Πόσοι από εσάς συμμετέχετε σε μαθητικούς διαγωνισμούς;

Anonyme

Δραστήριο μέλος

Η Anonyme αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 645 μηνύματα.
Νομίζω ότι δεν έχεις καταλάβει την κατάσταση.Αν αυτός που με κέρδιζε άξιζε,ήταν καλύτερος από μένα,όχι μόνο δε θα το έκανα θέμα,αλλά θα του έδινα και συγχαρητήρια κιόλας,πράγμα που έκανα σε κάποιους που άξιζαν και πέρασαν στον τελικό.Με πείραξε το ότι ένας που ΣΥΛΛΑΒΙΖΕ (και να'ταν μόνο αυτός!) τον πέρασαν επειδή ήταν μαθητής του κολεγίου τους!

Εγώ προχθές ήμουν στο διαγωνισμό διττού (ρητορικού/δημοσίου) λόγου στα γαλλικά.Ήταν πολύ ωραία,αλλά δεν προκρίθηκα,γιατί στο "ντιμπέιτ" ήμουν στην ίδια ομάδα με μία κοπέλα από το Κονγκό που τα γαλλικά είναι η μητρική της γλώσσα και είχε μεγαλύτερη άνεση στη γλώσσα απ'ό,τι εγώ (εδώ βέβαια ίσως να έπαιξε ρόλο και το γεγονός ότι ήταν μαθήτρια στο κολέγιο που διοργάνωνε το διαγωνισμό).[...]

Φάσκεις και αντιφάσκεις πάντως. Τώρα λες θα έδινες συγχαρητήρια αλλά πριν πήγες να βγάλεις τη δίγλωσση χειρότερή σου επειδή φοιτούσε στο κολλέγιο! :P
Δεν αντιλέγω πως σίγουρα υπάρχουν αδικίες, όπως το παιδάκι που περιγράφεις που τα διάβαζε από χαρτί, αλλά οκ, είναι καλό πράγμα η αυτογνωσία και να αναγνωρίζουμε πως υπάρχουν καλύτεροί μας. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panagiotists13

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,490 μηνύματα.
Μίλησε εν τω μεταξύ 14 χρόνων παιδάκι για αδικία. Σε διαγωνισμό. Μαθητικό.
:hmm:

Μήπως θα θέλατε να μιλήσετε εσείς,κυρία 15χρονη?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλοσοφικών & Κοινωνικών Σπουδών Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Μήπως θα θέλατε να μιλήσετε εσείς,κυρία 16χρονη?

Μα εδώ και τόσα μηνύματα μιλάω, ξέρωγω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ManolisDaratso

Νεοφερμένος

Ο ManolisDaratso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 27 μηνύματα.
Βγήκαν τα αποτελέσματα του Πανελλήνιου Διαγωνισμού Φυσικής... 13ος :) :D :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MariaLoveItaly

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Ιταλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 363 μηνύματα.
Νομίζω μία φορά στην έκτη δημοτικού στον μαθηματικό διαγωνισμό ''Ο μικρός Ευκλείδης'' και πήρα 70/100 :P Γενικά μου αρέσουν οι διαγωνισμοί αλλά δεν τυχαίνει να παίρνω μέρος... αα και φέτος στη β' γυμνασίου, πήρα μέρος σε αυτό τον θρησκευτικό διαγωνισμό με τον Άγιο Κοσμά τον Αιτωλό.

Τωρα το ειδα, παιζει να γιενι και του χρονου τετοιο διαγωνισμος, τι θεμα εχει ακριβως? :) :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GeorgeRns

Νεοφερμένος

Ο GeorgeRns αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 69 μηνύματα.
Δεν θα συμμετείχα προσωπικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Italian dream...

Διάσημο μέλος

Η Italian dream... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,184 μηνύματα.

xkorko

Νεοφερμένος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καρδίτσα (Καρδίτσα). Έχει γράψει 111 μηνύματα.
μαθηματική εταιρεία α' και β' λυκείου, πέρασα στον ευκλείδη..ως εκεί (αχ παλιές καλές εποχές που ήξερα μαθηματικά πριν τα αφήσω με την κωλοθεωρητική)
πανελλήνιος μαθητικός διαγωνισμός ποίησης συνδέσμου εκδοτών βόρειας ελλάδας 2014-β'λυκείου δηλαδή (β'έπαινος) και 2015 (α'βραβείο)- όχι ότι η ποίηση δύναται να αξιολογηθεί,πόσο μάλλον με τέτοιο τρόπο, αλλά τέσπα
και στο διαγωνισμό euroscola για στρασβούργο β' λυκείου, ήμουν η εκπρόσωπος της χώρας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 749981

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Εγώ βραβεύτηκα στην 6η Δημοτικού στον Ευκλείδιο Διαγωνισμό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Drama Prinzessin

Περιβόητο μέλος

Η Drama Prinzessin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 5,089 μηνύματα.
Εγώ είχα πάρει μέρος δύο φορές στην Μαθηματική Εταιρεία και την μία χρονιά πέρασα την πρώτη φάση, τον Θαλή.
Και στην Β' Λυκείου είχα πάρει μέρος στον πανελλήνιο μαθητικό διαγωνισμό ποίησης. :happy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilonop

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ευαγγελία Μ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 394 μηνύματα.
Όταν ήμουν Ε' Δημοτικού (νομίζω) έστειλα ένα παραμύθι στον διαγωνισμό παραμυθιού του Kids Fun. Βγήκα εκτός θέματος :P
Φέτος πήρα μέρος μαζί με άλλα δυο παιδιά από την τάξη μου στον επιχειρηματικό διαγωνισμό Young Business Talents. Στα ημιτελικά ήμασταν 3οι από την περιφέρεια μας, και κατεβήκαμε στον τελικό στην Αθήνα, όπου πέρασαν οι 75 καλύτερες ομάδες από όλη την Ελλάδα. Το αποτέλεσμα δε βγήκε όπως το θέλαμε, αλλά ήταν μια φοβερή εμπειρία και σκέφτομαι να συμμετάσχω και του χρόνου :D
Στους διαγωνισμούς της Μαθηματικής Εταιρείας δεν δήλωσα ποτέ συμμετοχή μέχρι τώρα, αλλά φέτος είδα μερικά θέματα από τον Θαλή και τα έλυσα με ευκολία, οπότε με τη νέα χρονιά λέω να πάω κι εκεί!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top