Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης

Το iSchool είναι η μεγαλύτερη μαθητική διαδικτυακή κοινότητα με 68,835 εγγεγραμμένα μέλη και 2,473,073 μηνύματα σε 78,663 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το iSchool άλλα 579 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool!

Εγγραφή Βοήθεια

Ανδρισμός - Θηλυκότητα

Λένω

Επιφανές Μέλος

H Λένω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,906 μηνύματα.

H Λένω έγραψε: στις 13:15, 19-03-19:

Αρχική Δημοσίευση από hack3r
Πολύ σωστά, έτσι για να μάθουν μερικές που νομίζουν ότι επειδή μεγάλωσαν δυο τρία παιδιά πρόσφεραν κιόλας στον κόσμο.
???????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????
Στην οικογένειά μου, η μητέρα μου όχι μόνο δεν είναι "μονάχα μητέρα και νοικοκυρά" αλλά είναι τα πάντα! Και εργάζεται και την κοινωνική της ζωή έχει και το σπίτι μας λάμπει και ποτέ δεν έχουμε μείνει χωρίς φαγητό και δίπλα μας σε ο,τι χρειαστούμε βρίσκεται και ατέλειωτος είναι ο κατάλογος σε όσα ανταποκρίνεται άριστα. ΄Αλλο όμως αυτό και άλλο να θεωρούμε ότι δεν προσέφερε τίποτα στον κόσμο μια γυναίκα που το μόνο που έκανε ήταν "να μεγαλώσει 2-3 παιδιά"! Και ασφαλώς δεν εννοώ τις γυναίκες που για κάποιον λόγο τους "προέκυψαν" τα παιδιά και τα μεγάλωσαν αισθανόμενες ότι τους ήταν βάρος. Εννοώ τις γυναίκες που συνειδητοποιημένα αφοσιώθηκαν στο μεγάλωμα των παιδιών τους, που έσκυψαν πάνω τους καλύπτοντας τις ανάγκες της κάθε ηλικίας, που τους ενέπνευσαν αισθήματα και αξίες ζωής και τα προετοίμασαν έτσι ώστε με γερές βάσεις και αυτοπεποίθηση ν΄ανοίξουν τα φτερά τους! Στ΄αλήθεια πιστεύεις ότι αυτές οι γυναίκες δεν πρόσφεραν στον κόσμο;
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

hack3r

Επιφανές Μέλος

Ο hack3r αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,334 μηνύματα.

O hack3r έγραψε: στις 16:52, 19-03-19:

Αρχική Δημοσίευση από Λένω
Στ΄αλήθεια πιστεύεις ότι αυτές οι γυναίκες δεν πρόσφεραν στον κόσμο;
Όχι σαρκαστικός ήμουν. Εσείς οι ίδιες οι γυναίκες τα πιστεύετε αυτά. Πρέπει να αποβάλλετε το κόμπλεξ κατωτερότητας κάποια στιγμή.
1
Παράθεση

thanos713

Διδακτορικός

Ο thanos713 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών , Διδακτορικός και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 198 μηνύματα.

O thanos713 έγραψε: στις 02:09, 20-03-19:

https://muse.jhu.edu/article/363289/pdf
https://en.wikipedia.org/wiki/Helen_Kendrick_Johnson
https://en.wikipedia.org/wiki/Ida_Tarbell
https://research.libraries.wsu.edu/x...anSuffrage.pdf
Παράθεση

Λένω

Επιφανές Μέλος

H Λένω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,906 μηνύματα.

H Λένω έγραψε: στις 11:16, 20-03-19:

Αρχική Δημοσίευση από hack3r
Όχι σαρκαστικός ήμουν. Εσείς οι ίδιες οι γυναίκες τα πιστεύετε αυτά. Πρέπει να αποβάλλετε το κόμπλεξ κατωτερότητας κάποια στιγμή.

Χαίρομαι πολύ που ήταν σαρκασμός!΄Οσο για το τι πιστεύουν "οι γυναίκες" νομίζω ότι είναι κάτι που δεν πρέπει να το εξετάζουμε μαζικά! Η καθεμιά μας έχει τις απόψεις της. Προσωπικά πιστεύω ότι κάθε άνθρωπος πρέπει να είναι αυτόφωτος και για να ισχύσει αυτό θα πρέπει να έχει φροντίσει να αποκτήσει τα προσόντα που θα του επιτρέψουν να μπορεί να πορευτεί στη ζωή του είτε μόνος του είτε ως μέλος μιας οικογένειας. Τώρα αν κάποια γυναίκα που έχει αποκτήσει αυτά τα προσόντα, κάνει την επιλογή να μείνει στο σπίτι της και να μεγαλώσει μόνη της τα παιδιά της, είναι απολύτως σεβαστό, αξιέπαινο και ανεκτίμητο! Είναι μια γενναία απόφαση που δεν νομίζω να βρεθεί κάποιος να την κατακρίνει!
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Left123