Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

damn

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο damn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 1,771 μηνύματα.
Νασια σε ευχαριστω πολυ για τις πληροφοριες.Να'σαι καλα.Καλη σταδιοδρομια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Marios2795

Νεοφερμένος

Ο Marios2795 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 93 μηνύματα.
Εχω περασει στην σχολη Διοικησης Επιχειρησεων (Χιος).Θα κανω τα χαρτια μου για μεταγραφη στην πατρα.Μεχρι να εγκριθει η μεταγραφη μπορω να παρω καποιο χαρτι απο την σχολη μου η απο την αντιστοιχη σχολη της πατρας για να παρακουλουθω απο το 1οεξαμηνο τα μαθηματα στην σχολη της Πατρας.Θα μπορω το Φλεβαρη να συμμετεχω στην εξεταστικη ττης σχολης της πατρας?

Μέχρι να πάρεις τη μετεγγραφή για Πάτρα ( διότι δεν παίρνουν όλοι μετεγγραφή ), είσαι εγγεγραμμένος φοιτητής του Πανεπιστήμιου Αιγαίου. Δεν υπάρχει καμία ακαδημαική - φοιτητική σχέση μεταξύ εσένα και του Πανεπιστήμιου της Πάτρας, συνεπώς δεν μπορείς να κάνεις χρήση των υπηρεσιών του.

Από εκεί και πέρα, τα μαθήματα στην Πάτρα μπορείς να τα παρακολουθείς, όπως μπορεί ο οποιοσδήποτε πολίτης χωρίς να απαιτείται κάποιο έγγραφο , αλλά δεν θα έχεις δικαίωμα να τα δώσεις. Στην απίθανη περίπτωση όπου καταφέρεις κάπως να το δώσεις, δεν θα μπορεί να περαστεί βαθμολογία αφού δεν θα υπάρχεις στα μητρώα του Πανεπιστήμιου. Για τα εργαστήρια ισχύει συνεννόηση.

Αυτό που γίνεται, στην περίπτωση που πάρεις μετεγγραφή είναι να σου αναγνωρίσουν μερικά μαθήματα που πέρασες στο Πανεπιστήμιο Αιγαίου. Γιαυτό να τα παρακολουθείς, και όσα μπορείς να τα δώσεις, ειδάλλως μάλλον θα χάσεις ολόκληρο το 1ο εξάμηνο, όπως συμβαίνει με τους περισσότερους φοιτητές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

damn

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο damn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 1,771 μηνύματα.
Με 5 μορια που συγκεντρωνω 1απο αδελφη που σπουδαζει και 4 για εισοδημα απο 3000-6000 δεν εχω πιθανοτητα να παρω μεταγγραφη απο διοικηση επιχηρησεων χιου στο αντιστοιχο της Πατρας?Εσεις τι λετε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nasia_nt

Νεοφερμένος

Η Νάσια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 43 μηνύματα.
Έχεις μεγάλη πιθανότητα να την πάρεις..παντως μην απογοητεύεσαι, η περίπτωση που λέει ο Μάριος ,αν κατάλαβα καλά, είναι να μη έχεις πάρει μεταγραφη μέχρι την εξεταστική (να βγουν ας πούμε οι μεταγραφές Μάρτιο). Επίσης όταν θα διαλέξεις τα μαθήματα στο παν. Αιγαιου, πρέπει να προσέξεις για αντιστοιχίες μαθημάτων. Δηλαδή τα μαθήματα του εκεί πανεπιστημίου να είναι τα ίδια με αυτά που θα έχεις στην Πάτρα.
Αλλά δεν είναι κάτι υποχρεωτικο... Αν οι μεταγραφές βγουν άμεσα Φθινόπωρο δηλ, άντε Δεκέμβρη μαξ, θα δηλώσεις μαθήματα στο Παν. Πάτρας...απλα θα έχεις περιθώριο να μελετήσεις ενα μήνα η λιγότερο για την εξετατικη και μέχρι τότε θα παρακολουθείς μαθήματα στα τυφλά.
Κοιτα τα οικονομικά δεν έχουν εργαστήρια νομίζω οποτε είσαι οκει, αμα βγουν και νωρίς οι μεταγραφές όλα καλά θα είναι. Μκαρι να την πάρεις!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ioannis7

Νεοφερμένος

Ο Ioannis7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Να ρωτησω κατι σχετικα με τις μεταγγραφες ;Οταν καποιος κανει αιτηση για μεταγγραφη,στο διαστημα αυτο της αναμονης κι εφοσον ειναι βεβαιος οτι θα παρει τελικα μεταγγραφη και συνεπως παρακολουθει τα μαθηματα στο τμημα για το οποιο εχει κανει την αιτηση,με ποιον τροπο μελετα τα μαθηματα που διδασκονται εκει;Για παραδειγμα εγω περσα στην νομικη του δημοκριτειου στη κομοτηνη και επειδη εχω πολλες πιθανοτητες για μεταγγραφη δεν θελω να νοικασω σπιτι εκει καθως θα χασω το α εξαμηνο λογω της μη αναγνωρισης των μαθηματων στο αντιστοιχο τμημα τησ θεσσαλονικς.Με ποιον τροπο λοιπον εγω μπορω να διαβαζω για τα μαθηματα που διδασκονται στο απθ,ετσι ωστε να μην αφησω κενα και μετα τρεχω και δεν προλαβαινω;Σας ευχαριστω εκ των προτερων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Trolling Stones

Νεοφερμένος

Ο Trolling Stones αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 42 μηνύματα.
Να ρωτησω κατι σχετικα με τις μεταγγραφες ;Οταν καποιος κανει αιτηση για μεταγγραφη,στο διαστημα αυτο της αναμονης κι εφοσον ειναι βεβαιος οτι θα παρει τελικα μεταγγραφη και συνεπως παρακολουθει τα μαθηματα στο τμημα για το οποιο εχει κανει την αιτηση,με ποιον τροπο μελετα τα μαθηματα που διδασκονται εκει;Για παραδειγμα εγω περσα στην νομικη του δημοκριτειου στη κομοτηνη και επειδη εχω πολλες πιθανοτητες για μεταγγραφη δεν θελω να νοικασω σπιτι εκει καθως θα χασω το α εξαμηνο λογω της μη αναγνωρισης των μαθηματων στο αντιστοιχο τμημα τησ θεσσαλονικς.Με ποιον τροπο λοιπον εγω μπορω να διαβαζω για τα μαθηματα που διδασκονται στο απθ,ετσι ωστε να μην αφησω κενα και μετα τρεχω και δεν προλαβαινω;Σας ευχαριστω εκ των προτερων.
Αν εισαι τοσο σιγουρος οτι θα παρεις μετεγγραφη και ειδικοτερα μενεις ή εχεις σπιτι στη Θεσσαλονικη ξεκινα να παρακολουθεις εκει. Τωρα επειδη μπορει να αργησουν καποιο χρονικο διαστημα οι μετεγγραφες, μπορεις να διαβαζεις απο τις σημειωσεις ή να δανειζεσαι βιβλια απο συμφοιτητες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nasia_nt

Νεοφερμένος

Η Νάσια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 43 μηνύματα.
Κοιτα όσον αφορά τα βιβλία έχεις θέμα, γιατί μέχρι να εγκριθεί η μεταγραφη σου δεν ξέρω αν θα πάρεις. Ωστόσο στο ΕΚΠΑ που ήταν η αφερφη μου πέρυσι βιβλία πήραν ένα μήνα πριν από την εξεταστική (αργά δηλαδή). Αυτό που μπορείς να κανεις εσύ είναι να παρακολουθείς και να διαβαζεις από τις σημειώσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Marios2795

Νεοφερμένος

Ο Marios2795 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 93 μηνύματα.
Παιδιά, τα πράγματα είναι απλά, μην μπερδεύεστε. Έως ότου εγκριθεί η μετεγγραφή, το Πανεπιστήμιο που επρόκειτο να μεταγγραφείτε δεν σας γνωρίζει, δεν είστε φοιτητές του, και έτσι δεν μπορεί να κανονιστεί κάτι '' ιδιαίτερο '' για εσάς, ακόμη και αν είναι απόλυτα σίγουρη η μεταφορά σας.

Για τις αντιστοιχίες μαθημάτων δεν μπορείτε να κάνετε κάτι, όλοι οι φοιτητές που μεταφέρουν τη θέση τους χρωστάνε τα μαθήματα του Α εξαμήνου, εκτός κάποιων στανταρ που αναγνωρίζονται. Το ζήτημα είναι, πως συνήθως τα αποτελέσματα βγαίνουν μετά την εξεταστική, θα κάνετε δηλαδή ένα 6μηνο στο τμήμα που περάσατε. Έτσι γίνονταν εως τώρα τουλάχιστον.

Αυτό που μπορείτε να κάνετε είναι να δανείζεστε τα βιβλία από τις βιβλιοθήκες ( του εύδοξου μπορούν να δανειστούν για 30 μέρες και οχι 15 ) με την ακαδημαική ταυτότητα γνωστού σας, φοιτητή εκεί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

libra2

Νεοφερμένος

Η libra2 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
καλησπερα! ειμαι 26 ετων εδωσα ξανα πανελληνιες μετα απο χρονια και περασα στη θεατρικων σπουδων στην πατρα . δεν ειμαι προστατευομενο μελος,ανεργη και με μηδενικο εισοδημα επισης ο ενας γονεας με αναπηρια 80 τοις εκατο .υπαρχει περιπτωση μεταγραφης για αθηνα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

damn

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο damn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 1,771 μηνύματα.
παιδια ξερετε ποσο καιρο μετα βγαινουν οι μετεγραφες οταν γινουν οι αιτησεις για αυτες?Δηλαδη μπορουν να βγουν και το μαρτη?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

konstantinab199

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η konstantinab199 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 301 μηνύματα.
παιδια ξερετε ποσο καιρο μετα βγαινουν οι μετεγραφες οταν γινουν οι αιτησεις για αυτες?Δηλαδη μπορουν να βγουν και το μαρτη?

Πέρισυ βγήκαν εναν μήνα πριν την εξεταστικη,δηλαδη τελη δεκεμβρη :)
Οι αιτησεις εγιναν μεσα οκτωμβρη.Αλλα γενικα ηταν πιο οργανωμενα τα πραγματα.Καθε τοσο εβγαινε ο Λοβερδος και εκανε δηλωσεις:P
Ακομα περισυ την πηραν ολοι ,μα ολοι καθως ολοι πληρουσαν τα κριτηρια(το οικονομικο οριο που ειχαν βαλει ηταν τρελο !)
Και τελος δεν γινοταν αυτος ο χαμος στην χωρα.
θεωρητικα μπορουν να βγουν και μαρτη ,ναι.Περισυ ηταν η μονη χροννια που βγηκαν ΤΟΣΟ γρηγορα.Και δυστηχως παρακολουθησαν στο τμημα που περιμεναν μεταγραφη μονο οι πολυτεκνοι που ηταν ανεκαθεν η σιγουρη κατηγορια.Ετσι μετα τον γεναρη ηρθαν παρα μα παρα πολλοι και βλεπαμε καθε μερα και αλλους και ημασταν σε φαση "αυτος απο που ξεφιτρωσε:worry:)
Ε ι μην αγχωνεσαι.Εχεις πολλες πιθανοτηες και να χαθει και ενα εξαμηνο,ε και;
Θα εισαι τεσσαρα χροννια στη σχολη που ηθελες σε μια μεγαλη πολη και οχι σε ενα νησι.
Απλα περιμενε και δες.Γνωμη μου αν δεις οτι τρεχουν οι διαδικασιες και οπου να ναι σας ζητησουν να κανετε αιτησεις παρακολουθησε στην Πατρα.Θα την παρεις την μεταγραφη.Αν ησουν αλλη σχολη και αλλη πολη που γινονται πολλες αιτησεις θα ημουν επιφυλακτικη αλα τωρα αισιοδοξω οτι θα την παρεις.
Αν ομως περναει ο καιρος και ουτε φωνη ουτε ακροαση καλυτερα να εισαι στο τμημα που περασες..Αλλα παιζει ρολο και το οικονομικο...Ζυγισε τα και αποφασισε τι θα κανεις;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

damn

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο damn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 1,771 μηνύματα.
Πέρισυ βγήκαν εναν μήνα πριν την εξεταστικη,δηλαδη τελη δεκεμβρη :)
Οι αιτησεις εγιναν μεσα οκτωμβρη.Αλλα γενικα ηταν πιο οργανωμενα τα πραγματα.Καθε τοσο εβγαινε ο Λοβερδος και εκανε δηλωσεις:P
Ακομα περισυ την πηραν ολοι ,μα ολοι καθως ολοι πληρουσαν τα κριτηρια(το οικονομικο οριο που ειχαν βαλει ηταν τρελο !)
Και τελος δεν γινοταν αυτος ο χαμος στην χωρα.
θεωρητικα μπορουν να βγουν και μαρτη ,ναι.Περισυ ηταν η μονη χροννια που βγηκαν ΤΟΣΟ γρηγορα.Και δυστηχως παρακολουθησαν στο τμημα που περιμεναν μεταγραφη μονο οι πολυτεκνοι που ηταν ανεκαθεν η σιγουρη κατηγορια.Ετσι μετα τον γεναρη ηρθαν παρα μα παρα πολλοι και βλεπαμε καθε μερα και αλλους και ημασταν σε φαση "αυτος απο που ξεφιτρωσε:worry:)
Ε ι μην αγχωνεσαι.Εχεις πολλες πιθανοτηες και να χαθει και ενα εξαμηνο,ε και;
Θα εισαι τεσσαρα χροννια στη σχολη που ηθελες σε μια μεγαλη πολη και οχι σε ενα νησι.
Απλα περιμενε και δες.Γνωμη μου αν δεις οτι τρεχουν οι διαδικασιες και οπου να ναι σας ζητησουν να κανετε αιτησεις παρακολουθησε στην Πατρα.Θα την παρεις την μεταγραφη.Αν ησουν αλλη σχολη και αλλη πολη που γινονται πολλες αιτησεις θα ημουν επιφυλακτικη αλα τωρα αισιοδοξω οτι θα την παρεις.
Αν ομως περναει ο καιρος και ουτε φωνη ουτε ακροαση καλυτερα να εισαι στο τμημα που περασες..Αλλα παιζει ρολο και το οικονομικο...Ζυγισε τα και αποφασισε τι θα κανεις;)

Κοιτα θα παρακουλουθησω στο τμημα υποδοχης δηλαδη εκει που θα κανω αιτηση για μετεγραφη απο αρχη.Με 5 μορια λες θα παρω μετεγραφη?Πραγματι περυση ο υπουργος εκανε εξαιρετικη δουλεια οσον αφορα τις μετεγραφες.Και φετος ετσι θα επρεπε να γινει.Με τα εργαστηρια ξερεις τι παιζει?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

damn

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο damn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 1,771 μηνύματα.
Καλησπερακαποιος γνωστος μου ειχε κανει αιτηση για μετεγραφη το 2012 και την πηρε.Αλλα τελικα αποφασισε να μην παει τοτε στο τμημα υποδοχης που μετεγραφηκε αλλα φετος θελει να κανει αιτηση για μετεγραφη εχει την δυνατοτητα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moryachka

Νεοφερμένος

Η moryachka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 34 μηνύματα.
Καλησπερακαποιος γνωστος μου ειχε κανει αιτηση για μετεγραφη το 2012 και την πηρε.Αλλα τελικα αποφασισε να μην παει τοτε στο τμημα υποδοχης που μετεγραφηκε αλλα φετος θελει να κανει αιτηση για μετεγραφη εχει την δυνατοτητα?

Αν τώρα μπαίνει 4ο έτος θεωρητικά μπορεί.Δικαίωμα μετεγγραφής δεν έχουν "οι φοιτητές των οποίων η διάρκεια φοίτησης έχει υπερβεί τη διάρκεια των εξαμήνων που απαιτούνται για τη λήψη του τίτλου σπουδών σύμφωνα με το ενδεικτικό πρόγραμμα σπουδών".Οπότε αν ο γνωστός σου δεν έχει υπερβεί τα απαιτούμενα έτη φοίτησης,τότε έχει πιθανότητες να πάρει μετεγγραφή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Merendaki

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Merendaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 252 μηνύματα.
Πέρισυ βγήκαν εναν μήνα πριν την εξεταστικη,δηλαδη τελη δεκεμβρη :)
Οι αιτησεις εγιναν μεσα οκτωμβρη.Αλλα γενικα ηταν πιο οργανωμενα τα πραγματα.Καθε τοσο εβγαινε ο Λοβερδος και εκανε δηλωσεις:P
Ακομα περισυ την πηραν ολοι ,μα ολοι καθως ολοι πληρουσαν τα κριτηρια(το οικονομικο οριο που ειχαν βαλει ηταν τρελο !)
Και τελος δεν γινοταν αυτος ο χαμος στην χωρα.
θεωρητικα μπορουν να βγουν και μαρτη ,ναι.Περισυ ηταν η μονη χροννια που βγηκαν ΤΟΣΟ γρηγορα.Και δυστηχως παρακολουθησαν στο τμημα που περιμεναν μεταγραφη μονο οι πολυτεκνοι που ηταν ανεκαθεν η σιγουρη κατηγορια.Ετσι μετα τον γεναρη ηρθαν παρα μα παρα πολλοι και βλεπαμε καθε μερα και αλλους και ημασταν σε φαση "αυτος απο που ξεφιτρωσε:worry:)
Ε ι μην αγχωνεσαι.Εχεις πολλες πιθανοτηες και να χαθει και ενα εξαμηνο,ε και;
Θα εισαι τεσσαρα χροννια στη σχολη που ηθελες σε μια μεγαλη πολη και οχι σε ενα νησι.
Απλα περιμενε και δες.Γνωμη μου αν δεις οτι τρεχουν οι διαδικασιες και οπου να ναι σας ζητησουν να κανετε αιτησεις παρακολουθησε στην Πατρα.Θα την παρεις την μεταγραφη.Αν ησουν αλλη σχολη και αλλη πολη που γινονται πολλες αιτησεις θα ημουν επιφυλακτικη αλα τωρα αισιοδοξω οτι θα την παρεις.
Αν ομως περναει ο καιρος και ουτε φωνη ουτε ακροαση καλυτερα να εισαι στο τμημα που περασες..Αλλα παιζει ρολο και το οικονομικο...Ζυγισε τα και αποφασισε τι θα κανεις;)
απο οτι ξερω περυσι βγηκαν τελκη οκτωβρη οι μετεγγραφες....ανοιξαν οι αιτησεις 9 μεχρι 17 και τα αποτελέσματα βγηκαν στις 23

Κοιτα θα παρακουλουθησω στο τμημα υποδοχης δηλαδη εκει που θα κανω αιτηση για μετεγραφη απο αρχη.Με 5 μορια λες θα παρω μετεγραφη? Πραγματι περυση ο υπουργος εκανε εξαιρετικη δουλεια οσον αφορα τις μετεγραφες.Και φετος ετσι θα επρεπε να γινει.Με τα εργαστηρια ξερεις τι παιζει?

Ενταξει μη τρελενομαστε....σκατα δουλεια εκανες ο Λοβερδος...αδειασαν τα περιφέρειακα και γεμισε η αθηνα...δεν λεω και εγω ειμαι πολυτεκνη και θα επαιρνα σιγουρη μετεγγραφη αλλα δεν ηταν αυτη κατασταση....,δεν γινεται μαθημα με τοσα παιδια....και μου κοκορευονταν και ο καθενας "περασα ροδο εχω και σίγουρη μετεγγαφη για αθηνα λογω τριτεκνιας" με εισοδημα στα ταβανια..,.μια χαρα ηταν ο νομος προ Λοβερδου που ισχύε τοσα χρόνια...,ας μη τον καταργουσε να μην φταναμε εδω τωρα! Ουτε να γεμιζουν τα κεντρικα ουτε να παιρνουν το 15% δεν θυμαμαι να ειχε γινει θεμα με τα πανεπιστήμια τόσα χρονια που ισχυε ο προηγουμενος νομος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

damn

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο damn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 1,771 μηνύματα.
Παιδια τι εννοει αυτο Αντίγραφο του εκκαθαριστικού σημειώματος που αντιστοιχεί στους ΑΦΜ, που ο δικαιούμενος μετεγγραφής δήλωσε στην αίτησή του και από τους οποίους προκύπτει το κατά κεφαλή εισόδημα κατά το οικονομικό έτος αναφοράς, σε περίπτωση που ο αιτών έχει μοριο-δοτηθεί για τα εισοδήματα του τρέχοντος οικονομικού έτους. Σε περίπτωση που δεν έχει υποβληθεί φορολογική δήλωση για το τρέχον οικονομικό έτος, ο αιτών ή/και οι γονείς υποβάλλουν υπεύθυνη δήλωση του Ν. 1599/1986 (Α' 75) θεωρημένη από την αρμόδια ΔΟΥ, για το λόγο απαλλαγής τους από την υποχρέωση υποβολής.Eγω που δεν υποβαλω φορολογικη δηλωση πρεπει να κανω υπευθυνη δηλωση?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Merendaki

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Merendaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 252 μηνύματα.
Αρχισαν οι μετεγγραφες??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CoolCowboy

Νεοφερμένος

Ο CoolCowboy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 19 μηνύματα.
Καλησπέρα παιδιά :) Μπορεί κάποιος να μου πει εάν έχω πιθανότητες για μεταγραφή από το τμήμα διαχείρισης φυσικών πόρων Αγρινίου στο απθ και συγκεκριμένα στο τμήμα δασολογιας ?!?! Έχω 4 μόρια και η σχολή θα πάρει 15 άτομα... :/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrMimi

Νεοφερμένος

Η DrMimi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 117 μηνύματα.
Παιδιά να ρωτήσω κάτι ??Ξέρετε τι θα ισχύσει του χρόνου με τις μετεγγραφές; Και αν ξέρετε γίνεται κάποιος να πάρει και δεύτερη φορά μετεγγραφή ??ευχαριστώ εκ των προτέρων!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Και αν ξέρετε γίνεται κάποιος να πάρει και δεύτερη φορά μετεγγραφή ??

΄Οχι. Σύμφωνα με το Ν.4332/2015 οι φοιτητές οι οποίοι πήραν μετεγγραφή για μια σχολή δεν έχουν το δικαίωμα να ξαναζητήσουν μετεγγραφή από τη σχολή αυτή. Αν κάποιος μετά τη μετεγγραφή του ξαναδώσει πανελλαδικές ή εισαχθεί με το 10% σε διαφορετική σχολή από αυτήν που μετεγγράφηκε τότε έχει το δικαίωμα να ξαναζητήσει μετεγγραφή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top