Νέα μόδα στις σχολικές τσάντες

bisbirikos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο bisbirikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 53 ετών και επαγγέλεται Μουσικός. Έχει γράψει 812 μηνύματα.
https://www.pocket-lint.co.uk/news/news.phtml/9401/10425/American-kids-bullet-proof-backpacks.phtml
Την ιδέα είχαν γονείς από τη Βοστώνη οι οποίοι ανησυχούν για την ασφάλεια των παιδιών τους.
Περαστικά μας.
Ο Δυτικός πολιτισμός σε όλο του το μεγαλείο.
Άραγε, θήκη για το όπλο έχει?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Το κακό που είναι; Διαφόρων ειδών προιόντα βγαίνουν καθημερινά, δεν σημαίνει οτι αντιπροσωπεύουν όλο τον κόσμο και οτι όλοι θα τρέξουν να τα αγοράσουν. Telemarketing έχεις παρακολουθήσει ποτέ; :lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

suspiria

Διάσημο μέλος

Η ρόζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,065 μηνύματα.
Telemarketing έχεις παρακολουθήσει ποτέ; :lol:

Χα! Ιαπωνέζικη αγορά έχεις παρακολουθήσει ποτέ; :P:P

Γιατί σας ανυσηχούν όμως οι τσάντες με αλεξίσφαιρα, που στο κάτω κάτω ο σκοπός τους είναι η προστασία των παιδιών (όσο κουλή κι αν είναι η μέθοδος) και δε σας ανυσηχούν τα παντελόνια (της Levis νομίζω) με θήκη για ipod;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Χα! Ιαπωνέζικη αγορά έχεις παρακολουθήσει ποτέ; :P:P

Γιατί σας ανυσηχούν όμως οι τσάντες με αλεξίσφαιρα, που στο κάτω κάτω ο σκοπός τους είναι η προστασία των παιδιών (όσο κουλή κι αν είναι η μέθοδος) και δε σας ανυσηχούν τα παντελόνια (της Levis νομίζω) με θήκη για ipod;
Τι κακό έχουν τα παντελόνια με θήκη για iPod?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Τι κακό έχει ένα παντελόνι με θήκη ipod; :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bisbirikos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο bisbirikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 53 ετών και επαγγέλεται Μουσικός. Έχει γράψει 812 μηνύματα.
Το κακό που είναι; Διαφόρων ειδών προιόντα βγαίνουν καθημερινά, δεν σημαίνει οτι αντιπροσωπεύουν όλο τον κόσμο και οτι όλοι θα τρέξουν να τα αγοράσουν. Telemarketing έχεις παρακολουθήσει ποτέ; :lol:

Eχεις δικιο.
Θα πρεπει να αρχισουμε να ανησυχουμε οταν θα γινουν υποχρεωτικα στα σχολεια αυτα:

https://www.controlelectronic.com/Bullet proof VestPhoto.jpg
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Τα μαχαίρια πάντως κυκλοφορούν άνετα ανάμεσά μας. :X
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

provatooo

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η provatooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 276 μηνύματα.
παντως παιδια, πληροφοριακα, οι περισσοτεροι μαθητες χρησιμοποιουν τσαντες eastpak (αν το εγραψα σωστα:)).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
παντως παιδια, πληροφοριακα, οι περισσοτεροι μαθητες χρησιμοποιουν τσαντες eastpak (αν το εγραψα σωστα:)).

Γραφεις ευκολα πανω τους, και ειναι και της μοδας! Και δεν εχουν και της πολλες περιεργες θηκες κλπ... απλα πραγματα...

(προς αποφυγειν παρεξηγισεων, εγω εχω μια nike:P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Γραφεις ευκολα πανω τους, και ειναι και της μοδας! Και δεν εχουν και της πολλες περιεργες θηκες κλπ... απλα πραγματα...

Και η τιμή τους είναι διπλάσια απ' οποιαδήποτε άλλη σχολική τσάντα αν δε με απατά η μνήμη μου. :D

Εγώ πάντως στο σχολείο είχε μια κλασική στρατιωτική που ήταν της μόδας τόοοοοοοοοτε :redface: , μόνο που την είχα βάλει στη χλωρίνη και είχε γίνει κίτρινη. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Και η τιμή τους είναι διπλάσια απ' οποιαδήποτε άλλη σχολική τσάντα αν δε με απατά η μνήμη μου. :D

Εγώ πάντως στο σχολείο είχε μια κλασική στρατιωτική που ήταν της μόδας τόοοοοοοοοτε :redface: , μόνο που την είχα βάλει στη χλωρίνη και είχε γίνει κίτρινη. :D

Απο τιμες δεν ξερω...Εγω ειχα μια τσαντα απο οταν εμενα Σουηδια, μεχρι τωρα αντεχει, δεν το εχω σκευτει καν να παρω αλλη... Αλλα οπως ειπαμε ειναι τις μοδας...

Και εγω ειχα στο δημοτικο μια παραλαγη... Αλλα μου χαλασε γρηγορα το φερμουαρ:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kalypso

Περιβόητο μέλος

Η lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
παντως παιδια, πληροφοριακα, οι περισσοτεροι μαθητες χρησιμοποιουν τσαντες eastpak (αν το εγραψα σωστα:)).

ωωω ναι, θυμάμαι :inlove:

Έγώ είχα μία γαλάζια και είχα ξηλώσει το σηματάκι και την είχα ζωγραφίσει (είχα καλλιτεχνικές ανησυχίες ως παιδί κι εγώ) :redface:

Στην κασετίνα δε είχα κολλήσει κάτι ωραιότατες κονκάρδες "I am having a bad day so f... off"- πολύ ρεμπελοκατάσταση :redface::redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Κασετινα... Αυτο το πραγμα ποτε δεν το καταλαβα... ενταξη στο δημοτικο σαν παιδι και εγω, την εβαζε η μανα μες την τσαντα, απο το γυμνασιο και περα εχω ξεχασει την χρησιμοτιττα του... Και κατι παιδια που κουβαλανε κασετινες με 15 στυλους σε καθε χρομα, 5-6 μαρκαδορακια, 3 ξυστρες, 5 γομες, 3 μολιβια κλπ δεν τα καταλβενω... Βεβαια ευτιχος που υπαρχουν και δανιζομαι στυλο οταν τον εχω ξεχασει η εχει σπασει μες την τσαντα:P

Και back on topic, ξεχασα να σας πω οτι για τα σουηδικα εχω μια αλλη τσαντα... Ιδου:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πατστέλι

Νεοφερμένος

Η Σοφία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
η αλεξίσφαιρη τσάντα λες να έχει θήκη για i-pod ??
Να σας πω την αλήθεια μάλλον θα έπαιρνα στο παιδί μου αλεξίσφαιρη τσάντα αν το έστελνα σχολείο στην Αμερική.... Μην πω κιόλας οτι θα έπαιρνα και μια για μένα για να κοικλοφορώ το βράδυ στο δρόμο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Σιγα η τσαντα τι να κανει;... Να του παρεις αλεξισφερο γιλεκο νταξει, αλλα αλιξισφερη τσαντα γιατι; Κανουν ουτος η αλλος την ιδια δουλεια τα βιβλια μεσα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 7 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top