Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης

Το iSchool είναι η μεγαλύτερη μαθητική διαδικτυακή κοινότητα με 69,172 εγγεγραμμένα μέλη και 2,484,446 μηνύματα σε 79,254 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το iSchool άλλα 415 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool!

Εγγραφή Βοήθεια

Κλειστό Θέμα

Το παρόν θέμα είναι κλειδωμένο! Δεν μπορείτε να απαντήσετε σε αυτό.

Πώς λειτουργεί η Γ' Λυκείου;

Alex_t (Αλέξανδρος)

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 19 ετών , Φοιτητής του τμήματος Φιλολογίας (ΑΕΙ/Αθήνα) και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 1,292 μηνύματα.

O Alex_t έγραψε: στις 14:59, 29-12-17:

Γ’ Γενικού Λυκείου
  • Πρέπει υποχρεωτικά να ακολουθήσω την ίδια ομάδα προσανατολισμού και στην τρίτη λυκείου;

• Ποια μαθήματα περιλαμβάνει το πρόγραμμα της τρίτης λυκείου;

• Ποια μαθήματα εξετάζονται γραπτώς στις απολυτήριες εξετάσεις του Μαΐου;

Σύνδεσμοι χρήσιμων θεμάτων:
  • Έχω απορία σε μια άσκηση!
Για οποιοδήποτε μάθημα Γενικής Παιδείας ή Επιλογής μπορείς να απευθυνθείς στο αντίστοιχο θέμα της σχετικής υποκατηγορίας.

Για κάποιο από τα μαθήματα του Προσανατολισμού Ανθρωπιστικών Σπουδών μπορείς να απευθυνθείς στο αντίστοιχο θέμα της σχετικής υποκατηγορίας.

Για κάποιο από τα μαθήματα του Προσανατολισμού Θετικών Σπουδών μπορείς να απευθυνθείς στο αντίστοιχο θέμα της σχετικής υποκατηγορίας.

Για κάποιο από τα μαθήματα του Προσανατολισμού Σπουδών Οικονομίας και Πληροφορικής μπορείς να απευθυνθείς στο αντίστοιχο θέμα της σχετικής υποκατηγορίας. (**)

Μπορείς, ακόμη, να συμβουλευτείς το υλικό που υπάρχει στη βιβλιοθήκη του iSchool!
  • Χρειάζομαι πληροφορίες σχετικά με τις Πανελλαδικές Εξετάσεις!
Μπορείς να απευθυνθείς σε κάποιο θέμα της σχετικής υποκατηγορίας ή ακόμη και να ανοίξεις ένα νέο, εάν δε βρίσκεις αυτό που ζητάς.

(**) Σημείωση: Τα θέματα που αφορούν το μάθημα της Ανάπτυξης Εφαρμογών σε Προγραμματιστικό Περιβάλλον (ΑΕΠΠ) βρίσκονται στην υποκατηγορία του Προσανατολισμού Σπουδών Οικονομίας και Πληροφορικής και όχι στην υποκατηγορία του Προσανατολισμού Θετικών Σπουδών, παρά το γεγονός ότι είναι μάθημα κοινό στις δυο ομάδες προσανατολισμού. Αντίστοιχα, τα θέματα που αφορούν τα Μαθηματικά Προσανατολισμού βρίσκονται στην υποκατηγορία του Προσανατολισμού Θετικών Σπουδών, ενώ τα θέματα που αφορούν την Ιστορία και την Κοινωνιολογία Προσανατολισμού βρίσκονται στην υποκατηγορία του Προσανατολισμού Ανθρωπιστικών Σπουδών. Τέλος, τα θέματα που αφορούν την παλιά Τεχνολογική Κατεύθυνση και τα μαθήματά της (Ηλεκτρολογία, Χημεία-Βιοχημεία, ΑΟΔΕ) βρίσκονται -κλειδωμένα- στην υποκατηγορία του Προσανατολισμού Σπουδών Οικονομίας και Πληροφορικής.
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Alex_t : 08-01-18 στις 01:56.
7
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια