Μεταπτυχιακό ή κατατακτήριες

elexan

Νεοφερμένος

Η elexan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Καλησπέρα, θα ήθελα να ρωτήσω την γνώμη σας ανάμεσα σε ένα μεταπτυχιακό στην λογιστική και ελεγκτική είτε στην ΑΣΟΕΕ είτε στο τει Ανατολικής Μακεδονίας και Θράκης και την επιλογή να δώσω κατατακτήριες στην ΑΣΟΕΕ στην λογιστική και χρηματοοικονομική.
Ευχαριστώ.
 

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ποια σχολή έχεις τελειώσει; ΄Οπως καταλαβαίνεις αν ήσουν σε μια σχολή που δεν είχε καμία σχέση με το αντικείμενο του μεταπτυχιακού που θέλεις, θα είναι πολύ δύσκολο έως αδύνατον να το παρακολουθήσεις οπότε σ΄αυτή την περίπτωση θα πρέπει να δώσεις κατατακτήριες. Αν όμως η σχολή σου είναι συναφής, τότε μπορείς να προχωρήσεις κατευθείαν στο μεταπτυχιακό.
 

elexan

Νεοφερμένος

Η elexan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Έχω τελειώσει οικονομικές επιστήμες και επειδή το θεωρώ αρκετά γενικό ήθελα να επικεντρωθώ στην ελεγκτική.
 

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ε, τότε κατευθείαν μεταπτυχιακό ασφαλώς!
 

elexan

Νεοφερμένος

Η elexan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Το μεταπτυχιακό της λογιστικής και ελεγχτικης έχει το ίδιο τίτλο και στην ΑΣΟΕΕ και στο ΤΕΙ Μακ. Και Θράκης με διαφορετικη χρονική διάρκεια και διαφορές στα μαθηματα, απλα δεν ξέρω αν θα έχει διαφορετική αντιμετώπιση στην αγορά εργασίας παρόλο που πλέον τα ΑΕΙ και ΤΕΙ έχουν γίνει ισοδύναμα. Αν γνωρίζεις κάτι πάνω σ αυτό θα μου ήταν χρήσιμο!
 

PanosGR

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Διεθνών & Ευρωπαϊκών Οικονομικών Σπουδών Ο.Π.Α. (Αθήνα) και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,018 μηνύματα.
Το ΟΠΑ (παλιά ΑΣΟΕΕ) έχει υψηλό κύρος και διεθνή αναγνώριση (https://www.aueb.gr/el/content/%CF%84%CE%BF-%CE%BF%CF%80%CE%B1-%CF%83%CF%84%CE%BF%CE%BD-%CE%BA%CF%8C%CF%83%CE%BC%CE%BF). Νομίζω ότι εκεί πρέπει να προσανατολιστείς.


Επίσης, θα κάνεις μαθήματα στο νέο κτήριο του ΟΠΑ, το οποίο είναι απίστευτο.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 6 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top