«Λουκέτο» στην ΕΡΤ;

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Φερέφωνο μνημονιακής κυβέρνησης....

Αν το λες για μένα:

Ούτε καν. Δεν υποστηρίζω κανένα κόμμα. Σε αντίθεση με εσένα, που είσαι ΚΚΕες :( άρα και οι απόψεις σου είναι αντιγραφές του κόμματος σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
όποιος βρει την πηγή για την παραπάνω λίστα κερδίζει ένα σοκολατάκι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mixalisbarca

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 346 μηνύματα.
Οι περισσότεροι από αυτούς δεν εργάζονται πια στην ΕΡΤ εδώ και πολύ καιρό οπότε δεν υπάρχει λόγος να λυπηθείς γι΄αυτούς....
Και να ήταν όμως εκεί, πόσοι είναι; 200, 300; Που δεν είναι. Τους υπόλοιπους 2500 εργαζόμενους (τεχνικούς, κ.λ.π.) , τους λυπάσαι;

Είναι σημαντικό το θέμα των εργαζομένων εκεί όπως και όλων των άλλων που έχουν χάσει τη δουλειά τους από αλλού, ΤΟ ΘΕΜΑ είναι ότι η ΕΡΤ είναι "δημόσιο αγαθό". Η ενημέρωση πρέπει να είναι δημόσια! Η ΕΡΤ είναι πολιτισμός (εκτός αν θεωρείς πολιτισμό τον ΣουλεΙμάν, την Αννίτα Πάνια και τη Μεσημεριανή Μελέτη), είναι η φωνή στα σύνορα της Ελλάδας, είναι η επαφή των ομογενών με την πατρίδα, είναι μουσική, θέατρο και ένα σωρό άλλα που δεν θεωρούνται εμπορικά αλλά είναι ποιοτικά και δεν πρόκειται να τα δούμε ποτέ στα ιδιωτικά κανάλια.
Τέρμα το παραμύθι λοιπόν με τους 200 υψηλόμισθους που στο κάτω κάτω διορίστηκαν από τις διοικήσεις που τις διόρισαν οι κυβερνήσεις....

Τα 5000 το μήνα όλοι τα παίρνανε.Δε λυπάμαι είπα αυτούς που έχουν-είχαν τέτοιους μισθούς και όχι, δε θεωρώ πολιτισμό τις μαλακίες που λες αλλά και η ΕΡΤ όπως και να το κάνουμε δεν ήταν ανταγωνιστική καθόλου(για μένα τουλάχιστον).Εννοείται πως δε θέλω να κλείσει η ΕΡΤ αλλά και οι δημοσιογράφοι θα μπορούσαν να δεχτούν να εργαστούν με λιγότερα κρίνοντας από την κατάσταση που υπάρχει σήμερα.Και εν τέλει ρε φίλε οι καλύτεροι θα μείνουν,πως να το κάνουμε δηλαδή;Οπου και να πας έτσι είναι,είτε συμφωνείς είτε όχι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

A propos

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,664 μηνύματα.
Φερέφωνο μνημονιακής κυβέρνησης....


Αναρρωτήθηκες μήπως είσαι φερέφωνο του εθελοντισμού, του οπαδιλικιού και της αυτοαναφορικότητας;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ἅλς

Διάσημο μέλος

Ο ἅλς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 3,894 μηνύματα.
Δεν το είπα για σένα για το Νίκο ήταν....
Να ΄σαι καλά,ρε Γιαννάκη, που τα πιάνεις όλα στον αέρα....

----------------------------------------------------------------------------

Διαφωνείτε ότι η ΕΡΤ είναι όλα αυτά που ανέφερα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Είναι που γράφουμε όλοι ταυτόχρονα, δεν είναι δύσκολο να μπερδευτείς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ἅλς

Διάσημο μέλος

Ο ἅλς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 3,894 μηνύματα.
Αναρρωτήθηκες μήπως είσαι φερέφωνο του εθελοντισμού, του οπαδιλικιού και της αυτοαναφορικότητας;

:eek: Με κατάλαβες!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mixalisbarca

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 346 μηνύματα.
όποιος βρει την πηγή για την παραπάνω λίστα κερδίζει ένα σοκολατάκι.

https://alithia.com.cy/ellada/item/14212-οι-«βασιλικοί»-μισθοί-της-ερτ.html
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ἅλς

Διάσημο μέλος

Ο ἅλς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 3,894 μηνύματα.
Τα 5000 το μήνα όλοι τα παίρνανε.Δε λυπάμαι είπα αυτούς που έχουν-είχαν τέτοιους μισθούς και όχι, δε θεωρώ πολιτισμό τις μαλακίες που λες αλλά και η ΕΡΤ όπως και να το κάνουμε δεν ήταν ανταγωνιστική καθόλου(για μένα τουλάχιστον).Εννοείται πως δε θέλω να κλείσει η ΕΡΤ αλλά και οι δημοσιογράφοι θα μπορούσαν να δεχτούν να εργαστούν με λιγότερα κρίνοντας από την κατάσταση που υπάρχει σήμερα.Και εν τέλει ρε φίλε οι καλύτεροι θα μείνουν,πως να το κάνουμε δηλαδή;Οπου και να πας έτσι είναι,είτε συμφωνείς είτε όχι...

Κρίμα, που λες κάτι τέτοιο. Ένα δημόσιο κανάλι δεν ΠΡΕΠΕΙ να έχει σχέση με εμπορικότητα, τηλεθεάσεις και όλες τις λοιπές μπούρδες.
Ποιότητα και εμπόριο/τηλεθέαση δεν πάνε ποτέ μαζί!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

A propos

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,664 μηνύματα.
Ποιότητα και εμπόριο/τηλεθέαση δεν πάνε ποτέ μαζί!


Μπα!!!!


Δεν το κατάλαβα αυτό... Γιατί δηλαδή δεν μπορεί να είναι κάτι καλό και παράλληλα εμπορικό; :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
Τα 5000 το μήνα όλοι τα παίρνανε.Δε λυπάμαι είπα αυτούς που έχουν-είχαν τέτοιους μισθούς και όχι, δε θεωρώ πολιτισμό τις μαλακίες που λες αλλά και η ΕΡΤ όπως και να το κάνουμε δεν ήταν ανταγωνιστική καθόλου(για μένα τουλάχιστον).Εννοείται πως δε θέλω να κλείσει η ΕΡΤ αλλά και οι δημοσιογράφοι θα μπορούσαν να δεχτούν να εργαστούν με λιγότερα κρίνοντας από την κατάσταση που υπάρχει σήμερα.Και εν τέλει ρε φίλε οι καλύτεροι θα μείνουν,πως να το κάνουμε δηλαδή;Οπου και να πας έτσι είναι,είτε συμφωνείς είτε όχι...


ένας δημόσιος οργανισμός πρέπει να είναι ανταγωνιστικός αλλιώς αξίζει να κλείσει. Μάλιστα, ωραίες νεοφιλελεύθερες απόψεις εχετε, να τις χαίρεστε. Για πείτε, τα σχολεία είναι ανταγωνιστικά; καλύπτουν από μόνα τους τις ανάγκες τους; Μπα.. να βάλουμε δίδακτρα λοιπόν. Τα πανεπιστήμια; κι εκεί δίδακτρα. Κι όσα δεν τα πάνε καλά στα οικονομικά να κλείσουν. Άκου εκεί, τι νομίζουν μερικοί ότι επιτελεί το κράτος, κοινωνικό έργο;
Τι μας ενδιαφέρει τι πρόγραμμα αρμόζει σε ένα δημόσιο κανάλι; ΔΕΝ ΠΟΥΛΆΝΕ ΤΑ ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ; ΝΑ ΒΑΛΕΤΕ ΤΟΥΡΚΙΚΑ.

Οι καλύτεροι θα μείνουν; σίγουρα. Οι καλύτεροι παπαγάλοι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mixalisbarca

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 346 μηνύματα.
Κρίμα, που λες κάτι τέτοιο. Ένα δημόσιο κανάλι δεν ΠΡΕΠΕΙ να έχει σχέση με εμπορικότητα, τηλεθεάσεις και όλες τις λοιπές μπούρδες.
Ποιότητα και εμπόριο/τηλεθέαση δεν πάνε ποτέ μαζί!

Ε εγώ δεν πολυέβλεπα,τι να κάνουμε τώρα;Αν και γενικά δεν πολυβλέπω τηλεόραση.

ένας δημόσιος οργανισμός πρέπει να είναι ανταγωνιστικός αλλιώς αξίζει να κλείσει. Μάλιστα, ωραίες νεοφιλελεύθερες απόψεις εχετε, να τις χαίρεστε. Για πείτε, τα σχολεία είναι ανταγωνιστικά; καλύπτουν από μόνα τους τις ανάγκες τους; Μπα.. να βάλουμε δίδακτρα λοιπόν. Τα πανεπιστήμια; κι εκεί δίδακτρα. Κι όσα δεν τα πάνε καλά στα οικονομικά να κλείσουν. Άκου εκεί, τι νομίζουν μερικοί ότι επιτελεί το κράτος, κοινωνικό έργο;
Τι μας ενδιαφέρει τι πρόγραμμα αρμόζει σε ένα δημόσιο κανάλι; ΔΕΝ ΠΟΥΛΆΝΕ ΤΑ ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ; ΝΑ ΒΑΛΕΤΕ ΤΟΥΡΚΙΚΑ.

Οι καλύτεροι θα μείνουν; σίγουρα. Οι καλύτεροι παπαγάλοι.

Είπα ότι επειδή δεν ήταν ανταγωνιστική έπρεπε να κλείσει;Είπα εξαρχής ότι κ εγώ δεν ήθελα να κλείσει.Ξαναδιάβασε αυτά που είπα και μη βγάζεις λάθος συμπεράσματα και μην παραποιείς τα λόγια μου.
Φιλικά...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Δηλαδή ἅλς θα υποστήριζες τη λειτουργία της ΕΡΤ όπως ήταν?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
Είπα ότι επειδή δεν ήταν ανταγωνιστική έπρεπε να κλείσει;Είπα εξαρχής ότι κ εγώ δεν ήθελα να κλείσει.Ξαναδιάβασε αυτά που είπα και μη βγάζεις λάθος συμπεράσματα και μην παραποιείς τα λόγια μου.
Φιλικά...


Όχι να ξές εμένα δε μου αρέσει ο μουσακάς, αλλά οκ μελιτζάνα αν μαγειρευτεί καλά και συνοδευτεί με κάτι, κάτι λέει δεν είναι ότι δε μ' αρέσει δηλαδή αλλά οκ είναι και τα υλικά που βάζεις και ο τρόπος ας πούμε αν μου έφτιαχνε η μάνα μου πχ οκ θα την έτρωγα δε λέω αλλά πάλι δε λέω ότι μ' αρέσει ο μουσακάς σαν φαγητό αλλά καταλαβαίνεις τι εννοώ.

ρε μας δουλεύεις; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mixalisbarca

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 346 μηνύματα.
Όχι να ξές εμένα δε μου αρέσει ο μουσακάς, αλλά οκ μελιτζάνα αν μαγειρευτεί καλά και συνοδευτεί με κάτι, κάτι λέει δεν είναι ότι δε μ' αρέσει δηλαδή αλλά οκ είναι και τα υλικά που βάζεις και ο τρόπος ας πούμε αν μου έφτιαχνε η μάνα μου πχ οκ θα την έτρωγα δε λέω αλλά πάλι δε λέω ότι μ' αρέσει ο μουσακάς σαν φαγητό αλλά καταλαβαίνεις τι εννοώ.

ρε μας δουλεύεις; :P

Ναι οκ:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

A propos

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,664 μηνύματα.
Πρώτα πρέπει η ΕΡΤ να προσφέρει κάτι καλό και παράλληλα εμπορικό. Και να σταματήσουν οι υπέρογκες δαπάνες που τρέφουν κυρίως συνδικαλιστικά κατεστημένα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ἅλς

Διάσημο μέλος

Ο ἅλς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 3,894 μηνύματα.
Πρώτα πρέπει η ΕΡΤ να προσφέρει κάτι καλό και παράλληλα εμπορικό. Και να σταματήσουν οι υπέρογκες δαπάνες που τρέφουν κυρίως συνδικαλιστικά κατεστημένα.


Καταλάβαμε......
Έχει σημασία το εμπορικό λοιπόν. Να το πεις και στα υπόλοιπα δημόσια δίκτυα ανά τον κόσμο.... .Έπρεπε να κλείσουν όλα παντού!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gtaivpc

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Xen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 171 μηνύματα.
φταίει δηλαδή η ΕΡΤ που έβλεπαν οι Έλληνες σουλεϊμάν, αντί να δουν εξάντα, ρεπορτάζ χωρίς σύνορα, αληθινά σενάρια, σαν σήμερα, schooltube, μηχανή του χρόνου και ξένες σειρές και ταινίες που είχαν απείρως καλύτερη ποιότητα.... μάλιστα. εγώ πάντως προτιμώ 2% τηλεθέαση αρκεί το πρόγραμμα να είναι ποιοτικό. αυτή είναι και μια άλλη μεγάλη διαφορά με τα ιδιωτικά κανάλια. η προτεραιότητα στην ποιότητα και όχι στην τηλεθέαση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
να ποιοι έρχονται τώρα να μας κάνουν μαθήματα διαφθοράς και εξυγίανσης
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 278211

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top