Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης

Το iSchool είναι η μεγαλύτερη μαθητική διαδικτυακή κοινότητα με 68,635 εγγεγραμμένα μέλη και 2,466,062 μηνύματα σε 78,268 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το iSchool άλλα 339 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool!

Εγγραφή Βοήθεια

Ειδικές κατηγορίες & Μηχανογραφικά

AntonisR21

Φοιτητής

Ο AntonisR21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών , Φοιτητής του τμήματος Εφαρμοσμένης Πληροφορικής Μακεδονίας (Θεσσαλονίκη) και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 83 μηνύματα.

O AntonisR21 έγραψε: στις 12:14, 10-06-12:

Θα συμφωνήσω με τον cha0s είναι πάρα πολλοί που έχουν για παράδειγμα έναν αδερφό που σπουδάζει
και εντάσσονται στην κατηγορία "κοινωνικά κριτήρια",ενώ και στις περισσότερες σχολές οι θέσεις των "τρίτεκνων" είναι
περισσότερες από τις θέσεις των "κοινωνικών κριτηρίων"...
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

Polymnia

Διάσημο Μέλος

H Polymnia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 757 μηνύματα.

H Polymnia έγραψε: στις 14:34, 10-06-12:

Αρχική Δημοσίευση από cha0s
Καλύτερα τρίτεκνος παρά κοινωνικά κριτήρια. Σχολείο μου πχ υπάρχουν 40 παιδιά με κοινωνικά κριτήρια, και πολύ λίγοι τρίτεκνοι, γιατί σχεδόν όλοι μας έχουμε έναν αδερφό που σπουδάζει σε άλλη πόλη.
μμμ μου έδωσες πολύ καλή πληροφορία .Να 'σαι καλά!! και εγώ αυτό σκεφτόμουν αλλά ταυτόχρονα φέτος η μισή Ελλάδα έγιναν τρίτεκνοι(δεν το λεω με κακή πρόθεση)διοτι καταργήθηκε το όριο ηλικίας του μεγαλύτερου παιδιού.Έχω πελαγώσει και δε μπορώ να αποφασίσω τί να δηλώσω...απλώς δε θέλω να δω μετά οτι κόπηκα σε μια σχολή και να δω τις βασεις της κατηγοριας που δε δήλωσα , να διαπιστώσω οτι θα περνούσα και να χτυπώ τη κεφάλα μουυυ ..καταλαβαίνετε τί θέλω να πωω;;;; αλλα τί να πεις ...δε μπορούμε ναπροβλέψουμε τίποτα, σωστά;
Παράθεση

katsarida003

Φοιτητής

H katsarida003 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών και Φοιτητής του τμήματος Χημείας Θεσσαλονίκης . Έχει γράψει 54 μηνύματα.

H katsarida003 ouffff έγραψε: στις 16:42, 11-06-12:

σε μας έγινε το αντίθετο... όλοι τρίτεκνοι δήλωσαν -_- .. και από το σχολείο τους ωθούν κυρίως σε αυτή τηκατηγορία..
Αρχική Δημοσίευση από cha0s
Καλύτερα τρίτεκνος παρά κοινωνικά κριτήρια. Σχολείο μου πχ υπάρχουν 40 παιδιά με κοινωνικά κριτήρια, και πολύ λίγοι τρίτεκνοι, γιατί σχεδόν όλοι μας έχουμε έναν αδερφό που σπουδάζει σε άλλη πόλη.
Παράθεση

ορεστης12345

Φοιτητής

Ο ορεστης12345 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Πολιτικών Μηχανικών Θράκης (Ξάνθη) . Έχει γράψει 72 μηνύματα.

O ορεστης12345 έγραψε: στις 17:12, 11-06-12:

βεβαια ειμ κ κοινωνικα κριτηρια λογω αδερφου!!!!
Παράθεση

natasoula... (Νατάσα)

Μεταπτυχιακός φοιτητής

H Νατάσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Η/Υ (ΑΕΙ/Ξάνθη) . Έχει γράψει 1,493 μηνύματα.

H natasoula... έγραψε: στις 18:40, 11-06-12:

Παιδιά...Μήπως ξέρετε πώς μπορώ να μάθω πού κυμάνθηκαν πέρσι οι βάσεις για τις ειδικές κατηγορίες??Συγκεκριμένα για πολύτεκνους μ' ενδιαφέρει...Ξέρω ότι δεν πιάνω την πρώτη μου σχολή με τίποτα,κι έχω τρελαθεί που δεν έχω ιδέα για το πόσο λιγότερα μόρια χρειάζομαι από ειδική κατηγορία!
Παράθεση

catherine1994

Φοιτητής

H catherine1994 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 739 μηνύματα.

