Σπουδές Φυσικής - ΕΚΠΑ ή ΑΠΘ;

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,000 μηνύματα.
άν είσαι διατεθειμένος να πονέσεις για να πάρεις πτυχίο, ελα φυσικό. Αλλιώς πέρνα κάπου αλλού.
Πώς λένε; "Πονάει αλλά μου αρέσει"...

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sophia<3

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Σοφία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 132 μηνύματα.
Η αλήθεια είναι ότι αν και ήταν καθαρά δική μου επιλογή όπως και πολλών άλλων το φυσικό μόλις μπήκα ένιωθα ότι δεν ξέρω τίποτα και ότι είμαι τέλειος χαζή στο δεύτερο έτος όμως άρχισε να μ αρέσει όσο τίποτα άλλο και τώρα δεν μπορώ να με φανταστώ να ζω χωρίς τη φυσική .
Πολλοί όμως από τους συμφοιτητές μου οι οποίοι επίσης το ήθελαν τα έχουν παρατήσει οπότε πιστεύω ότι έχει να κάνει καθαρά με το πόση επιμονή και υπομονή μπορείς να δείξεις και αν όντως είναι αυτό που θέλεις θα τα καταφέρεις σίγουρα στο τέλος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κομνηνός

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Κομνηνός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,681 μηνύματα.
επειδη διαβαζα παλιο μηνυμα πριν με καποιο παιδι που προφανως δεν ηθελε να περασει φυσικη και ρωτουσε πως θα καταληξει σε πολυτεχνικη σχολη
απαντησε καποιος με κατατακτήριες(σωστα) ή μεταπτυχιακο(λαθος,επαγγελματικα δικαιωματα πολυτεχνιτη με πτυχιο παιρνεις)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ιωάννης1234

Νεοφερμένος

Ο Ιωάννης1234 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 58 ετών. Έχει γράψει 57 μηνύματα.
Καλησπέρα, είμαι Β λυκειου και θετική κατεύθυνση. Γενικά, μου αρέσει πολυ η επιστήμη και έχω καταλήξει στο φυσικό. Ποια η γνώση σας για το φυσικο; (επαγγελματικη αποκατάσταση, δυσκολία, ενδιαφέρον κτλ). Μπορείτε να προτείνεται και άλλα παρόμοια τμήματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top