Βοηθήματα Προσανατολισμού Θετικών Σπουδών

spinalgr1990

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 206 μηνύματα.
Τόσο χάλια σου φαίνεται? Εγω μια χαρά το βρήκα..Καλα θεωρία δεν λεει να διαβασεις απο κει, αλλά έχει πολλά θέματα εξετάσεων και μερικές καλές ασκησούλες..


Υπάρχει κάπου εν ετει 2019 το βοηθημα του Γιωργου Κουμαριανου Ηλεκτρολογια Γ Λυκειου Τεχνολογικης ωστε να το αγορασω??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 233831

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Υπάρχει κάπου εν ετει 2019 το βοηθημα του Γιωργου Κουμαριανου Ηλεκτρολογια Γ Λυκειου Τεχνολογικης ωστε να το αγορασω??


εδω ισως
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

spinalgr1990

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 206 μηνύματα.
Ωραία θα τους παρω ενα τηλ. να τους ρωτησω αν υπαρχει διαθεσιμοτητα. Προς το παρον βρήκα εδώ ένα ηλεκτρονινο βοήθημα pdf στην Ηλεκτρολογία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rempelos42

Νεοφερμένος

Ο rempelos42 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 22 μηνύματα.
Καλησπέρα. Θα ήθελα να ρωτήσω αν κάποιος/κάποια από εσάς χρησιμοποίησε/χρησιμοποιεί κάποιο βοήθημα που δεν ανήκει στην κατηγορία των mainstream. Για παράδειγμα...
Στα μαθηματικά κάποιο βοήθημα εκτός του Μπάρλα, του Στεργίου και του Παπαδάκη.
Στη φυσική κάποιο βοήθημα εκτός των Σαββάλα, Μαθιουδάκη-Παναγιωτακόπουλου και Συνοδινού-Πενέση.
Στη χημεία κάποιο βοήθημα εκτός του Σαλτερή.
 

atlantida

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η atlantida αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 236 μηνύματα.
Καλησπέρα. Θα ήθελα να ρωτήσω αν κάποιος/κάποια από εσάς χρησιμοποίησε/χρησιμοποιεί κάποιο βοήθημα που δεν ανήκει στην κατηγορία των mainstream. Για παράδειγμα...
Στα μαθηματικά κάποιο βοήθημα εκτός του Μπάρλα, του Στεργίου και του Παπαδάκη.
Στη φυσική κάποιο βοήθημα εκτός των Σαββάλα, Μαθιουδάκη-Παναγιωτακόπουλου και Συνοδινού-Πενέση.
Στη χημεία κάποιο βοήθημα εκτός του Σαλτερή.
για χημεία νομίζω ότι είναι σχετικά καλά τα βοηθήματα του Ανέστη Θεοδώρου (ελληνοεκδοτική). εγώ χρησιμοποιούσα κυρίως Σαλτερή (τον οποίο προσωπικά προτιμώ), αλλά έχω λύσει αρκετές ασκήσεις κι από αυτό της ελληνοεκδοτικής. έχει πιο περιορισμένο αριθμό ασκήσεων και θεμάτων σε σχέση με τον Σαλτερή, αλλά πιο στοχευμένες (ο Σαλτερής πολλές φορές ξεφεύγει).

υπάρχει κάποιος λόγος που δεν θες τα "mainstream";
 

rempelos42

Νεοφερμένος

Ο rempelos42 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 22 μηνύματα.
Όχι, δεν έχω κάποια προτίμηση σε mainstream και μη. Ψάχνω όμως βιβλία με καλή επιλογή λυμένων ασκήσεων. Ο Σαλτερής έχει καλή επιλογή σε λυμένες ασκήσεις. Αντίστοιχο βιβλίο για Φυσική δεν έχω βρει ενώ στα Μαθηματικά θα πρέπει να συνδυάσεις 2 βοηθήματα.
 

fractal

Νεοφερμένος

Ο fractal αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 19 ετών και Φοιτητής του τμήματος Φυσικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 29 μηνύματα.
Καλησπέρα. Θα ήθελα να ρωτήσω αν κάποιος/κάποια από εσάς χρησιμοποίησε/χρησιμοποιεί κάποιο βοήθημα που δεν ανήκει στην κατηγορία των mainstream. Για παράδειγμα...
Στα μαθηματικά κάποιο βοήθημα εκτός του Μπάρλα, του Στεργίου και του Παπαδάκη.
Στη φυσική κάποιο βοήθημα εκτός των Σαββάλα, Μαθιουδάκη-Παναγιωτακόπουλου και Συνοδινού-Πενέση.
Στη χημεία κάποιο βοήθημα εκτός του Σαλτερή.
Για τα μαθηματικά, ρίξε μια ματιά στα βιβλία του Γ. Μαυρίδη (εκδόσεις του ίδιου). Είναι αρκετά καλά και έχουν και ασκήσεις υψηλού επιπέδου δυσκολίας
 

rempelos42

Νεοφερμένος

Ο rempelos42 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 22 μηνύματα.
Γνωρίζει κανείς αν οι Συνοδινός-Πενέσης ανανεώσουν τα βιβλία τους σύμφωνα με τη νέα ύλη της Φυσικής Γ Λυκείου;
 
Top