H catherine1994 έγραψε: στις 18:45, 11-06-12:

Αρχική Δημοσίευση από natasoula...
Παιδιά...Μήπως ξέρετε πώς μπορώ να μάθω πού κυμάνθηκαν πέρσι οι βάσεις για τις ειδικές κατηγορίες??Συγκεκριμένα για πολύτεκνους μ' ενδιαφέρει...Ξέρω ότι δεν πιάνω την πρώτη μου σχολή με τίποτα,κι έχω τρελαθεί που δεν έχω ιδέα για το πόσο λιγότερα μόρια χρειάζομαι από ειδική κατηγορία!
Εδώ
Παράθεση

mae19

Νεοφερμένος

H mae19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4 μηνύματα.

H mae19 έγραψε: στις 20:30, 20-06-12:

γεια σας!!!είμαι πρωτοετείς φοιτήτρια στην ιατρική λάρισας!επειδή όλα εδώ m πάνε στραβά k επειδή m λείπει ο παλιός καλός καιρός m τη παρέα m θέλω η πάω θεσσαλονίκη!!απότι κατάλαβα οι μεταγγραφές έχουν καταργηθεί και έτσι αποφάσισα να δώσω με το 10%..ωστόσο δη έχω καμια ελπίδα να περάσω..έχω περάσει με ειδική κατηγορια και απλά ήθελα η ρωτήσω(αν κάποιος γνωρίζει η m πει) αν μπορώ με τη ειδική κατηγορια των "τριτεκνων" να βάλω και κάποια άλλη όπως πχ το όριο εισοδήματος και t πιθανότητες έχω η περάσω help mee!!
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Εχέμυθη : 20-06-12 στις 20:40. Αιτία: Απαγορεύονται τα greeklish
1
Παράθεση

g1wrg0s (01001)

Επιφανές Μέλος

Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 8,563 μηνύματα.

O g1wrg0s Δεν υπάρχει δεν μπορώ, υπάρχει δεν θέλω! έγραψε: στις 20:33, 20-06-12:

Αν εισαι σιγουρη και το εχεις αποφασισει , τοτε η καλυτερη πηγη γι αυτο που θες ειναι το σαιτ του υπουργειου.
1
Παράθεση

Chris1993 (Χρήστος)

Πτυχιούχος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Οργάνωσης & Διοίκησης Επιχειρήσεων (ΟΠΑ/Αθήνα) . Έχει γράψει 4,677 μηνύματα.

O Chris1993 έγραψε: στις 20:37, 20-06-12:

Αρχικά θα ήθελα να σε ενημερώσω ότι απαγορεύονται τα greeklish
Όσο αφορά αυτό που ρωτάς, όχι δεν είναι δυνατή η χρήση πάνω από 1 ειδικής κατηγορίας.
[ εσύ φυσικά θα βάλεις των τριτέκνων ]

Από εκεί και περα σου εύχομαι καλή επιτυχία!
Παράθεση

mae19

Νεοφερμένος

H mae19 έγραψε: στις 20:44, 20-06-12:

Τότε συγνώμη για τ greeklish δεν το γνώριζα..ναι διάβασα στο site του υπουργείου για τις επιπλέον θέσεις αλλά αυτό που δεν γνωρίζω είναι τι ισχύει με τις βάσεις του 10%
Παράθεση

Chris1993 (Χρήστος)

Πτυχιούχος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Οργάνωσης & Διοίκησης Επιχειρήσεων (ΟΠΑ/Αθήνα) . Έχει γράψει 4,677 μηνύματα.

O Chris1993 έγραψε: στις 20:45, 20-06-12:

Τι εννοείς?
Παράθεση

mae19

Νεοφερμένος

H mae19 έγραψε: στις 20:51, 20-06-12:

Για αυτούς που δίνουν με το 10% φέτος ισχύουν οι βάσεις του 2011 ή του 2012?
Παράθεση

Johnnaousa

Φοιτητής

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών , Φοιτητής του τμήματος Βιοχημείας και Βιοτεχνολογίας Θεσσαλίας (Λάρισα) και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 13,939 μηνύματα.

O Johnnaousa τα λαθη επαναλαμβανονται έγραψε: στις 20:53, 20-06-12:

Αρχική Δημοσίευση από mae19
Για αυτούς που δίνουν με το 10% φέτος ισχύουν οι βάσεις του 2011 ή του 2012?
μα θα διαμορφωθούν νέες βάσεις για τις περσινές κοίτα τις βάσεις 10% 2011
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Johnnaousa : 13-08-12 στις 01:18.
Παράθεση

Athr

Φοιτητής

Ο Athr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών και Φοιτητής του τμήματος Μηχανικών Η/Υ και Πληροφορικής Πάτρας . Έχει γράψει 224 μηνύματα.

O Athr έγραψε: στις 22:39, 21-06-12:

Παιδια SOS, μολις ανακαλυψα οτι μπορω να κανω ειδικη κατηγορια τριτεκνους αντι για κοινωνικα κριτηρια (lol) και θα ηθελα να μου πειτε αν αξιζει να το αλλαξω γιατι αυριο ειναι τελευταια μερα της προθεσμιας και πρεπει να κανω τα χαρτια..Ειναι καλυτερα τριτεκνοι? Αν ναι ποσα περιπου μορια θα "κερδισω" με αυτη?
Παράθεση

nikosxdxd (Νίκος)

Φοιτητής

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών , Φοιτητής του τμήματος Νομικής (ΑΕΙ/Αθήνα) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,533 μηνύματα.

O nikosxdxd έγραψε: στις 22:51, 21-06-12:

Αρχική Δημοσίευση από Athr
Παιδια SOS, μολις ανακαλυψα οτι μπορω να κανω ειδικη κατηγορια τριτεκνους αντι για κοινωνικα κριτηρια (lol) και θα ηθελα να μου πειτε αν αξιζει να το αλλαξω γιατι αυριο ειναι τελευταια μερα της προθεσμιας και πρεπει να κανω τα χαρτια..Ειναι καλυτερα τριτεκνοι? Αν ναι ποσα περιπου μορια θα "κερδισω" με αυτη?
πιστευω καλυτερα τριτεκνοι ειναι μεγαλυτερο το ποσοστο...εγω τουλαχιστον τριτεκνους εβαλα
Παράθεση

Elisavet21 (Ελίσα)

Φοιτητής

H Ελίσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Στατιστικής και Ασφαλιστικής Επιστήμης Πειραιά . Έχει γράψει 435 μηνύματα.

H Elisavet21 remember me. έγραψε: στις 13:34, 23-06-12:

Όσον αφορά τους πολύτεκνους, χρειάζεται να δηλώσουμε κάπου σε ποια περιφέρεια είμαστε ειδική κατηγορία; Γιατί στο μηχανογραφικό δεν υπάρχει καμία σχετική επιλογή.
Παράθεση

Limoncello

Φοιτητής

H Limoncello αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 150 μηνύματα.

H Limoncello Real eyes,realize,real lies. έγραψε: στις 16:55, 23-06-12:

Αρχική Δημοσίευση από Elisavet21
Όσον αφορά τους πολύτεκνους, χρειάζεται να δηλώσουμε κάπου σε ποια περιφέρεια είμαστε ειδική κατηγορία; Γιατί στο μηχανογραφικό δεν υπάρχει καμία σχετική επιλογή.
Οχι,οι επιπλέον θέσεις ισχύουν σε όλη την Ελλάδα!
1
Παράθεση

Elisavet21 (Ελίσα)

Φοιτητής

H Ελίσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Στατιστικής και Ασφαλιστικής Επιστήμης Πειραιά . Έχει γράψει 435 μηνύματα.

H Elisavet21 remember me. έγραψε: στις 18:36, 23-06-12:

Αρχική Δημοσίευση από Limoncello
Οχι,οι επιπλέον θέσεις ισχύουν σε όλη την Ελλάδα!
Σε ευχαριστώ πάρα πολύ για την απάντηση σου ! Γιατί σήμερα που πήγα να κάνω ένα πρόχειρο μηχανογραφικό δε μου έβγαζε να επιλέξω την περιφέρεια που είμαι ειδική κατηγορία. Και ανησύχησα.
Παράθεση

Limoncello

Φοιτητής

H Limoncello αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 150 μηνύματα.

H Limoncello Real eyes,realize,real lies. έγραψε: στις 17:09, 24-06-12:

Αρχική Δημοσίευση από Elisavet21
Σε ευχαριστώ πάρα πολύ για την απάντηση σου ! Γιατί σήμερα που πήγα να κάνω ένα πρόχειρο μηχανογραφικό δε μου έβγαζε να επιλέξω την περιφέρεια που είμαι ειδική κατηγορία. Και ανησύχησα.
Τίποτα καλέ
1
Παράθεση

evi07larissa

Διάσημο Μέλος

H evi07larissa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 798 μηνύματα.

H evi07larissa έγραψε: στις 19:02, 26-06-12:

Παιδιά μία φίλη μου έχει 18.565 μόρια στο 3ο πεδίο και θέλει ιατρική. είναι τρίτεκνη. μπορεί να πέρασει ιατρική λάρισας ή πάτρας;;;
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Angelique. : 19-08-12 στις 22:12. Αιτία: Αφαίρεση χωρίου.
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια