Μεταπτυχιακό για Κοινωνικές Επιστήμες (κοινωνική εργασία) στην Αγγλιά

sissy.masen

Νεοφερμένος

Η sissy.masen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Καλησπέρα παιδιά! Θέλω βοήθειααααα! Αποφασίσαμε με τη φίλη μου να δούμε για μεταπτυχιακά εξωτερικό και λέμε για Αγγλία (όχι απαραίτητα Λονδίνο, λόγω οικονομικών!) Εγώ έχω τελειώσει κοινωνική εργασία και η φίλη μου οικονομικά! μπορείτε να μου προτείνετε κάποιες σχόλες? (όσο πιο οικονομικές γίνετε) Το μόνο που έχω βρει είναι το Liverpool Hope University άλλα θα ήθελα εναλλακτικές! αααααααααα και ποια η διαδικασία εκτός από το να κάνεις αίτηση? (είμαι πλήρως άσχετη! ) οποιαδήποτε πληροφορία δεκτή!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Κοίταξε το university of sussex. Για κοινωνικές επιστήμες θεωρείται εξαιρετικό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Για τα προαπαιτούμενα προσόντα, την αίτηση και τη διαδικασία σε κατατοπίζει το σάιτ του κάθε πανεπιστημίου. "Postgraduate courses-Applying".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sissy.masen

Νεοφερμένος

Η sissy.masen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Ευχαριστώ πολύ! έριξα μια ματιά οι τιμές είναι σχετικά λογικές σε σχέση άλλα! Καμιά άλλη πρόταση?? :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Και το Birbeck θεωρείται καλό αλλά είναι μέσα στο Λονδίνο και μου φαίνεται ότι δεν έχει campus οπότε θα πρέπει να νοικιάσεις σπίτι πράγμα που είναι ασύμφορο οικονομικά. Βέβαια αν έχεις συγκάτοικο, διευκολύνεται η κατάσταση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Κοίταξε επίσης και το University of Manchester. Η γνώμη μου είναι να κάνεις αιτήσεις και στα 3 και όπου σε πάρουν. Εγώ θα τα επέλεγα με τη σειρά που σου τα έχω προτείνει..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eco-warrior

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μπάμπης ή Αμφιάραος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Βουλγαρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 925 μηνύματα.
Λογικά θα 'χεις τελειώσει το μεταπτυχιακό σου -εφόσον βέβαια το ξεκίνησες...

Όπως και να 'χει μην πληρώνετε μόνον τους Άγγλους για μεταπτυχιακά στις κοινωνικές επιστήμες. Υπάρχουν κι αλλού πορτοκαλιές που κάνουν πορτοκάλια. Μάλιστα, πολύ οικονομικότερα κι εξίσου νόστιμα. :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top