Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης

Το iSchool είναι η μεγαλύτερη μαθητική διαδικτυακή κοινότητα με 69,167 εγγεγραμμένα μέλη και 2,484,346 μηνύματα σε 79,246 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το iSchool άλλα 441 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool!

Εγγραφή Βοήθεια

[12/06/2019] Φυσική Ο. Π. Θετικών Σπουδών

jj!

Συντονιστής

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 5,261 μηνύματα.

O jj! έγραψε: στις 20:04, 11-06-19:

Οι πανελλήνιες εξετάσεις για το 2019 συνεχίζονται την Τετάρτη 12/06 με το δεύτερο μάθημα βαρύτητας της Ο.Π. Θετικών Σπουδών: τη Φυσική.

Καλή επιτυχία και καθαρό μυαλό σε όλους τους υποψηφίους!

Για γενικές συζητήσεις προτιμήστε το θέμα Πανελλήνιες 2019. Για ό,τι αφορά τη Φυσική (πώς τα πήγατε, τι απαντήσεις δώσατε, προβληματισμοί για το μάθημα κτλ), αυτό το θέμα είναι το πλέον κατάλληλο.

Το θέμα θα παραμείνει κλειστό και θα ξεκλειδωθεί αύριο το πρωί, όπου και θα προστεθούν τα θέματα και οι ενδεικτικές απαντήσεις σε αυτά από διάφορα φροντιστήρια!

Σημείωση συντονιστών: Επειδή τις ημέρες των εξετάσεων τα μηνύματα θα είναι πολυάριθμα, παρακαλούνται τα μέλη, αν εντοπίσουν κάποιο μήνυμα που αντιβαίνει στους όρους χρήσης του forum, να το αναφέρουν στους συντονιστές μέσω της χρήσης του συστήματος αναφοράς μηνύματος. Υπενθυμίζουμε ότι η αναφορά γίνεται πατώντας το κουμπί στο κάτω μέρος των μηνυμάτων.

Θέματα
Απαντήσεις (Φροντιστήρια Κελάφας)

Προηγούμενα μαθήματα:
07/06/2019Νεοελληνική Γλώσσα Γενικής Παιδείας
10/06/2019Μαθηματικά Ο.Π. Θετικών Σπουδών & Σπουδών Οικονομίας και Πληροφορικής
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη jj! : 13-06-19 στις 21:17.
1
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

Himela

Συντονίστρια

H Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 14,919 μηνύματα.

H Himela σ' όποιον αρέσουμε... έγραψε: στις 12:02, 12-06-19:

ΠΑΝΕΛΛΑΔΙΚΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ Γ ́ ΤΑΞΗΣ ΗΜΕΡΗΣΙΟΥ ΓΕΝΙΚΟΥ ΛΥΚΕΙΟΥ
ΤΕΤΑΡΤΗ 12 ΙΟΥΝΙΟΥ 2019
ΕΞΕΤΑΖΟΜΕΝΟ ΜΑΘΗΜΑ:ΦΥΣΙΚΗ ΠΡΟΣΑΝΑΤΟΛΙΣΜΟΥ
Παράθεση

Marjoriee26

Φοιτητής

H Marjoriee26 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Δημόσιας Υγείας και Κοινοτικής Υγείας Παν. Δυτ. Αττικής (Αιγάλεω) . Έχει γράψει 442 μηνύματα.

H Marjoriee26 έγραψε: στις 12:14, 12-06-19:

Πολύ ωραία θέματα... Έχουν κάνει ένα ωραίο πέρασμα από όλα τα κεφάλαια!
Θέλουν λιγο προσοχή τα ερωτήματα μόνο!
Περιμένουμε και τις απόψεις των παιδιών που έγραψαν.
Προσωπικά αν έπεφταν αυτά τα θέματα πέρσι θα είχα γράψει αρκετά καλυτερα ....
2
Παράθεση

damn

Περιβόητο Μέλος

Ο damn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών . Έχει γράψει 1,396 μηνύματα.

O damn έγραψε: στις 12:26, 12-06-19:

δυσκολα πρεπει να ηταν τα θεματα απο μια ματια που τους εριξα και παρα πολλα κιολας
Παράθεση

Zorze

Νεοφερμένος

Ο Zorze αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 19 ετών και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 4 μηνύματα.

O Zorze έγραψε: στις 13:05, 12-06-19:

Προσωπικά τα θέματα μου φάνηκαν ίδιας δυσκολίας με τα περσινά. Είναι με σαφήνεια διατυπωμένα, έχουν την απαιτούμενη κλιμάκωση που χρειάζεται και το πιο σημαντικό έχουν καλύψει όλο το μέρος της ύλης. Μπράβο στην επιτροπή.
Παράθεση

seferhs2001

Φοιτητής

Ο seferhs2001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 18 ετών , Φοιτητής του τμήματος Φυσικοθεραπείας Παν. Δυτ. Αττικής (Αιγάλεω) και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 202 μηνύματα.

O seferhs2001 έγραψε: στις 13:23, 12-06-19:

Τα θέματα ήταν ό,τι να ναι, πραγματικά... Πάρα πολλά, δεν ξέρω αν κάποιος θα τα κατάφερνε σε 3 ώρες όλα... Εγώ προσωπικά δεν τα πρόλαβα. Και το Β3 πολύ δύσκολο. Γ θέμα γελοίο. Δ λίγο απαιτητικό, αλλά όχι κάτι ουαου
Παράθεση

Galaxy

Φοιτητής

H Galaxy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και Φοιτητής του τμήματος Βιολογίας ΕΚΠΑ (Αθήνα) . Έχει γράψει 348 μηνύματα.

H Galaxy έγραψε: στις 13:35, 12-06-19:

Τα α οκ, κλασικα. Β1, Β2 ευκολα. Το Β3 δεν προλαβα ποτε να το τελειωσω, αλλα και να μου εδιναν κι αλλο χρονο μαλλον δεν θα το εβρισκα γιατι ειχα μπερδευτει απιστευτα. Το Γ οκ, ομορφο. Το Δ ξεκινησε πολυ ομορφα, μετα μας το χαλασε στο Δ3. Κατι καπου εχασα, καπου σκαλωσα μαλλον, οποτε πηρε η μπαλα και τα υπολοιπα ερωτηματα που χρειαζοταν ο χρονος του Δ3, οποτε το πηγα ψιλοτυφλα και εγραψα απλα τους τυπους...

Γενικα ο χρονος ΔΕΝ εφτανε. Το Β2 απο μονο του ηταν σαν μινι ασκηση, ειχε να κανεις πολλα. Και το Δ.
Παράθεση

seferhs2001

Φοιτητής

Ο seferhs2001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 18 ετών , Φοιτητής του τμήματος Φυσικοθεραπείας Παν. Δυτ. Αττικής (Αιγάλεω) και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 202 μηνύματα.

O seferhs2001 έγραψε: στις 13:36, 12-06-19:

Αρχική Δημοσίευση από Galaxy
Τα α οκ, κλασικα. Β1, Β2 ευκολα. Το Β3 δεν προλαβα ποτε να το τελειωσω, αλλα και να μου εδιναν κι αλλο χρονο μαλλον δεν θα το εβρισκα γιατι ειχα μπερδευτει απιστευτα. Το Γ οκ, ομορφο. Το Δ ξεκινησε πολυ ομορφα, μετα μας το χαλασε στο Δ3. Κατι καπου εχασα, καπου σκαλωσα μαλλον, οποτε πηρε η μπαλα και τα υπολοιπα ερωτηματα που χρειαζοταν ο χρονος του Δ3, οποτε το πηγα ψιλοτυφλα και εγραψα απλα τους τυπους...

Γενικα ο χρονος ΔΕΝ εφτανε. Το Β2 απο μονο του ηταν σαν μινι ασκηση, ειχε να κανεις πολλα. Και το Δ.
Κι εγώ το ίδιο!
Παράθεση

Jim_Pap (Δημήτρης)

Φοιτητής

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 18 ετών και Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών και Μηχανικών Υπολογιστών ΔΠΘ (Ξάνθη) . Έχει γράψει 147 μηνύματα.

O Jim_Pap έγραψε: στις 13:53, 12-06-19:

ΠΑΝΩΛΕΘΡΙΑ αυτό έχω να πω.Το 15 θεωρείται άριστα
3
Παράθεση

seferhs2001

Φοιτητής

O seferhs2001 έγραψε: στις 13:59, 12-06-19:

Το Β3 το έκανε κανείς;;
Παράθεση

Alexismicro

Νεοφερμένος

Ο Alexismicro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 18 ετών . Έχει γράψει 54 μηνύματα.

O Alexismicro έγραψε: στις 14:01, 12-06-19:

Κανένας !! Πηρα λαθος για κατακόρυφο επιπεδο............. ολα τα αλλα ευτυχως καλα ..(ελπίζω)
1
Παράθεση

Νίκοs

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο Νίκοs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 18 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 109 μηνύματα.

O Νίκοs έγραψε: στις 14:01, 12-06-19:

Δεν ξέρω αν ήταν εύκολα ή δύσκολα
Έχασα ένα Α από βλακεία
Έχασα το Β3 τελικά δεν υπήρχε έργο βάρους όπως νόμιζα
Θέμα Γ κλασσικό
Το Δ2 το έχασα. Έντόπισα το λάθος αλλά δεν είχα χρόνο να το διορθώσω, αρκετές σχέσεις! Δ3 βρήκα το χρόνο αλλά δεν πρόσθεσα το t1 μετά για να βρω τον συνολικό, έπρεπε να βρούμε ολικό χρόνο;
Δ3,Δ4,Δ5 δεν ήταν κάτι το τρομερό
1
Παράθεση

Dhmhtrhs1311

Νεοφερμένος

Ο Dhmhtrhs1311 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 19 ετών . Έχει γράψει 42 μηνύματα.

O Dhmhtrhs1311 έγραψε: στις 14:10, 12-06-19:

τι θεματα ήταν αυτά ρε παιδια στην φυσική..απαιτητικά και απαιτούσαν πολύ χρόνο..πιστεύω είμαι 9-10..προσωπικα νιώθω καλά με βάση την δυσκολία των θεματων..Καλή συνέχεια να έχουμε
4
Παράθεση

Jim_Pap (Δημήτρης)

Φοιτητής

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 18 ετών και Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών και Μηχανικών Υπολογιστών ΔΠΘ (Ξάνθη) . Έχει γράψει 147 μηνύματα.

O Jim_Pap έγραψε: στις 14:13, 12-06-19:

Αρχική Δημοσίευση από Dhmhtrhs1311
τι θεματα ήταν αυτά ρε παιδια στην φυσική..απαιτητικά και απαιτούσαν πολύ χρόνο..πιστεύω είμαι 9-10..προσωπικα νιώθω καλά με βάση την δυσκολία των θεματων..Καλή συνέχεια να έχουμε
Ακριβως το ιδιο πιστευω. Ελπιζω σε κατακορυφη μειωση βασεων
1
Παράθεση

Dhmhtrhs1311

Νεοφερμένος

Ο Dhmhtrhs1311 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 19 ετών . Έχει γράψει 42 μηνύματα.

O Dhmhtrhs1311 έγραψε: στις 14:14, 12-06-19:

Τι θέματα ήταν αυτά ρε παιδια στην φυσική..απαιτητικά και ηθελαν πολυ χρονο..Είμαι στο 9-10 και προσωπικά νιώθω καλά με βάση την δυσκολία του θεματων..Καλή μας συνέχεια☺
1
Παράθεση

Agnwsth

Φοιτητής

H Agnwsth αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 18 ετών και Φοιτητής του τμήματος Μηχανολόγων Μηχανικών ΕΜΠ (Αθήνα) . Έχει γράψει 429 μηνύματα.

H Agnwsth έγραψε: στις 14:14, 12-06-19:

Με φώτισε ο θεός και είδα τελικά ότι το Β3 είναι οριζόντιο 10' πριν δώσω την κόλλα. Δεν έκανα Δ2,Δ5 ... Το Δ5 δεν το ήξερα και το Δ2 είχα βάλει ότι ο κύλινδρος περιστρέφεται ανάποδα από την κανονική φορά που περιστρέφεται και δεν μου βγήκε... Γενικά, Α, Β,Γ θέμα σωστό. Φοβάμαι ότι λόγο του λάθους στο Δ2 με τις λάθος περιστροφές πήρε το Δ3 η μπάλα. Θα δείξει. Το Δ δεν ήταν πολύ δύσκολο, θα το έχουν λύσει αρκετοί μαθητές φαντάζομαι.
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Agnwsth : 12-06-19 στις 14:23.
3
Παράθεση

Dhmhtrhs1311

Νεοφερμένος

O Dhmhtrhs1311 έγραψε: στις 14:16, 12-06-19:

Αρχική Δημοσίευση από Αρχική δημοσίευση απηό: Jim_Pap
Ακριβως το ιδιο πιστευω. Ελπιζω σε κατακορυφη μειωση βασεων
θα πέσουν πιστεύω σίγουρα..Γιατί και τα μαθηματικά δεν ήταν πολύ πιο εύκολα από περσυ..Ήταν λίγο πιο εύκολα. .Σε αντίθεση με την φυσική που έχει μεγάλη διαφορά με περσυ..Μαζί με την αύξηση των εισακτέων και την υπαρξη λιγότερων υποψηφίων όλα δείχνουν μείωση βάσεων
1
Παράθεση

Jim_Pap (Δημήτρης)

Φοιτητής

O Jim_Pap έγραψε: στις 14:20, 12-06-19:

Γιατι δεν μπορουσαν να κανουν ενα καλυτερο σχημα στο Β3 ρε γαμωτο; Να φαινεται για παραδειγμα ενα ορθογονιο απο πισω.

Αρχική Δημοσίευση από Agnwsth
Με φώτισε ο θεός και είδα τελικά ότι το Β3 είναι οριζόντιο 10' πριν δώσω την κόλλα. Δεν έκανα Δ2,Δ5 ... Το Δ5 δεν το ήξερα και το Δ2 είχα βάλει ότι ο κύλινδρος περιστρέφεται ανάποδα από την κανονική φορά που περιστρέφεται και δεν μου βγήκε... Γενικά, Α, Β,Γ θέμα σωστό. Φοβάμαι ότι λόγο του λάθους στο Δ3 με τις λάθος περιστροφές πήρε το Δ3 η μπάλα. Θα δείξει. Το Δ δεν ήταν πολύ δύσκολο, θα το έχουν λύσει αρκετοί μαθητές φαντάζομαι
Μπραβο!! Απο οσο πιστευω θα βγαλεις αρκετα μορια!
1
Παράθεση

Agnwsth

Φοιτητής

H Agnwsth αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 18 ετών και Φοιτητής του τμήματος Μηχανολόγων Μηχανικών ΕΜΠ (Αθήνα) . Έχει γράψει 429 μηνύματα.

H Agnwsth έγραψε: στις 14:23, 12-06-19:

Πιστεύω ότι το λάθος είναι δικό μας διότι λέει ξεκάθαρα " οριζόντιο επίπεδο".. Απλά δεν δίνουμε την κατάλληλη προσοχή.. Εγώ καταλάθος το είδα.. Πάλι καλά, θα με δείρει ο φυσικός το απόγευμα. Από ηλιθιότητα έχασα πολλές μονάδες. Κρίμα.
2
1
Παράθεση

Galaxy

Φοιτητής

H Galaxy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και Φοιτητής του τμήματος Βιολογίας ΕΚΠΑ (Αθήνα) . Έχει γράψει 348 μηνύματα.

H Galaxy έγραψε: στις 14:36, 12-06-19:

Πωπω, τραγικη απροσεξια αυτη στο Β3, το εχασαν ΠΑΑΡΑ πολλα παιδια. Κατι αντιστοιχο του περσινυο Α4 με την πιεση... αν δεν διαβαζεις την εκφωνηση καλα, παει. Και ρε φιλε, τοσο δυσκολο ειναι να μας πουν οτι στο σχημα φαινεται η κατοψη?
4
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια