινούργια διάταξη και ευελπιστώ να είναι διαφορετικά τώρα, εσύ τι πιστεύεις για τις βάσεις μιας και θα είναι άτομα μόνο 2 χρονιών

mic91

Φοιτητής

Ο mic91 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 55 μηνύματα.

O mic91 έγραψε: στις 11:46, 13-10-09:

donald μια απο τα ιδια περασα και εγω αλλα θα ξαναπροσπαθησω με το 10% και θελω να πιστεβω οτι θα πεσουν αρκετα.Πόσα μόρια εβγαλες και θα προσπαθησεις;

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια