Συζήτηση για το streaming ταινιών και μουσικής

Resaldis

Δραστήριο μέλος

Ο Resaldis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 784 μηνύματα.
Μας παρέχεται νόμιμα δια του Netflix και του Spotify, αλλά και δυνητικά παράνομα δια του Stremio και του YouTube.
Σε κάθε περίπτωση, τα οπτικοακουστικά έργα διαθέτουν μαζική απήχηση ως είδος και ως εκ τούτου η αγορά καλείται να διευκολύνει την πρόσβαση του κοινού σε αυτά.
 
Τελευταία επεξεργασία:

DumeNuke

Τιμώμενο Μέλος

Ο DumeNuke αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,125 μηνύματα.
 

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής ΟΠΑ και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,689 μηνύματα.
Εγώ έχω Spotify που το χρησιμοποιώ καθημερινά (premium οικογενειακό).
Επειδή ακούω κάθε μέρα όλη μέρα μουσική, χρησιμοποιώ YouTube / Spotify και τα αρχεία του PC μου.

Έχω μια σκέψη να δοκιμάσω και YouTube Music.

Το Netflix το σταμάτησα λόγω έλλειψης χρόνου.
 

Guest 451212

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Όταν φτάσουμε να απαγορευθεί η πειρατεία σε βαθμό που θα σε κάνουν τρακ όποιος και αν είσαι, τύπου USA. Θα το σκεφτώ λίγο αν θα πρέπει να αγοράσω κάποια υπηρεσία τύπου Netflix. Μετά θα θυμηθώ ότι υπάρχει το VPN και θα συνεχίσω να ζω στην αλητεία.
 

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Όσοι νομίζετε ότι είστε πειρατές επειδή κατεβάζετε παράνομα τορρεντς και βλέπετε streams μη γελιέστε δεν είστε τόσο κουλ.

Πειρατής είναι αυτός που τραβάει στο σινεμά και ανεβάζει την ταινία ή αυτός που κρακαρει το παιχνίδι και το ανεβάζει.

Οι υπόλοιποι είστε στην καλύτερη η χοντρή γκομενα στη Τορτουγκα που σερβίρει μπύρες στους πειρατές.
 

Resaldis

Δραστήριο μέλος

Ο Resaldis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 784 μηνύματα.
Ουσιαστικά, οι κύριες επιλογές είναι το Netflix, το Spotify και το ΥouTube. Το Stremio λειτουργεί ως media hub.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Guest 451212

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Όσοι νομίζετε ότι είστε πειρατές επειδή κατεβάζετε παράνομα τορρεντς και βλέπετε streams μη γελιέστε δεν είστε τόσο κουλ.

Πειρατής είναι αυτός που τραβάει στο σινεμά και ανεβάζει την ταινία ή αυτός που κρακαρει το παιχνίδι και το ανεβάζει.

Οι υπόλοιποι είστε στην καλύτερη η χοντρή γκομενα στη Τορτουγκα που σερβίρει μπύρες στους πειρατές.
Όλοι ξέρουν ότι οι πειρατές πίνουν ρούμι... Επίσης στην Ελλάδα βρίσκομαι, σε φόρουμ που πιθανώς έχει τον σέρβερ του στην Ελλάδα, σίγουρα έχει ελληνικό domain οπότε πάλι ό,τι δηλώσω είμαι.
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών ΕΜΠ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,774 μηνύματα.
Για νόμιμες λύσεις το μπαμ θα κάνει η υπηρεσία της disney. Δεν νομίζω ότι θα έχει ουσιαστικό αντίπαλο.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top