Piercing

Ιππολύτη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ιππολύτη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,972 μηνύματα.
Ουυυ γράφω κι εγώ επιτέλους. Έκανα μια λαμπρετάρα πριν 3μιση μήνες κι είμαι τρισευτυχισμένη! Μου πάει πάρα πολύ πιστεύω, βέβαια θέλει πολλή προσοχή και βούρτσισμα τα δόντια παραπάνω απ οσο συνήθιζα αλλά αξίζει κάθε κόπο :redface:

Τι σκουλαρίκι ζαχαρώνετε αυτόν τον καιρό;
Εγώ αν ξανακάνω τρύπα στο προσωπο θα είναι στο φρύδι, αλλά όχι στο άμεσο μέλλον και μάλλον όχι όσο έχω το λάμπρετ. Πάνω μου δε με τρελαινουν τα πολλά πιρσινγκ ταυτόχρονα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ougka pougka

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η ougka pougka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 231 μηνύματα.
Forward helix (και διπλο ακομα καλυτερα):vroum:Δεν το εχω κανει ακομα γιατι φοβαμαι μη με βρει καμια μολυνση στη μεση της Γ Λυκειου. Ισως το καλοκαιρακι η τα Χριστουγεννα
Ολοι μου λενε να κανω στο φρυδι για καποιο λογο
εχω παραγγειλει ενα κρικακι να μου το φτιαξουν στο εραγαστηριο , επειδη ετσι οπως το ειδα το εργαστηριο δε φανηκε να εχει πολυ μεγαλες διαφορες σε σχεση με ενα μηχανουργειο[οσον αφορα την καθαριοτηττα χωρου ] , μπορει να μ πει κανεις πως να καθαρισω καλα το κρικακι πριν το βαλω στ αυτι??

Απο τι υλικο ειναι? Οι περισσοτεροι η με ειδικο σαπουνι/οινοπνευμα τα καθαριζουν η τα βραζουν -δεν το συνιστω, εκτος και αν εχεις καλη ποιοτητα μεταλλου?-. Πολλοι δεν τα καθαριζουν καν, που το θεωρω λαθος. Αν πας σε πιρσερα να σου το βαλει, ρωτα τον
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 719211

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Θα ήθελα τη γνώμη σας περί του θέματος.Τελευταία διαβάζω πολύ αρνητικές απόψεις και έχω προβληματιστεί.Μερικοί κάνουν λες και πρόκειται για ναρκωτικά ή κάτι το τόσο ακραίο.Εσείς τι πιστεύετε?Έχετε κανένα σκουλαρίκι?Εγώ πιστεύω πως όταν το κάνεις γιατί σ αρέσει και όχι για να ακολουθήσεις απλά τη μόδα είναι ωραίο.Αρκεί βέβαια να γίνεται με προσοχή,σε ειδικό και όχι σε τρελά σημεία (έχω δει σκουλαρίκι μέσα στο μάτι...)Εγώ πάντως μόλις βγουν τα αποτελέσματα θα κάνω στο φρύδι.Ελπίζω όλα να πάνε καλα.


Καλά κάνουν λες και πρόκειται για ναρκωτικά ή κάτι ακραίο. Δεν είναι σοβαρά πράγματα αυτά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλοσοφικών & Κοινωνικών Σπουδών Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Ουυυ γράφω κι εγώ επιτέλους. Έκανα μια λαμπρετάρα πριν 3μιση μήνες κι είμαι τρισευτυχισμένη! Μου πάει πάρα πολύ πιστεύω, βέβαια θέλει πολλή προσοχή και βούρτσισμα τα δόντια παραπάνω απ οσο συνήθιζα αλλά αξίζει κάθε κόπο :redface:

Τι σκουλαρίκι ζαχαρώνετε αυτόν τον καιρό;
Εγώ αν ξανακάνω τρύπα στο προσωπο θα είναι στο φρύδι, αλλά όχι στο άμεσο μέλλον και μάλλον όχι όσο έχω το λάμπρετ. Πάνω μου δε με τρελαινουν τα πολλά πιρσινγκ ταυτόχρονα.

Τα έχω γράψει και παραπάνω, αλλά ζαχαρώνω κι εγώ labret, helix, δυο ακόμη στον δεξιό λοβό (που έχω μόνο μια) και μάλλον τράγο. Το πρόβλημα με τον δεξιό λοβό, είναι οτι έχω ελιά στο σημείο που γίνεται η τρύπα, άρα αναγκαστικά θα κάνω δυο πιο πάνω και θα βάζω κρικάκι.

Στο μεταξύ, προχτές άνοιξα πάλι μια τρύπα που είχα πριν χρόοοοονια στον αριστερό λοβό και είχε κλείσει.

ΥΓ. Το labret σου πάει απίστευτα! :inlove:
Forward helix (και διπλο ακομα καλυτερα):vroum:Δεν το εχω κανει ακομα γιατι φοβαμαι μη με βρει καμια μολυνση στη μεση της Γ Λυκειου. Ισως το καλοκαιρακι η τα Χριστουγεννα
Ολοι μου λενε να κανω στο φρυδι για καποιο λογο


Απο τι υλικο ειναι? Οι περισσοτεροι η με ειδικο σαπουνι/οινοπνευμα τα καθαριζουν η τα βραζουν -δεν το συνιστω, εκτος και αν εχεις καλη ποιοτητα μεταλλου?-. Πολλοι δεν τα καθαριζουν καν, που το θεωρω λαθος. Αν πας σε πιρσερα να σου το βαλει, ρωτα τον

Εγώ τις προάλλες σκόπευα να κάνω το helix, αλλά επειδή κάνω πολεμική τέχνη, η piercer μου είπε να το κάνω καλύτερα προς Χριστούγεννα που θα έχει και τον κατάλληλο χρόνο για να επουλωθεί πλήρως. Με λοβό, τράγο, septum κλπ δεν έχω θέμα, αλλά επειδή πέφτω με το πλάι του προσώπου στις τεχνικές καλό θα ήταν όντως να μην κάνω απο τώρα το helix για να μην έχω τρεξίματα. Σου συστήνω κι εσένα να το κάνεις προς Χριστούγεννα, αν και δε νομίζω να έχεις τρεξίματα με μολύνσεις κλπ αν δεν υπάρχει κάποιος λόγος (πχ πολεμική τέχνη) και το φροντίζεις όπως πρέπει.

Εμένα όλα τα σκουλαρίκια στις νέες τρύπες μου τα αλλάζουν στο studio και τα απολυμαίνουν επιτόπου μπροστά μου πάντως. Ειδικά στο septum που δε μπορώ να το αλλάξω μόνη μου. :look:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ougka pougka

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η ougka pougka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 231 μηνύματα.
Αλμα δε θελω να κανω κανονικο helix,οποτε ισως να ειναι λιιγο καλυτερη η κατασταση. Ξερω παντως κοριτσια που επαθαν μολυνση στο helix 1.5 χρονο αφοτου εκαναν την τρυπα και εχοντας αλλαξει 3 σκουλαρικια, τι να σου κανει η μια εβδομαδα επουλωσης:P
Εχω κανει πολυ πιο βασανιστικες τρυπες, οποτε δε νομιζω η συγκεκριμενη να μου δημιουργησει προβλημα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anonyme

Δραστήριο μέλος

Η Anonyme αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 645 μηνύματα.
Εμένα το forward helix μολύνθηκε, επειδή το έκανα εν καιρώ μετακόμισης και δεν το πρόσεξα καθόλου. Αλλά δεν έβγαλα το σκουλαρίκι (επειδή δεν μπορούσα με τίποτα να το ξεκουμπώσω) κι απλώς πέρασε με μια αντιβιωτική κρέμα. Τώρα είναι μια χαρά και σκέφτομαι μήπως σε κανένα χρόνο κάνω και δεύτερο από πάνω. Βέβαια έχω το ένα αυτί με 4 piercing και το άλλο μόνο με 1, σε λίγο καιρό θα αρχίσω να γέρνω. :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Paulina

Νεοφερμένος

Η Paulina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Εγω δεν εχω αποφασισει ακομα τι θελω.Μαλλον φρυδι αλλα ειμαι αναποφασιστη.Πιο πολυ σε ταττου κλεινω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλοσοφικών & Κοινωνικών Σπουδών Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Εγώ έκανα επιτέλους το helix που ζαχάρωνα, και τώρα φοβάμαι τις μολύνσεις. :look:
 

Wrong

Δραστήριο μέλος

Η αβάπτιστη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Υποψήφιος διδάκτορας. Έχει γράψει 439 μηνύματα.
Εγώ έχω χρόνια στα αυτιά. Helix, industrial ?, κάποια άλλα που δεν ξέρω πώς λέγονται. Θα ήθελα να κάνω και στη μύτη.
 

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας ΑΠΘ και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,777 μηνύματα.
Ξεθάβω το θέμα. :P
Λοιπόν, έχω ένα septum piercing εδώ και κάποια χρόνια και σκέφτομαι να κάνω ακόμη ένα στη μύτη για αλλαγή. Το ερώτημα μου είναι το εξής: μήπως είναι too much ?
 

littlefungi

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο littlefungi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών και Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 252 μηνύματα.
Ξεθάβω το θέμα. :P
Λοιπόν, έχω ένα septum piercing εδώ και κάποια χρόνια και σκέφτομαι να κάνω ακόμη ένα στη μύτη για αλλαγή. Το ερώτημα μου είναι το εξής: μήπως είναι too much ?
Εξαρτάται πολύ από το πώς θα δείχνει σε εσένα συγκεκριμένα. Έχω δει άτομα με σεπτουμ και κρικακι στη μύτη και τους πάει πολύ.
 

Eclipse

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Έκλειψις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,653 μηνύματα.
Ξεθάβω το θέμα. :P
Λοιπόν, έχω ένα septum piercing εδώ και κάποια χρόνια και σκέφτομαι να κάνω ακόμη ένα στη μύτη για αλλαγή. Το ερώτημα μου είναι το εξής: μήπως είναι too much ?
Άμα το σεπτουμ σου είναι μικρό, λεπτο και διακριτικό, δεν νομίζω να είναι too much
 

valentina¡

Νεοφερμένος

Η valentina¡ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθήτρια Β' λυκείου. Έχει γράψει 100 μηνύματα.
Θα ήθελα τη γνώμη σας περί του θέματος.Τελευταία διαβάζω πολύ αρνητικές απόψεις και έχω προβληματιστεί.Μερικοί κάνουν λες και πρόκειται για ναρκωτικά ή κάτι το τόσο ακραίο.Εσείς τι πιστεύετε?Έχετε κανένα σκουλαρίκι?Εγώ πιστεύω πως όταν το κάνεις γιατί σ αρέσει και όχι για να ακολουθήσεις απλά τη μόδα είναι ωραίο.Αρκεί βέβαια να γίνεται με προσοχή,σε ειδικό και όχι σε τρελά σημεία (έχω δει σκουλαρίκι μέσα στο μάτι...)Εγώ πάντως μόλις βγουν τα αποτελέσματα θα κάνω στο φρύδι.Ελπίζω όλα να πάνε καλα.
Δεν είναι όσο τραγικό το παρουσιάζουν οι ΓΟΝΕΙΣ , εγώ προσωπικά ναι έχω . όχι όμως στο φρύδι δεν θα το πρότεινα .. βέβαια αποτι καταλαβαίνω εσύ θα το έκανες ήδη 🥲 απλά γενικά είναι καλό να μην κάνεις σε σημεία όπου οταν και αν αποφασίσεις να αφαιρέσεις το πιρσινγκ, θα έχει δημιουργήσει τρυπα που φαίνεται . στη μύτη είναι πιο σειφ επιλογή
 

Abiogenesis

Νεοφερμένος

Η Abiogenesis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 79 μηνύματα.
Σκέφτομαι να κάνω ένα nostril piercing. Και θέλω κάποιος να με διαφωτίσει, αν έχει κανένας από εδώ.
Πονάει άσχημα; Τι περιποίηση χρειάζεται μετά; Και αν υπάρχει κάποιο καλό σημείο στην Αθήνα για να το κάνω
 

valentina¡

Νεοφερμένος

Η valentina¡ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθήτρια Β' λυκείου. Έχει γράψει 100 μηνύματα.
Σκέφτομαι να κάνω ένα nostril piercing. Και θέλω κάποιος να με διαφωτίσει, αν έχει κανένας από εδώ.
Πονάει άσχημα; Τι περιποίηση χρειάζεται μετά; Και αν υπάρχει κάποιο καλό σημείο στην Αθήνα για να το κάνω
Τη στιγμή που το κάνεις, δεν πονάει καθόλου. Εξαρτάται βέβαια αν το κάνεις με πιστολι η βελόνα , εγώ προσωπικά το έκανα με πιστολι και δεν πόνεσε καθόλου, είναι στιγμιαίο και ανώδυνο . κάνει λίγους μήνες να θρεψει αλλά αυτό διαφέρει από άνθρωπο σε άνθρωπο. εγώ εβαζα οξυζενε τουλάχιστον στην αρχή δύο φορές τη μέρα . Με μπατονετα από έξω και μέσα . γενικά να βάζεις όσο χρειάζεται .
 

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας ΑΠΘ και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,777 μηνύματα.
Σκέφτομαι να κάνω ένα nostril piercing. Και θέλω κάποιος να με διαφωτίσει, αν έχει κανένας από εδώ.
Πονάει άσχημα; Τι περιποίηση χρειάζεται μετά; Και αν υπάρχει κάποιο καλό σημείο στην Αθήνα για να το κάνω
Είχα κάποτε. Λοιπόν, δεν πονάει άσχημα. Ηταν ίσως το πιο ανώδυνο που έχω κάνει ποτέ. Η περιποίηση είναι η κλασική που χρειάζονται σχεδόν όλα τα piercing: ορός/αλατόνερο με μπατονετα, όχι πολύ κούνημα κτλ. Δεν θα συνιστούσα να γίνει με πιστόλι, ωστόσο.
Για τιμή, υπολόγιζε γύρω στα 25-30 ευρώ.

Αυτά από εμένα. :)
 

valentina¡

Νεοφερμένος

Η valentina¡ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθήτρια Β' λυκείου. Έχει γράψει 100 μηνύματα.
Κοστίζει πολύ για να το κάνεις;
κοιτα στην αρχή σου βάζει ένα μικρό στην τρυπα μέχρι να θρεψει λίγο και μετά αν θες εσύ αφήνεις αυτό η παίρνεις άλλο σκουλαρίκι ( το κλασικο στρογγυλό πχ . ) Το τρύπημα πάνω από 15-20 ευρώ δεν νομίζω να κάνει αλλά δεν θυμάμαι κιόλας
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, Φοιτητής του τμήματος Ιστορίας & Αρχαιολογίας ΑΠΘ και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,294 μηνύματα.
Μην γίνεστε φασαίοι/ες.
 

valentina¡

Νεοφερμένος

Η valentina¡ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθήτρια Β' λυκείου. Έχει γράψει 100 μηνύματα.
Top