Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης

Το iSchool είναι η μεγαλύτερη μαθητική διαδικτυακή κοινότητα με 68,662 εγγεγραμμένα μέλη και 2,466,809 μηνύματα σε 78,320 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το iSchool άλλα 234 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool!

Εγγραφή Βοήθεια

Κλειστό Θέμα

Το παρόν θέμα είναι κλειδωμένο! Δεν μπορείτε να απαντήσετε σε αυτό.

Εξετάσεις Michigan ECCE/ECPE Νοέμβριος-Δεκέμβριος 2009

Ποιά εξέταση του Michigan δίνετε;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 111)
Michigan ECPE
56
50,45%
Michigan ECCE
45
40,54%
Άλλη
10
9,01%

eirini (Ειρηνη)

Μαθητής Γ' λυκείου

H Ειρηνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 30 μηνύματα.

H eirini έγραψε: στις 19:28, 04-05-08:

λοιπον,μου εδειξε μια εικονα που ηταν ενας και ψάρευε σε ενα πάρκο και με ρώτησε πως νιώθει και αν θεωρήται recreation αυτο που κανει,μετα με ρωτησε τι ξεχωριστο εχει ο τοπος μου που να προσφέρει αναζωογόνηση και διασκέδαση,πως προτιμουν να διασκεδάζουν οι νεοι σημερα,μου εκανε μια ερώτηση που δν καταλαβα χριστό αλλα ειχε να κανει με το αν ειναι δυσκολο να συνδιαστει η δουλεια με αναζοωγόνηση(νομιζω)και εκει τα πηγα χαλια γιατι ελεγα ενα σωρο ασχετε και μετα μου ειπε ενα ρητό που στα ελληνικα ειναι αυτο που λεμε εμεις "η πολλη δουλεια τρώει τον αφέντη"και μου ειπε να της πω τι νομιζω οτι σημαίνει και τελος με ρώτησε για το τι θα κανω το καλοκαίρι...
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα

mastermind91

Μαθητής Γ' λυκείου

H mastermind91 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 24 μηνύματα.

H mastermind91 έγραψε: στις 19:51, 04-05-08:

Εγώ έδινα την Παρασκευή 4:45 προφορικά.Η εικόνα ήταν δύσκολη να καταλάβεις από τι είναι.Πάντως με λίγη βοήθεια από την εξετάστρια το βρήκα.Ήταν σχετικά με home-schooling και το θέμα γενικά είχε σχέση με το σχολείο από απόσταση,με τη μόρφωση των ενηλίκων,το σχολείο μέσω υπολογιστών,με καθηγητές από βίντεο,διαφορές ιδιωτικών από τα δημόσια σχολεία κλπ

Chemwizard (Γιάννης)

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής σε Χημεία Τροφίμων - εκπα και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,849 μηνύματα.

O Chemwizard "Science, bitch!" έγραψε: στις 19:53, 04-05-08:

Εγώ πάντα τα πήγαινα πολύ καλά,κι αυτό γιατί εκανα τους εξεταστες να γελάνε και ξεχνούσαν πως δίναμε εξετάσεις.

PS:Περιμένω να ακούσω πως τα πήγατε.

Garret

Καθηγητής

Ο Garret αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 39 ετών , Καθηγητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 45 μηνύματα.

O Garret έγραψε: στις 00:18, 10-05-08:

Αρχική Δημοσίευση από eirini
λοιπον,μου εδειξε μια εικονα που ηταν ενας και ψάρευε σε ενα πάρκο και με ρώτησε πως νιώθει και αν θεωρήται recreation αυτο που κανει,μετα με ρωτησε τι ξεχωριστο εχει ο τοπος μου που να προσφέρει αναζωογόνηση και διασκέδαση,πως προτιμουν να διασκεδάζουν οι νεοι σημερα,μου εκανε μια ερώτηση που δν καταλαβα χριστό αλλα ειχε να κανει με το αν ειναι δυσκολο να συνδιαστει η δουλεια με αναζοωγόνηση(νομιζω)και εκει τα πηγα χαλια γιατι ελεγα ενα σωρο ασχετε και μετα μου ειπε ενα ρητό που στα ελληνικα ειναι αυτο που λεμε εμεις "η πολλη δουλεια τρώει τον αφέντη"και μου ειπε να της πω τι νομιζω οτι σημαίνει και τελος με ρώτησε για το τι θα κανω το καλοκαίρι...
Παιδιά, μη ξεχνάτε κάτι σημαντικό. Μπορείτε να ρωτήσετε για επεξηγήσεις αν δεν έχετε καταλάβει κάτι. ΔΕΝ σας κόβουν βαθμούς, κανείς δε μπορεί να έχει γνώσεις για τα πάντα. Η ακόμη και αν δε καταλαβαίνετε τι ακριβώς σας είπαν λόγω έλλειψης λεξιλογίου, μπορείτε κάλλιστα να αποκριθείτε:

"Could you please repeat/paraphrase/clarify? I'm afraid I am not quite sure I understood....etc.."

Ή ρωτήστε σχετικά με αυτό που πρέπει να απαντήσετε, γενικά ζητείστε διευκρινίσεις, εξάλλου και στη πραγματική ζωή συχνά δε καταλαβαίνουμε τι ακριβώς θέλει να πει κάποιος, ακόμα και στα ελληνικά

Ακόμα και αν πάρετε κάποιους αρνητικούς πόντους για την έλλειψη λεξιλογίου, είναι πολύ καλύτερα να ζητήσετε διευκρινίσεις, παρά να συνεχίσετε να μιλάτε χωρίς να είστε βέβαια για τι ακριβώς μιλάτε και αν καταλάβατε σωστά

Το βασικότερο πάντως που εξετάζεται στα προφορικά είναι η ικανότητα σας να μιλάτε, η ροή του λόγου.

Ειδικά στο Michigan, δείχνουν μεγάλη επιείκεια πάντως, οπότε μην ανησυχείτε

Υ.Γ επίσης, προσπαθείστε να χαμογελάτε και να δείχνετε ορεξάτοι όπως ο Γιάννης πιο πάνω

Avicii (Υπόλυττος Βρεττός)

Περιβόητο Μέλος

Ο Υπόλυττος Βρεττός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Αιγάλεω (Αττική). Έχει γράψει 1,463 μηνύματα.

O Avicii there's no going back έγραψε: στις 16:54, 16-07-09:

Το επίσημο thread των εξετάσεωd ν.
1
1

teol20

Επιφανές Μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 9,425 μηνύματα.

O teol20 αφού χασμουρήθηκε έγραψε: στις 16:55, 16-07-09:

Μου έκλεψες την αποκλειστικότητα...

antonis21

Φοιτητής

Ο antonis21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Γλυκά Νερά (Αττική). Έχει γράψει 207 μηνύματα.

O antonis21 έγραψε: στις 20:54, 29-07-09:

για οσους απετυχαν τον Μαη και για οσους δινουν πρωτη φορα γνωριζει κανεις τι ημερομηνια ακριβως πεφτουν οι γραπτες εξετασεις?

teol20

Επιφανές Μέλος

O teol20 αφού χασμουρήθηκε έγραψε: στις 22:28, 29-07-09:

28/11/2009 οι επομενες εξετασεις...
175 ευρω τα fees...
1/09-2/10 the applications...

choice (Μαρια)

Φοιτητής

H Μαρια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 282 μηνύματα.

H choice έγραψε: στις 22:56, 29-07-09:

Αρχική Δημοσίευση από teol20
28/11/2009 οι επομενες εξετασεις...
175 ευρω τα fees...
1/09-2/10 the applications...
το ακριβιναν???

καταλαβα,λενε τετοια εξυπιρετηση πρεπει να πληρωνομαστε καλα...ελεος(????!!!!)

teol20

Επιφανές Μέλος

O teol20 αφού χασμουρήθηκε έγραψε: στις 22:58, 29-07-09:

Οχι 175 ηταν και τωρα τον Μαιο...

Αλλα με εξυπηρετηση γαιδουριού ούτε 10 δεν αξίζουν...

choice (Μαρια)

Φοιτητής

H Μαρια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 282 μηνύματα.

H choice έγραψε: στις 23:29, 29-07-09:

Αρχική Δημοσίευση από teol20
Οχι 175 ηταν και τωρα τον Μαιο...

Αλλα με εξυπηρετηση γαιδουριού ούτε 10 δεν αξίζουν...
οχι το λοουερ ηταν 150 .....ειμαι σιγουρη το ειδα στην αποδειξη.....καλη αντοχη σε αυτους που θα δωσουν

teol20

Επιφανές Μέλος

O teol20 αφού χασμουρήθηκε έγραψε: στις 23:30, 29-07-09:

Ααα για το Lower λες?
Ααα ναι 150 ειναι και τον Δεκεμβριο!

choice (Μαρια)

Φοιτητής

H choice έγραψε: στις 23:33, 29-07-09:

οκ!!!!ειπα μηπως μου καναν εκπτωση επειδη πηγα για 2η φορα.....

teol20

Επιφανές Μέλος

O teol20 αφού χασμουρήθηκε έγραψε: στις 23:38, 29-07-09:

Ναι καλά...
Δεν χανουν αυτοι ωρα να τα ξαναρπάξουν με τίποτα...

Efthymios1 (Μακης)

Μαθητής Α' λυκείου

Ο Μακης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών , Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 189 μηνύματα.

O Efthymios1 έγραψε: στις 16:00, 31-07-09:

+1. Καλη τυχη προκαταβολικα σε ολα τα παιδια που θα δωσουν. Με λιγο vocabulary και εξασκηση δν θα εχετε κανενα problem!!!

teol20

Επιφανές Μέλος

O teol20 αφού χασμουρήθηκε έγραψε: στις 21:30, 31-07-09:

Ακριβως!
Και Practice Makes Perfect!

teol20

Επιφανές Μέλος

O teol20 αφού χασμουρήθηκε έγραψε: στις 13:46, 06-08-09:

Για πειτε τωρα καλα μου παιδια ποιοι σκοπευουν να δωσουν;

GetOuttaMyWay (Johnson)

Φοιτητής

Ο Johnson αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Άλλο . Έχει γράψει 1,677 μηνύματα.

O GetOuttaMyWay ++ έγραψε: στις 21:05, 06-08-09:

πολλοι...

teol20

Επιφανές Μέλος

O teol20 αφού χασμουρήθηκε έγραψε: στις 21:42, 06-08-09:

Πολλοι ΟΚ αλλα ποιοι;

cardoso

Μαθητής Β' λυκείου

Ο cardoso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών και Μαθητής Β' λυκείου . Έχει γράψει 97 μηνύματα.

O cardoso έγραψε: στις 22:46, 06-08-09:

ρε καμενοι ελεος πια....καθιστε να ξεπερασουμε το σοκ της αποτυχιας πρωτα και βλεπουμε μεχρι το νοεμβρη...εγω θα δωσω νοεμβρη μαλλον....ξανα μανα τα ιδια...ας προσεχα θα μου πειτε

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια