Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης

Το iSchool είναι η μεγαλύτερη μαθητική διαδικτυακή κοινότητα με 68,958 εγγεγραμμένα μέλη και 2,477,947 μηνύματα σε 78,918 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το iSchool άλλα 535 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool!

Εγγραφή Βοήθεια

Βιοϊατρικες επιστήμες

anastacia01

Νεοφερμένος

H anastacia01 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5 μηνύματα.

H anastacia01 έγραψε: στις 17:38, 28-08-19:

Καλησπέρα! Εχω περάσει Βιοιατρικων Επιστημών στο Αιγάλεω και ενδιαφέρομαι για το τμημα ιατρικων εργαστηριων. Προσωπικά με ενδιαφέρει η εργαστηριακή ερευνα, αρα οπως γίνεται αντιληπτό η συγκεκριμένη σχολη δεν ηταν στις πρωτες μου προτιμήσεις. Γνωριζει καλοιος για το εν λογω τμημα να με διαφωτισει; Επισης μπορω απο μεταπτυχιακά να καταλήξω στην εργαστηριακή ερευνα;
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

fmarulezkd

Μεταπτυχιούχος

Ο fmarulezkd αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών , Μεταπτυχιούχος του τμήματος Ιατρικών Εργαστηρίων (ΤΕΙ/Λάρισα) και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 733 μηνύματα.

O fmarulezkd έγραψε: στις 18:30, 28-08-19:

Αρχική Δημοσίευση από anastacia01
Καλησπέρα! Εχω περάσει Βιοιατρικων Επιστημών στο Αιγάλεω και ενδιαφέρομαι για το τμημα ιατρικων εργαστηριων. Προσωπικά με ενδιαφέρει η εργαστηριακή ερευνα, αρα οπως γίνεται αντιληπτό η συγκεκριμένη σχολη δεν ηταν στις πρωτες μου προτιμήσεις. Γνωριζει καλοιος για το εν λογω τμημα να με διαφωτισει; Επισης μπορω απο μεταπτυχιακά να καταλήξω στην εργαστηριακή ερευνα;

Ρίξε μια ματιά εδω
https://ischool.gr/showpost.php?p=4485685&postcount=4
Παράθεση

anastacia01

Νεοφερμένος

H anastacia01 έγραψε: στις 17:47, 18-09-19:

Ευχαριστώ!

Γνωριζει κανεις ποια ειναι η διαφορα αναμεσα στα δυο τμηματα Βιοιατρικων επιστημων που υπάρχουν θεσσαλονικη και αθηνα; Γνωρίζω μονο οτι σε αυτο της αθηνας υπάρχουν κατευθύνσεις, τα εχω ψαξει λιγο, αλλα ως προς το πτυχίο και τον βαθμο του γνωριζει κανενας κατι;
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη yozerehs : 19-09-19 στις 01:56. Αιτία: Ένωση μηνυμάτων.
Παράθεση

Natalia.D

Νεοφερμένος

H Natalia.D αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Εύοσμος (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7 μηνύματα.

H Natalia.D έγραψε: στις 22:14, 19-09-19:

Δεν νομιζω ειναι ακριβως τα ιδια
Το λέω γτ δίνω φέτος κι την έχω ψάξει την σχολή κι είναι η 1η μου επιλογη
Παράθεση

anastacia01

Νεοφερμένος

H anastacia01 έγραψε: στις 12:55, 21-09-19:

Αρχική Δημοσίευση από Natalia.D
Δεν νομιζω ειναι ακριβως τα ιδια
Το λέω γτ δίνω φέτος κι την έχω ψάξει την σχολή κι είναι η 1η μου επιλογη
Επειδη μπερδεύτηκα, εννοεις ότι ειναι τα ίδια, αλλα ποιο απο τα δυο εχεις ως πρωτη επιλογη;
Παράθεση

IceQueen

Νεοφερμένος

H IceQueen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 17 μηνύματα.

H IceQueen έγραψε: στις 16:34, 21-09-19:

Ευχαριστώ!

Γνωριζει κανεις ποια ειναι η διαφορα αναμεσα στα δυο τμηματα Βιοιατρικων επιστημων που υπάρχουν θεσσαλονικη και αθηνα; Γνωρίζω μονο οτι σε αυτο της αθηνας υπάρχουν κατευθύνσεις, τα εχω ψαξει λιγο, αλλα ως προς το πτυχίο και τον βαθμο του γνωριζει κανενας κατι;

Στο βιοιατρικών επιστημών της ΑΘήνας , μπορείς να διαλέξεις στο δεύτερο έτος μια κατεύθυνση απο τις 5 (Ιατρικά εργαστήρια, οδοντικής τεχνολογίας, ακτινολογίας & αισθητική κ κοσμητολογία).
Στην σχολή της θεσσαλονίκης δεν επιλέγεις καμία κατεύθυνση , στην ουσία έχει μονο μία κατεύθυνση αυτή των ιατρικών εργαστηρίων. Επομένως, σκέψου οτι το πτυχίο βιοιατρικών επιστημών της θεσσαλονίκης είναι ίδιο με αυτό της Αθήνας όμως με Κατεύθυνση ιατρικών εργαστηρίων
Παράθεση

anastacia01

Νεοφερμένος

H anastacia01 έγραψε: στις 00:27, 22-09-19:

Αρχική Δημοσίευση από IceQueen
Στο βιοιατρικών επιστημών της ΑΘήνας , μπορείς να διαλέξεις στο δεύτερο έτος μια κατεύθυνση απο τις 5 (Ιατρικά εργαστήρια, οδοντικής τεχνολογίας, ακτινολογίας & αισθητική κ κοσμητολογία).
Στην σχολή της θεσσαλονίκης δεν επιλέγεις καμία κατεύθυνση , στην ουσία έχει μονο μία κατεύθυνση αυτή των ιατρικών εργαστηρίων. Επομένως, σκέψου οτι το πτυχίο βιοιατρικών επιστημών της θεσσαλονίκης είναι ίδιο με αυτό της Αθήνας όμως με Κατεύθυνση ιατρικών εργαστηρίων

Ευγε τοτε γιατι και εγω το ιδιο πιστεύω! Απλα ακουσα ρε συ απο μια κοπελα οτι απο αυτο της αθηνας μετα δε μπορεις να κανεις μεταπτυχιακά ενω απο αυτο της θεσσαλονικης μπορεις και λεω τι στο λεω διαολο. Αν δε κανω λαθος απο παντου κανεις μεταπτυχιακά πλεον! Και γι αυτο βαλθηκα να βρω τον τιτλο του πτυχίου και απο τα δυο τμηματα (βρηκα μονο τον τιτλο του πτυχιου των Βιοιατρικων της θεσσ απο το σαιτ της σχολής, του παδα δε το γραφε στο σαιτ του εκτος κι αν απο τη πολλη αναζητηση δε το παρατηρησα που ειναι πιθανον ????)
Παράθεση

IceQueen

Νεοφερμένος

H IceQueen έγραψε: στις 00:45, 22-09-19:

Ευγε τοτε γιατι και εγω το ιδιο πιστεύω! Απλα ακουσα ρε συ απο μια κοπελα οτι απο αυτο της αθηνας μετα δε μπορεις να κανεις μεταπτυχιακά ενω απο αυτο της θεσσαλονικης μπορεις και λεω τι στο λεω διαολο. Αν δε κανω λαθος απο παντου κανεις μεταπτυχιακά πλεον! Και γι αυτο βαλθηκα να βρω τον τιτλο του πτυχίου και απο τα δυο τμηματα (βρηκα μονο τον τιτλο του πτυχιου των Βιοιατρικων της θεσσ απο το σαιτ της σχολής, του παδα δε το γραφε στο σαιτ του εκτος κι αν απο τη πολλη αναζητηση δε το παρατηρησα που ειναι πιθανον ????)

Αυτά τα άκουσα απο μια κοπέλα πάντα με κάνουν και γελάω. Λες και βρισκόμαστε σε ένα χωριό "Άκουσα οτι το βράδυ τα αρχαία πνεύματα βγαίνουν μετά τις 12"
Αλήθεια αυτο που είπε δεν έχει καμία βάση. Το πανεπιστήμιο βιοιατρικών επιστημών της Αθήνας φτιάχτηκε πρώτο και μετά της θεσσαλονίκης το οποίο βασίστηκε πάνω σε αυτό της αθήνας. Και τα δυο έχουν τα ίδια δικαιώματα και τις ίδιες διεξόδους στην αγορά εργασίας (εφόσον πάρεις πτυχιο Βιοιατρικών επιστημών -Κατεύθυνση ιατρικών εργαστηρίων) Προφανώς κ μπορείς να κάνεις μεταπτυχιακά θα έχεις το ιδιο πτυχίο ακριβώς.
Ακόμη και σε άλλη κατεύθυνση να πας στο βιοιατρικών επιστημών της Αθήνας πάλι μπορείς να κάνεις τα ίδια μεταπτυχιακά.
Παράθεση

anastacia01

Νεοφερμένος

H anastacia01 έγραψε: στις 00:57, 22-09-19:

Αρχική Δημοσίευση από IceQueen
Αυτά τα άκουσα απο μια κοπέλα πάντα με κάνουν και γελάω. Λες και βρισκόμαστε σε ένα χωριό "Άκουσα οτι το βράδυ τα αρχαία πνεύματα βγαίνουν μετά τις 12"
Αλήθεια αυτο που είπε δεν έχει καμία βάση. Το πανεπιστήμιο βιοιατρικών επιστημών της Αθήνας φτιάχτηκε πρώτο και μετά της θεσσαλονίκης το οποίο βασίστηκε πάνω σε αυτό της αθήνας. Και τα δυο έχουν τα ίδια δικαιώματα και τις ίδιες διεξόδους στην αγορά εργασίας (εφόσον πάρεις πτυχιο Βιοιατρικών επιστημών -Κατεύθυνση ιατρικών εργαστηρίων) Προφανώς κ μπορείς να κάνεις μεταπτυχιακά θα έχεις το ιδιο πτυχίο ακριβώς.
Ακόμη και σε άλλη κατεύθυνση να πας στο βιοιατρικών επιστημών της Αθήνας πάλι μπορείς να κάνεις τα ίδια μεταπτυχιακά.
Χαχαχαχ να 'σαι καλα, ευχαριστώ. Εγω για χημικο στοχευα με σκοπο να κανω μεταπτυχιακο σε κατι της βιολογιας και να ασχοληθώ με αναλυσεις κτλ. Ηθελα να το παω μεσω χημειας ωστε να αφησω πολλες εναλλακτικές ανοιχτες,μιας και μπορει να χα αλλες βλεψεις τελειώνοντας το τμημα. Οποτε τωρα που δε περασα εκει κοιταω να δω τις διεξοδους και τις εναλλακτικές που εχω, εξου και οι αποριες Εσυ εχεις καποια σχεση με το τμημα; Με τι ασχολείσαι;
Παράθεση

IceQueen

Νεοφερμένος

H IceQueen έγραψε: στις 03:55, 22-09-19:

Χαχαχαχ να 'σαι καλα, ευχαριστώ. Εγω για χημικο στοχευα με σκοπο να κανω μεταπτυχιακο σε κατι της βιολογιας και να ασχοληθώ με αναλυσεις κτλ. Ηθελα να το παω μεσω χημειας ωστε να αφησω πολλες εναλλακτικές ανοιχτες,μιας και μπορει να χα αλλες βλεψεις τελειώνοντας το τμημα. Οποτε τωρα που δε περασα εκει κοιταω να δω τις διεξοδους και τις εναλλακτικές που εχω, εξου και οι αποριες Εσυ εχεις καποια σχεση με το τμημα; Με τι ασχολείσαι;

Με τι ακριβώς θες να σχοληθεις? Μπορώ να σου πω ακριβώς τι διεξόδους έχεις απο το τμήμα των βιοιατρικών επιστημών, είτε αν παραμείνεις με αυτό ως πρώτο πτυχίο είτε αν πας για κάποιο μεταπτυχιακο.
Εγώ σπουδάζω στιο βιοιατρικών επιστημων της Αθήνας, πέρασα πέρσι

Αν θες στείλε μου προσωπικό
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Βιοϊατρικές επιστήμες Πάτρα - Από Orange_Crush
      Το θέμα έχει λάβει 0 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Μεταπτυχιακά.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 24-07-19 στις 18:01.
    • Οικονομικές επιστήμες - Από panabarbes
      Το θέμα έχει λάβει 5 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία 5ο Πεδίο.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 11-01-11 στις 20:44.
    • Οικονομικές επιστήμες - Από panabarbes
      Το θέμα έχει λάβει 0 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Διάφορα.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 18-11-10 στις 20:00.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα