Ιδιόμορφοι πολύτεκνοι

Christina Sp.

Νεοφερμένος

Η Christina Sp. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Γεια...!Λιγη βοηθεια εδω plz..!Το θεμα εχει ως εξής:Ειμαι 3τεκνη αλλα μονο απο τον πατερα μου.Ειχε 1 παιδι απο 1ο γαμο.Θελω να παρω μεταγραφη.Η αδερφη μου ομως εινα του'81 και σπουδαζει εξωτερικο.Υπαρχει νομοσχεδιο που λεει οτι τα παιδια των πολυτεκνων μπορουν να παρουν μεταγραφη στην πιο κοντινη πολη στο σπιτι τους.Αρκει να εχει δηλωθει η αντιστοιχη σχολη στο μηχνογραφικο.Υπαρχει περιπτωση να χασω αυτο το δικαιωμα λογω της ηλικιας της αδερφης μου η λογω του ιδιομορφου της οικογενειας????!!!!Παρακαλω οποιος ξερει ας απαντησει το συντομοτερο..!Δινω σε ενα μηνα και πρεπει να ξερω..!Ευχαρισω..
_Χριστινα_:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

commie

Πολύ δραστήριο μέλος

Η commie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,147 μηνύματα.
Γεια...!Λιγη βοηθεια εδω plz..!Το θεμα εχει ως εξής:Ειμαι 3τεκνη αλλα μονο απο τον πατερα μου.Ειχε 1 παιδι απο 1ο γαμο.Θελω να παρω μεταγραφη.Η αδερφη μου ομως εινα του'81 και σπουδαζει εξωτερικο.Υπαρχει νομοσχεδιο που λεει οτι τα παιδια των πολυτεκνων μπορουν να παρουν μεταγραφη στην πιο κοντινη πολη στο σπιτι τους.Αρκει να εχει δηλωθει η αντιστοιχη σχολη στο μηχνογραφικο.Υπαρχει περιπτωση να χασω αυτο το δικαιωμα λογω της ηλικιας της αδερφης μου η λογω του ιδιομορφου της οικογενειας????!!!!Παρακαλω οποιος ξερει ας απαντησει το συντομοτερο..!Δινω σε ενα μηνα και πρεπει να ξερω..!Ευχαρισω..
_Χριστινα_:)

Δεν είμαι από την Ελλάδα αλλά από ότι άκουσα η πρώην υπουργός παιδείας Μαριέττα τα έχει κάνει μαντάρα τόσο στις μεταγραφές τόσο και σε πολλά άλλα, βέβαια δεν γνωρίζω αν οι πολύτεκνες οικογένειες έχουν διαφορετική αντιμετώπιση από άλλες περιπτώσεις αδελφών νομίζω ότι πλέον δεν γίνονται καθόλου μεταγραφές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αν θυμάμαι σωστά, το εξωτερικό δεν πιάνετε ή εκτός συνεχίζει να είναι γραμμένη στην σχολή που πέρασε από τις πανελλήνιες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tetragrammaton

Διάσημο μέλος

Ο Site Bot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 2,671 μηνύματα.
Λόγω της σύνθετης οικογένειας σίγουρα δεν έχετε πρόβλημα, γιατί ξέρω τέτοιες περιπτώσεις που πηραν μεταγραφή. Τώρα δεν ξέρω αν παίζει ρόλο η ηλικία της αδερφής.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και Διδακτορικός. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
Θα συμφωνήσω με τον Εxposed πως το πρόβλημα (αν υπάρξει) επικεντρώνεται στο ότι σπουδάζει στ εξωτερικό η αδερφή σου, δηλαδή για το ελληνικό κράτος δεν είναι φοιτήτρια. Αλλά και πάλι δε γνωρίζω για να σου απαντήσω με σιγουριά..:/:

Αυτό ασ΄το να σε απασχολήσει γλυκιά μου αφού τελειώσεις τις πανελλήνιες.. μην αφήνεις τίποτα και κανέναν να αποσπά την προσοχή σου από το διάβασμα αυτήν την περίοδο.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angie_Ann

Διάσημο μέλος

Η Angie_Ann αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,330 μηνύματα.
Aπό όσο γνωρίζω η αδερφή σου είναι πολύ μεγάλη για να μπορέσεις να πάρεις μεταγραφή :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Νομίζω το μεγαλύτερο αδέρφι πρέπει να 'ναι μέχρι 25 ή 28.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angie_Ann

Διάσημο μέλος

Η Angie_Ann αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,330 μηνύματα.
Πρέπει να είναι μέχρι 24 από όσο γνωρίζω με αρκετή σιγουριά. Σόρυ Christina Sp. :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
Θα συμφωνήσω με τον Εxposed πως το πρόβλημα (αν υπάρξει) επικεντρώνεται στο ότι σπουδάζει στ εξωτερικό η αδερφή σου, δηλαδή για το ελληνικό κράτος δεν είναι φοιτήτρια. Αλλά και πάλι δε γνωρίζω για να σου απαντήσω με σιγουριά..:/:
εφόσον σπουδάζει σε χώρα της ΕΕ αυτό δεν είναι ακριβές. :)
Απλώς θα χρειαζόταν να ... μεταφράσει τη βεβαίωση σπουδών από το πανεπιστήμιο της :)

αλλά, από όσο γνωρίζω κι εγώ ισχύει αυτό:
Πρέπει να είναι μέχρι 24 από όσο γνωρίζω με αρκετή σιγουριά. Σόρυ Christina Sp. :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lugar

Πολύ δραστήριο μέλος

Η lugar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 58 ετών. Έχει γράψει 846 μηνύματα.
Πάντως τσέκαρε κι εδώ https://www.polyteknoi.gr/forum/index.php, μπορείς να βρεις τους νόμους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top