Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αόρατος Χρήστης
Αναζήτηση στο iSchool!
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το iSchool είναι η μεγαλύτερη μαθητική διαδικτυακή κοινότητα με 67,546 εγγεγραμμένα μέλη και 2,431,955 μηνύματα σε 76,191 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το iSchool άλλα 336 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool!

Εγγραφή Βοήθεια

Κλειστό Θέμα

Το παρόν θέμα είναι κλειδωμένο! Δεν μπορείτε να απαντήσετε σε αυτό.

[Πανελλήνιες 2013] Ποια σχολή στοχεύετε;

[Πανελλήνιες 2013] Ποια σχολή στοχεύετε;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 227)
Κοινωνικές επιστήμες/Ψυχολογία
11
4,85%
Ιατρική/Φαρμακευτική/Οδοντιατρική
23
10,13%
Φυσική/Χημεία/Βιολογία/Μαθηματικά
22
9,69%
Προσχολική/Δημοτική εκπαίδευση
6
2,64%
Φιλολογία/Φιλοσοφία/Ιστορία
27
11,89%
Αστυνομία/Στρατιωτικές
16
7,05%
Νομική/Πολιτικές Επιστήμες
20
8,81%
Οικονομικά
15
6,61%
Πολυτεχνείο
29
12,78%
Πληροφορική
15
6,61%
Άλλο
17
7,49%
Δεν είναι υποψήφιος
26
11,45%

αδαμαντια52071 (νυσταλέα)

Μαθητής Γ' λυκείου

H νυσταλέα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,636 μηνύματα.

H αδαμαντια52071 έγραψε: στις 10:24, 19-01-13:

Bλεπουν καλα τα μπυρμπιλωτα ματακια μου?

Γρηγορη και εσυ ?
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

christosxanthi

Φοιτητής

Ο christosxanthi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών , Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 418 μηνύματα.

O christosxanthi , έγραψε: στις 10:51, 19-01-13:

Αρχική Δημοσίευση από tweetyslvstr
ΣΥΔ(Σχολή Υπαξιωματικών Διοικητικής Αεροπορίας) !!!!Γνωρίζετε εαν το πτυχιο της νομικης θα με βοηθησει στην δουλεια μου γιατι θελω να παρω την ειδικοτητα του στρατολογου?
Για να γίνεις στρατολόγος πρέπει να πας ΣΣΑΣ Στρατολόγων- Νομικών Συμβούλων Στρατού.. Εκεί ουσιαστικά τελειώνεις Νομική ΑΠΘ παράλληλα με την στρατιωτική αγωγή της σχολής και ορκίζεσαι ανθυπολοχαγός στο τέλος
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

Gate4 (Ηägring)

Επιφανές Μέλος

H Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,481 μηνύματα.

H Gate4 Θα τα παρατήσω όλα και θα γίνω βαμπίρ.~ έγραψε: στις 00:37, 20-01-13:

Εγώ την κτηνιατρική την έχω ξεχάσει
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

αδαμαντια52071 (νυσταλέα)

Μαθητής Γ' λυκείου

H νυσταλέα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,636 μηνύματα.

H αδαμαντια52071 έγραψε: στις 12:57, 20-01-13:

Αρχική Δημοσίευση από Gate4
Εγώ την κτηνιατρική την έχω ξεχάσει
Αααα δεν θέλω τετοια!!!
Για ενα ονειρο ζουμε.
Αν χασουμε και αυτο μετα τι?
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

Kirdou

Πτυχιούχος

Ο Kirdou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Πτυχιούχος . Έχει γράψει 1,077 μηνύματα.

O Kirdou τι δεν καταλαβαινεις; έγραψε: στις 13:08, 20-01-13:

Φιλολογία Κομοτηνής .
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

Gate4 (Ηägring)

Επιφανές Μέλος

H Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,481 μηνύματα.

H Gate4 Θα τα παρατήσω όλα και θα γίνω βαμπίρ.~ έγραψε: στις 21:59, 20-01-13:

Αρχική Δημοσίευση από αδαμαντια52071
Αααα δεν θέλω τετοια!!!
Για ενα ονειρο ζουμε.
Αν χασουμε και αυτο μετα τι?
Δεν είναι το θέμα ότι δεν μπορώ να γράψω τόσο πολύ απλά κατάλαβα ότι αν μπω σε αυτή τη σχολή δεν θα την τελειώσω ποτέ Στράφηκα στη βιολογία λοιπόν ;3

Alina Bal.

Νεοφερμένος

H Alina Bal. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών . Έχει γράψει 5 μηνύματα.

H Alina Bal. Work your fingers to the bone... έγραψε: στις 19:09, 04-02-13:

Πρώτη σχολή στη λίστα είναι το Φυσικό Αθήνας Έπειτα το ΕΜΠ-Τμήμα εφαρμοσμένων μαθηματικών και φυσικών επιστημών. Από εκεί και ύστερα μαθηματικό Αθήνας και μαθηματικών Πάτρας.

***Μήπως ξέρεις κανείς να μου πει πόσο είναι περίπου η βάση για το τμήμα αστρονομίας-αστροφυσικής στο Εθνικό και Καποδιστριακό πανεπιστήμιο Αθηνών;;; Το ψάχνω και δεν το βρίσκω

antis

Πτυχιούχος

Ο antis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ηλεκτρονικών Μηχανικών (ΤΕΙ/Θεσσαλονίκη) . Έχει γράψει 1,797 μηνύματα.

O antis έγραψε: στις 00:28, 05-02-13:

Αρχική Δημοσίευση από Alina Bal.

***Μήπως ξέρεις κανείς να μου πει πόσο είναι περίπου η βάση για το τμήμα αστρονομίας-αστροφυσικής στο Εθνικό και Καποδιστριακό πανεπιστήμιο Αθηνών;;; Το ψάχνω και δεν το βρίσκω
Έχουμε τέτοιο τμήμα??

Itach1 (Τζουτζουμπρούτζος)

Διακεκριμένο μέλος

Ο Τζουτζουμπρούτζος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,170 μηνύματα.

O Itach1 THINK LESS, LIVE MORE έγραψε: στις 00:45, 05-02-13:

Αρχική Δημοσίευση από antis
Έχουμε τέτοιο τμήμα??
Ακούγεται τόσο κούλ τμήμα
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

Dhmh

Μαθητής Γ' λυκείου

H Dhmh αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 1,275 μηνύματα.

H Dhmh έγραψε: στις 16:05, 05-02-13:

μαλλον μονο μαθημα ειναι:/
-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

Alina Bal.

Νεοφερμένος

H Alina Bal. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών . Έχει γράψει 5 μηνύματα.

H Alina Bal. Work your fingers to the bone... έγραψε: στις 16:15, 05-02-13:

Κοίταξα την επίσημη ιστοσελίδα τους και βρήκα πως υπάρχει αντίστοιχος τομέας. Λες να κάνω λάθος;; :/

gregory, nub

Μεταπτυχιακός φοιτητής

Ο gregory, nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών , Μεταπτυχιακός φοιτητής του τμήματος Πρόγραμμα Ιερατικών Σπουδών (Θεσσαλονίκη) και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,486 μηνύματα.

O gregory, nub έγραψε: στις 16:18, 05-02-13:

Λογικά θα είναι κατεύθυνση στο τμήμα φυσικής του ΕΚΠΑ
έχει και το φυσικό ΑΠΘ τομέα αστροφυσικής, αλλά δεν έχει ξεχωριστές βάσεις, φυσικό περνάς.

Alina Bal.

Νεοφερμένος

H Alina Bal. Work your fingers to the bone... έγραψε: στις 16:32, 05-02-13:

Αρχική Δημοσίευση από gregory, nub
Λογικά θα είναι κατεύθυνση στο τμήμα φυσικής του ΕΚΠΑ
έχει και το φυσικό ΑΠΘ τομέα αστροφυσικής, αλλά δεν έχει ξεχωριστές βάσεις, φυσικό περνάς.
Χμμ, άρα είναι ένα ενιαίο πανεπιστήμιο... Εσύ Gregory από όσο βλέπω φυσική είσαι πώς σου φαίνεται;

Βλα (Βλαδίμηρος)

Φοιτητής

Ο Βλαδίμηρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 794 μηνύματα.

O Βλα Η κόλαση, λοιπόν, είναι η πατρίδα μας. έγραψε: στις 17:29, 05-02-13:

Αρχική Δημοσίευση από Alina Bal.
Χμμ, άρα είναι ένα ενιαίο πανεπιστήμιο... Εσύ Gregory από όσο βλέπω φυσική είσαι πώς σου φαίνεται;
Δεν είναι!
Μαζί μας είναι και αυτός, πανελλήνιες δίνει!

Πάντως ένας ξάδερφος μου τελείωσε φυσικό πριν 2 χρόνια και του άρεσε -δηλαδή δεν το μετάνιωσε- , αλλά γενικά οι σχολές στην Ελλάδα είναι λίγο "ότι να' ναι"...

Και εγώ δεύτερη επιλογή έχω το φυσικό!!!

antis

Πτυχιούχος

Ο antis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ηλεκτρονικών Μηχανικών (ΤΕΙ/Θεσσαλονίκη) . Έχει γράψει 1,797 μηνύματα.

O antis έγραψε: στις 23:52, 05-02-13:

Αρχική Δημοσίευση από Βλα
αλλά γενικά οι σχολές στην Ελλάδα είναι λίγο "ότι να' ναι"...
Του φυσικού??????που το στηρίζεις αυτό??Μάλλον μπερδεύεσαι....

Psycho(Βασίλης)

Μαθητής Γ' λυκείου

Ο Psycho(Βασίλης) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 313 μηνύματα.

O Psycho(Βασίλης) έγραψε: στις 00:13, 06-02-13:

Το επίπεδο φυσικής,μαθηματικών στην ελλάδα είναι τρομερά ανεβασμένο.

tgetus95

Νεοφερμένος

Ο tgetus95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών . Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

O tgetus95 έγραψε: στις 14:20, 07-02-13:

Καλησπέρα σας παιδιά και από εμένα. Νέο μέλος στην κοινότητα. Η κύρια σχολή που στοχεύω είναι το Τμήμα Γεωλογίας και Γεωπεριβάλλοντος του ΕΚΠΑ, έπειτα από αυτή θα δηλώσω και κάποιες σχολές πληροφορικής.

antonisd95

Φοιτητής

Ο antonisd95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 619 μηνύματα.

O antonisd95 find what you love and let it kill you έγραψε: στις 14:23, 07-02-13:

"[Πανελλήνιες 2013] Ποια σχολή στοχεύετε;"

Το θέμα κάθε κατινίτσας που θέλει να δει αν θα έχει ανταγωνισμό.
-2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

JKaradakov (Ιορδάνης)

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών , Φοιτητής του τμήματος Κτηνιατρικής (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 11,585 μηνύματα.

O JKaradakov Valar Morgulis έγραψε: στις 14:25, 07-02-13:

Αρχική Δημοσίευση από antonisd95
"[Πανελλήνιες 2013] Ποια σχολή στοχεύετε;"

Το θέμα κάθε κατινίτσας που θέλει να δει αν θα έχει ανταγωνισμό.
Γιατί, κακό είναι;

antonisd95

Φοιτητής

Ο antonisd95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 619 μηνύματα.

O antonisd95 find what you love and let it kill you έγραψε: στις 14:31, 07-02-13:

Το κακό είναι πως αυτό που λέω αληθεύει.
-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια