Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Guest 468119

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Καλησπέρα! Εχω διαγνωσθεί με κατάθλιψη και θέλω να κανω κατ εξαιρεδη μεταγραφη. Ξερει κανεις εαν η καταθλιψη θεωρείτε αρκετα σοβαρος λογος ωστε να μου δινει πολλες πιθανότητες για τη μεταγραφη;


Τώρα που τα ψυχολογικά είναι της μόδας ίσως σου δώσουν. Πρόσεξε να έχεις διαγνωσθεί από δημόσιο φορέα
 

Nala

Δραστήριο μέλος

Η Nala αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής ΑΠΘ και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 759 μηνύματα.
Ξέρει κανείς τά τηλέφωνα τού υπουργείου για απορίες που έχω για την ένσταση μεταγραφής που έκανα???
 

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Και άλλα παραδείγματα
Χημικό ΕΚΠΑ
9-28/11/2018 : Δηλώσεις μαθημάτων χειμερινού εξαμήνου
21-26/11/2018 : Κατάθεση δικαιολογητικών μετεγγραφέντων προς έλεγχο
19/12/2018 : Ολοκλήρωση εγγραφής μετεγγραφέντων

ΠΑΠΕΙ
4-26/10/2018 : Δηλώσεις μαθημάτων χειμερινού εξαμήνου
19-22/11/2018 : Κατάθεση δικαιολογητικών μετεγγραφέντων προς έλεγχο
17-19/12/2018 : Ολοκλήρωση εγγραφής μετεγγραφέντων

Ξέρει κανείς τά τηλέφωνα τού υπουργείου για απορίες που έχω για την ένσταση μεταγραφής που έκανα???


210 - 3443468, 210 - 3443460, 210 - 3442876, 210 - 3442754, 210 - 3443229, 210 - 3442448, 210 - 3443103, 210 - 3443081, 210 - 3442354 Δευτέρα ως Παρασκευή 9.00 - 15.00
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Ναντια15

Νεοφερμένος

Η Ναντια15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Καλημερα

Να ρωτησω.η βεβαιωση εγγραφης ειναι ιδια με τη βεβαιωση σπουδων?

Για τα μαθηματα ο ανηψιος μου περσυ εχασε τη προθεσμια και τον δηλωσαν κανονικα απο τη γραμματεια

Υγ:κανεις νοσηλςυτικη θεσσαλονικης?
 

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

NEKTARIOS11

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο NEKTARIOS11 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 193 μηνύματα.
Ξεκίνησαν οι καταθέσεις δικαιολογητικών στο ΕΚΠΑ (Αρχαιολογικό)
 

Ναντια15

Νεοφερμένος

Η Ναντια15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Μέσα στη βεβαίωση σπουδών αναφέρονται και τα στοιχεία εγγραφής οπότε σε καλύπτει για όπου θελήσεις να την καταθέσεις.

Για τη μετεγγραφη το θελω..παιρνω τηλ γραμματεια αλλα δεν σηκωνουν..εν τελει μια κοπελα μ ειπε οτι ειναι το ιδιο
 

Hipoo

Νεοφερμένος

Ο Hipoo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 24 μηνύματα.
Καλησπέρα σε όλους!!Πήρα την μεταγραφή από το τμήμα γεωπονια ιχθυολογια και υδάτινου περιβάλλοντος (βολο) στο διπαε Θεσσαλονίκης με 6 μόρια...Έχασα το Αριστοτέλειο για πολύ λίγο διότι είχα 6 μόρια από οικονομικά κριτήρια και 11379 από μόρια πανελλαδικών ενώ ο τελευταίος είχα 6 μόρια και 11879 μόρια πανελλαδικών...Η ερώτηση μου είναι η εξής:Θα μπορούσα να κάνω ενσταση για την πρώτη επιλογή που είναι το Αριστοτέλειο διότι το σπίτι όπου θα μένω βρίσκεται στην Καλαμαριά και κάτι τέτοιο σημαίνει ότι θα χρειάζεται να αλλάζω 3 αστικά κάτι που σημαίνει περίπου 1 ώρα και 30 λεπτά για να φτάσω στην σχολή...Επισης έχω και μια γνωμάτευση από νοσοκομείο για σοβαρή πάθηση σε ένα από τα άτομα της οικογένειάς μου...Τι θα πρέπει να γράψω στην ένσταση ??Και ποιο πιστεύεται ότι θα είναι το αποτέλεσμα αυτής??Ευχαριστώ πολύ!!
 

Guest 468119

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Για τις δηλώσεις μαθημάτων συνήθως τα δηλώνει η γραμματεία τα υποχρεωτικά τουλάχιστον, ανεξάρτητου προθεσμίας
 

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

marinelli

Νεοφερμένος

Η marinelli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Στην ένσταση μπορώ να δηλώσω τμήμα που δεν είχα δηλώσει στην αίτηση μετεγγραφής;
 

Yiorgosk

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος Αγησίλαος Κουφαλιτάκης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Φοιτητής του τμήματος Ιστορίας & Αρχαιολογίας ΕΚΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 150 μηνύματα.

Ευα24

Νεοφερμένος

Η Ευα24 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Μελίσσια (Αττική). Έχει γράψει 51 μηνύματα.
Καλησπέρα σε όλους!!Πήρα την μεταγραφή από το τμήμα γεωπονια ιχθυολογια και υδάτινου περιβάλλοντος (βολο) στο διπαε Θεσσαλονίκης με 6 μόρια...Έχασα το Αριστοτέλειο για πολύ λίγο διότι είχα 6 μόρια από οικονομικά κριτήρια και 11379 από μόρια πανελλαδικών ενώ ο τελευταίος είχα 6 μόρια και 11879 μόρια πανελλαδικών...Η ερώτηση μου είναι η εξής:Θα μπορούσα να κάνω ενσταση για την πρώτη επιλογή που είναι το Αριστοτέλειο διότι το σπίτι όπου θα μένω βρίσκεται στην Καλαμαριά και κάτι τέτοιο σημαίνει ότι θα χρειάζεται να αλλάζω 3 αστικά κάτι που σημαίνει περίπου 1 ώρα και 30 λεπτά για να φτάσω στην σχολή...Επισης έχω και μια γνωμάτευση από νοσοκομείο για σοβαρή πάθηση σε ένα από τα άτομα της οικογένειάς μου...Τι θα πρέπει να γράψω στην ένσταση ??Και ποιο πιστεύεται ότι θα είναι το αποτέλεσμα αυτής??Ευχαριστώ πολύ!!

Συγνωμη που επεμβαινω αλλα το οτι χρειαζεσαι 3 λεοφωρεια για να πας στην σχολη δεν αποτελει επιχειρημα για ενσταση.και εγω στην δικη μου χρησιμοποιω λεωφορειο ηλεκτρικο μετρο και παλι λεωφορειο...
 

Mitsarasss7

Νεοφερμένος

Ο Mitsarasss7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών. Έχει γράψει 26 μηνύματα.
Η βεβαίωση εγγραφής απο το τμήμα προέλευσης είναι εκείνο το έγγραφο που μας έβγαλε όταν κάναμε την ηλεκτρονική εγγραφή;
 

Stella00

Νεοφερμένος

Η Stella00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Καλησπέρα, με 3 μορια από οικονομικα κριτήρια έχω ελπίδες να μου δώσουν την ένσταση;
 

Nala

Δραστήριο μέλος

Η Nala αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής ΑΠΘ και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 759 μηνύματα.
Και άλλα παραδείγματα
Χημικό ΕΚΠΑ
9-28/11/2018 : Δηλώσεις μαθημάτων χειμερινού εξαμήνου
21-26/11/2018 : Κατάθεση δικαιολογητικών μετεγγραφέντων προς έλεγχο
19/12/2018 : Ολοκλήρωση εγγραφής μετεγγραφέντων

ΠΑΠΕΙ
4-26/10/2018 : Δηλώσεις μαθημάτων χειμερινού εξαμήνου
19-22/11/2018 : Κατάθεση δικαιολογητικών μετεγγραφέντων προς έλεγχο
17-19/12/2018 : Ολοκλήρωση εγγραφής μετεγγραφέντων




210 - 3443468, 210 - 3443460, 210 - 3442876, 210 - 3442754, 210 - 3443229, 210 - 3442448, 210 - 3443103, 210 - 3443081, 210 - 3442354 Δευτέρα ως Παρασκευή 9.00 - 15.00

Ευχαριστώ πολύ!!????
 

marinelli

Νεοφερμένος

Η marinelli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Η βεβαίωση εγγραφής απο το τμήμα προέλευσης είναι εκείνο το έγγραφο που μας έβγαλε όταν κάναμε την ηλεκτρονική εγγραφή;


Όχι δεν είναι η αίτηση εγγραφής, έτσι νόμιζα κι εγώ. Το ζητάς από τη Γραμματεία της σχολής σου.
 

Guest 329411

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Γνωρίζει κανείς εαν ισχύει ότι στις ενστάσεις παίρνουν όσες θέσεις δεν καλύφθηκαν από μετεγγραφές ; (Σε σχολές δηλαδή που αρχικά καλύφθηκαν όλες οι θέσεις στη συνέχεια για κάποιο λόγω δεν εγγράφηκαν οι υποψήφιοι και συνεπώς κάλυψε τη θέση κάποιος που έίχε κάνει ένσταση)
 

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Γνωρίζει κανείς εαν ισχύει ότι στις ενστάσεις παίρνουν όσες θέσεις δεν καλύφθηκαν από μετεγγραφές ; (Σε σχολές δηλαδή που αρχικά καλύφθηκαν όλες οι θέσεις στη συνέχεια για κάποιο λόγω δεν εγγράφηκαν οι υποψήφιοι και συνεπώς κάλυψε τη θέση κάποιος που έίχε κάνει ένσταση)


΄Οχι! Δεν ισχύει αυτό που γράφεις!
 

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Από τις 27 Νοεμβρίου έως τις 10 Δεκεμβρίου οι αιτήσεις μετεγγραφών κατ'εξαίρεση
https://www.minedu.gov.gr/news/4355...vriou-oi-aitiseis-meteggrafon-kat-eksairesi-3
https://www.minedu.gov.gr/publications/docs2019/Υ_Α_ΦΕΚ.pdf
Προσέξτε το σημείο που γράφει ότι "τα κριτήρια για χορήγηση μετεγγραφής που ορίζονται στην παράγραφο 7 του
άρθρου 21 του ν. 4332/2015 δεν συνιστούν λόγο κατ΄εξαίρεση μετεγγραφής". Αυτό σημαίνει ότι τα μοριοδοτούμενα κριτήρια της ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ Α΄ της εγκυκλίου των αρχικών μετεγγραφών, δεν αποτελούν λόγο για χορήγηση κατ΄εξαίρεση μετεγγραφής.
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top