Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αόρατος Χρήστης
Αναζήτηση στο iSchool!
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το iSchool είναι η μεγαλύτερη μαθητική διαδικτυακή κοινότητα με 67,559 εγγεγραμμένα μέλη και 2,432,321 μηνύματα σε 76,224 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το iSchool άλλα 376 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool!

Εγγραφή Βοήθεια

Κλειστό Θέμα

Το παρόν θέμα είναι κλειδωμένο! Δεν μπορείτε να απαντήσετε σε αυτό.

[27/5/2013] Μαθηματικά Κατεύθυνσης

Πώς θεωρείτε ότι τα πήγατε;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 103)
Άριστα 18-20
19
18,45%
Πολύ καλά 15-18
33
32,04%
Καλά 12-15
19
18,45%
Μέτρια 10-12
10
9,71%
Όχι καλά 5-10
18
17,48%
Καθόλου καλά 0-5
4
3,88%

dimitris001 (Δημήτρης)

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών , Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Η/Υ (ΑΕΙ/Ξάνθη) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 7,137 μηνύματα.

O dimitris001 έγραψε: στις 13:22, 27-05-13:

Ωραία θέματα....ναι ήταν δύσκολα και έκρυβαν πολλες παγίδες...ήταν αυξημένης δυσκολίας και μπορω να πω ότι όποιος δεν θυμόταν την τεχνική σε καποιο υποερώτημα λογω αγχους/πιεσης ή δεν του ερχοταν στο μυαλο πώς να το λυσει(γιατι εβαλαν και πραγματα που χρειαζοταν την πρωτοβουλια του υποψηφιου) θα ξεκινούσε το ντομινο της καταστραφής αφου ο χρονος θεωρω οτι ηταν πολυ περιορισμενος...

Υστερα από έναν χρόνο ακομα τα θυμάμαι και μπόρεσα να τα λύσω...
3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

Chris1993 (Χρήστος)

Πτυχιούχος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Οργάνωσης & Διοίκησης Επιχειρήσεων (ΟΠΑ/Αθήνα) . Έχει γράψει 4,677 μηνύματα.

O Chris1993 έγραψε: στις 13:24, 27-05-13:

Καλη επιτυχια σε ΑΕΠΠ και ΑΟΘ!!!
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

BILL4

Δραστήριο Μέλος

Ο BILL4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών . Έχει γράψει 305 μηνύματα.

O BILL4 έγραψε: στις 13:24, 27-05-13:

Αρχική Δημοσίευση από greg1995
Τα θεματα ηταν κλασικα θεματα των τελευταιων χρονων...Πιστευω για εναν καλα προετιμασμενο μαθητη δεν υοπηρχε προβλημα και πηγενες ανετα μεχρι το 18...
Τωρα για παραπανω θελει να το εχεις...Πιστευω κανα 16 πηρα(γαμω το Β3...).
Μη σου πω και για 20 πηγαινε ο καλα προετοιμασενος χαχαχα, το 80% που θα δειτε κατω απο 12 δεν ειχαν διαβασει τιποτα
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

Signor Positivo

Φοιτητής

Ο Signor Positivo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών και Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρονικών Μηχανικών (ΤΕΙ/Θεσσαλονίκη) . Έχει γράψει 136 μηνύματα.

O Signor Positivo talks in maths, buzzes like a fridge έγραψε: στις 13:27, 27-05-13:

Αρχική Δημοσίευση από greg1995
Τα θεματα ηταν κλασικα θεματα των τελευταιων χρονων...Πιστευω για εναν καλα προετιμασμενο μαθητη δεν υοπηρχε προβλημα και πηγενες ανετα μεχρι το 18...
Τωρα για παραπανω θελει να το εχεις...Πιστευω κανα 16 πηρα(γαμω το Β3...).
Ο καλά προετοιμασμένος πήγαινε άνετα μέχρι το 18; Για ξανασκέψου το.

Αρχική Δημοσίευση από Chris1993
Καλη επιτυχια σε ΑΕΠΠ και ΑΟΘ!!!
Εμείς που γράφουμε χημεία; Στο διάολο να πάμε;
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Signor Positivo : 27-05-13 στις 13:28. Αιτία: προσθήκη
7 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

HonoreDeBalzac

Φοιτητής

Ο HonoreDeBalzac αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών , Φοιτητής του τμήματος Άλλο και μας γράφει απο Βέλγιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 333 μηνύματα.

O HonoreDeBalzac έγραψε: στις 13:27, 27-05-13:

Πιστεύω ότι για ένα άτομο που ξέρει μαθηματικά , με αυτά τα θέματα έπιανε το 15αρι..
Πολύ έξυπνα , ίσως ο χρόνος να μην έφτανε για κάποιους για να τα λύσουν όπως επιθυμούσαν...
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

mitcaki07

Φοιτητής

H mitcaki07 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών και Φοιτητής του τμήματος Νοσηλευτικής Αθήνας . Έχει γράψει 16 μηνύματα.

H mitcaki07 έγραψε: στις 13:30, 27-05-13:

ναι και γι αυτο και εγω που διαβαζα ολο το χρονο δεν εγραψα ουτε βαση!
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

greg1995

Νεοφερμένος

Ο greg1995 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 24 μηνύματα.

O greg1995 έγραψε: στις 13:31, 27-05-13:

Αρχική Δημοσίευση από Signor Positivo
γιατι ρε φιλε? Εγω που πιστεβω ημουν καλα προετημασμενος χωρις να ειμαι κανα αστερι επιασα ενα 16 και μπροει και παραπανω..Εκτος απο β3 τα αλλα εβγαιναν
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη spy-ak : 27-05-13 στις 13:32. Αιτία: διόρθωση παράθεσης
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

giorgosklou

Δραστήριο Μέλος

Ο giorgosklou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 213 μηνύματα.

O giorgosklou έγραψε: στις 13:32, 27-05-13:

ναι το 14 το εφτανε καποιος με μπολικο διαβασμα
εγω ειμαι στο 13 περιπου χωρις πολυ διαβασμα
εχασα 1.5 στα 20 απο βλακεια
ελεος δλδ γαμωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωω
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

Θάλεια

Φοιτητής

H Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φυσικής Ιωαννίνων . Έχει γράψει 2,788 μηνύματα.

H Θάλεια έγραψε: στις 13:36, 27-05-13:

Τι έγινε μωρέ πάλι; Τα τσίμπησαν και τα μαθηματικά;

youhou (takis)

Δραστήριο Μέλος

Ο takis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών . Έχει γράψει 341 μηνύματα.

O youhou έγραψε: στις 13:38, 27-05-13:

Αρχική Δημοσίευση από dimitris001
Ωραία θέματα....ναι ήταν δύσκολα και έκρυβαν πολλες παγίδες...ήταν αυξημένης δυσκολίας και μπορω να πω ότι όποιος δεν θυμόταν την τεχνική σε καποιο υποερώτημα λογω αγχους/πιεσης ή δεν του ερχοταν στο μυαλο πώς να το λυσει(γιατι εβαλαν και πραγματα που χρειαζοταν την πρωτοβουλια του υποψηφιου) θα ξεκινούσε το ντομινο της καταστραφής αφου ο χρονος θεωρω οτι ηταν πολυ περιορισμενος...

Υστερα από έναν χρόνο ακομα τα θυμάμαι και μπόρεσα να τα λύσω...
το προβλημα στις πανελλαδικες δεν ειναι αν τα θεματα ειναι ωραια ή οχι.Ναι, συμφωνω και εγω οτι ηταν ωραια και αμα μου τα εδινες να τα λυσω πριν 15μερες θα πορωνομουν. Όμως τη στιγμη που γραφεις δε πορωνεσαι αλλα σκεφτεσαι: ρε γαμωτο δεν τα καταφερα στο β3 και ειμαι ακομα στο 2ο θεμα.Αυτο που θελω να πω ειναι οτι τελικα πρεπει να ορισουμε ποιος θελουμε να ειναι ο βαθμος δυσκολιας των θεματων για να ξερουν οι μαθητες τι εχουν να αντιμετωπισουν.
4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

_Ηρώ_

Δραστήριο Μέλος

H _Ηρώ_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 254 μηνύματα.

H _Ηρώ_ έγραψε: στις 13:41, 27-05-13:

Αρχική Δημοσίευση από Signor Positivo
Έχεις δίκιο...μέχρι το 19 έγραφε κάποιος άνετα..

mitcaki07

Φοιτητής

H mitcaki07 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών και Φοιτητής του τμήματος Νοσηλευτικής Αθήνας . Έχει γράψει 16 μηνύματα.

H mitcaki07 έγραψε: στις 13:42, 27-05-13:

+ οτι κατα την γνωμη μου...να εβαζαν δυσκολα θεματα στο 3 και τεταρτο θεμα...οχι και στο δευτεροοοοο!!!εμεις δηλαδη που πηγαιναμε για ενα 12 γτ να χαντακωθουμε ετσι ασχημα???

BILL4

Δραστήριο Μέλος

Ο BILL4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών . Έχει γράψει 305 μηνύματα.

O BILL4 έγραψε: στις 13:43, 27-05-13:

Αρχική Δημοσίευση από youhou
το προβλημα στις πανελλαδικες δεν ειναι αν τα θεματα ειναι ωραια ή οχι.Ναι, συμφωνω και εγω οτι ηταν ωραια και αμα μου τα εδινες να τα λυσω πριν 15μερες θα πορωνομουν. Όμως τη στιγμη που γραφεις δε πορωνεσαι αλλα σκεφτεσαι: ρε γαμωτο δεν τα καταφερα στο β3 και ειμαι ακομα στο 2ο θεμα.Αυτο που θελω να πω ειναι οτι τελικα πρεπει να ορισουμε ποιος θελουμε να ειναι ο βαθμος δυσκολιας των θεματων για να ξερουν οι μαθητες τι εχουν να αντιμετωπισουν.
+10000000

Timmy

Φοιτητής

Ο Timmy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών και Φοιτητής του τμήματος Πολιτικών Μηχανικών (ΕΜΠ/Αθήνα) . Έχει γράψει 120 μηνύματα.

O Timmy έγραψε: στις 13:48, 27-05-13:

Το Β3 είχε ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΔΟΥΛΕΙΑ.. Έπρεπε να πάς από τριγωνική και μετά από ότι νομίζω να λειτουργήσεις με μονοτονία.. Δε ξέρω..
Από το σχολείο μου ΚΥΡΙΟΛΕΚΤΙΚΑ δεν το έκανε κανένας(δεν αναφέρομαι σε 10-15 παιδιά, αλλά σε όλους)

Και συνειδητοποίησα ότι στο Δ2 αντί να βρώ λύση στην ανίσωση απλώς την απέδειξα... Αλλά όλα τα όλα μάλλον τα έχω σωστά..

giorgosklou

Δραστήριο Μέλος

Ο giorgosklou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 213 μηνύματα.

O giorgosklou έγραψε: στις 13:50, 27-05-13:

ναι οι μιγαδικοι επρεπε να βγαινουν ευκολα (σχετικα) κανονικα

Αρχική Δημοσίευση από Timmy
Το Β3 είχε ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΔΟΥΛΕΙΑ.. Έπρεπε να πάς από τριγωνική και μετά από ότι νομίζω να λειτουργήσεις με μονοτονία.. Δε ξέρω..
Από το σχολείο μου ΚΥΡΙΟΛΕΚΤΙΚΑ δεν το έκανε κανένας(δεν αναφέρομαι σε 10-15 παιδιά, αλλά σε όλους)

Και συνειδητοποίησα ότι στο Δ2 αντί να βρώ λύση στην ανίσωση απλώς την απέδειξα... Αλλά όλα τα όλα μάλλον τα έχω σωστά..
τριγωνικη εκανα κι εγω λιγο
αρα κατι θα παρω ε???
μια χαρα

Solmyr

Φοιτητής

Ο Solmyr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών και Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Η/Υ (ΑΕΙ/Ξάνθη) . Έχει γράψει 538 μηνύματα.

O Solmyr Πώς απενεργοποιώ αυτή τη μαλακία??!!!!!! έγραψε: στις 13:53, 27-05-13:

Εντάξει...Έχουμε ξεφύγει.Αυτά τα θέματα είναι ανεπίτρεπτα.Πραγματικά δεν έχω λόγια...
6 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

ΝΙΚΟΣ Σ.

Φοιτητής

Ο ΝΙΚΟΣ Σ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών , Φοιτητής του τμήματος Μονίμων Υπαξιωματικών Ναυτικού (Σ.Μ.Υ.Ν.) Γενική Σειρά και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 254 μηνύματα.

O ΝΙΚΟΣ Σ. έγραψε: στις 13:53, 27-05-13:

Δεν έκανα δ3,β3 και υπολογίζω 15.5-16.5 που με αφήνει αρκετά χαρούμενο. Τα θέματα ήταν υπερβολικά υπερβολικής δυσκολίας και αφήστε κάποιους να λένε για 18+. Σε λίγο θα μας πουν ότι με μιά ανάγνωση στο σχολικό το πρωί γράφεις άνετα 20άρι.
3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

nPb

Επιφανές Μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ολλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,198 μηνύματα.

O nPb έγραψε: στις 13:53, 27-05-13:

με αφορμή τα σημερινά θ-αίματα:

να πάνε στο διάολο όλοι

Παιδιά μην σας πάρει από κάτω! Επειδή δεν είναι ούτε η πρώτη αλλά ούτε η τελευταία φορά που γράφετε διαγώνισμα, ας συνεχίσετε στο επόμενο μάθημα διότι δεν θέλει και πολύ να τα παρατήσετε λόγω χάλιας ψυχολογίας. Τώρα ότι και να λέμε ή να λέτε, η κατάσταση είναι μη αντιστρεπτή. Το ξέρω ότι μιλάω έξω από το χορό και πολλοί μέσα σας λόγω ψυχολογικής έντασης με σκυλοβρίζετε, αλλά προσπαθώ να σας στηρίξω τουλάχιστον ηθικά. Ακόμη κανείς δεν ξέρει πως θα βαθμολογηθούν οι απαντήσεις που δώσατε. Οπότε αναμένετε στο ακουστικό..μέχρι να βγουν τα αποτελέσματα. Μέχρι τότε πιθανά λάθη που κάνατε σήμερα λόγω χρόνου, άγχους,.. φροντίστε να μην τα επαναλάβετε στο επόμενο μάθημα. Το Α και το Ω σε μια εξέταση είναι η ψυχολογία σκέψης. Ξεκινάμε πάντα από τα εύκολα θέματα και προσπαθούμε να αφήσουμε αρκετό χρόνο για τα δύσκολα θέματα. Σε ένα δύσκολο θέμα, φροντίζουμε σε ένα πρόχειρο να αναπτύσσουμε αναλυτικά την εκφώνηση, ακόμη και το κομμάτι εκείνο που είναι κρυμμένο σε λέξεις ή σύμβολα (στοιχεία που καθιστούν την άσκηση δύσκολη). Στην συνέχεια προσπαθούμε να φέρουμε στο μυαλό μας την αντίστοιχη θεωρία ή παρόμοιες ασκήσεις και ξεκινάμε τη σκέψη μας με λόγια...διότι ως γνωστό η μαθηματική σκέψη στο ανθρώπινο μυαλό, δεν εμφανίζεται μια και έξω αλλά αλγοριθμικά, δηλ., κοιτάζω, σκέφτομαι, αναπαράγω τη σκέψη βήμα βήμα. Η δουλειά θέλει χαρτί μολύβι και γραπτή σκέψη. Τηλεσκοπικά στα μαθηματικά, τίποτε δεν λύνεται. Καλή επιτυχία και από μένα!
9 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

Gate4 (Ηägring)

Επιφανές Μέλος

H Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,481 μηνύματα.

H Gate4 Θα τα παρατήσω όλα και θα γίνω βαμπίρ.~ έγραψε: στις 13:55, 27-05-13:

Το περσινό δεύτερο θέμα των μιγαδικών όταν το έλυσα δεν με είχε ζορίσει έτσι.. Μακράν πιο δύσκολα τα φετινά από τα περσινά :/
Το β3 ειδικά wtf τελείως.

ViPeRMiMiS (FA)

Φοιτητής

Ο FA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών και Φοιτητής του τμήματος Μηχανικών Πληροφοριακών & Επικοινωνιακών Συστημάτων (ΑΕΙ/Σάμος) . Έχει γράψει 240 μηνύματα.

O ViPeRMiMiS έγραψε: στις 13:56, 27-05-13:

Αρχική Δημοσίευση από ΝΙΚΟΣ Σ.
Δεν έκανα δ3,β3 και υπολογίζω 15.5-16.5 που με αφήνει αρκετά χαρούμενο. Τα θέματα ήταν υπερβολικά υπερβολικής δυσκολίας και αφήστε κάποιους να λένε για 18+. Σε λίγο θα μας πουν ότι με μιά ανάγνωση στο σχολικό το πρωί γράφεις άνετα 20άρι.
Αν και εγω δεν εχω προβλημα για τα θεματα, για κανα 8-10ΜΑΧ πηγαινα, αλλα κανα 6-8 θα παρω

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια