Γενικό - Εξετάσεις Γ' Γυμνασίου

Emilonop

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ευαγγελία Μ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 394 μηνύματα.
Ναιι ρε συυυ δε μπορωω!!:mad:Αλλα νταξειι ευκολα ειναι αμα κατσεις και τα διαβασεις μια-δυο ωρες!!!!

Μου την δίνουν. Κάθομαι εδώ και 2 ώρες πάνω απ' το βιβλίο και δεν ξέρω τίποτα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Βιολογια :inlove: ηταν το πρωτο 20αρι που εγραψα:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilonop

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ευαγγελία Μ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 394 μηνύματα.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Μου την σπάει απίστευτα πολύ.

Τι την εχουμε την μανα 8).
Ωραια ειναι ρε! Μικροβιολογια... Εκει με την γενετικη!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilonop

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ευαγγελία Μ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 394 μηνύματα.
Τι την εχουμε την μανα 8).
Ωραια ειναι ρε! Μικροβιολογια... Εκει με την γενετικη!

Μου σηκώθηκε η τρίχα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mar.ia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Mar.ia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 236 μηνύματα.
TEΛΟΟΣΣΣΣΣΣΣ!!:clapup:ΑΝΤΕΕ ΚΑΛΕΣΣ ΔΙΑΚΟΠΕΕΣ!!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Soleado Febrero ~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Soleado Febrero ~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,033 μηνύματα.
Τέλος,τέλος!!!Τέλος οι εξετάσεις,το γυμνάσιο,ένα κομμάτι της ζωής μας.Είμαι συγκινημένη και δεν ξέρω τι άλλο να πω:redface:
(οι ευχές είναι από κάτω,μην ξαναγράφω:P)


Δεν ειναι τελειο;

Ναι:clapup::clapup: Από του χρόνου θα μπούμε σε άλλο χορό


TEΛΟΟΣΣΣΣΣΣΣ!!:clapup:ΑΝΤΕΕ ΚΑΛΕΣΣ ΔΙΑΚΟΠΕΕΣ!!:D

Καλές διακοπές!!!Καλό καλοκαίρι και καλή ξεκούραση σε όλους!!!Μας περιμένουν 3 ζόρικα αλλά πολύ όμορφα χρόνια :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mar.ia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Mar.ia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 236 μηνύματα.
Καλές διακοπές!!!Καλό καλοκαίρι και καλή ξεκούραση σε όλους!!!Μας περιμένουν 3 ζόρικα αλλά πολύ όμορφα χρόνια :D

ΕΕ θα περασουν κ αυταα!!Παντως απορω ποτεε περασαν τοοοσα χρονια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Επιτελους:clapup::clapup::clapup::clapup: καλα αποτελεσματα και καλο καλοκαιρι:clapup: ΜΟΝΑΧΟ ΣΟΥ ΕΡΧΟΜΑΙ :inlove:
* Και απο Σεπτεμβρη λυκειο ε; ΟΥΑΟΥ
** Ποιος περιμενει τον αγιασμο:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anonyme

Δραστήριο μέλος

Η Anonyme αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 645 μηνύματα.
Όσα παιδιά είναι φέτος (ή ήταν πέρσι) Γ' Γυμνασίου, χρειάζομαι τη βοήθειά σας!

Στην Β' ξένη γλώσσα, ξέρετε πώς μοιράζονται οι βαθμοί στο τελικό διαγώνισμα των εξετάσεων;
Βάσει της διδακτικής μου εμπειρίας πιστεύω πως ερωτήσεις κατανόησης+ορθογραφία θα πιάνουν κάπου 10-12/20 και οι υπόλοιπες 8 μονάδες θα είναι γραμματική+συντακτικό.

Θυμάται κανείς; :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Όσα παιδιά είναι φέτος (ή ήταν πέρσι) Γ' Γυμνασίου, χρειάζομαι τη βοήθειά σας!

Στην Β' ξένη γλώσσα, ξέρετε πώς μοιράζονται οι βαθμοί στο τελικό διαγώνισμα των εξετάσεων;
Βάσει της διδακτικής μου εμπειρίας πιστεύω πως ερωτήσεις κατανόησης+ορθογραφία θα πιάνουν κάπου 10-12/20 και οι υπόλοιπες 8 μονάδες θα είναι γραμματική+συντακτικό.

Θυμάται κανείς; :)
Δεν θυμάμαι καθόλου!
Πότε το χρειάζεσαι;
Μήπως προλαβαίνω να ρωτήσω την κυρία των γερμανικών μου!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anonyme

Δραστήριο μέλος

Η Anonyme αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 645 μηνύματα.
Μέχρι την επόμενη Πέμπτη, αν προλάβεις καλώς!
Βοηθάω ένα παιδί στο διάβασμά του, αλλά επειδή είναι μεγάλη η ύλη και δεν προλαβαίνουμε με τίποτα να καλύψουμε γραμματική τριών ετών, τα κάνω επιλεκτικά. Σ'ευχαριστώ πολύ πάντως!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Μέχρι την επόμενη Πέμπτη, αν προλάβεις καλώς!
Βοηθάω ένα παιδί στο διάβασμά του, αλλά επειδή είναι μεγάλη η ύλη και δεν προλαβαίνουμε με τίποτα να καλύψουμε γραμματική τριών ετών, τα κάνω επιλεκτικά. Σ'ευχαριστώ πολύ πάντως!

Θα προλάβω εννοείται. Αν ήταν για αύριο δεν θα προλάβαινα...
Γαλλικά ή γερμανικά του κάνεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anonyme

Δραστήριο μέλος

Η Anonyme αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 645 μηνύματα.
Γαλλικά! Αλλά δεν πιστεύω να έχει μεγάλη διαφορά η δομή και η βαθμολόγηση του διαγωνίσματος ανεξαρτήτου γλώσσας. :)

Έχουν στην ύλη τους μερικά κείμενα (μαζί με τις ερωτήσεις κατανόησης), ορθογραφία, ορισμένους γραμματικούς χρόνους κι ένα συντακτικό φαινόμενο. Δεδομένου πως τα περισσότερα παιδάκια δεν έχουν υψηλό επίπεδο, πιστεύω πως η βάση θα είναι εφικτή με όσα πράγματα δεν προϋποθέτουν γνώσεις από προηγούμενα χρόνια (δηλαδή με ορθογραφία+κατανόηση θα φτάνεις το 10) και όσο δυσκολεύουν τα ερωτήματα θα μειώνονται και οι μονάδες (δεν πιστεύω να βάλει καθηγητής 5 μονάδες στην αναγνώριση υποθετικού λόγου για παράδειγμα, θα είναι σαν να τα χαντακώνει τα παιδιά!).

Όπως βλέπεις έχω αγχωθεί μη μείνει για Σεπτέμβρη! :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Γαλλικά! Αλλά δεν πιστεύω να έχει μεγάλη διαφορά η δομή και η βαθμολόγηση του διαγωνίσματος ανεξαρτήτου γλώσσας. :)

Έχουν στην ύλη τους μερικά κείμενα (μαζί με τις ερωτήσεις κατανόησης), ορθογραφία, ορισμένους γραμματικούς χρόνους κι ένα συντακτικό φαινόμενο. Δεδομένου πως τα περισσότερα παιδάκια δεν έχουν υψηλό επίπεδο, πιστεύω πως η βάση θα είναι εφικτή με όσα πράγματα δεν προϋποθέτουν γνώσεις από προηγούμενα χρόνια (δηλαδή με ορθογραφία+κατανόηση θα φτάνεις το 10) και όσο δυσκολεύουν τα ερωτήματα θα μειώνονται και οι μονάδες (δεν πιστεύω να βάλει καθηγητής 5 μονάδες στην αναγνώριση υποθετικού λόγου για παράδειγμα, θα είναι σαν να τα χαντακώνει τα παιδιά!).

Όπως βλέπεις έχω αγχωθεί μη μείνει για Σεπτέμβρη! :/:

Θα προσπαθήσω να ψάξω και στο ίντερνετ για πιο γρήγορα. Δεν νομίζω να μείνει Σεπτέμβρη.
Όπως είπες το επίπεδο είναι πολύ χαμηλό και επειδή η β ξένη στο γυμνάσιο είναι παρεξηγημένη οι καθηγητές βάζουν συνήθως πολύ εύκολα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,969 μηνύματα.
αν και εχουν περασει 3. ρονια που τελειωσα την γ γυμνασιου ασ γραψω τον γμο.

ιστορια 20
γλωσσα 20
κειμενα 20
αρχαια 18
ελενη 20
μαθηματικα 20
φυσικη 20
χημεια 19
βιολογια 19
κπα 20
θρησκευτικα 20
πληροφορικη 18
αγγλικα 20
γαλλικα 20
καλλιτεχνικα 19(ελεος)
μουσικη 20
γυμναστικη 20

ΓΜΟ 19.9/13 και απουσιολογος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chem2000

Διάσημο μέλος

Η Chem2000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών, Πτυχιούχος του τμήματος Χημείας Ιωαννίνων και μας γράφει απο Νίκαια (Αττική). Έχει γράψει 2,871 μηνύματα.
Και που λες Φώτη μετά από μια ολόκληρη μέρα ενασχόλησης με τη φυσική,λέω από μέσα μου "δε χαζεύω και λίγο ischool να δω τι παίζει,μήπως κάποιος έχει καμιά απορία ή μήπως κάνω εγώ καμία άμα λάχει."Και ξαφνικά αντικρίζω αυτό και μετά συγχωρήσεως κιόλας,σε ρωτάω..Γιατί έχεις γράψει πάνω από 1.000.000 φορές τους βαθμούς σου,ειδικά σε άκυρα θέματα;Τι προσπαθείς να δείξεις με αυτό.Δε σου το λέω επιθετικά,απλά είμαι λίγο ανήσυχο πνεύμα και με κάνεις και αναρωτιέμαι :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,969 μηνύματα.
Απλά μου αρέσουν οι βαθμοί!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 6 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top