Εκμάθηση γλώσσας απο βιβλίο

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,382 μηνύματα.
Σκέφτομαι να πάρω κανένα βιβλίο εκμάθησης γλώσσας για ιταλικά. Αν κάτσω και διαβάσω τώρα το καλοκαίρι μέχρι τον Σεπτέμβριο και το βγάλω 2-3 φορές το βιβλίο, κάνω και ιδιαίτερα ή φροντ μετά για 1 χρόνο, πιστεύετε οτι θα μπορώ να δώσω για κανένα πτυχίο ή όχι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,382 μηνύματα.
no idea?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

apostolis_z6_32

Νεοφερμένος

Ο apostolis_z6_32 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 65 μηνύματα.
Εγω εχω παρει το <ιταλικη μέθοδος και γραμματική ανευ διδασκάλου> εχω και το λεξιλογιο απο ενα βιβλιο περιπου 3.000 λεξεις και το μαιο του 2014 θα δωσω το α2 απο το παλσο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,382 μηνύματα.
Εγω εχω παρει το <ιταλικη μέθοδος και γραμματική ανευ διδασκάλου> εχω και το λεξιλογιο απο ενα βιβλιο περιπου 3.000 λεξεις και το μαιο του 2014 θα δωσω το α2 απο το παλσο

Πόσο καιρό το διαβάζεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

apostolis_z6_32

Νεοφερμένος

Ο apostolis_z6_32 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 65 μηνύματα.
βασικα δν αρχισα ακομα .γτ μεχρι τελος ιουνιου εχω γερμανικα αρκετες ωρες και ετσι δν προλαβαινω..αλλα με υπομονη και επιμονη 8α το βγαλω ανετα νομιζω μεχρι το μαιο.. εγω προσωπικα δν το κανω τοσο για το πτυχιο οσο για το να αποκτησω καποιες γνωσεις ..πιστευω οτι αν σου αρεσει κατι το κανεις..πηγαινα 7 χρονια αγγλικα για να παρω ενα λοουερ με το ζορυ..γερμανικα πηγα γιατι το ηθελα ΕΓΩ σε 2.5 χρονια πηρα β1 και τωρα παω για γ1 ..πιστευω και στα ιταλικα που το κανω εξισου με χαρα οτι θα τα καταφερω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

A propos

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,664 μηνύματα.
Aν ξέρεις αγγλικά ή γαλλικά τότε τα ιταλικά τα μαθαίνεις αρκετά γρήγορα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top