• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Σε τι εξετάσεις φαίνεται το κάπνισμα;

Niki46538

Νεοφερμένος

Η Niki46538 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Καπνιζα για 2 μηνες 5-6 τσιγαρα 2 φορες την εβδομαδα. θα παω αναγκαστικα να κανω εξετασεις για το σταδιο. σε καρδιολογο, παθολογο κλπ. εχω να κανω 1 μηνα τσιγαρο. δεν θα φανει πουθενά ετσι; :( :( :( :( :( :( :( :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Claire Rentfield

Περιβόητο μέλος

Η Βάσω. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Άνεργος/η και μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 6,051 μηνύματα.
Καπνιζα για 2 μηνες 5-6 τσιγαρα 2 φορες την εβδομαδα. θα παω αναγκαστικα να κανω εξετασεις για το σταδιο. σε καρδιολογο, παθολογο κλπ. εχω να κανω 1 μηνα τσιγαρο. δεν θα φανει πουθενά ετσι; :( :( :( :( :( :( :( :(
Τίποτα δεν θα φανεί, κάπνιζες ελάχιστα και όπως λες, έχεις να καπνίσεις ένα μήνα. Αλλά βρε κοριτσάκι μου, αφού θα ασχοληθείς με τον αθλητισμό τι το ήθελες το ρημαδοτσίγαρο; Κόψτο να πάει στα κομμάτια, στο λέω εγώ που είμαι καπνίστρια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fiona

Νεοφερμένος

Η Fiona αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Στις τοξολογικες ουρων φαινεται το καπνισμα?
Απαντηστε πλιζζζ δεν θελω να το μαθουν οι γονεις μου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,062 μηνύματα.
Στις τοξολογικες ουρων φαινεται το καπνισμα?
Απαντηστε πλιζζζ δεν θελω να το μαθουν οι γονεις μου

Στις ποιες;:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τσιγάρα σέρτικα

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στράτος :P αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,183 μηνύματα.
Στις ποιες;:confused:

τοξικολογικές εννοεί μάλλον. Και ας μην το αντιμετωπίζουμε ελαφρά τη καρδία. Για να την τρέχουν, 24 χρόνων γυναίκα, σε ιατροδικαστή, μάλλον η κατάσταση είναι ζόρικη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,062 μηνύματα.
τοξικολογικές εννοεί μάλλον. Και ας μην το αντιμετωπίζουμε ελαφρά τη καρδία. Για να την τρέχουν, 24 χρόνων γυναίκα, σε ιατροδικαστή, μάλλον η κατάσταση είναι ζόρικη

Σαφως,εχεις δικιο.Παντως δεν νομιζω να φαινεται.
Αλλα 24 γιατι να φοβασαι να το μαθουν οι γονεις σου ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τσιγάρα σέρτικα

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στράτος :P αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,183 μηνύματα.
Παντως δεν νομιζω να φαινεται.

(αν τα καταφέρει και δεν λυγίσει στην ανάκριση και δεν αυτοκαρφωθεί, ούτε και 'γω το νομίζω)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lilakos

Νεοφερμένος

Ο Lilakos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Καλησπέρα είμαι 15 χρόνων και καπνίζω περίπου ενάμιση χρόνο ( ας λείπουν τα σχόλια που λένε κοψτο και ότι κάνει κ
Κακό στην υγεία γιατί τα ξέρω πάρα πολύ καλά δική μου είναι η βλακεία που το κάνω ) σε περίπου 3-4 μερες θα κάνω γενικές εξετάσεις αίματος και ούρων και επειδή δεν θέλω να μάθουν οι γονείς μου ότι καπνίζω θέλω να σας ρωτήσω τώρα που έχω 3-4 μέρες από τις εξετάσεις αν καπνίζω θα φανεί ?
 

paskmak

Διάσημο μέλος

Ο paskmak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,493 μηνύματα.
Θα φανεί σε μερικά χρόνια όταν δεν θα σου σηκώνεται με τίποτα.
 

The Mountain

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο The Mountain αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 944 μηνύματα.
Ίσως υπάρχουν κάποιες ενδείξεις (πχ στον αιματοκρίτη), αλλά είναι αρκετά απίθανο να το συσχετίσουν απευθείας με το κάπνισμα. Μην αγχώνεσαι, η μέρα που θα σε καταλάβει η μαμά σου και θα στις βρέξει δεν ήρθε ακόμα.

Επίσης, προφανώς κόψε το τσιγάρο, αν καπνίζεις από τα 13 στα 20 δεν θα μπορείς να ανέβεις από το ισόγειο στον πρώτο.
 

Pepa52

Νεοφερμένος

Η Pepa52 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Γεια σας.Ηθελα να ρωτήσω ,στις εξετάσεις για τον θυρεοειδή (εννοώ υπερηχογράφημα)φαίνεται εάν καπνίζεις;Κάπνιζα για μικρό χρονικό διάστημα ,αλλά έχω σταματήσει από τον Φεβρουάριο.Πιστευετε θα φανεί κάτι;
 

paskmak

Διάσημο μέλος

Ο paskmak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,493 μηνύματα.
Όχι.
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,797 μηνύματα.
Δεν νομιζω .Σιγουρα θα κανει μπαμ αν δουν τους πνευμονες παντως
 

paskmak

Διάσημο μέλος

Ο paskmak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,493 μηνύματα.

Pepa52

Νεοφερμένος

Η Pepa52 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Αν καπνίζει για ελάχιστο διάστημα όπως είπε, τοτε ούτε καν εκει θα φανει.
κάπνιζα από τον Σεπτέμβριο μέχρι τον Φεβρουάριο ,αλλά όχι καθημερινά και πολύ.Συνολικα δηλαδή έχω τελειώσει δύο πακέτα περίπου.
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,797 μηνύματα.
Αν καπνίζει για ελάχιστο διάστημα όπως είπε, τοτε ούτε καν εκει θα φανει.
Πηγαινω πασο . Νταξ οπως ειπε 2 πακετα σε αυτο το διαστημα ειναι μικρο(εκτος και αν ειναι παθητικος καπνιστης :P ) . Αλλα ο ιατρος ας πουμε σε ακτινογραφια θα δει εναν εντελος φυσιολογικότατο πνευμονα?
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top